Top 100 firme — Imobiliare, Sibiu după datorii în 2018
588 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,8 mld. RON. Pragul de intrare în top este 2,1 mil. RON, iar liderul atinge 282,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZAC MANAGEMENT SERVICES SRL▲ 54 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 282,9 mil. RON▲ 6.171,7 % | ▲ 6.171,7 % | 365,9 K RON | |
| 2 | 2.GREENGOLD ROMWOOD S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 132,2 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 4,9 mil. RON | |
| 3 | 3.EUROIL SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 123,2 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 99,2 K RON | |
| 4 | 4.NOVUM ALPHA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.GENERAL LOGISTICS SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76,6 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.K & K INVESTMENT SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,1 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -1,4 mil. RON | |
| 7 | 7.VANTAGE LOGISTICS SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,7 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 874,3 K RON | |
| 8 | 8.IMPERIAL LOGISTICS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,5 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.RETIMUM SRL= | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 42,2 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 33,3 K RON | |
| 10 | 10.IMOBILIARA B.A.C. SRL▲ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35,5 mil. RON▲ 239,7 % | ▲ 239,7 % | 585,7 K RON | |
| 11 | 11.SEPHORA IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34,5 mil. RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -998,1 K RON | |
| 12 | 12.HATTRICK OFFICE SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,8 mil. RON▲ 58 % | ▲ 58 % | 2,2 mil. RON | |
| 13 | 13.AUTOMECANICA SA▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 29,7 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 772,8 K RON | |
| 14 | 14.ARECA BUSINESS CENTER SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,9 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 17,3 K RON | |
| 15 | 15.CENTRAL LOGISTICS SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 27,1 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 941,9 K RON | |
| 16 | 16.VENAG SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 26,9 mil. RON▲ 72 % | ▲ 72 % | -616,2 K RON | |
| 17 | 17.GVS SIBIU SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 26,5 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -67,2 K RON | |
| 18 | 18.BAUR IMOBILIARE SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,1 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 587,9 K RON | |
| 19 | 19.TMA MANAGEMENT SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22,6 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -472,8 K RON | |
| 20 | 20.BAC NAPOREP SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,8 mil. RON▲ 151,3 % | ▲ 151,3 % | -542,1 K RON | |
| 21 | 21.VECERD ESTATE SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,8 mil. RON▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | -4,1 mil. RON | |
| 22 | 22.AGRINOC SRL▼ 1 | Sat Alţîna, Comuna Alţîna, Sibiu | 19,3 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 333,7 K RON | |
| 23 | 23.BLUEFOREST DEVELOPMENT SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,2 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.BENEŞTI LAND SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,1 mil. RON▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | -250,2 K RON | |
| 25 | 25.ORION SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,5 mil. RON0,0% | 0,0% | -672 RON | |
| 26 | 26.ATHEX DEVELOPMENT GRUP SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,1 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 80,5 K RON | |
| 27 | 27.HERMANN LOGISTICS SPACE SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,4 mil. RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | -449,9 K RON | |
| 28 | 28.NOVA PRACTIC CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15,9 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -36,2 K RON | |
| 29 | 29.UNITED LOGISTICS SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,7 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -165,6 K RON | |
| 30 | 30.AICON PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 13,8 mil. RON▲ 36.650 % | ▲ 36.650 % | 52 K RON | |
| 31 | 31.NATURA IMPORT-EXPORT SRL▲ 79 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,8 mil. RON▲ 684,8 % | ▲ 684,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 32 | 32.SAGA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 209,5 K RON | |
| 33 | 33.ROMTICKET SA▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,2 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -115,6 K RON | |
| 34 | 34.DEVELOPMENT SUPORT COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,1 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -27,9 K RON | |
| 35 | 35.ROMED SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 10,9 mil. RON▲ 3.480,9 % | ▲ 3.480,9 % | -250,1 K RON | |
| 36 | 36.MERIDIANI SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,7 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 349 K RON | |
| 37 | 37.IMOBILIARE ROYAL SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,6 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 4,4 mil. RON | |
| 38 | 38.SUNTECAN S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,4 mil. RON▲ 5.190.257,5 % | ▲ 5.190.257,5 % | -189,6 K RON | |
| 39 | 39.ENROM MANAGEMENT SRLnou | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 9,9 mil. RON▲ 107,9 % | ▲ 107,9 % | -1,2 mil. RON | |
| 40 | 40.ALZNER DS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,8 mil. RON— | — | — | -46 K RON |
| 41 | 41.AGROINVEST PLUS SIEBENBUERGEN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,8 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -3,3 mil. RON | |
| 42 | 42.MHS IMMO SIBIU S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,4 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 679,6 K RON | |
| 43 | 43.IMOBILIAR MANAGEMENT SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,4 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 342,9 K RON | |
| 44 | 44.NEW CONCEPT LIVING SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,1 mil. RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 20,6 K RON | |
| 45 | 45.FRARO IMOBILIARE EST SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,4 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 836,7 K RON | |
| 46 | 46.ALMA GRUP SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,5 mil. RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 47 | 47.HUTTEN PROJECTS SRLnou | Sat Agârbiciu, Comuna Axente Sever, Sibiu | 7,3 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | -100,5 K RON | |
| 48 | 48.38 MATERNA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,9 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | -3,4 mil. RON | |
| 49 | 49.SIGMA SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,8 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 11,1 K RON | |
| 50 | 50.BELMONT ESTATE SRL▼ 5 | Sat Glâmboaca, Oraş Avrig, Sibiu | 6,8 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 190 K RON | |
| 51 | 51.SIFEE SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,7 mil. RON▲ 75 % | ▲ 75 % | 2,6 mil. RON | |
| 52 | 52.KARTMANN GMBH WOLNZACH SUCURSALA SIBIU▼ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,1 mil. RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 117 K RON | |
| 53 | 53.OASIS SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,9 mil. RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 442,9 K RON | |
| 54 | 54.ANA TURISTIC SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,7 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 55 | 55.MAK IMMO & PRODUCTION SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,7 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 19,3 K RON | |
| 56 | 56.ESTATE SIBIU SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -164,5 K RON | |
| 57 | 57.KLEINE AGRO H&C SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,1 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -77,6 K RON | |
| 58 | 58.STANDING HOUSE SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5,1 mil. RON— | — | 186,6 K RON | |
| 59 | 59.TEREN VERDE SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 67,9 K RON | |
| 60 | 60.B.A.M.T. IMOBILIARE SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,7 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 691,4 K RON | |
| 61 | 61.MARISAM CONS SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,7 mil. RON▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 130,2 K RON | |
| 62 | 62.TRUCA SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5 mil. RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | -570 K RON | |
| 63 | 63.MIORITA SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5 mil. RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 468,5 K RON | |
| 64 | 64.EURO IMOB UNU SRL▲ 64 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5 mil. RON▲ 311,4 % | ▲ 311,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 65 | 65.ERIDANUS INVEST SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 211,1 K RON | |
| 66 | 66.BĂILE MIERCUREA SRL▲ 35 | Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 4,5 mil. RON▲ 148,5 % | ▲ 148,5 % | -10,3 K RON | |
| 67 | 67.AS CAPITAL GROUP S.R.L.▼ 10 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 4,2 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -184,5 K RON | |
| 68 | 68.KARALIS SRL▲ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,2 mil. RON▲ 114,5 % | ▲ 114,5 % | -281,9 K RON | |
| 69 | 69.GREEN LAND SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -3,7 mil. RON | |
| 70 | 70.EFFECI SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4 mil. RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 394,5 K RON | |
| 71 | 71.L.M. IMMOGEST SRL▼ 15 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -16,7 K RON | |
| 72 | 72.NOVUM JOTA SRL▼ 43 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,9 mil. RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 5,7 mil. RON | |
| 73 | 73.ROMI ESTATE SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -72 K RON | |
| 74 | 74.WARE INVEST 2 SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -52,6 K RON | |
| 75 | 75.MIRONIMOB SRL▲ 41 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6 mil. RON▲ 140,5 % | ▲ 140,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 76 | 76.JIFA IMOBILIARE SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 309,2 K RON | |
| 77 | 77.AUTO LOGISTIC RO SRL▼ 18 | Comuna Şura Mică, Sibiu | 3,4 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 247,1 K RON | |
| 78 | 78.PADERTEG INVEST S.R.L.▼ 16 | Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, Sibiu | 3,4 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 132,7 K RON | |
| 79 | 79.RMB IMOBILIAR SRL▼ 12 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -29,3 K RON | |
| 80 | 80.SWISSINVEST SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -12,6 K RON | |
| 81 | 81.COFSIB SA▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,3 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 808,1 K RON | |
| 82 | 82.NOVUM THETA SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 253,6 K RON | |
| 83 | 83.MOB UNION SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 200,3 K RON | |
| 84 | 84.SPRINGTIME SRL▼ 10 | Sat Boarta, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 3 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 139,1 K RON | |
| 85 | 85.EURO MANAGEMENT SRL▼ 15 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,9 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 296,1 K RON | |
| 86 | 86.ARTHURA SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | -12,9 K RON | |
| 87 | 87.GAHLERT TEXTILE ROMANIA SRL▼ 10 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 2,6 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 208,6 K RON | |
| 88 | 88.CCS IMOB CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 216,7 K RON | |
| 89 | 89.CIVITA COM SA▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -34,2 K RON | |
| 90 | 90.EL.AN. REAL ESTATE SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -11,6 K RON | |
| 91 | 91.ALL TRADING SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 116,2 K RON | |
| 92 | 92.TAHSIN KONCEPT SRL▲ 55 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 201,6 % | ▲ 201,6 % | 181,8 K RON | |
| 93 | 93.GRUENWALD STADTMITTE SRL▲ 462 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,3 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.PICASSO STYLE SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -17,9 K RON | |
| 95 | 95.PROMURBES SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 96 | 96.ENCELADUS PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON— | — | — | -108,6 K RON |
| 97 | 97.VIMAR SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -15,1 K RON | |
| 98 | 98.SIB-TERRA SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 770 K RON | |
| 99 | 99.AGRO HELTAU SRL▼ 10 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -4,8 K RON | |
| 100 | 100.ROSWISS SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 318,1 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Sibiu
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
401 firme · 381,1 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
61 firme · 146,9 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
90 firme · 74,8 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
53 firme · 57,5 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
293 firme · 50 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
39 firme · 31,2 mil. RON