Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Tulcea după datorii în 2018
527 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 198,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 371,2 K RON, iar liderul atinge 29,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LE FRANC SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 29,3 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.TRIDENT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 23,1 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 181,2 K RON | |
| 3 | 3.MON JARDIN TURISM SRL▲ 3 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 14,1 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | -586,2 K RON | |
| 4 | 4.SAT VACANŢĂ GURA PORTIŢEI SRL▲ 1 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 12,1 mil. RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 788,6 K RON | |
| 5 | 5.EUROPOLIS SA TULCEA▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9,8 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 415,9 K RON | |
| 6 | 6.LIANCE TOUR SRL▲ 2 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 5,7 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -23,4 K RON | |
| 7 | 7.NEW HOTEL EGRETA SRL▲ 5 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 4,4 mil. RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 4,6 K RON | |
| 8 | 8.COMPLEX DELTA SRL▲ 37 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,2 mil. RON▲ 203,2 % | ▲ 203,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 9 | 9.ALIOR I&S INTERMED SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,9 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 428,9 K RON | |
| 10 | 10.NIK DELTUR SRL▲ 3 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 2,9 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -69,9 K RON | |
| 11 | 11.DELTASTIL TATANIR SRL▲ 5 | Sat Tatanir, Comuna Chilia Veche, Tulcea | 2,8 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -161,6 K RON | |
| 12 | 12.DELTA BOUTIQUE RESORT SRL▲ 5 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 2,7 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 456,8 K RON | |
| 13 | 13.DELTA REAL INVEST SRL▲ 5 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 2,6 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 788,8 K RON | |
| 14 | 14.TOPAUR SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,6 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.BARON-SERVICE SRL▼ 13 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 2,5 mil. RON▼ 92 % | ▼ 92 % | 6 mil. RON | |
| 16 | 16.BEST DELTA TRAVEL SRL▼ 5 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 2,4 mil. RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -25,2 K RON | |
| 17 | 17.CONSTANTIN SRL▲ 158 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,4 mil. RON▲ 2.036,6 % | ▲ 2.036,6 % | 383,5 K RON | |
| 18 | 18.LAGUNA ALBASTRĂ SRL▲ 1 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 2,3 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 309,1 K RON | |
| 19 | 19.ALBIVINIS SRL▲ 2 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 2,1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -86,7 K RON | |
| 20 | 20.DELTA PENSION SRL▲ 2 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 2 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 29,6 K RON | |
| 21 | 21.ELIMARG SRL▲ 40 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2 mil. RON▲ 156,4 % | ▲ 156,4 % | 691,1 K RON | |
| 22 | 22.KARYNA COM SRL▲ 1 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,9 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 2,6 K RON | |
| 23 | 23.FACLA SRL▲ 3 | Sat Nufăru, Comuna Nufăru, Tulcea | 1,7 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 8,3 K RON | |
| 24 | 24.BRACHI SHIPPING & TRADING CO S.R.L.▲ 1 | Sat Maliuc, Comuna Maliuc, Tulcea | 1,6 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 272,7 K RON | |
| 25 | 25.CARMEN SILVA RESORT SRL▼ 1 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 1,6 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 187,6 K RON | |
| 26 | 26.DELTA TIM SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,5 mil. RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 519,9 K RON | |
| 27 | 27.LUMALEX VOIAJ TOUR SRL▲ 16 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,5 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 162,2 K RON | |
| 28 | 28.PRODEX TURISM SRL▼ 1 | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 1,4 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 512 RON | |
| 29 | 29.CORADO INTERNAŢIONAL SRL▲ 3 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,4 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 377,2 K RON | |
| 30 | 30.CA ODINIOARĂ SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,4 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 592,8 K RON | |
| 31 | 31.DOBROGEA-PAN ALIMENT SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 81,6 K RON | |
| 32 | 32.GEO TOUR SRL▼ 2 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,3 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 34,8 K RON | |
| 33 | 33.WEBMEDIA SRL▲ 9 | Sat Vulturu, Comuna Maliuc, Tulcea | 1,3 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | -113,5 K RON | |
| 34 | 34.CORALIA DANUBE SRL▼ 5 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,3 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 121,7 K RON | |
| 35 | 35.LA CALIFARUL ALB SRL= | Sat Chilia Veche, Comuna Chilia Veche, Tulcea | 1,3 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -93,6 K RON | |
| 36 | 36.HALMIRIS TOUR SRL= | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -883 RON | |
| 37 | 37.CÂŞLIŢA TOUR SRL▼ 6 | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 1,2 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 258,7 K RON | |
| 38 | 38.FALNIC SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -54,3 K RON | |
| 39 | 39.DELTA DREAMS SRL= | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,1 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 83,4 K RON | |
| 40 | 40.DELTARIUM AGIS SRL▲ 1 | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 1,1 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 13,4 K RON | |
| 41 | 41.CENTRAL HORECA SRL▲ 28 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 596,7 K RON | |
| 42 | 42.MASTERCHEF SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 0 RON | |
| 43 | 43.ROBYANA STAR SRL▼ 9 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Tulcea | 1,1 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 61,1 K RON | |
| 44 | 44.PRISLAVA AGROTURISM SRL= | Sat Nufăru, Comuna Nufăru, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -30,2 K RON | |
| 45 | 45.PARTY-PASS SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -118,7 K RON | |
| 46 | 46.IARA DREAMS SRL▼ 8 | Sat Ilganii de Jos, Comuna Nufăru, Tulcea | 1 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 12,2 K RON | |
| 47 | 47.TANTON SRL= | Sat Agighiol, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 954,7 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -33,8 K RON | |
| 48 | 48.ACVATURISM IDEAL SRL▲ 44 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 952 K RON▲ 127,4 % | ▲ 127,4 % | -275,1 K RON | |
| 49 | 49.INTERCOM DOINA SRL▲ 1 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 920,2 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -69,3 K RON | |
| 50 | 50.STEAUA APELOR SRL▼ 10 | Sat Nufăru, Comuna Nufăru, Tulcea | 874,3 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 98,6 K RON | |
| 51 | 51.DELTA GROUP COMPANY SRL= | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 874,1 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 22,1 K RON | |
| 52 | 52.ALDION SRL▲ 13 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 845,2 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | -139,1 K RON | |
| 53 | 53.THEMI TOUR SRL▲ 6 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 827,1 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -2,8 K RON | |
| 54 | 54.VALEA IAZURILOR SRL▼ 1 | Sat Valea Nucarilor, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 825,5 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 412 RON | |
| 55 | 55.XENON IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 814 K RON0,0% | 0,0% | -5,3 K RON | |
| 56 | 56.IZVORUL CERBULUI SRL▲ 12 | Sat Ciucurova, Comuna Ciucurova, Tulcea | 790,8 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | -56 K RON | |
| 57 | 57.IAZ ALEXIA SRL▼ 8 | Sat Iazurile, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 777,8 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | -30,2 K RON | |
| 58 | 58.GREEN DELTA TOUR SRL▼ 6 | Sat Chilia Veche, Comuna Chilia Veche, Tulcea | 762,2 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 212,4 K RON | |
| 59 | 59.URANIA TOUR SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 757,9 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 0 RON | |
| 60 | 60.PERFORMANCE SRL▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 750 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 6,5 K RON | |
| 61 | 61.CRIS FOODCONSULT SRL▼ 7 | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 723,5 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -65,1 K RON | |
| 62 | 62.BODUR SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 703,5 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 121,7 K RON | |
| 63 | 63.DELTA REX TOUR SRL▲ 3 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 699,4 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -40,3 K RON | |
| 64 | 64.RUXI SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 680,9 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 210,9 K RON | |
| 65 | 65.TOURING DELTA SRL▼ 1 | Comuna Crişan, Tulcea | 660,7 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 126,3 K RON | |
| 66 | 66.REMIBO FUN SRL▲ 95 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 643,5 K RON▲ 380,3 % | ▲ 380,3 % | 514,2 K RON | |
| 67 | 67.CRISTAL TOURISM SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 625,3 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 79,2 K RON | |
| 68 | 68.MARIOCONS HUNTING SRL▲ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 605 K RON▲ 149,4 % | ▲ 149,4 % | 468,7 K RON | |
| 69 | 69.UNIVERSAL TEAM COM SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 549,8 K RON— | — | -112,5 K RON | |
| 70 | 70.ELBA STAR SRL▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 542,3 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 113,1 K RON | |
| 71 | 71.PENSIUNEA DUMALINA SRL▼ 9 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 542 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 5,6 K RON | |
| 72 | 72.WFD SAFETY SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 540,3 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 6,7 K RON | |
| 73 | 73.DELTA TRAPOS SRL▲ 2 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 536,7 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -2,5 K RON | |
| 74 | 74.NIBIA SRL▼ 3 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 533,4 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 47,7 K RON | |
| 75 | 75.PAIU & FRATELLI SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 525,2 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | -46,7 K RON | |
| 76 | 76.STILTOURS SRL▲ 3 | Sat Colina, Comuna Murighiol, Tulcea | 522,4 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 43,1 K RON | |
| 77 | 77.ALTAMIRA SRL▼ 1 | Sat Ilganii de Jos, Comuna Nufăru, Tulcea | 500,7 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 15,7 K RON | |
| 78 | 78.CRISS SUNSTAR SRL▲ 3 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 497,1 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -7,2 K RON | |
| 79 | 79.GEOELY DREAM SRL▲ 32 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 493,2 K RON▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | -6 K RON | |
| 80 | 80.EDVIN-COM SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 467 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -178 RON | |
| 81 | 81.FOUR WINS SRL▼ 8 | Sat Partizani, Comuna Maliuc, Tulcea | 460,2 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 1,3 K RON | |
| 82 | 82.DOMUS ITALIANA SRL▲ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 459,3 K RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | -83 K RON | |
| 83 | 83.DOBROGEA GREEN ENERGY SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 454,3 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 9,4 K RON | |
| 84 | 84.JULIANA PRODUCTION SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 453,9 K RON— | — | -105,3 K RON | |
| 85 | 85.POPA-GEO-FLOR SRL= | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 436,9 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -139 RON | |
| 86 | 86.FELIX IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 435,4 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -114 RON | |
| 87 | 87.IVAN PESCAR SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 435,3 K RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 11,9 K RON | |
| 88 | 88.CALAMAR-IMPEX SRL▼ 6 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 431,7 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 34,6 K RON | |
| 89 | 89.EMIMAR-COM SRL▼ 12 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 428,8 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 161,5 K RON | |
| 90 | 90.DAMCIP SRL▲ 3 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 427,6 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -23 K RON | |
| 91 | 91.EXTRAVACANŢA SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 427,5 K RON0,0% | 0,0% | -13,9 K RON | |
| 92 | 92.IZORA TUR SRL▼ 6 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 411,2 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 2,7 K RON | |
| 93 | 93.TELENA BEST SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 403,6 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 16,2 K RON | |
| 94 | 94.LACRIS VOYAGE SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 397,6 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -1,9 K RON | |
| 95 | 95.STIL SRL▲ 55 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 397,2 K RON▲ 145,7 % | ▲ 145,7 % | 224,9 K RON | |
| 96 | 96.ALEX ALIMENT SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 397 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.MIADCOM DISTRIBUTION SRL▲ 10 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 391 K RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 71,5 K RON | |
| 98 | 98.ARFE TRADING SRL▼ 38 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 389,9 K RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 3,4 K RON | |
| 99 | 99.GOGA SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 378,2 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -1 RON | |
| 100 | 100.ELF-ATAC SRL▲ 1 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 371,2 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 75,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Tulcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
56 firme · 96,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
89 firme · 69,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
185 firme · 51,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 47 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
119 firme · 24,5 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
4 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
42 firme · 11,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
7 firme · 4 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
17 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 249,5 K RON