Top 100 firme — Tăierea și rindeluirea lemnului, Sibiu după datorii în 2018
71 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 71 cumulează 140,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este -5 K RON, iar liderul atinge 57,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INTERDECO PROFILES SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 57,5 mil. RON▲ 366 % | ▲ 366 % | -33 mil. RON | |
| 2 | 2.MICO LEGNAMI SRL= | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 13 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 99,5 K RON | |
| 3 | 3.H L V TRANSILVANIA SRLnou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 11,4 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | -337,7 K RON | |
| 4 | 4.SILVA GRUP SRL= | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 9,7 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 4,6 mil. RON | |
| 5 | 5.VAMILEX SRL▲ 1 | Sat Agârbiciu, Comuna Axente Sever, Sibiu | 7,5 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 139,3 K RON | |
| 6 | 6.CRIS MEDINA SRL▼ 1 | Sat Hosman, Comuna Nocrich, Sibiu | 6,9 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -117,5 K RON | |
| 7 | 7.SILVAREX PRODUCTION SRL▲ 2 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | 5,6 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 1,4 mil. RON | |
| 8 | 8.B.M.R.PROD TRADE FILIALA SIBIU SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -32,9 K RON | |
| 9 | 9.PINU IMPORT EXPORT SRL▼ 1 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 4,2 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 80,7 K RON | |
| 10 | 10.DOBOS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3 mil. RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 362,9 K RON | |
| 11 | 11.TRACIA SILVA SRL▲ 1 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 551,6 K RON | |
| 12 | 12.HALWOOD INDUSTRY SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON▲ 242,5 % | ▲ 242,5 % | 249,4 K RON | |
| 13 | 13.BAX-TRANS SRL= | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 2 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 636,8 K RON | |
| 14 | 14.SPHERA TRADING ONE SRL▼ 3 | Sat Pelişor, Comuna Bîrghiş, Sibiu | 1,5 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 25,3 K RON | |
| 15 | 15.SILVAREX 98 SRL= | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 6 K RON | |
| 16 | 16.CONTINENTAL IMPORT - EXPORT SRL▼ 2 | Sat Bîrghiş, Comuna Bîrghiş, Sibiu | 1 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 46,8 K RON | |
| 17 | 17.CRIS-STYLE EXPERT SRL= | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 729,2 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 0 RON | |
| 18 | 18.FLORI LEMN SRL▲ 1 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 685 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -79 K RON | |
| 19 | 19.PĂDUREA NEAGRĂ SRL▼ 1 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 600,6 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 40,6 K RON | |
| 20 | 20.NIVAL COM SRL▲ 3 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 555,6 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 151,3 K RON | |
| 21 | 21.INDUSTRIE LEMN MOBILA CARPATI SRL▲ 4 | Sat Bradu, Oraş Avrig, Sibiu | 362 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 22 | 22.SILVA FOREST COMPANY SRL= | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 351,7 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 4,2 K RON | |
| 23 | 23.MONDIAL IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 322,4 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 193,6 K RON | |
| 24 | 24.VIAGI COM SRL= | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 281,4 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | -62,7 K RON | |
| 25 | 25.HOZFOREST RNA S.R.L.nou | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 278,8 K RON— | — | — | 14,3 K RON |
| 26 | 26.DEZIPO SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 239,4 K RON▲ 143,6 % | ▲ 143,6 % | 26,7 K RON | |
| 27 | 27.NEK 2001 SRL= | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 220,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 28 | 28.XILEM SRL▲ 1 | Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiu | 184,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 29 | 29.DES LEMN S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 151,3 K RON— | — | — | -46,4 K RON |
| 30 | 30.OVIPAN SRL▲ 6 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 147,4 K RON▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | -8,1 K RON | |
| 31 | 31.MOLID FOREST SRL▲ 9 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 143,9 K RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | -7,4 K RON | |
| 32 | 32.G E C SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 138,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 33 | 33.STARLEMN SRL▲ 2 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 135,4 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | -40,6 K RON | |
| 34 | 34.LOTSAD PROD SRL= | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 122,8 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -7,5 K RON | |
| 35 | 35.AXIFOREST SRL▼ 7 | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Sibiu | 119,4 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | -37,1 K RON | |
| 36 | 36.DEBITALMESCH SRL▼ 5 | Sat Tălmăcel, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 119 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 104,1 K RON | |
| 37 | 37.JURCA FOREST SRL▲ 14 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 116,1 K RON▲ 386,2 % | ▲ 386,2 % | -5,4 K RON | |
| 38 | 38.VEA IMPEX S.R.L.nou | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 115,6 K RON— | — | — | -23,2 K RON |
| 39 | 39.ARPASELUL SRL▼ 6 | Sat Arpaşu de Sus, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 114,6 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -66,9 K RON | |
| 40 | 40.DOBRA IMPEX SRL▲ 1 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 103,4 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | -46,1 K RON | |
| 41 | 41.TEIU-FOREST SRL▲ 12 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 103,3 K RON▲ 689,6 % | ▲ 689,6 % | 156,4 K RON | |
| 42 | 42.SIBPALET SRL▼ 12 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 98,6 K RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 191,2 K RON | |
| 43 | 43.IULYWOOD G.I.U. SRL▲ 7 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 93,5 K RON▲ 218,5 % | ▲ 218,5 % | -6,4 K RON | |
| 44 | 44.LARISIB FOREST S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 88,4 K RON▲ 77,6 % | ▲ 77,6 % | 27,2 K RON | |
| 45 | 45.CORA TIMBER TRANSILVANIA S.R.L.▼ 25 | Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 87,5 K RON▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | -187 K RON | |
| 46 | 46.CINDRELUL IMPEX SRL▼ 4 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 84,4 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 15,9 K RON | |
| 47 | 47.HABIV SRL▼ 8 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 83,5 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 48,7 K RON | |
| 48 | 48.RIVIERA WOOD SRL▲ 4 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 74 K RON▲ 228,7 % | ▲ 228,7 % | 50,5 K RON | |
| 49 | 49.GEO TRANS TRADE SRL▼ 1 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 68,4 K RON▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 10,9 K RON | |
| 50 | 50.MIDENI COM SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64,5 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 1,5 K RON | |
| 51 | 51.C & C ACTIV SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,7 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 9,4 K RON | |
| 52 | 52.HOME LEMN SRL▼ 15 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 31,9 K RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 25,3 K RON | |
| 53 | 53.ASPEN PRODUCT SRL▼ 9 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 30,6 K RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | -7,7 K RON | |
| 54 | 54.ESO-EFIX SRLnou | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 19,6 K RON— | — | — | -7,8 K RON |
| 55 | 55.SAN FOREST IONUŢ SRLnou | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 16,4 K RON— | — | — | -10,2 K RON |
| 56 | 56.AMGI FOREST SRL▼ 2 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 13 K RON0,0% | 0,0% | -134 RON | |
| 57 | 57.WOODSTOCK SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,9 K RON▲ 161 % | ▲ 161 % | -8,1 K RON | |
| 58 | 58.LEMNOPLAST SRL▼ 9 | Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni, Sibiu | 11,5 K RON▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 7,8 K RON | |
| 59 | 59.KADY FOREST SIB S.R.L.nou | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 7,8 K RON— | — | — | -7,1 K RON |
| 60 | 60.ARPAS LEMN PREST SRL▼ 4 | Sat Arpaşu de Sus, Comuna Arpaşu de Jos, Sibiu | 6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 61 | 61.PALTINUL SRL▼ 2 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 4,9 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 12,2 K RON | |
| 62 | 62.PĂRĂU FOREST SRL▼ 5 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 3,4 K RON▼ 41 % | ▼ 41 % | 7 K RON | |
| 63 | 63.MIVIS FOREST SRL▼ 1 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 634 RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -5 K RON | |
| 64 | 64.RIVIERA SRL▲ 1 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 65 | 65.TRADITION ART SIBIU SRL▼ 2 | Sat Alămor, Comuna Loamneş, Sibiu | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 66 | 66.FILMAN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 67 | 67.ANDAGRI FOREST SRL▼ 24 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 68 | 68.BIO FOREST SRL▼ 13 | Sat Sărata, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -18,9 K RON | |
| 69 | 69.SIM FOREST SRL▼ 4 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.LUD-FOREST SRL-D▼ 5 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 71 | 71.PERFECT SIBCUT SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -5 K RON▼ 336,3 % | ▼ 336,3 % | -2,3 K RON |