Top 100 firme — Fabricarea de uși și ferestre din lemn, Suceava după datorii în 2012
97 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 97 cumulează 65,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este -1 RON, iar liderul atinge 8,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DOXAR GRUP SRL▲ 4 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 8,1 mil. RON▲ 136 % | ▲ 136 % | 2,7 mil. RON | |
| 2 | 2.ROM-INSTALTERM SRL▼ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 7,3 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -147,8 K RON | |
| 3 | 3.NORD SCALA SRL▼ 1 | Sat Pîrteştii de Sus, Comuna Cacica, Suceava | 4,9 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 235,9 K RON | |
| 4 | 4.SOGEM PRODUCTION SRL▼ 1 | Sat Molid, Comuna Vama, Suceava | 4,2 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 507,9 K RON | |
| 5 | 5.FORESTROM SRL▲ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 4,1 mil. RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 183,3 K RON | |
| 6 | 6.MPO WOOD SRL▼ 2 | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 3,5 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -241,1 K RON | |
| 7 | 7.ROGVAIV SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,5 mil. RON0,0% | 0,0% | -99 RON | |
| 8 | 8.DORNA ECO HOUSE SRL▲ 1 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2,2 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 52,8 K RON | |
| 9 | 9.FORESTERRA SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 2 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 13,1 K RON | |
| 10 | 10.ARVA SRL▲ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 2 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 14,5 K RON | |
| 11 | 11.VLADNEL SRL▲ 3 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 1,7 mil. RON0,0% | 0,0% | -355 RON | |
| 12 | 12.LORENMAR SRL▲ 1 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 1,6 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 175,1 K RON | |
| 13 | 13.SHINY SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -75 RON | |
| 14 | 14.ANDROCOSMIN LEMN SRL▲ 2 | Sat Sunători, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | -98 K RON | |
| 15 | 15.LAGAN MOBILEX SRL▲ 16 | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 261,1 % | ▲ 261,1 % | 32,8 K RON | |
| 16 | 16.ITAL STYL SRL▼ 9 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 37,6 K RON | |
| 17 | 17.LITARH SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 83 K RON | |
| 18 | 18.BANILEVICI JUNIOR SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 7,6 K RON | |
| 19 | 19.MARGOB SRL= | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 875,3 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 3,9 K RON | |
| 20 | 20.LEMNARUL PROD SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 775,1 K RON0,0% | 0,0% | -27,1 K RON | |
| 21 | 21.FIBRATIN SRL= | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 730,4 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 23,8 K RON | |
| 22 | 22.ACOPERIŞUL VERDE SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 729,3 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -32 K RON | |
| 23 | 23.TERRA PROIECT SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 562,6 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 14,2 K RON | |
| 24 | 24.CARPENTRY PATROL SRL▼ 1 | Sat Bărăşti, Comuna Boroaia, Suceava | 533 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 929 RON | |
| 25 | 25.DOXAFOR SRL▼ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 483,6 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 55,5 K RON | |
| 26 | 26.O.H. FOREST SRL▲ 1 | Sat Comăneşti, Comuna Comăneşti, Suceava | 469,1 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -161 RON | |
| 27 | 27.GIBIN SRL▼ 1 | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | 462,2 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -39,3 K RON | |
| 28 | 28.NECAR SRL▲ 7 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 442,8 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 5,9 K RON | |
| 29 | 29.NERVA PRODCOM SRL▲ 5 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 417,9 K RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 3 K RON | |
| 30 | 30.INACOST SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 412,7 K RON— | — | 0 RON | |
| 31 | 31.BETROM PROD SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 397,3 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | -269 K RON | |
| 32 | 32.ECOLOGIC HOUSE SRL▼ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 392,4 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -72,1 K RON | |
| 33 | 33.ARTALPIN SRL▲ 39 | Sat Dumbrava, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 387,7 K RON▲ 5.893,1 % | ▲ 5.893,1 % | 55 RON | |
| 34 | 34.ARTMETAL SRL▼ 4 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 384,8 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -8,1 K RON | |
| 35 | 35.ONYRALYS SRL▲ 1 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 358,5 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 799 RON | |
| 36 | 36.CORICOST IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 358,2 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | -18,6 K RON | |
| 37 | 37.CAB-42 COM SRL▼ 4 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 332,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 38 | 38.ROGVAIV WOOD SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 311,7 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -106,1 K RON | |
| 39 | 39.BOBEICA SRL▼ 28 | Sat Izvoarele Sucevei, Comuna Izvoarele Sucevei, Suceava | 272,2 K RON▼ 84,8 % | ▼ 84,8 % | 2,1 K RON | |
| 40 | 40.PAMAR SRL▼ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 271,6 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | -18,6 K RON | |
| 41 | 41.TERMOLEMN SRL= | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 264,9 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -8,9 K RON | |
| 42 | 42.ANI VALI-DASC SRL▼ 4 | Sat Frătăuţii Noi, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 237,5 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 3,9 K RON | |
| 43 | 43.MOBIPLUS SRL▼ 1 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 217,9 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | -35,2 K RON | |
| 44 | 44.MILO GROUPE SRL▲ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 217,2 K RON▲ 84 % | ▲ 84 % | 3,9 K RON | |
| 45 | 45.MANFRANC SRL▼ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 165,9 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | -3,2 K RON | |
| 46 | 46.LARIXLAND S.R.L.nou | Sat Dumbrava, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 152,7 K RON— | — | — | 0 RON |
| 47 | 47.FORTEX COM SRL▼ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 129,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 48 | 48.VIOPIN SRL▼ 1 | Sat Plutoniţa, Oraş Frasin, Suceava | 120,8 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -14,1 K RON | |
| 49 | 49.TREIVIG CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Basarabi, Comuna Preuteşti, Suceava | 119,4 K RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | -38 K RON | |
| 50 | 50.CASE LIGNUM SRL▼ 2 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 119,4 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -29,8 K RON | |
| 51 | 51.BRUECKMANN PALEȚI SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 113,2 K RON— | — | — | -98,8 K RON |
| 52 | 52.PANALPIN SRL▼ 15 | Sat Dumbrava, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 94,1 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 99,6 K RON | |
| 53 | 53.ELDU TDL COMPANY SRL▼ 1 | Sat Doroteia, Oraş Frasin, Suceava | 86,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.LOC-IND SA▼ 11 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 84,3 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | 8,9 K RON | |
| 55 | 55.LOG HOMES SRL▼ 4 | Sat Spătăreşti, Comuna Fântâna Mare, Suceava | 77,1 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 3,9 K RON | |
| 56 | 56.SPIDIKOL SRL▲ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 76,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.LEV BRADUL SRL▼ 1 | Sat Vatra Moldoviţei, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 75,2 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -1,9 K RON | |
| 58 | 58.VIOCOR MOB SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 71,4 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -2,4 K RON | |
| 59 | 59.CONY WOOD-CASA DE LEMN SRLnou | Sat Preuteşti, Comuna Preuteşti, Suceava | 68 K RON— | — | — | 37 RON |
| 60 | 60.BUKOVINA FINESST S.R.L.nou | Sat Humoreni, Comuna Comăneşti, Suceava | 65,2 K RON— | — | — | -19,4 K RON |
| 61 | 61.ECO DOORS SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 58,7 K RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | -12,7 K RON | |
| 62 | 62.ASICONA SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 58,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 63 | 63.LUCIAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 57,7 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 33,4 K RON | |
| 64 | 64.RUMIN INTERNATIONAL ECO SRL▼ 3 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 55,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.INTERFORM SRL▼ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 53,7 K RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 19,9 K RON | |
| 66 | 66.ALI-SIA-MOB SRL▼ 6 | Loc. Dolhasca, Oraş Dolhasca, Suceava | 50,1 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -20,5 K RON | |
| 67 | 67.LYGNOSISTEM LOG CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 48,9 K RON▲ 161,5 % | ▲ 161,5 % | 519 RON | |
| 68 | 68.FAIN COM SRL▼ 4 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 43,4 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | -34,8 K RON | |
| 69 | 69.FAST INVEST SRL▼ 19 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 28,6 K RON▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 16 K RON | |
| 70 | 70.SILVAHOLD S.R.L.nou | Sat Chiril, Comuna Crucea, Suceava | 26,2 K RON— | — | — | 636 RON |
| 71 | 71.MOLDTERM SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 17,9 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 0 RON | |
| 72 | 72.SUPER GLASS SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 17,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.DORNA CABANA SRL▼ 4 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 16,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.DOMSY S.D.T. SRL▼ 4 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 15,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 75 | 75.EBENIST STIL SRL▼ 4 | Sat Lisaura, Comuna Ipoteşti, Suceava | 9,5 K RON0,0% | 0,0% | -45 RON | |
| 76 | 76.DAVIG LEMN S.R.L.nou | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 8,4 K RON— | — | — | 0 RON |
| 77 | 77.LENPAL SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 7 K RON▲ 140,8 % | ▲ 140,8 % | -4,2 K RON | |
| 78 | 78.BUCOVINA WOOD CONSTRUCT 2012 S.R.L.nou | Sat Sadova, Comuna Sadova, Suceava | 5,2 K RON— | — | — | -1 K RON |
| 79 | 79.BIMAN SRL= | Sat Soloneţ, Comuna Todireşti, Suceava | 4,2 K RON▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | -2,4 K RON | |
| 80 | 80.PREST VIP SRL▼ 6 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Suceava | 4,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.LARICE COM SRL▼ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 3,6 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 34,6 K RON | |
| 82 | 82.PAUL CONCEPT SRL▼ 7 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 3,3 K RON0,0% | 0,0% | -129 RON | |
| 83 | 83.HORGA MOBIL LUX SRL▼ 10 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 3,1 K RON▼ 46 % | ▼ 46 % | 0 RON | |
| 84 | 84.ALICAT SRL▼ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 85 | 85.LEMS PROFIL S.R.L.nou | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 2,8 K RON— | — | — | -516 RON |
| 86 | 86.VLASIN PRODCOMSERV SRL▼ 4 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 1,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 87 | 87.ROT-MOB SRL▼ 4 | Sat Stulpicani, Comuna Stulpicani, Suceava | 1,2 K RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 9,3 K RON | |
| 88 | 88.TIMBER MADE S.R.L.nou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 962 RON— | — | — | 0 RON |
| 89 | 89.NERVARO SRLnou | Sat Buneşti, Comuna Buneşti, Suceava | 650 RON— | — | — | 0 RON |
| 90 | 90.TOPERTER T.M.C.M. SNC▼ 6 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 521 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.NOLBI PRODMOB SRL▼ 6 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 60 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 92 | 92.BULIGA CRISTIAN SNC▼ 6 | Sat Pârteştii de Jos, Comuna Pârteştii de Jos, Suceava | 27 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 93 | 93.PUFULETI SRL▼ 6 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.LOPI STAR SRLnou | Sat Grămeşti, Comuna Grămeşti, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 95 | 95.CASELEMN DESIGN S.R.L.nou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 96 | 96.OVI TERMO-PLAST S.R.L.nou | Sat Băneşti, Comuna Fântânele, Suceava | 0 RON— | — | — | -200 RON |
| 97 | 97.TILARO PRESS SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | -1 RON— | — | 0 RON |