Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Timiș după datorii în 2011
1.502 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 526,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1 mil. RON, iar liderul atinge 168,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.UNITA TURISM HOLDING SA= | Municipiul Timişoara, Timiş | 168,9 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -16,4 mil. RON | |
| 2 | 2.BEGA TURISM SA= | Municipiul Timişoara, Timiş | 58,3 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 229,2 K RON | |
| 3 | 3.PALACE SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,8 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.CONTINENTAL SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,6 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -3,1 mil. RON | |
| 5 | 5.BOAVISTA SPORT SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 14 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | -569,4 K RON | |
| 6 | 6.TRESOR LE PALAIS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 11,6 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 20,3 K RON | |
| 7 | 7.INTER CENTER SERVICE SA▲ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,7 mil. RON▲ 322,1 % | ▲ 322,1 % | -1,6 mil. RON | |
| 8 | 8.PRESIDENT SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,8 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 578,6 K RON | |
| 9 | 9.ANGELLIS SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 8 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -527,7 K RON | |
| 10 | 10.MANON LESCAUT SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,6 mil. RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 321,2 K RON | |
| 11 | 11.ROSIE RE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,5 mil. RON▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | -280,2 K RON | |
| 12 | 12.GPG COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,4 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -743,3 K RON | |
| 13 | 13.MONROVIA IMPEX SRL▲ 8 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 5,2 mil. RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 394,2 K RON | |
| 14 | 14.CHICAGO-B SRL▼ 2 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 5,1 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 14,3 K RON | |
| 15 | 15.GERECO SRL▲ 2 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 4,6 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -499,7 K RON | |
| 16 | 16.DRAGOTEXT SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,6 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 16,9 K RON | |
| 17 | 17.TITUS SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,3 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 529,3 K RON | |
| 18 | 18.SOCIETATEA COMERCIALA DE TRATAMENT BALNEAR BUZIAS SA▼ 7 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 4,3 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 343,1 K RON | |
| 19 | 19.CRISTAL CLUB SRL▼ 1 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 4 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 11,6 K RON | |
| 20 | 20.M & I GROUP SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 320,2 K RON | |
| 21 | 21.PEN-TUR-COM-PERLA SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 20 K RON | |
| 22 | 22.D.A.F. JUNIOR SRL▲ 6 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 3,7 mil. RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 148,7 K RON | |
| 23 | 23.OBSESIA SRL= | Loc. Silagiu, Oraş Buziaş, Timiş | 3,6 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 13,2 K RON | |
| 24 | 24.DANA'95 S.R.L.▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,6 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -304,8 K RON | |
| 25 | 25.PANTHEON CLUB SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,4 mil. RON▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | -748,5 K RON | |
| 26 | 26.PARADISUL PIRAŢILOR SRL▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,2 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | -197,2 K RON | |
| 27 | 27.BOCA JUNIOR SRL▼ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 3,1 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 725 RON | |
| 28 | 28.MUFMAN SRL▲ 18 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 3 mil. RON▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | -1,1 mil. RON | |
| 29 | 29.FRANZDORF ALPIN S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,9 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 12,4 K RON | |
| 30 | 30.DUO GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,8 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 14,6 K RON | |
| 31 | 31.ABOGAR SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,8 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 48,7 K RON | |
| 32 | 32.SIMO CAR SRL▼ 8 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 2,7 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 54,7 K RON | |
| 33 | 33.RACHETA SRL▲ 1 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 2,7 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 23,7 K RON | |
| 34 | 34.BELLA MIRELLA SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,5 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -107,2 K RON | |
| 35 | 35.ABP ALINA CLUB SRL▼ 8 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 2,5 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -86,1 K RON | |
| 36 | 36.FAERO SRL▲ 65 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 2,5 mil. RON▲ 152,3 % | ▲ 152,3 % | -14,8 K RON | |
| 37 | 37.DENCARO SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 63,8 K RON | |
| 38 | 38.CASA DE LA ROSA SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 105,7 K RON | |
| 39 | 39.SULTAN GRILL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,3 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -32,8 K RON | |
| 40 | 40.SIRIA CASTLE SRL▼ 2 | Loc. Recaş, Oraş Recaş, Timiş | 2,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -5,2 K RON | |
| 41 | 41.POTIGHI COMPANY SRLnou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 2,2 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -51,5 K RON | |
| 42 | 42.BIZNET SRL▼ 7 | Sat Şandra, Comuna Şandra, Timiş | 2,2 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 43 K RON | |
| 43 | 43.CORA SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -262,6 K RON | |
| 44 | 44.ROLEM SRL▼ 3 | Sat Coşteiu, Comuna Coşteiu, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 21,5 K RON | |
| 45 | 45.CAPRICE SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -408,3 K RON | |
| 46 | 46.CODEMA SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -297 K RON | |
| 47 | 47.HOTEL REGHINA SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2 mil. RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 22,2 K RON | |
| 48 | 48.MORNELLY'S SRL▲ 9 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 1,9 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | -150,7 K RON | |
| 49 | 49.POPASUL CAPRIOAREI SRL▲ 10 | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Timiş | 1,9 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -54,5 K RON | |
| 50 | 50.EXPENSIVE DIAMONTT SRL▲ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | -96,3 K RON | |
| 51 | 51.ALDINI TURISM SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 52 | 52.PIMKIE COMPANY SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -683 K RON | |
| 53 | 53.NICOROM IMPORT-EXPORT SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 32,6 K RON | |
| 54 | 54.WWG SUS IN SAT SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,7 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -31,2 K RON | |
| 55 | 55.CIMPEAN CONSTRUCTII SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,7 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 174,8 K RON | |
| 56 | 56.PRIMO LIFE SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,7 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -73,7 K RON | |
| 57 | 57.SOL MUSIC SRL▲ 22 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,6 mil. RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 52,6 K RON | |
| 58 | 58.ZIUA SI NOAPTEA SRL▼ 15 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 245,9 K RON | |
| 59 | 59.STRELITIA SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 47,4 K RON | |
| 60 | 60.DEW CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -240,4 K RON | |
| 61 | 61.LARISSA IMPORT-EXPORT SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -10,9 K RON | |
| 62 | 62.D & D JUMBO COMPANY SRL▲ 86 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 1,5 mil. RON▲ 149,8 % | ▲ 149,8 % | 83,5 K RON | |
| 63 | 63.COTI SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -7,6 K RON | |
| 64 | 64.HUA LONG INTERNATIONAL IMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | -289,3 K RON | |
| 65 | 65.B MARIA & CO SRL▲ 12 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 1,4 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -178,1 K RON | |
| 66 | 66.BOCA COMPANY SRL▲ 4 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 1,4 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -70,7 K RON | |
| 67 | 67.TOTAL FOOD SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,4 mil. RON— | — | -5,8 K RON | |
| 68 | 68.BICAT SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,4 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | -162,9 K RON | |
| 69 | 69.GE.HO.RE.CA CATERING DIVISION SRL▼ 13 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 1,4 mil. RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 245,9 K RON | |
| 70 | 70.BERIWAN SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 1,3 mil. RON— | — | -168,2 K RON | |
| 71 | 71.VANILLA CLUB SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -268 K RON | |
| 72 | 72.VANDIA 2004 SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -85,2 K RON | |
| 73 | 73.LUSSAM SRL▲ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | -401,3 K RON | |
| 74 | 74.KATERINI SRL▼ 1 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -16,3 K RON | |
| 75 | 75.PENSIUNEA ANETTE SRL▼ 21 | Sat Covaci, Comuna Sânandrei, Timiş | 1,3 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 140,2 K RON | |
| 76 | 76.MODISSIMO STYLE SRL▼ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 134,7 K RON | |
| 77 | 77.CITY RENAISSANCE SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | -120,5 K RON | |
| 78 | 78.REBAS SRL▲ 13 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | -56,5 K RON | |
| 79 | 79.DESTINA-IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -104,8 K RON | |
| 80 | 80.HOTEL ROCO 2001 SRL▲ 24 | Sat Izvin, Oraş Recaş, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | -30,1 K RON | |
| 81 | 81.REAL DESIGN SRL▲ 9 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -92,1 K RON | |
| 82 | 82.LADY ANN'S OIL COMPANY SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,2 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -48,1 K RON | |
| 83 | 83.GAMA CENTRUM SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -132,1 K RON | |
| 84 | 84.HAYTIS GRUP SRL▲ 21 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 7,1 K RON | |
| 85 | 85.IMPERIAL IMPEX SRL▲ 103 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 113,9 % | ▲ 113,9 % | -381,4 K RON | |
| 86 | 86.3S ALSET SRL▲ 1.234 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 19.814,3 % | ▲ 19.814,3 % | -280,1 K RON | |
| 87 | 87.CASA TANIA SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -38,2 K RON | |
| 88 | 88.ESKO-S SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -29,2 K RON | |
| 89 | 89.CLUB CAFE SRL▲ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -72,9 K RON | |
| 90 | 90.ENOTECA DE SAVOYA SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -116 K RON | |
| 91 | 91.THE WELLNESS LOUNGE SRL▼ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -23,5 K RON | |
| 92 | 92.COOL & BEER SRL▲ 6 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -173,9 K RON | |
| 93 | 93.CAMPANAS SRL▲ 73 | Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 11 K RON | |
| 94 | 94.GPG EDEN SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 95 | 95.LA RESIDENZA SRL▼ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 95,1 K RON | |
| 96 | 96.MIORITIC SRL▼ 36 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | -28,3 K RON | |
| 97 | 97.RAMINA BC COMPANY SRL▲ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -18,9 K RON | |
| 98 | 98.ILLINOIS COM SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 32,8 K RON | |
| 99 | 99.X-TEC SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1 mil. RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | -113,4 K RON | |
| 100 | 100.ZIPPE SRL▲ 18 | Sat Pesac, Comuna Pesac, Timiş | 1 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | -127 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Timiș
CAEN 5611
Restaurante
262 firme · 518,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
486 firme · 476 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
101 firme · 322,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
421 firme · 160,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
72 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
113 firme · 45,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
63 firme · 35,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 12,6 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
25 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 271,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 228,8 K RON