Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Timiș după datorii în 2009
214 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 67,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 69,9 K RON, iar liderul atinge 5,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SERVCON SA= | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,8 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 66,1 K RON | |
| 2 | 2.METRONOM B SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,4 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 232,9 K RON | |
| 3 | 3.NVJ TIMIS CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,4 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.ALCATEL - LUCENT DEUTSCHLAND AG GERMANY SUCURSALA TIMISOARA ROMANIA▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,2 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -267,5 K RON | |
| 5 | 5.VEST-PAV SRL= | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 3,3 mil. RON▼ 12 % | ▼ 12 % | -505,6 K RON | |
| 6 | 6.FIADE SRL▲ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,4 mil. RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 435,6 K RON | |
| 7 | 7.EUROPA TRANS - SERVICE SRL▲ 1 | Sat Izvin, Oraş Recaş, Timiş | 2,2 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -914,4 K RON | |
| 8 | 8.EUROSONDA 3 ROM SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -173,9 K RON | |
| 9 | 9.KERPLUNK SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,9 mil. RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | -1,5 K RON | |
| 10 | 10.CRAWFORD HAFA SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,9 mil. RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 27 K RON | |
| 11 | 11.METCONS 7 SA▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,9 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 9,4 K RON | |
| 12 | 12.MULTI-TAF-SERV-FOREST SRL▲ 6 | Municipiul Lugoj, Timiş | 1,7 mil. RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 11,6 K RON | |
| 13 | 13.KVN SUD - EST EUROPE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6 mil. RON— | — | — | 540,6 K RON |
| 14 | 14.DIMORE ITALIANA SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -84,9 K RON | |
| 15 | 15.ROBUST CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5 mil. RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 30,2 K RON | |
| 16 | 16.AVICONST SRL▲ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 1,5 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -492,8 K RON | |
| 17 | 17.ROX IMPRESA SRL▲ 14 | Municipiul Lugoj, Timiş | 1,4 mil. RON▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | -180,7 K RON | |
| 18 | 18.UTILAJE NOVAC SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,3 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | -243,8 K RON | |
| 19 | 19.TIMTEL COMPANY SRL▲ 11 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 1,2 mil. RON▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | -195 K RON | |
| 20 | 20.RIG EDIL SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 34,6 K RON | |
| 21 | 21.HIDRO-PNEUMO COMP SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 944,1 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 24,7 K RON | |
| 22 | 22.PROIECTIM CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 902,7 K RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 2,1 K RON | |
| 23 | 23.QUALITY SRL▲ 5 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 859,7 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -609,4 K RON | |
| 24 | 24.COMPLEX BOXFAST SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 821,3 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 16 K RON | |
| 25 | 25.APOLLODOR CONSTRUCT SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 701,8 K RON▲ 168,7 % | ▲ 168,7 % | 20,4 K RON | |
| 26 | 26.FARJOT DEVELOPPEMENT SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 681,5 K RON▲ 112,6 % | ▲ 112,6 % | -105,1 K RON | |
| 27 | 27.FADRO-ALIDAN SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 667,2 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 29,3 K RON | |
| 28 | 28.STE & STE SRLnou | Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiş | 599,4 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 12,2 K RON | |
| 29 | 29.AXO UTIL SRL▲ 14 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 556,4 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | -20,2 K RON | |
| 30 | 30.DEBITSERV SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 542,7 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 305,4 K RON | |
| 31 | 31.IULIA & NELSON SRL▲ 11 | Sat Maşloc, Comuna Maşloc, Timiş | 520,8 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 38,4 K RON | |
| 32 | 32.GABIUS SRLnou | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 514,3 K RON▲ 480,5 % | ▲ 480,5 % | -58,9 K RON | |
| 33 | 33.BED COMPANY SRL▲ 8 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 491,8 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -162,8 K RON | |
| 34 | 34.SEI CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 478 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -34 K RON | |
| 35 | 35.B.K. UTILSERV SRL▲ 38 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 400 K RON▲ 145,3 % | ▲ 145,3 % | 38,5 K RON | |
| 36 | 36.SUPERCRIS SRL▲ 12 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 394,3 K RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | -132,8 K RON | |
| 37 | 37.INSTAL CASIAN SRL▲ 23 | Sat Fibiş, Comuna Fibiş, Timiş | 371,5 K RON▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 920 RON | |
| 38 | 38.IZO-BATIMAT SRL▲ 75 | Sat Dudeştii Vechi, Comuna Dudeştii Vechi, Timiş | 343,9 K RON▲ 305,1 % | ▲ 305,1 % | 14,4 K RON | |
| 39 | 39.SCHELA G3 SRL▲ 12 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 313 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 10,4 K RON | |
| 40 | 40.AURA MOBIL SRL▲ 10 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 309,1 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 3,4 K RON | |
| 41 | 41.SERVMAC SRL▲ 46 | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 302,7 K RON▲ 135,8 % | ▲ 135,8 % | -205,1 K RON | |
| 42 | 42.BIB TRANS SRL▲ 10 | Loc. Recaş, Oraş Recaş, Timiş | 286,2 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -218,4 K RON | |
| 43 | 43.MECTRANS SA▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 275,1 K RON▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 8,9 K RON | |
| 44 | 44.CARA SRL▲ 41 | Municipiul Timişoara, Timiş | 272,2 K RON▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 79,2 K RON | |
| 45 | 45.INSTAL CRIS CONSTRUCT SRL▲ 22 | Municipiul Lugoj, Timiş | 261,8 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 633 RON | |
| 46 | 46.AVÂNT CONSTRUCT SRL▲ 18 | Sat Teremia Mare, Comuna Teremia Mare, Timiş | 256,9 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 2,7 K RON | |
| 47 | 47.I.M.A. SRL▲ 2 | Municipiul Lugoj, Timiş | 243,9 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 362,1 K RON | |
| 48 | 48.MB ASIST SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 238,3 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | -52,3 K RON | |
| 49 | 49.SERGIU-CO SRL▲ 67 | Sat Teremia Mare, Comuna Teremia Mare, Timiş | 230 K RON▲ 188,1 % | ▲ 188,1 % | 81,1 K RON | |
| 50 | 50.ECO FERR SRL▲ 51 | Municipiul Timişoara, Timiş | 220 K RON▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | -50,2 K RON | |
| 51 | 51.ALIVIN SERVICES SRL▲ 15 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 219,3 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -53,5 K RON | |
| 52 | 52.LASDAL SRL▲ 7 | Sat Mănăstiur, Comuna Mănăstiur, Timiş | 217,8 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -17,1 K RON | |
| 53 | 53.MACARALE-SISTEM SRL▲ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 214,3 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 21,5 K RON | |
| 54 | 54.WYD CONSTRUCT SRL= | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 210 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -17,6 K RON | |
| 55 | 55.LIHONI SRL▲ 90 | Sat Leucuseşti, Comuna Bethausen, Timiş | 209,7 K RON▲ 485,5 % | ▲ 485,5 % | 15,2 K RON | |
| 56 | 56.NELI & DENIS SRL▲ 6 | Sat Sinersig, Comuna Boldur, Timiş | 200,9 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -109 K RON | |
| 57 | 57.TIMAB SRL▼ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 191,9 K RON▼ 60,3 % | ▼ 60,3 % | -75,5 K RON | |
| 58 | 58.ACONTAB SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 187,2 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | -13,8 K RON | |
| 59 | 59.FANCAT SRL▲ 11 | Sat Albina, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 184,3 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -37 K RON | |
| 60 | 60.TULAC SRL▲ 11 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 183,4 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -1,5 K RON | |
| 61 | 61.CONSIBET SRL▲ 13 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 183,1 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | -25,8 K RON | |
| 62 | 62.RE-MIL CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Lugoj, Timiş | 178,3 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | -34,5 K RON | |
| 63 | 63.PFAFFINGER ROMANIA SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 172,6 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 3,5 K RON | |
| 64 | 64.MITI CONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 168,3 K RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | -66 K RON | |
| 65 | 65.INELIS-CONSTRUCT SRL▲ 33 | Municipiul Timişoara, Timiş | 167,4 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | -83 K RON | |
| 66 | 66.ALP ACTIV SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 164,1 K RON▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 7,8 K RON | |
| 67 | 67.ISIDE 2000 SRL▲ 28 | Municipiul Timişoara, Timiş | 158,8 K RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | -46,7 K RON | |
| 68 | 68.INVESTIŢII MECANICE SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 158,7 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 5,9 K RON | |
| 69 | 69.AL SISTEM MK SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 155,1 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -1,5 K RON | |
| 70 | 70.DELONGIN TOTAL SRL▲ 10 | Sat Parţa, Comuna Parţa, Timiş | 151,1 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -78,1 K RON | |
| 71 | 71.EURO UTIL SRL▲ 28 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 149,6 K RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | -54,2 K RON | |
| 72 | 72.TEROMAR SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 143 K RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | -6 K RON | |
| 73 | 73.STEFVAL SRL▲ 4 | Loc. Gătaia, Oraş Gătaia, Timiş | 139,6 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -73,2 K RON | |
| 74 | 74.DI-ELECTRIC SRL▲ 43 | Municipiul Timişoara, Timiş | 135,5 K RON▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | -76,1 K RON | |
| 75 | 75.QUICK PERFORMANCE SRL▲ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 135,2 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | -10,6 K RON | |
| 76 | 76.KC PERFORMANCE SRL▲ 49 | Municipiul Timişoara, Timiş | 132,4 K RON▲ 97 % | ▲ 97 % | -8,4 K RON | |
| 77 | 77.CRIV CONS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 128,7 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 13,6 K RON | |
| 78 | 78.RECORD A SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 126 K RON— | — | — | -18,8 K RON |
| 79 | 79.SARA TIMPU CONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Lugoj, Timiş | 125,5 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -24,6 K RON | |
| 80 | 80.PRIMA MONTAJ SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 118,5 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -76,4 K RON | |
| 81 | 81.RAIN-CONS SRL▲ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 112,9 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 85,6 K RON | |
| 82 | 82.DESA CONSTRUCT SRL▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 112,3 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -83,1 K RON | |
| 83 | 83.RAZIRA SRL▲ 74 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 112,1 K RON▲ 323,3 % | ▲ 323,3 % | 9,4 K RON | |
| 84 | 84.JAYMAN CONSTRUCTION SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 111,5 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -61,6 K RON | |
| 85 | 85.CONSTRUCT BANICED SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 108,7 K RON— | — | — | 9 K RON |
| 86 | 86.ARHIPLAN CONSTRUCT SRL▲ 18 | Sat Berini, Comuna Sacoşu Turcesc, Timiş | 105,6 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -4,8 K RON | |
| 87 | 87.FIMINI CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Cenad, Comuna Cenad, Timiş | 101,7 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -17,5 K RON | |
| 88 | 88.SOR CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 98,1 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 33,8 K RON | |
| 89 | 89.ADELIA CENTER SRL▲ 96 | Municipiul Timişoara, Timiş | 96,9 K RON▲ 828,2 % | ▲ 828,2 % | -108,4 K RON | |
| 90 | 90.OTIDES SRL▲ 72 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 96,5 K RON▲ 300,8 % | ▲ 300,8 % | -18,4 K RON | |
| 91 | 91.SSS AUTO MOTO COMPANY SRL▼ 13 | Municipiul Lugoj, Timiş | 94,7 K RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 28,1 K RON | |
| 92 | 92.EURO FORAJ SRL▼ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,6 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | -160,3 K RON | |
| 93 | 93.RAL-CONSDET SRL▲ 18 | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 94,5 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 2,2 K RON | |
| 94 | 94.GUBERT IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Timişoara, Timiş | 89,9 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 120 RON | |
| 95 | 95.CALIOB 16 SRL▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 84,5 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | -27,2 K RON | |
| 96 | 96.XENIATOUR-CONSTRUCT SRL▼ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 84,2 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | -18,1 K RON | |
| 97 | 97.MARALP SRL▲ 41 | Municipiul Timişoara, Timiş | 81,9 K RON▲ 106,8 % | ▲ 106,8 % | 22,9 K RON | |
| 98 | 98.BOLGEA CONSIMPEX SRL▲ 57 | Municipiul Timişoara, Timiş | 77,5 K RON▲ 182,8 % | ▲ 182,8 % | -35 K RON | |
| 99 | 99.COZMATIM GRUP SRL▲ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 70,9 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 920 RON | |
| 100 | 100.SAVNEL TRANS SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 69,9 K RON— | — | — | 62,3 K RON |