Top 100 firme — Activități profesionale, Sibiu după datorii în 2011
1.652 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 343,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 519,5 K RON, iar liderul atinge 53 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GREENGOLD TIMBERLANDS 3 S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 53 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 2 | 2.CENTRU DE AFACERI SIBIU SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 48,9 mil. RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.W.K. GROUP SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,3 mil. RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 753,1 K RON | |
| 4 | 4.REAL MANAGEMENT DEVELOPMENT SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,3 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -105,7 K RON | |
| 5 | 5.SAUBERMACHER ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,3 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.AQUA ENGINEERING SRL - SUCURSALA SIBIU▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,7 mil. RON▲ 161,5 % | ▲ 161,5 % | -2,8 mil. RON | |
| 7 | 7.ELSACO 2005 SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,6 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 31,9 K RON | |
| 8 | 8.ADVERTISING GROUP SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,1 mil. RON▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | -83,6 K RON | |
| 9 | 9.BFP AGRO CONSULT SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 63,6 K RON | |
| 10 | 10.IMMO ANNA SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,1 mil. RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | -776,9 K RON | |
| 11 | 11.A D S MEDIA SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,7 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -82,4 K RON | |
| 12 | 12.PUTEREA VERDE S.R.L.▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,1 mil. RON▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | -101,1 K RON | |
| 13 | 13.HB TEHNOEXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,9 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -49,1 K RON | |
| 14 | 14.TRIDENT BUYING GROUP SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1 mil. RON▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 23 K RON | |
| 15 | 15.EURO MANAGEMENT SRL▲ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -151,7 K RON | |
| 16 | 16.FRITZMEIER ENGINEERING SRL▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,9 mil. RON▲ 259,9 % | ▲ 259,9 % | 6,1 mil. RON | |
| 17 | 17.RETTER PROJECTMANAGEMENT SRL▲ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,6 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 163,1 K RON | |
| 18 | 18.PROTEC SOLUTIONS SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | -400,5 K RON | |
| 19 | 19.TOPO LAND SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 121,7 % | ▲ 121,7 % | -667 K RON | |
| 20 | 20.DAFORA GROUP SA▲ 5 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 88,8 K RON | |
| 21 | 21.VEORA MANAGEMENT SERVICES S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -341,5 K RON | |
| 22 | 22.KOBI DESIGN SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,9 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 148,9 K RON | |
| 23 | 23.CONDESIGN SRL▲ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,3 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 14,6 K RON | |
| 24 | 24.PROMOTION SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.EURO-CS SRL▲ 29 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 107,2 % | ▲ 107,2 % | 492 K RON | |
| 26 | 26.EMMEPI SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 105,1 K RON | |
| 27 | 27.PROFIT PLUS SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -17,6 K RON | |
| 28 | 28.VISION CREDIT SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 395,5 K RON | |
| 29 | 29.SIFEE ENERGY S.R.L.▼ 9 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2 mil. RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | -37,5 K RON | |
| 30 | 30.JH PRODUCTION SRL▲ 5 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -96,3 K RON | |
| 31 | 31.ASSIST VET SRL▼ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -94,4 K RON | |
| 32 | 32.PHOENIX COM SRL▼ 1 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 568 RON | |
| 33 | 33.KILT SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -25,6 K RON | |
| 34 | 34.SWIFT FINANCE SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -172,5 K RON | |
| 35 | 35.CARPAT INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 2,6 K RON | |
| 36 | 36.BH LOGISTIK PARK SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -22,2 K RON | |
| 37 | 37.HB PROFESIONAL CONSULT SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -18 K RON | |
| 38 | 38.LOGICON CONSULT SRL▲ 218 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 936,3 % | ▲ 936,3 % | -157,5 K RON | |
| 39 | 39.CONMAR - CON SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -96,8 K RON | |
| 40 | 40.H & S ECO CONSULT SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 13,8 K RON | |
| 41 | 41.GRAF HOSPITALITY S.R.L.▼ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 9,4 mil. RON | |
| 42 | 42.LAND SERVICE &TOPO SRL▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 205,1 K RON | |
| 43 | 43.OLMA EUROPE IMPORT EXPORT SRL▲ 10 | Sat Mârşa, Oraş Avrig, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 69 K RON | |
| 44 | 44.SIFEE NEW ENERGY SRL▲ 22 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | -276,5 K RON | |
| 45 | 45.DAMI PREST SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 46 | 46.ROCHESTER SRL▲ 77 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 214,3 % | ▲ 214,3 % | 14,4 K RON | |
| 47 | 47.VTP ARCHITECTS SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 48 | 48.DECOROM SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -101,2 K RON | |
| 49 | 49.F 2 - CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -30,5 K RON | |
| 50 | 50.OLIMPIA SERVICII INTERNATIONALE SRL▲ 21 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | -348,6 K RON | |
| 51 | 51.KLIM SRL▲ 9 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | -195,8 K RON | |
| 52 | 52.INTERMEDIA SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -234,9 K RON | |
| 53 | 53.SIFEE WIND ENERGY S.R.L.▲ 4 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | -30,3 K RON | |
| 54 | 54.PROVITAEXPANS SRL▲ 65 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 148,4 % | ▲ 148,4 % | -13,8 K RON | |
| 55 | 55.TRIDI SYSTEMS SRL▼ 5 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 115,5 K RON | |
| 56 | 56.EUROPEAN ECONOMY SERVICES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -45,3 K RON | |
| 57 | 57.TOTAL CONSULTING INVEST SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 998,7 K RON— | — | -4,8 K RON | |
| 58 | 58.CONSULT CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 965,5 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | -2 K RON | |
| 59 | 59.ICA SYSTEM SRL▲ 53 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 955,2 K RON▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | -184,7 K RON | |
| 60 | 60.CATRAL SERV SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 950,5 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | -62 K RON | |
| 61 | 61.GENERAL CONSULT GRUP SRL▲ 17 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 913,4 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 79,7 K RON | |
| 62 | 62.INSTITUTUL DE CERCETARI PRODUSE AUXILIARE ORGANICE SA▲ 18 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 909,7 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 4 K RON | |
| 63 | 63.WALLACE IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 891,7 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | -26,5 K RON | |
| 64 | 64.ASTING ROUMANIE SRL▲ 3 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 891,4 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 6,3 K RON | |
| 65 | 65.FINANCIAR AUDIT SRL▲ 7 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 850,2 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | -54,5 K RON | |
| 66 | 66.VIZUAL SRLnou | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 825,7 K RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 39,2 K RON | |
| 67 | 67.PROVERA SRL▲ 111 | Sat Aţel, Comuna Aţel, Sibiu | 821,7 K RON▲ 207,9 % | ▲ 207,9 % | 104,5 K RON | |
| 68 | 68.RETTER RESOURCES S.R.L.▲ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 800,2 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -18,2 K RON | |
| 69 | 69.THERME MEDIA GROUP S.R.L.▼ 1 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 792,4 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -6,9 K RON | |
| 70 | 70.NV CONST SRL▲ 39 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 785,5 K RON▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 11,8 K RON | |
| 71 | 71.AQUACON PROIECT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 780,1 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 806,5 K RON | |
| 72 | 72.FIWA RO SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 780,1 K RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -181,4 K RON | |
| 73 | 73.M HOLDING INTERNATIONAL INC LTD SRL▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 766,1 K RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | -59,1 K RON | |
| 74 | 74.CLAUDIA BEAUTY SRL▼ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 754 K RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 34,5 K RON | |
| 75 | 75.IGM MANAGEMENT SRL▲ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 746,7 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | -319,3 K RON | |
| 76 | 76.PERLA COM SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 746 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 50 RON | |
| 77 | 77.SELECTIV SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 724,4 K RON0,0% | 0,0% | -9,9 K RON | |
| 78 | 78.PROACT SRL▼ 13 | Sat Ruşi, Comuna Slimnic, Sibiu | 723,1 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 77 K RON | |
| 79 | 79.FOTO UNIVERSAL SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 698,6 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 145,2 K RON | |
| 80 | 80.FINANCIAR GRUP SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 677,7 K RON— | — | 0 RON | |
| 81 | 81.STUDIO IMAGIC SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 677 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -214,1 K RON | |
| 82 | 82.MEDIA CONSULTING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 672,7 K RON— | — | — | 0 RON |
| 83 | 83.FINANCIAL & INVESTEMENT SRL▲ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 634,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.CONTRAST PUBLICITATE SRL▼ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 627,3 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -82,2 K RON | |
| 85 | 85.DIY-ROM SRL▲ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 604,8 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -19,4 K RON | |
| 86 | 86.AMA NOEL CONSULT SRL▼ 11 | Sat Nucet, Comuna Roşia, Sibiu | 591,4 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 156,8 K RON | |
| 87 | 87.PIONEER SRL▼ 38 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 585,1 K RON▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | -341,9 K RON | |
| 88 | 88.ANA INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 581 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -216,5 K RON | |
| 89 | 89.VLAŞIN-SORIN SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 573 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 134 RON | |
| 90 | 90.EXPERT PREST SRL▲ 42 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 572,6 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | -263,2 K RON | |
| 91 | 91.TDX CONCEPT SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 551,2 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -64,1 K RON | |
| 92 | 92.EURO MANAGEMENTCONSULT SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 550,6 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | -5,6 K RON | |
| 93 | 93.TCC CONSULTING SRL▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 548,2 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | -7,4 K RON | |
| 94 | 94.SIB ECO CONSULT SRL▲ 105 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 546,8 K RON▲ 150,9 % | ▲ 150,9 % | -66,1 K RON | |
| 95 | 95.KLINGEIS CONSULTING SRL▲ 72 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 545,5 K RON▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 42,4 K RON | |
| 96 | 96.VIOLA SRL▲ 67 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 535,6 K RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 61,3 K RON | |
| 97 | 97.PLASTIC PRO SRL▲ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 534,9 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 174,7 K RON | |
| 98 | 98.S.M. ART PROIECT SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 527,8 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 206,7 K RON | |
| 99 | 99.AMC SERV SRL▲ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 526 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | -61,7 K RON | |
| 100 | 100.POWER PREST SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 519,5 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | -41,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Sibiu
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
364 firme · 467,1 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
236 firme · 143,9 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
345 firme · 117,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
338 firme · 112,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
55 firme · 103 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
149 firme · 97,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
145 firme · 57,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
76 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
106 firme · 33,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
72 firme · 23 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
89 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
42 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
17 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
17 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
35 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
5 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
9 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
10 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
10 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 875,3 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 868,8 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
3 firme · 529 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 246,5 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 38,1 K RON