Top 100 firme — Transport și depozitare, Suceava după datorii în 2009
1.052 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 258,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 804,7 K RON, iar liderul atinge 34,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSPORT PUBLIC LOCAL SA= | Municipiul Suceava, Suceava | 34,2 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 382 K RON | |
| 2 | 2.OPERATIONAL AUTOLEASING SRL= | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 13,7 mil. RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 3 | 3.LABIRINT-COM SRL= | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 12,6 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 169,7 K RON | |
| 4 | 4.LOREDANA SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 9,4 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 10,4 K RON | |
| 5 | 5.PERLA SUCEVIŢEI S.R.L.nou | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 8,8 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 143,2 K RON | |
| 6 | 6.TARSINCOM SRL= | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 7,6 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 870,7 K RON | |
| 7 | 7.NIKODEMUS-BABIUC EXIM SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 7,5 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -837,1 K RON | |
| 8 | 8.TRANS-PAV SRL▼ 1 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 6,7 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -172,1 K RON | |
| 9 | 9.INTERNAŢIONAL-LEO TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6 mil. RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | -76,3 K RON | |
| 10 | 10.M-SYSTEM SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 5,8 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 31,3 K RON | |
| 11 | 11.JOSSY - NIK SRL▲ 1 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 4,8 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 40,8 K RON | |
| 12 | 12.ORIENT SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,7 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 130 K RON | |
| 13 | 13.TELESCAUN-NEGRESTI SRL▲ 68 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 4,5 mil. RON▲ 333,6 % | ▲ 333,6 % | 20,6 K RON | |
| 14 | 14.EURODRAV SRL▲ 2 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 4,2 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 28,1 K RON | |
| 15 | 15.TRANSPORT AUTO SEVERIN SA▲ 3 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 4,1 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 504,8 K RON | |
| 16 | 16.COSMOS NIGA SRL▼ 1 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 3,8 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 33,4 K RON | |
| 17 | 17.EVERY DAY PROD-COM SRL▼ 6 | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 3,7 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -458,6 K RON | |
| 18 | 18.TORSEN-SIM SRL▲ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,4 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 38,7 K RON | |
| 19 | 19.PANAP SRL▲ 16 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 3,3 mil. RON▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 645,7 K RON | |
| 20 | 20.TRANS DMV EUROPA SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,8 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 38,9 K RON | |
| 21 | 21.ELLITE-TOUR SRL▲ 15 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2,8 mil. RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | -105,5 K RON | |
| 22 | 22.SUPERLATIV COM SRL▲ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2,7 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 106 K RON | |
| 23 | 23.TRUK-IERBAC SRL▼ 3 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 2,6 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 580,7 K RON | |
| 24 | 24.LACONIC GRUP SRL▲ 2 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 2,6 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -147,8 K RON | |
| 25 | 25.BEST TRUCKS SRL▼ 4 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2,5 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -562,6 K RON | |
| 26 | 26.PERPETUUM TRANS SRL▲ 1 | Sat Baia, Comuna Baia, Suceava | 2,4 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -148,9 K RON | |
| 27 | 27.TRANS SCUTAREANU SRL▲ 2 | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 2,4 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -600,7 K RON | |
| 28 | 28.BURWALD SRL▼ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,1 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 8,9 K RON | |
| 29 | 29.EUNIS SRL▲ 1 | Sat Brodina, Comuna Brodina, Suceava | 1,9 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -621,8 K RON | |
| 30 | 30.BODTRANS SRL▲ 29 | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | -304,7 K RON | |
| 31 | 31.OVICOST TRANS SRL▲ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 5,5 K RON | |
| 32 | 32.ARAISA SRL▲ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 91,3 K RON | |
| 33 | 33.ESPERO IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 522 RON | |
| 34 | 34.IRY SERV COMIMPEX SRL▲ 23 | Sat Zvoriştea, Comuna Zvoriştea, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 53,3 K RON | |
| 35 | 35.BURCIU TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 4 K RON | |
| 36 | 36.CUPOLA COMSERV SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 38,5 K RON | |
| 37 | 37.SOLDORI TRANS SRL▲ 3 | Sat Slobozia Sucevei, Comuna Grăniceşti, Suceava | 1,7 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 3,5 K RON | |
| 38 | 38.ROTMA SRL▲ 9 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,7 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -262,9 K RON | |
| 39 | 39.RITZU CREATIV S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -36 K RON | |
| 40 | 40.PITAR SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,6 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 27,1 K RON | |
| 41 | 41.JACK EUROPEAN AUTOTRANSPORT SRL▲ 5 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,6 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 38,6 K RON | |
| 42 | 42.COMILGA SRL▲ 16 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 9,9 K RON | |
| 43 | 43.EMILEMA PRODCOM SRL▼ 2 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 1,5 mil. RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 530,4 K RON | |
| 44 | 44.CRIS-GAB TRANSCOM SRL▼ 1 | Sat Todireşti, Comuna Todireşti, Suceava | 1,5 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | -71,7 K RON | |
| 45 | 45.BAION COMIMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 9,2 K RON | |
| 46 | 46.ALCAROM SRL▼ 12 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 24,5 K RON | |
| 47 | 47.SINCAROM TRANS SRL▲ 9 | Sat Şaru Dornei, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -164,2 K RON | |
| 48 | 48.IUGA LINES SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 30,2 K RON | |
| 49 | 49.VALIDOR TRANS SRL▲ 11 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 1,4 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -533,4 K RON | |
| 50 | 50.SUMEC SA▲ 36 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 57,7 K RON | |
| 51 | 51.YRYNYS SRL▲ 27 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 5 K RON | |
| 52 | 52.EXON IMPEX SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 122,7 K RON | |
| 53 | 53.VIVAT SRL▲ 26 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 40,2 K RON | |
| 54 | 54.DENIS SPEDITION SRL▲ 9 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -67,9 K RON | |
| 55 | 55.DELI TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 4,3 K RON | |
| 56 | 56.MAXITRANS COMPANY SRL▲ 5 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 6 K RON | |
| 57 | 57.LENIOS GROUP SRL▲ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -150,8 K RON | |
| 58 | 58.SFIVA SRL▲ 24 | Sat Hurjuieni, Comuna Gălăneşti, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -68,9 K RON | |
| 59 | 59.FRED COMPANY SRL▲ 11 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 6,8 K RON | |
| 60 | 60.LEMACOS TRANS SRL▲ 201 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 222,9 % | ▲ 222,9 % | 15,8 K RON | |
| 61 | 61.AEROPORTUL ŞTEFAN CEL MARE SUCEAVA RA▼ 16 | Loc. Salcea, Oraş Salcea, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 0 RON | |
| 62 | 62.GIB-RATOS SRL▲ 9 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 139,3 K RON | |
| 63 | 63.PEN - PAN SRL▲ 17 | Sat Părhăuţi, Comuna Todireşti, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 861 RON | |
| 64 | 64.MIRCIONI TRANS SRL▼ 32 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 41,6 K RON | |
| 65 | 65.FLORIOANA SRL▲ 3 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -89,7 K RON | |
| 66 | 66.ETNA-CORAL TRANS SRL▲ 19 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -12,2 K RON | |
| 67 | 67.BENIBERTI SRL▲ 29 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 35,6 K RON | |
| 68 | 68.TRANS EURO CARGO SRL▼ 46 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 3,2 K RON | |
| 69 | 69.EUVASINIC SRL▼ 7 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 23 % | ▼ 23 % | -258,1 K RON | |
| 70 | 70.AUTO AXINTE MOTORS SRL▲ 35 | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 28 % | ▲ 28 % | -41,5 K RON | |
| 71 | 71.FARLAN TRANS SRL▲ 4 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 91 K RON | |
| 72 | 72.FARES IMPORT EXPORT SRL▲ 51 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1 mil. RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 25,6 K RON | |
| 73 | 73.GEOCOR COM SRL▲ 19 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 1 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -188,9 K RON | |
| 74 | 74.RAR-BUS SRL▼ 10 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1 mil. RON▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | -106,1 K RON | |
| 75 | 75.CIORNEI PROD SRL▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -271,9 K RON | |
| 76 | 76.ESD AGREGATE SRL▲ 82 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 1 mil. RON▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 1,6 K RON | |
| 77 | 77.ADRIANA VOIAJ SRL▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 84,7 K RON | |
| 78 | 78.VALICAM TRANS SRL▲ 38 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 4,5 K RON | |
| 79 | 79.TELECROM SRL▲ 5 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 994,8 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -80,2 K RON | |
| 80 | 80.CAMORA SRL▼ 4 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 982,5 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | -176,6 K RON | |
| 81 | 81.TRANS-NICOLAESCU SRLnou | Sat Costişa, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 972,9 K RON— | — | — | 2,5 mil. RON |
| 82 | 82.MARPAS SRL▼ 5 | Loc. Milişăuţi, Oraş Milişăuţi, Suceava | 969,9 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 3,2 K RON | |
| 83 | 83.LEVITRANS SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 966 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -68,3 K RON | |
| 84 | 84.BARTH + CO SPEDITION SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 956,1 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 117,9 K RON | |
| 85 | 85.NICKTRANS SRL▲ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 953,9 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 18,4 K RON | |
| 86 | 86.BIRTOIU COMPANY SRL▲ 126 | Municipiul Suceava, Suceava | 943,4 K RON▲ 101,3 % | ▲ 101,3 % | -208,9 K RON | |
| 87 | 87.VIL TRANS SRL▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 904,1 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -1,2 K RON | |
| 88 | 88.REALIZAREA TRANS SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 885,2 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 40,3 K RON | |
| 89 | 89.CRIRAD LOGISTICS SRL▲ 73 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 874,9 K RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 2,5 K RON | |
| 90 | 90.DANISEB TRANS SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 863,7 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -257,7 K RON | |
| 91 | 91.SUCEAVA LOGISTIC SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 862,7 K RON— | — | — | 21,3 K RON |
| 92 | 92.ANGELTRANS SRL▲ 84 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 861,3 K RON▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 2,4 K RON | |
| 93 | 93.FIMEX SRL▲ 38 | Municipiul Suceava, Suceava | 835,6 K RON▲ 20 % | ▲ 20 % | -196,2 K RON | |
| 94 | 94.LION PROD COM SRL▲ 74 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 832,6 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 11,3 K RON | |
| 95 | 95.GENERAL TRANS SRL▲ 309 | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 832 K RON▲ 269,7 % | ▲ 269,7 % | 84,4 K RON | |
| 96 | 96.SAM-ANDREI SRL▲ 30 | Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, Suceava | 831,4 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 1,4 K RON | |
| 97 | 97.TRANS ZAMFIR SRL▲ 96 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 824,3 K RON▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 99 K RON | |
| 98 | 98.MIHAI-LUCA TRANS SRL▼ 5 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 815,1 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 7,8 K RON | |
| 99 | 99.KOJEX TRANS SRL▲ 31 | Sat Sasca Mică, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 809,5 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | -40,2 K RON | |
| 100 | 100.EUROSERVICE SRL▲ 34 | Municipiul Suceava, Suceava | 804,7 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 10 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Suceava
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.743 firme · 4,5 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
130 firme · 161,9 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
32 firme · 87,6 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 85,6 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
120 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
31 firme · 62,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
11 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
93 firme · 34,1 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
10 firme · 32,6 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
30 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
10 firme · 16,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
11 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
45 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 1,5 mil. RON