Top 100 firme — Învățământ, Mureș după datorii în 2016
130 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 9,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2,1 K RON, iar liderul atinge 787,3 K RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROLIMAAN COM SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 787,3 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 88,9 K RON | |
| 2 | 2.AUTO LUCEAFARUL SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 623,3 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 8,9 K RON | |
| 3 | 3.UNICUM OR SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 529,2 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -33,7 K RON | |
| 4 | 4.KING OF BROKERS IN ROMANIA TRAINING & TRADE SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 496,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 5 | 5.MULTIPRACTIC SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 496,3 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.SETTEO SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 434,4 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -410 RON | |
| 7 | 7.C & D EUROSAN SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 389,3 K RON0,0% | 0,0% | -368 RON | |
| 8 | 8.AUTO VOLAN SRL▲ 3 | Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 381,8 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | -51 K RON | |
| 9 | 9.AMA CHILDREN CENTER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 345,3 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 5,7 K RON | |
| 10 | 10.AIR DOVA SRL▲ 56 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 254,2 K RON▲ 3.449,8 % | ▲ 3.449,8 % | -16,8 K RON | |
| 11 | 11.MONDO TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 248,3 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | -60,2 K RON | |
| 12 | 12.AUTO GOLD SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 233,9 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 55,7 K RON | |
| 13 | 13.AUTOSIG SRL▼ 1 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 225,5 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | -38,8 K RON | |
| 14 | 14.HANCSERVICE IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 214,3 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 20,5 K RON | |
| 15 | 15.DANDAN TUR AUTO SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 209,8 K RON— | — | — | -56,9 K RON |
| 16 | 16.DORU AUTOACTIV IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 189,6 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | -388,1 K RON | |
| 17 | 17.SUPER DRIVER S.R.L.▲ 5 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 156,5 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -23,5 K RON | |
| 18 | 18.AUTO DANA TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 139,5 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -779 RON | |
| 19 | 19.4 U SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 137,9 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 7,5 K RON | |
| 20 | 20.AUTO NIC DRIVE SRL▲ 3 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 127,1 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 14,3 K RON | |
| 21 | 21.AMA LEARNING CENTER SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 123,5 K RON▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | -57,2 K RON | |
| 22 | 22.ENGLISH 4 KIDS SRL▲ 3 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 119,6 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -2,1 K RON | |
| 23 | 23.PRINCIPAL WHITE SRL▲ 1 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 117,5 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 376 RON | |
| 24 | 24.DE GIZE SRL▼ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 110,2 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 12,1 K RON | |
| 25 | 25.LUCEAFARUL REGHIN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 106,1 K RON— | — | — | -45,9 K RON |
| 26 | 26.LANGUAGE 03 SCHOOL SRL▲ 6 | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 105,8 K RON▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 21,5 K RON | |
| 27 | 27.MAGNA 2002 SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 96,3 K RON0,0% | 0,0% | -300 RON | |
| 28 | 28.VAM DRIVING SCHOOL SRL▼ 10 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 94,9 K RON▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 30,4 K RON | |
| 29 | 29.GO & DRIVE PILOTAJ SRLnou | Sat Glodeni, Comuna Glodeni, Mureş | 92,7 K RON— | — | — | -4,4 K RON |
| 30 | 30.APIMEDIA TRAINING SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,5 K RON▲ 502,3 % | ▲ 502,3 % | 94 K RON | |
| 31 | 31.AUTO SMARS SRL▼ 3 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 83,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 32 | 32.BRITANNIA AUTO CAR SRLnou | Sat Boiu, Comuna Albeşti, Mureş | 82,5 K RON— | — | — | -5 K RON |
| 33 | 33.EUROFOCUS 2010 SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 78,6 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 42,4 K RON | |
| 34 | 34.THOMAS HUX TRAVEL SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 74,5 K RON▲ 149,6 % | ▲ 149,6 % | 74,9 K RON | |
| 35 | 35.BRAND PAN STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 73,2 K RON— | — | — | 1,5 K RON |
| 36 | 36.BLUE GREENER SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 72,9 K RON▲ 128,7 % | ▲ 128,7 % | -35,4 K RON | |
| 37 | 37.AUTOCOS DRIVE SRL▼ 3 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 72,4 K RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | -11,7 K RON | |
| 38 | 38.APIMEDIA SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 65,9 K RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 45,4 K RON | |
| 39 | 39.PRO BARTENDER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 63,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 40 | 40.TERRA NOVA SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 61,3 K RON▲ 80 % | ▲ 80 % | 67,8 K RON | |
| 41 | 41.PSIMOON SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 57,3 K RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | -17,4 K RON | |
| 42 | 42.ODM AUTO SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 53,4 K RON▲ 42 % | ▲ 42 % | -19,8 K RON | |
| 43 | 43.ABC AUTO SRL▼ 6 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 50,5 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 17,6 K RON | |
| 44 | 44.FORMPROF SERVICII SRL▼ 34 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 46,5 K RON▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | -31,7 K RON | |
| 45 | 45.SCHOOL CONSULTING SRL▲ 11 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 42,2 K RON▲ 182,7 % | ▲ 182,7 % | 221,4 K RON | |
| 46 | 46.AUTO SULI TIGER SRL▼ 15 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 41,2 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 27,4 K RON | |
| 47 | 47.TOP DRIVE SRL▼ 8 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 40,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 48 | 48.CENTRO STUDENTI EUROPEI SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 36 K RON— | — | — | 144,7 K RON |
| 49 | 49.CSD FARMA SRL▲ 29 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,5 K RON▲ 831,1 % | ▲ 831,1 % | 85,7 K RON | |
| 50 | 50.MANY SECURITY PROFESIONAL SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 34,7 K RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 466 RON | |
| 51 | 51.CENTRUL DE PREGATIRE PROFESIONALA SI CONSULTANTA IN AFACERI TRANSILVANIA SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32,4 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 40,8 K RON | |
| 52 | 52.DADO FIRE & RESCUE SRL▼ 19 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 30,8 K RON▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 58,3 K RON | |
| 53 | 53.EUROFORMED SRL▼ 7 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 30,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.EUREKA SRL▼ 4 | Municipiul Reghin, Mureş | 27,2 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -1 K RON | |
| 55 | 55.POPAUTOACTIV IMPEX SRL▼ 19 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 26,4 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 32 K RON | |
| 56 | 56.AUTOSELECT SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.BEV TRANS & DRIVE SRL▼ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,2 K RON▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | 28,9 K RON | |
| 58 | 58.SMART FURNIZOR S.R.L.▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,1 K RON▲ 233,8 % | ▲ 233,8 % | 42,1 K RON | |
| 59 | 59.EUROFORMED CONSULTING SRL▼ 7 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 24,4 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | -10 K RON | |
| 60 | 60.PASSION FLOWER STYLE SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23,6 K RON▲ 642 % | ▲ 642 % | 730 RON | |
| 61 | 61.ITKA FUZION SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,6 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 10 K RON | |
| 62 | 62.MASTER CLASS DANCE CENTER SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 18,1 K RON— | — | — | -17,3 K RON |
| 63 | 63.KARLEN SECURITY SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 17,9 K RON▼ 47 % | ▼ 47 % | 12,8 K RON | |
| 64 | 64.DESK-MURES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,1 K RON— | — | — | 18,7 K RON |
| 65 | 65.SIREUS TEAM SRL▼ 10 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 16,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 66 | 66.BB-PORT S.R.L.▲ 35 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 14,9 K RON▲ 8.968,9 % | ▲ 8.968,9 % | -12,2 K RON | |
| 67 | 67.CSD MEDICA SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,8 K RON▲ 99,3 % | ▲ 99,3 % | 53 K RON | |
| 68 | 68.INTENSIVE PROGRESSION SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,9 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | 132 RON | |
| 69 | 69.PEARL BEAUTY STUDIO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,1 K RON— | — | — | -8,4 K RON |
| 70 | 70.DENARO SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 194 RON | |
| 71 | 71.ANIMUS MARA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,3 K RON▲ 187,2 % | ▲ 187,2 % | 108,7 K RON | |
| 72 | 72.TETRIS CONSULTING SRL▼ 11 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 11 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 134 RON | |
| 73 | 73.IQ COMPANY SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,7 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 12,5 K RON | |
| 74 | 74.KOPE TRAINING INVEST SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -4,8 K RON | |
| 75 | 75.CPDA FORMARE S.R.L.nou | Sat Lunca, Comuna Lunca, Mureş | 9,5 K RON— | — | — | -3,1 K RON |
| 76 | 76.SIMBIZ EUROPE SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,5 K RON▲ 363,3 % | ▲ 363,3 % | 103 K RON | |
| 77 | 77.OSTEOPATHIC MEDICAL EDUCATION SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 9,4 K RON— | — | — | 93,7 K RON |
| 78 | 78.DORU TRANSACTIV SRL▼ 40 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9,3 K RON▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 39,9 K RON | |
| 79 | 79.MIANA SRL▼ 20 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 8,9 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 1,5 K RON | |
| 80 | 80.LANGUAGE MENTOR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,5 K RON— | — | — | 17,4 K RON |
| 81 | 81.LINGUA PRO INTERNATIONAL SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,1 K RON▲ 133,4 % | ▲ 133,4 % | 12,3 K RON | |
| 82 | 82.OTTO&IMO S.R.L.nou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 7,8 K RON— | — | — | 363 RON |
| 83 | 83.BUSINESS TRAINING SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,4 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -48 RON | |
| 84 | 84.CT&T SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 85 | 85.HEGYI SRL▼ 11 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 6 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 51,5 K RON | |
| 86 | 86.APIMEDIA LEARNING SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,8 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -4,5 K RON | |
| 87 | 87.AUTO SENS SRL▼ 15 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 5,4 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 17,6 K RON | |
| 88 | 88.ADRIEN&NOEMI SRL▼ 15 | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 5,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.SATURNIA IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Reghin, Mureş | 5 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 15,8 K RON | |
| 90 | 90.FLAVIS PRESS SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 4,9 K RON— | — | — | 12,6 K RON |
| 91 | 91.PRO CONSULTING INTERNATIONAL SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,8 K RON▲ 264,5 % | ▲ 264,5 % | -5,3 K RON | |
| 92 | 92.EXCLUSIV DRIVING SCHOOL SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,2 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -300 RON | |
| 93 | 93.TOTALCAR SRL▼ 49 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 4,2 K RON▼ 87 % | ▼ 87 % | 46,9 K RON | |
| 94 | 94.STAGIRA SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 95 | 95.OUTDOOR CENTRUM SRL▼ 16 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 4 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 4,8 K RON | |
| 96 | 96.MICUL INTELEPT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,7 K RON▲ 322,2 % | ▲ 322,2 % | -720 RON | |
| 97 | 97.DANI WOLF PHOTOGRAPHY S.R.L.▼ 29 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 3,6 K RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 940 RON | |
| 98 | 98.L TRAINING & BUSINESS CONSULTING SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 99 | 99.MIRE DUO AUTO SRL▼ 13 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.TIMEA DANCE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,1 K RON— | — | — | -1,5 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Mureș
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
171 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
43 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
27 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
17 firme · 1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
6 firme · 580 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
2 firme · 576,5 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 253,5 K RON
CAEN 8520
Învățământ primar
1 firme · 0 RON