Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Prahova după datorii în 2009
207 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 99,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 49,4 K RON, iar liderul atinge 17,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FIBEC SA= | Municipiul Câmpina, Prahova | 17,2 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 61,8 K RON | |
| 2 | 2.PEGAMONT SA= | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 13,5 mil. RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 3 | 3.APENAROM SRL▲ 1 | Comuna Brazi, Prahova | 7,9 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -402,5 K RON | |
| 4 | 4.FIBEC HOLDING SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 6,9 mil. RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -998,1 K RON | |
| 5 | 5.R.M.R. REGEL + MESSTECHNIK ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,5 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | -2,4 mil. RON | |
| 6 | 6.SOLETANŞ CONS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,3 mil. RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 7 | 7.STOLZENBACH CONS CONSULTING SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 3,6 mil. RON— | — | — | 128 K RON |
| 8 | 8.MONTAJ CARPATI SA▲ 3 | Sat Puchenii Mari, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 3 mil. RON▲ 65,5 % | ▲ 65,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 9 | 9.BAUPARTNER BAUTECHNIK SRL▼ 2 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 3 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 46,4 K RON | |
| 10 | 10.EUROROM CONSTRUCT INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,4 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 7,8 K RON | |
| 11 | 11.CONTRADICTION SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -271,4 K RON | |
| 12 | 12.DRILLING SWISS SRL▼ 2 | Comuna Floreşti, Prahova | 2 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 284,8 K RON | |
| 13 | 13.MAXIM S 2200 SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 1,8 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 129,6 K RON | |
| 14 | 14.VIDAM GAZ SRL▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,6 mil. RON▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | 3,3 mil. RON | |
| 15 | 15.JEPI TUR SRL= | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 1,5 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -116,1 K RON | |
| 16 | 16.CLADI SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,4 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 1,4 K RON | |
| 17 | 17.AGLAS SRL= | Comuna Cornu, Prahova | 1,2 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 808,9 K RON | |
| 18 | 18.ROSIDAV - GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -193,4 K RON | |
| 19 | 19.MAGNICONST SRL▼ 1 | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 1 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -78,3 K RON | |
| 20 | 20.STILCON SRL▲ 12 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 831,1 K RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 8,1 K RON | |
| 21 | 21.RIVA TRANS SRL▼ 2 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 811,9 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | -6 K RON | |
| 22 | 22.EMICEP CONSTRUCT SRL▲ 20 | Sat Plaiu, Comuna Talea, Prahova | 808,8 K RON▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | 53,8 K RON | |
| 23 | 23.DECIVEST INSTAL SRL▲ 3 | Sat Dumbrava, Comuna Dumbrava, Prahova | 793 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 0 RON | |
| 24 | 24.RAZDEN SERV SRL▲ 1 | Sat Minieri, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 759 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -52,2 K RON | |
| 25 | 25.TEAM SKY SRL▲ 60 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 747,6 K RON▲ 694,9 % | ▲ 694,9 % | 4 K RON | |
| 26 | 26.LAIKA SRL▲ 11 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 674,2 K RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 34,2 K RON | |
| 27 | 27.BUILDING HOUSE COM SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 672,7 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -114,9 K RON | |
| 28 | 28.BIT & MAR CONSTRUCT SRL▲ 37 | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 634,8 K RON▲ 216,5 % | ▲ 216,5 % | -69,5 K RON | |
| 29 | 29.BAIC ROYAL BODY - ABN IMPEX SRL▲ 6 | ***localitatea negasita***, Prahova | 552,6 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 17,1 K RON | |
| 30 | 30.DEALERINVEST SRL▲ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 535 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 134,5 K RON | |
| 31 | 31.PETROREP SA▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 464,4 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 45 K RON | |
| 32 | 32.LIRAMEX SRL▲ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 433,4 K RON▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 370,7 K RON | |
| 33 | 33.OMECONS SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 358,8 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -208,7 K RON | |
| 34 | 34.KAMP ESPERANŢA SRL▲ 16 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 352,2 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | -14 K RON | |
| 35 | 35.TOMINA CONT SRL▲ 6 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 344,5 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 168,5 K RON | |
| 36 | 36.IULIUS NIC INTERCOM SRL▲ 11 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 338,3 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -12,7 K RON | |
| 37 | 37.ROHR UND STAHL BAU SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 313,4 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -67,8 K RON | |
| 38 | 38.EMER GARAGE SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 312,1 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -308,4 K RON | |
| 39 | 39.GABONI CONSTRUCT SRL▲ 28 | Sat Valea Dulce, Comuna Podenii Noi, Prahova | 289,8 K RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | -103,5 K RON | |
| 40 | 40.COSNIN CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Târleşti, Comuna Poseşti, Prahova | 241,8 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | -18,7 K RON | |
| 41 | 41.LIMET IND CONS SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 241,1 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | -65,3 K RON | |
| 42 | 42.AFINA IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 231,1 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 3,1 K RON | |
| 43 | 43.CONSTRUCTII,CAI FERATE,DRUMURI SI PODURI SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 221,7 K RON▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 1 K RON | |
| 44 | 44.GRAND APODANY CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 214,8 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -4,2 K RON | |
| 45 | 45.SACRIV AGRO SRL▲ 15 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 210,5 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 25,2 K RON | |
| 46 | 46.INIROM CONSPROD SRL▲ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 206,1 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -83,7 K RON | |
| 47 | 47.GRAND SASO S.R.L.▲ 35 | Sat Vărbilău, Comuna Vărbilău, Prahova | 192,4 K RON▲ 91,2 % | ▲ 91,2 % | -10,7 K RON | |
| 48 | 48.SEDIB IMPEX SRL▲ 10 | ***localitatea negasita***, Prahova | 184,2 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -115,4 K RON | |
| 49 | 49.KLAUS MACHINES CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 175,3 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 30,3 K RON | |
| 50 | 50.TIBCEZ CONSTRUCT SRL▲ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 173,6 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | -39,1 K RON | |
| 51 | 51.D & M ALPIN TRUST SRL▲ 128 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 173,4 K RON▲ 1.460,9 % | ▲ 1.460,9 % | 68,1 K RON | |
| 52 | 52.GADOS IMPEX SRL▲ 51 | Comuna Gura Vadului, Prahova | 172,1 K RON▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 76,3 K RON | |
| 53 | 53.COCOSUL NEGRU S.R.L.▲ 19 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 168,4 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -28,8 K RON | |
| 54 | 54.ADYRAL CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 166,4 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 28,3 K RON | |
| 55 | 55.CASTIGATORUL SERV SRL▲ 20 | Sat Vitioara de Sus, Comuna Predeal-Sărari, Prahova | 163,8 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | -32,2 K RON | |
| 56 | 56.ERMIMOLDO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 161,1 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -56,8 K RON | |
| 57 | 57.SABYCONSTRUCT SRLnou | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 159,4 K RON— | — | — | -62,1 K RON |
| 58 | 58.CORPIN MONT SRL▲ 91 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 158,6 K RON▲ 546,4 % | ▲ 546,4 % | -29,7 K RON | |
| 59 | 59.GOMI SERV SRL▲ 14 | Sat Buştenari, Comuna Telega, Prahova | 144,6 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -31,5 K RON | |
| 60 | 60.CATA - CORON SRL▲ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 143 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -21 K RON | |
| 61 | 61.NICOLE SARBU & CO SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 141,2 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -30,5 K RON | |
| 62 | 62.INTERNATIONAL-CONSTRUCT COMPANY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 123,2 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -7,4 K RON | |
| 63 | 63.NERGANA SERV SRL▲ 50 | ***localitatea negasita***, Prahova | 122,5 K RON▲ 117,1 % | ▲ 117,1 % | 4,7 K RON | |
| 64 | 64.ALSANTE PROD SRL▲ 35 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 120,3 K RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | -22,4 K RON | |
| 65 | 65.ESCAV TRANSCONS SRL▲ 21 | Sat Trăisteni, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 115,3 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | -14,4 K RON | |
| 66 | 66.BEROX CONSTRUCT SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 111,7 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | -34 K RON | |
| 67 | 67.PERO CONSTRUCT SRL▲ 16 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 111 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | -11,7 K RON | |
| 68 | 68.BITECO TECH SRLnou | Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 105,3 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -6,2 K RON | |
| 69 | 69.SARIDEM CONSTRUCT SRLnou | Sat Măgura, Comuna Şoimari, Prahova | 104,2 K RON— | — | — | 5 K RON |
| 70 | 70.PRIMONTI SERV SRL▲ 76 | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 98,8 K RON▲ 270,9 % | ▲ 270,9 % | 101,6 K RON | |
| 71 | 71.MARCUSEVANS SRL▲ 141 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,3 K RON▲ 4.092,8 % | ▲ 4.092,8 % | 706 RON | |
| 72 | 72.AMIR CONSTRUCT SRL▲ 18 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 95,6 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | -9,3 K RON | |
| 73 | 73.NAD CONSTRUCT SRL▲ 21 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 93,8 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | -14,6 K RON | |
| 74 | 74.ANADAV SRL▲ 15 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 92 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -37,4 K RON | |
| 75 | 75.ATIL CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Plaiu Câmpinei, Comuna Şotrile, Prahova | 91,6 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 1,8 K RON | |
| 76 | 76.BAVARYA CONSTRUCT SRL▲ 11 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 89,9 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -36,3 K RON | |
| 77 | 77.STILCON SERV SRL▼ 7 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 89,8 K RON▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 10,8 K RON | |
| 78 | 78.PARTHENON SRL▲ 10 | Municipiul Câmpina, Prahova | 86,3 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -15,3 K RON | |
| 79 | 79.POPSTAR CONSTRUCT SRL▼ 17 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,4 K RON▼ 61 % | ▼ 61 % | 2,2 K RON | |
| 80 | 80.HYDRAULIC TOTAL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 77,9 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 50,8 K RON | |
| 81 | 81.MARBOG SRL▲ 85 | Sat Iordăcheanu, Comuna Iordăcheanu, Prahova | 75,6 K RON▲ 402 % | ▲ 402 % | -14,9 K RON | |
| 82 | 82.SORIN & ALEX CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 75,1 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -20,8 K RON | |
| 83 | 83.ALSANTE SRL▲ 24 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 73,1 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | -17,3 K RON | |
| 84 | 84.INICA SRL▲ 36 | Comuna Bucov, Prahova | 69,8 K RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | -6,7 K RON | |
| 85 | 85.ROWADANYS COMIMPEX SRL▲ 26 | ***localitatea negasita***, Prahova | 65,5 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | -32,1 K RON | |
| 86 | 86.MARKUS CONSTRUCT INVEST SRL▲ 23 | Sat Ţărculeşti, Comuna Gornet-Cricov, Prahova | 63,6 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 86 K RON | |
| 87 | 87.LADOZI COM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 62,5 K RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 37,1 K RON | |
| 88 | 88.RENVAL SERV SRL▲ 75 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 60,3 K RON▲ 274,6 % | ▲ 274,6 % | -60 RON | |
| 89 | 89.SARASOTA SRL▲ 19 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 58,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 90 | 90.DIVERS ALPO - CONSTRUCT SRL▲ 46 | Sat Proviţa de Sus, Comuna Proviţa de Sus, Prahova | 58,2 K RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 22,3 K RON | |
| 91 | 91.RAVIZ SERV SRL▼ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 55,8 K RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 27,6 K RON | |
| 92 | 92.WEST ZONE SRL▲ 27 | Municipiul Câmpina, Prahova | 55,1 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -3,4 K RON | |
| 93 | 93.ALORIA DESIGN SRL▲ 46 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 53,5 K RON▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | -32,5 K RON | |
| 94 | 94.DATEL SRL▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 53,3 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -1,5 K RON | |
| 95 | 95.CONTEL EXPERT TCI SRL▲ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 53,1 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 75,2 K RON | |
| 96 | 96.GRADOSIL CONST SRL▲ 33 | Municipiul Câmpina, Prahova | 52,8 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | -11,1 K RON | |
| 97 | 97.SWISO CARBURANTI S.R.L.▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 51,6 K RON▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 60,7 K RON | |
| 98 | 98.VETERCLIN SRL▲ 25 | Comuna Măneciu, Prahova | 51,2 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -4 K RON | |
| 99 | 99.BLEXFOR COMPANY SRL▲ 73 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 50,8 K RON▲ 273,9 % | ▲ 273,9 % | 14,1 K RON | |
| 100 | 100.TONAQUA SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 49,4 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | -8,3 K RON |