Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Prahova după datorii în 2013
71 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 71 cumulează 178,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 40 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CAST SRL▲ 2 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 40 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 4,6 mil. RON | |
| 2 | 2.STAR T & D SRL▲ 2 | Comuna Blejoi, Prahova | 30,1 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 3 | 3.PRAGOSA ROMANIA SRL▼ 1 | Sat Negoieşti, Comuna Brazi, Prahova | 17,8 mil. RON▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 59,2 K RON | |
| 4 | 4.SOCIETATEA COMERCIALA CONSTRUCTII CAI FERATE SI ALTE CAI DE COMUNICATII SA▲ 3 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 10 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -186,3 K RON | |
| 5 | 5.DRUMURI SI PODURI PRAHOVA SA▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,4 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.MATERO - AMA SRL▼ 1 | Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova | 9 mil. RON▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 234,5 K RON | |
| 7 | 7.ASFALT SUD EXPERT SRLnou | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 8,5 mil. RON▲ 586,4 % | ▲ 586,4 % | 2 mil. RON | |
| 8 | 8.REBELIS CONSTRUCTII SRL▲ 2 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 6,7 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 9 | 9.ATM - CONSTRUCT SA▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 473,9 K RON | |
| 10 | 10.ITERCON CONSTRUCŢII S.R.L.▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,9 mil. RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 69,9 K RON | |
| 11 | 11.VIA STAR NEW CORPORATION SRL▲ 2 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 5,4 mil. RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | -445 K RON | |
| 12 | 12.IMPA & I SRL= | Sat Cocorăştii Colţ, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 4,1 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 274,1 K RON | |
| 13 | 13.DE CONSTRUCTII SI REPARATII PLOIESTI SA▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,2 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -118,7 K RON | |
| 14 | 14.PORR GRADEZNISTVO DOOEL SKOPJE SUCURSALA BUŞTENI▼ 6 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 3,2 mil. RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | -391,1 K RON | |
| 15 | 15.CIROM EDIL SRL▲ 1 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 2,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 16 | 16.HAMIRT IMPEX SRLnou | Sat Brebu Manăstirei, Comuna Brebu, Prahova | 2,5 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 17 | 17.C A M SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 2,4 mil. RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 38,7 K RON | |
| 18 | 18.GEOMAV CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 19 | 19.ALDRU COM SRL= | Sat Buchilaşi, Comuna Râfov, Prahova | 1,6 mil. RON▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 286,2 K RON | |
| 20 | 20.DONSAL SERV SRL▲ 7 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 1,2 mil. RON▲ 149,8 % | ▲ 149,8 % | -278,9 K RON | |
| 21 | 21.GEOINSTAL SOLUTIONS SRL▲ 2 | Sat Miroslaveşti, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 987,6 K RON▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | -45,6 K RON | |
| 22 | 22.SPID (SOCIETATE DE PRODUCTIE INDUSTRIALA PENTRU DRUMURI) SRL▼ 1 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 684 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -184,8 K RON | |
| 23 | 23.TBT MAF INVEST SRL▼ 5 | Sat Brebu Manăstirei, Comuna Brebu, Prahova | 662,3 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 17,7 K RON | |
| 24 | 24.GAMIDA EUROMARK SRL▼ 2 | Loc. Breaza de Sus, Oraş Breaza, Prahova | 459,1 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 22 K RON | |
| 25 | 25.EXCONFOREST GRUP SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 413,6 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -6,1 K RON | |
| 26 | 26.LIGRANT COM SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 388,1 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | -886 RON | |
| 27 | 27.QUALITY STRADA CONSTRUCT SRLnou | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 365,6 K RON— | — | — | 19,4 K RON |
| 28 | 28.KENOSHA INDUSTRIAL SRL▲ 2 | Sat Cocorăştii Caplii, Comuna Măgureni, Prahova | 319,6 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -32,9 K RON | |
| 29 | 29.SC BAU SBN CONSTRUCT SRL▲ 34 | Sat Cătina, Comuna Floreşti, Prahova | 285,6 K RON— | — | -4,1 K RON | |
| 30 | 30.JURASIC SRL▲ 29 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 231,2 K RON▲ 4.029,9 % | ▲ 4.029,9 % | 56,2 K RON | |
| 31 | 31.GRANDE TECHNIC SERVICE SRL▲ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 225,9 K RON▲ 518,5 % | ▲ 518,5 % | 28,9 K RON | |
| 32 | 32.AXDROM SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 161,7 K RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 13 K RON | |
| 33 | 33.PROFI PAVCONS SRL▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 161,7 K RON▲ 289,1 % | ▲ 289,1 % | 174,5 K RON | |
| 34 | 34.ROAD MCC CONS SRL▼ 9 | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 145,6 K RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 231,8 K RON | |
| 35 | 35.FAIO TRADE SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 139 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 30,1 K RON | |
| 36 | 36.SC EURO DRUMROM CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Dîrvari, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 131,9 K RON▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 163,2 K RON | |
| 37 | 37.ARCADA CENTER SRL▼ 3 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 124,1 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 0 RON | |
| 38 | 38.DEA BETON BAU SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 103,5 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -21,1 K RON | |
| 39 | 39.BIAROL UNIVERSAL SERV SRL▼ 10 | Sat Mireşu Mare, Comuna Sângeru, Prahova | 99,4 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | -15,7 K RON | |
| 40 | 40.VAPAL CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Găvănel, Comuna Dumbrăveşti, Prahova | 88,5 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | -2,6 K RON | |
| 41 | 41.TIMUD CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 82,9 K RON▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | -74,5 K RON | |
| 42 | 42.WINAL DESIGN SRL▼ 2 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 78,8 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -42,2 K RON | |
| 43 | 43.HRIBALEX PREST SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 75,2 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -8,6 K RON | |
| 44 | 44.ACDALEX PREST CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Lunca Mare, Comuna Şotrile, Prahova | 74,6 K RON▲ 616,6 % | ▲ 616,6 % | 2,8 K RON | |
| 45 | 45.PALEU ROYAL S.R.L.= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 73,5 K RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | -19,4 K RON | |
| 46 | 46.CONSTMAT SRL▼ 3 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 64,9 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 9,5 K RON | |
| 47 | 47.MODEG GROUP CONS SRLnou | Sat Cocorăştii Colţ, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 54,3 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -18 RON | |
| 48 | 48.BLASTIM MASCHINEN SRL▼ 9 | Sat Cocorăştii Colţ, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 46,4 K RON▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | 105,5 K RON | |
| 49 | 49.BAUSTRADA REINVEST S.R.L.▼ 29 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 35,4 K RON▼ 95,6 % | ▼ 95,6 % | 281,9 K RON | |
| 50 | 50.MATTYANN SIMPLI COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 34,6 K RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | -51,7 K RON | |
| 51 | 51.MARIDI IMPEX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 33,3 K RON— | — | 0 RON | |
| 52 | 52.COSTRUS SOLUTION S.R.L.nou | Sat Bătrâni, Comuna Bătrâni, Prahova | 32,1 K RON— | — | — | 253,4 K RON |
| 53 | 53.DEMOCONS GROUP SRL▼ 3 | Sat Cocorăştii Colţ, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 23,7 K RON0,0% | 0,0% | -512 RON | |
| 54 | 54.STEMI LOGISTIK SRL▼ 2 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 22,6 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 4 K RON | |
| 55 | 55.MEDEUS MARK 91 SRL▼ 1 | ***localitatea negasita***, Prahova | 19,6 K RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 1,5 K RON | |
| 56 | 56.HAIFA COM SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 17,6 K RON0,0% | 0,0% | 1 RON | |
| 57 | 57.BORADO TRANS CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Podgoria, Comuna Tătaru, Prahova | 15,2 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -2,3 K RON | |
| 58 | 58.EURO SUD EDILCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,5 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | -39,9 K RON | |
| 59 | 59.ECOROUTE MANAGEMENT SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12,5 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 1,7 K RON | |
| 60 | 60.PADERNO ITALROM SRLnou | Comuna Podenii Noi, Prahova | 12,4 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 0 RON | |
| 61 | 61.ANRIA PREST CONSTRUCT SRLnou | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 12,2 K RON— | — | — | 275,2 K RON |
| 62 | 62.TAVERUN COM SRL▼ 5 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 10,2 K RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | -1,7 K RON | |
| 63 | 63.SWITCHROAD SRL▼ 3 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 5,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 64 | 64.JONNED PROFIT SRL▼ 17 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 2,5 K RON▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | -248 RON | |
| 65 | 65.BFRO CONSTRUCT PREST SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 2,1 K RON— | — | — | -1,1 K RON |
| 66 | 66.SOTFAN INTERNATIONAL SERV SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,1 K RON▼ 68 % | ▼ 68 % | 24,3 K RON | |
| 67 | 67.PRETEN - FAB SRL▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -142 RON | |
| 68 | 68.OILFIELD ACCES SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0 RON— | — | -30,1 K RON | |
| 69 | 69.ZINGER CONS CONSULTING SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,4 K RON | |
| 70 | 70.RECODRUM SRLnou | Sat Vârfurile, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 71 | 71.ALMIR DRUM CONSTRUCT SRLnou | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 0 RON— | — | — | -170 RON |