Top 100 firme din Satu Mare după datorii în 2021
10.571 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 5,8 mld. RON. Pragul de intrare în top este 14,7 mil. RON, iar liderul atinge 571,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZES ZOLLNER ELECTRONIC SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 571,2 mil. RON▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 52,7 mil. RON | |
| 2 | 2.ALU MENZIKEN SRL▼ 1 | Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 487,8 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | -24,9 mil. RON | |
| 3 | 3.AUTONET IMPORT SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 368,4 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 79,4 mil. RON | |
| 4 | 4.ELECTROLUX ROMANIA SA= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 365 mil. RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 21,5 mil. RON | |
| 5 | 5.PROMAT COMIMPEX SRL▲ 2 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 310,6 mil. RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 43,3 mil. RON | |
| 6 | 6.UNICARM SRL▼ 1 | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 233,3 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 9,1 mil. RON | |
| 7 | 7.GP SOFA SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 194 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -3,8 mil. RON | |
| 8 | 8.SCHWAB AGRO PROD SRL= | Loc. Ardud, Oraş Ardud, Satu Mare | 177,7 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 18,8 mil. RON | |
| 9 | 9.ARDEALUL SA▲ 13 | Municipiul Carei, Satu Mare | 155,4 mil. RON▲ 180,8 % | ▲ 180,8 % | 57,6 mil. RON | |
| 10 | 10.AGROTEX SRL▼ 1 | Municipiul Carei, Satu Mare | 145,1 mil. RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 42,9 mil. RON | |
| 11 | 11.ALCONOR COMPANY SRL= | Municipiul Carei, Satu Mare | 118,8 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 8,7 mil. RON | |
| 12 | 12.POLIPOL AUSLANDS BETEILIGUNGS SCS GERMANIA SUCURSALA FOIENI▼ 2 | Sat Foieni, Comuna Foieni, Satu Mare | 99,5 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.CONTITECH FLUID AUTOMOTIVE ROMÂNIA SRL= | Municipiul Carei, Satu Mare | 82,5 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 18,8 mil. RON | |
| 14 | 14.SUMIRIKO AVS ROMANIA SRL▲ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 73,7 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -9,5 mil. RON | |
| 15 | 15.AGROMOL SRL▲ 370 | Sat Săcăşeni, Comuna Săcăşeni, Satu Mare | 73,6 mil. RON▲ 1.889,5 % | ▲ 1.889,5 % | 107,5 K RON | |
| 16 | 16.CASTRUM REALTY SRL▲ 4 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 69 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 5,7 mil. RON | |
| 17 | 17.DRM DRAXLMAIER ROMANIA SISTEME ELECTRICE SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 67,9 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 6,7 mil. RON | |
| 18 | 18.SAM MILLS SRL▲ 6 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 59,2 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | -385,7 K RON | |
| 19 | 19.AUTOMOTIVE SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 57,9 mil. RON0,0% | 0,0% | -26,1 K RON | |
| 20 | 20.AGROPROD CRASNA COOPERATIVA AGRICOLĂ▲ 5 | Sat Supuru de Jos, Comuna Supur, Satu Mare | 55,8 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 59,7 K RON | |
| 21 | 21.MEDEEA AGRO PROD SRL▼ 6 | Sat Pişcari, Comuna Terebeşti, Satu Mare | 53,5 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 47,9 K RON | |
| 22 | 22.BUILDING SARAMARIA SRL▲ 9 | Sat Prilog, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 47,8 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | -887,6 K RON | |
| 23 | 23.WP STEEL ASSEMBLY SRL▲ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 46 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -1,8 mil. RON | |
| 24 | 24.H&M COMPANY SRL▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 45,8 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 4,5 mil. RON | |
| 25 | 25.KISS COMANDĂU S.R.L.▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 45,2 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -1,7 mil. RON | |
| 26 | 26.VAKOND UT ES EPITOIPARI SRL TISZAKECSKE SUCURSALA SATU MARE▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 44,3 mil. RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | -597,5 K RON | |
| 27 | 27.PROIMOB SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 44,2 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -283,1 K RON | |
| 28 | 28.TRIPLET ROMANIA SRL▲ 83 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 42 mil. RON▲ 235,2 % | ▲ 235,2 % | 300 RON | |
| 29 | 29.BATONAVAL SRL▲ 128 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 40,8 mil. RON▲ 360,6 % | ▲ 360,6 % | 510,4 K RON | |
| 30 | 30.ARDEALUL TRADING SRL▲ 2 | Municipiul Carei, Satu Mare | 35 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 4,3 mil. RON | |
| 31 | 31.BETA RESIDENCE S.R.L.▲ 30 | Sat Prilog, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 34,4 mil. RON▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 32 | 32.PRODEXIMP SRL▲ 37 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 34,1 mil. RON▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 5,9 mil. RON | |
| 33 | 33.AGRO RADU SRL▲ 5 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 33,8 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 450,9 K RON | |
| 34 | 34.EOL ENERGY SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 33,8 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 311,7 K RON | |
| 35 | 35.CASCO GROUP S.R.L.▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 32,9 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 7 mil. RON | |
| 36 | 36.TARR CONST SRL▲ 6 | Oraş Livada, Satu Mare | 32,6 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 11,2 mil. RON | |
| 37 | 37.FERMA TAGU ROŞU SRL▲ 9 | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 32,4 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 5,6 mil. RON | |
| 38 | 38.MUELLER & PRIETENII SRL▲ 2 | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 32 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 39 | 39.GAMA & GAMA SRL▼ 9 | Sat Culciu Mare, Comuna Culciu, Satu Mare | 31,7 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 3,9 mil. RON | |
| 40 | 40.DELFINGEN RO-SATU MARE S.A.▼ 17 | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 30,7 mil. RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 8,5 mil. RON | |
| 41 | 41.GOTEC ROM SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 29,7 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 561,9 K RON | |
| 42 | 42.HOLROM MANAGEMENT RENEWABLE SRL▼ 3 | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 29,7 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 114,4 K RON | |
| 43 | 43.TOBER AGRO S.R.L.▲ 5 | Sat Unimăt, Comuna Acâş, Satu Mare | 29 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 7,7 mil. RON | |
| 44 | 44.AVICOLA DAN SRL= | Sat Sanislău, Comuna Sanislău, Satu Mare | 28,8 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -3,6 mil. RON | |
| 45 | 45.CBA NORD VEST SRL▲ 36 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 28,1 mil. RON▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 8 mil. RON | |
| 46 | 46.F HAUS SRL▲ 62 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 27,7 mil. RON▲ 119,2 % | ▲ 119,2 % | 744,9 K RON | |
| 47 | 47.SINTEZA SRL= | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 27,6 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 28,7 K RON | |
| 48 | 48.APASERV SATU MARE SA▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 27 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 8,4 mil. RON | |
| 49 | 49.UTILBEN SRL▲ 79 | Municipiul Carei, Satu Mare | 27 mil. RON▲ 137,2 % | ▲ 137,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.HB TRADITIONAL BREWERY SRL▲ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 25,8 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 5,2 K RON | |
| 51 | 51.SELETTRA EUROPE S.R.L.▲ 3 | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 24,6 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 4,7 mil. RON | |
| 52 | 52.EURAS SRL▲ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 24,1 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 53 | 53.ZAUNER ROMANIA SRL▲ 40 | Loc. Mădăras, Oraş Ardud, Satu Mare | 24 mil. RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 6 mil. RON | |
| 54 | 54.AGRO PARTENER SRL▲ 16 | Sat Petreşti, Comuna Petreşti, Satu Mare | 23,9 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 897,5 K RON | |
| 55 | 55.FIRST BIOGAZ SRL▲ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 23,8 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -2,8 mil. RON | |
| 56 | 56.SANTEC SRL▲ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 23,5 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 57 | 57.MONDOTEX SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 23,2 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -591,9 K RON | |
| 58 | 58.POLIPOL MOBILA SRL▼ 13 | Sat Foieni, Comuna Foieni, Satu Mare | 23,2 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 5,7 mil. RON | |
| 59 | 59.CASTRUM CORPORATION SRL▼ 7 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 22,6 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 13,3 mil. RON | |
| 60 | 60.G.M. DEVELOPEMENT SRL▲ 17 | Sat Apateu, Comuna Culciu, Satu Mare | 22,1 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 61 | 61.SANA RA SRL▼ 3 | Municipiul Carei, Satu Mare | 22,1 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -430 K RON | |
| 62 | 62.BETASIL SRL▼ 29 | Sat Prilog, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 21,2 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 8 mil. RON | |
| 63 | 63.BIOLAND ROMANIA SRL▼ 12 | Sat Culciu Mic, Comuna Culciu, Satu Mare | 21 mil. RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 7,5 mil. RON | |
| 64 | 64.CITIZEN FURNITURE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,8 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | -3,4 mil. RON | |
| 65 | 65.MW TRADE SRL▼ 1 | Municipiul Carei, Satu Mare | 20,7 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 4,3 mil. RON | |
| 66 | 66.LUBEXPERT ROMANIA SRL▼ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,6 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 67 | 67.TOPAGRAR SRL▲ 29 | Sat Craidorolţ, Comuna Craidorolţ, Satu Mare | 20,4 mil. RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 3 mil. RON | |
| 68 | 68.CÎMPEAN CONSTRUCȚII TOTAL S.R.L.▲ 70 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,2 mil. RON▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | -3,5 mil. RON | |
| 69 | 69.ZIRMER BUD SRL▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 3 mil. RON | |
| 70 | 70.PLASTICA SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 19,6 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 71 | 71.SOMIPRESS ROMANIA SRL▼ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 19,3 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 9,1 mil. RON | |
| 72 | 72.DOMINIUM SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 19 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -9,6 K RON | |
| 73 | 73.BLUE RIVER FISH 2013 SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 18,9 mil. RON— | — | -6,2 mil. RON | |
| 74 | 74.AUTONOVA SA▲ 69 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 18,5 mil. RON▲ 86 % | ▲ 86 % | 3,2 mil. RON | |
| 75 | 75.AGROFERM SRL▲ 16 | Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 18,4 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 75,9 K RON | |
| 76 | 76.GENEZIS TRADE ROMANIA S.R.L.▼ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 18,3 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 9,4 mil. RON | |
| 77 | 77.CSABA & CSABA COMPANY SRL▲ 23 | Sat Urziceni, Comuna Urziceni, Satu Mare | 18,2 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 68,2 K RON | |
| 78 | 78.SONDEX PRODUCTION SRL▲ 61 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 18,1 mil. RON▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 7,4 mil. RON | |
| 79 | 79.ROSENDAHL NEXTROM S.R.L.▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 18 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 73,6 K RON | |
| 80 | 80.SB ADEZIV SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 15 K RON | |
| 81 | 81.SAMPAX SRL▲ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,8 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 82 | 82.LIBRARIILE COMPAS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,8 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -1,9 mil. RON | |
| 83 | 83.AGROMEC CAMIN SA▼ 8 | Sat Cămin, Comuna Cămin, Satu Mare | 17,7 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -111,3 K RON | |
| 84 | 84.CRYPTON PMV SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -853,8 K RON | |
| 85 | 85.SUINPROD PIG SRLnou | Sat Racşa, Comuna Racşa, Satu Mare | 17,2 mil. RON— | — | -202,8 K RON | |
| 86 | 86.TEHNOVAL CONSTRUCT SRL▼ 50 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 17,2 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 147,7 K RON | |
| 87 | 87.DAN STEEL GROUP NEGRESTI OAS SAnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 17 mil. RON— | — | -2,2 mil. RON | |
| 88 | 88.SAT AN SRL▼ 5 | Municipiul Carei, Satu Mare | 16,9 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 6,1 mil. RON | |
| 89 | 89.WILLEMEN ROMANIA SRL▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,9 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -702,5 K RON | |
| 90 | 90.UTIL COMPANY SRLnou | Oraş Livada, Satu Mare | 16,8 mil. RON— | — | 95,2 K RON | |
| 91 | 91.CONSTRUCTORUL CANDA SRL▲ 4 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 16,8 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 5,1 mil. RON | |
| 92 | 92.TELESCHI S.R.L.▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,7 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 2,9 K RON | |
| 93 | 93.ROMFRESHOIL HOLDING SRL▼ 7 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 16,1 mil. RON0,0% | 0,0% | -37,9 K RON | |
| 94 | 94.INTERCOMPANY SRL▲ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 15,7 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 95 | 95.LAURENTIU H SRL▲ 122 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 15,6 mil. RON▲ 128,3 % | ▲ 128,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 96 | 96.AGRONOR SRL▲ 118 | Loc. Livada, Oraş Livada, Satu Mare | 15,6 mil. RON▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 97 | 97.TRUM SA▼ 7 | Municipiul Carei, Satu Mare | 15,2 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -8,8 K RON | |
| 98 | 98.LICASIR TRUST SRLnou | Sat Dorolţ, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 15 mil. RON— | — | -3,4 mil. RON | |
| 99 | 99.ROPETROLEUM S.R.L.▲ 7.767 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 14,8 mil. RON▲ 155.044,4 % | ▲ 155.044,4 % | 137,4 K RON | |
| 100 | 100.GEIGER COMPANY SRL▲ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 14,7 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 990,6 K RON |