Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Mureș după datorii în 2022
252 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 67,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 23 K RON, iar liderul atinge 21 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARMEDICA TRADING SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 21 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 74,1 mil. RON | |
| 2 | 2.GULDEN SRL▲ 46 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,2 mil. RON▲ 9.188,8 % | ▲ 9.188,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 3 | 3.REXO GOLD SRL▲ 22 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,4 mil. RON▲ 1.962,3 % | ▲ 1.962,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.ELSEDA GOLD S.R.L.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4 mil. RON▲ 165,7 % | ▲ 165,7 % | 782,1 K RON | |
| 5 | 5.INTARO INSURANCE SERVICES S.A.▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,1 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 6 | 6.NEGRO EXCHANGE SRL▲ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.COSTACOS EXCHANGE SRL▼ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 2 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 8 | 8.IFN SABION SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.SUPERLINE CREDIT IFN S.R.L.▼ 3 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 636,7 K RON | |
| 10 | 10.HELP SERV IFN SRL▼ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 345,2 K RON | |
| 11 | 11.PELIKAN SIX S.R.L.▲ 86 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 11.090,9 % | ▲ 11.090,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.ACTUAL EXCHANGE SRL▲ 66 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▲ 4.735 % | ▲ 4.735 % | 602,3 K RON | |
| 13 | 13.SD VELO INVEST S.R.L.▲ 118 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▲ 22.222,2 % | ▲ 22.222,2 % | -461,5 K RON | |
| 14 | 14.MFCI CAPITAL SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 880,3 K RON▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 89 K RON | |
| 15 | 15.ASF MANAGEMENT&CONSULT SRL▲ 44 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 655,6 K RON▲ 1.518 % | ▲ 1.518 % | 276,9 K RON | |
| 16 | 16.EURO DANY EXCHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 609,4 K RON▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 746,4 K RON | |
| 17 | 17.LIVANA LEASING SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 500,9 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 16,7 K RON | |
| 18 | 18.MAIER CORSO S.R.L.▼ 6 | Municipiul Reghin, Mureş | 492,5 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 76 K RON | |
| 19 | 19.TOTAL LIFE SRL▼ 6 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 491,9 K RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 169,1 K RON | |
| 20 | 20.ALL GOLD & AUTO IFN SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 476,4 K RON▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 84,7 K RON | |
| 21 | 21.YANIS EXCHANGE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Reghin, Mureş | 446,2 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 56,3 K RON | |
| 22 | 22.BIS IONII IFN SRL▼ 4 | Municipiul Reghin, Mureş | 405 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 82,1 K RON | |
| 23 | 23.IFN SHINE PLATINIUM S.R.L.▼ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 367,4 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 316 K RON | |
| 24 | 24.PROFIT INVEST SRL▲ 75 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 350,4 K RON▲ 3.026,7 % | ▲ 3.026,7 % | 107,8 K RON | |
| 25 | 25.MAYER IMPEX IFN SRL▲ 6 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 347 K RON▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | 74,8 K RON | |
| 26 | 26.AVANTAJ GOLDEN IFN SRL▲ 35 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 342 K RON▲ 820,7 % | ▲ 820,7 % | 215,4 K RON | |
| 27 | 27.IFN COSAB ELEN S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 340,3 K RON— | — | — | 56,6 K RON |
| 28 | 28.CASA DE SCHIMB VALUTAR EURO SRL▲ 23 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 330,2 K RON▲ 519,5 % | ▲ 519,5 % | 298,3 K RON | |
| 29 | 29.CRISALFA SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 315,4 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 30 | 30.PENSION SALE GROUP SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 307,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 31 | 31.IFN MINERVA AMANET S.R.L.▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 300 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 238,4 K RON | |
| 32 | 32.ROFAL ASIG SRL▲ 113 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 293,5 K RON▲ 10.050,2 % | ▲ 10.050,2 % | 47 K RON | |
| 33 | 33.RISK ADVISORS S.R.L.▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 283,8 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 284,9 K RON | |
| 34 | 34.IFN GOLDEN HEART AMANET S.R.L.▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 238,7 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 170,3 K RON | |
| 35 | 35.EREGHIN ASIG SRL▲ 92 | Sat Filpişu Mare, Comuna Breaza, Mureş | 234,3 K RON▲ 4.619,6 % | ▲ 4.619,6 % | 147,6 K RON | |
| 36 | 36.RON EXCHANGE SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 221,8 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.CASA DE AMANET UFO SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 219 K RON▲ 102,3 % | ▲ 102,3 % | -1,1 K RON | |
| 38 | 38.GEO & SERAFINA SRL▲ 37 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 218,9 K RON▲ 822,7 % | ▲ 822,7 % | 247,9 K RON | |
| 39 | 39.MAILAT GOLD SRL▼ 17 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 213,2 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -1,6 K RON | |
| 40 | 40.CARA PARTNERS SRL▲ 84 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 213,1 K RON▲ 4.056,6 % | ▲ 4.056,6 % | 361,5 K RON | |
| 41 | 41.IFN ORHIDIS ALFA S.R.L.nou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 210,4 K RON— | — | — | 46,8 K RON |
| 42 | 42.YOUR PROFESSIONAL BUSINESS SRL▼ 13 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 204,4 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 144,2 K RON | |
| 43 | 43.ADRYS GOLD SRL▼ 16 | Municipiul Reghin, Mureş | 189,9 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -902 RON | |
| 44 | 44.TARGET ASIG SRL▲ 42 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 180,7 K RON▲ 1.038,6 % | ▲ 1.038,6 % | 371,4 K RON | |
| 45 | 45.INTER LIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 173 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 46 | 46.IFN AMETIST GOLD S.R.L.▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 166 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 196,3 K RON | |
| 47 | 47.ADR VISION CONCEPT S.R.L.▼ 23 | Sat Vînatori, Comuna Vînatori, Mureş | 164,7 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 9,2 K RON | |
| 48 | 48.BLACK DIAMOND ZET S.R.L.▼ 4 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 159,5 K RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | -195,3 K RON | |
| 49 | 49.IFN COSAB FINANCIAR S.R.L.▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 147 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 50 | 50.IFN PRINCEPS SRL▼ 14 | Municipiul Reghin, Mureş | 146,7 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 39,9 K RON | |
| 51 | 51.RCT FINANCIAL ADVISORY SRL▼ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 146,1 K RON▲ 159,8 % | ▲ 159,8 % | 167,5 K RON | |
| 52 | 52.FORA SERV SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 136,3 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -1,2 K RON | |
| 53 | 53.TARGET RBI ASIG SRL▲ 32 | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 135,2 K RON▲ 731,2 % | ▲ 731,2 % | 563,5 K RON | |
| 54 | 54.ORHIDIS BRONZ S.R.L.▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 133,9 K RON▲ 567,5 % | ▲ 567,5 % | 92 K RON | |
| 55 | 55.IFN VAMARIS 2000 SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 127,9 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | -1,4 K RON | |
| 56 | 56.INT HDASIG CONSULTING S.R.L.▲ 98 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 127,3 K RON▲ 4.992,5 % | ▲ 4.992,5 % | 202,5 K RON | |
| 57 | 57.RAB INVEST HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 116,6 K RON— | — | — | -135 RON |
| 58 | 58.DUMASIG CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 113,5 K RON▲ 163,4 % | ▲ 163,4 % | 45,1 K RON | |
| 59 | 59.CONCORDIA COOPERATIVA DE CREDIT TARGU MURES▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 111 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -661 RON | |
| 60 | 60.TOTAL CREDIT SOLUTIONS SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 106,2 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -4,7 K RON | |
| 61 | 61.COCO AMANET SRL▲ 146 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 103,1 K RON▲ 63.923,6 % | ▲ 63.923,6 % | 67,6 K RON | |
| 62 | 62.KRISTOF PRODUCTION SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 99,6 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 364,5 K RON | |
| 63 | 63.CASA GABORILOR IFN SRL▼ 17 | Sat Crăciuneşti, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 99 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -2,8 K RON | |
| 64 | 64.UNIVERSAL LIFE CARE SRL▼ 25 | Municipiul Reghin, Mureş | 98,9 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 25 K RON | |
| 65 | 65.VIATA9 IMPREUNA S.R.L.▲ 36 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 87,6 K RON▲ 708,4 % | ▲ 708,4 % | 19,1 K RON | |
| 66 | 66.LUNA INSURANCE CONSULTING S.R.L.▼ 29 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 77,7 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 58,7 K RON | |
| 67 | 67.ASIGSTART CAR S.R.L.▲ 51 | Municipiul Reghin, Mureş | 74,8 K RON▲ 1.048,8 % | ▲ 1.048,8 % | 54,6 K RON | |
| 68 | 68.FINANTS ID S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,1 K RON— | — | — | -65,1 K RON |
| 69 | 69.TRANSILVANIA AMANET SRL▲ 86 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 70,4 K RON▲ 2.811,3 % | ▲ 2.811,3 % | 74,1 K RON | |
| 70 | 70.BUNDAS GOLD SRL▼ 18 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 68 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 610,6 K RON | |
| 71 | 71.KAMA COMPLET S.R.L.▼ 31 | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 62,3 K RON▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 107,6 K RON | |
| 72 | 72.OCSIBEN DOORS SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 61,6 K RON— | — | 8,4 K RON | |
| 73 | 73.ROMSTAR AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 55 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 60,2 K RON▲ 1.118,5 % | ▲ 1.118,5 % | 151 K RON | |
| 74 | 74.MODUS BROKER ASIST SRL▼ 40 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 60,1 K RON▼ 55 % | ▼ 55 % | 179,1 K RON | |
| 75 | 75.KLASIC SOLUTIONS SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 55,2 K RON▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 176,2 K RON | |
| 76 | 76.WOODIMOB & BROS S.R.L.▲ 26 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 51,9 K RON▲ 391,4 % | ▲ 391,4 % | 686 K RON | |
| 77 | 77.IFN GOLD 2004 SRL▼ 23 | Municipiul Reghin, Mureş | 50,7 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 705,6 K RON | |
| 78 | 78.NEDES ASIGURĂRI S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,3 K RON— | — | — | 65,9 K RON |
| 79 | 79.K&T ASIG ASISTENT IN BROKERAJ SRL▼ 19 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 46,1 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 24,1 K RON | |
| 80 | 80.FATA MORGANA HOLDINGS SRL▲ 60 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 45,4 K RON▲ 1.304,9 % | ▲ 1.304,9 % | 930,8 K RON | |
| 81 | 81.CLA RO CREDIT SRL= | Sat Suplac, Comuna Suplac, Mureş | 45 K RON▲ 141 % | ▲ 141 % | 1,5 K RON | |
| 82 | 82.DIN ELVIS COM SRL▼ 25 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 42,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.DAM EXPERT ASIG SRL▲ 39 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 36,9 K RON▲ 565 % | ▲ 565 % | 132 K RON | |
| 84 | 84.BWG ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 92 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,2 K RON▲ 3.841,7 % | ▲ 3.841,7 % | 123,3 K RON | |
| 85 | 85.FILODOXIA FINANCE S.R.L.▲ 99 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 32,2 K RON▲ 4.546,6 % | ▲ 4.546,6 % | 73,3 K RON | |
| 86 | 86.SIGURASIG S.R.L.▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,9 K RON▲ 188,5 % | ▲ 188,5 % | 240,4 K RON | |
| 87 | 87.NOVA ASIG EXPERT S.R.L.▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 29,1 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 394,2 K RON | |
| 88 | 88.ASIG TOTAL PREST SRL▲ 59 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 29 K RON▲ 927,2 % | ▲ 927,2 % | 66,8 K RON | |
| 89 | 89.ASIMAR AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 34 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,8 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 167,9 K RON | |
| 90 | 90.IFN AMARILO AMANET S.R.L.▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,4 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 122,2 K RON | |
| 91 | 91.MUNTEAN INTERMED AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 15 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 28,1 K RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 11 RON | |
| 92 | 92.IFE CREDITE DSA S.R.L.▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28 K RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | -8,7 K RON | |
| 93 | 93.YOUR BROKER S.R.L.▲ 67 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 27 K RON▲ 1.241,5 % | ▲ 1.241,5 % | 285 RON | |
| 94 | 94.SUPERLIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 143 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26,7 K RON— | — | 51 K RON | |
| 95 | 95.NETSTORE INSURANCE SRL▼ 46 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 26,6 K RON▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 292,3 K RON | |
| 96 | 96.HĂSMĂŞAN ASIGURĂRI SRL▼ 24 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 25,2 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 195,4 K RON | |
| 97 | 97.LIFE&CARE AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 61 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,7 K RON▲ 1.035,2 % | ▲ 1.035,2 % | 13,3 K RON | |
| 98 | 98.STELASIG INVEST SRL▲ 97 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 24,6 K RON▲ 6.213,6 % | ▲ 6.213,6 % | 24,3 K RON | |
| 99 | 99.CASH BRAVO S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 23,4 K RON— | — | — | -11,9 K RON |
| 100 | 100.J-FINANCIAL PLANNING S.R.L.▲ 70 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 23 K RON▲ 1.453,3 % | ▲ 1.453,3 % | 88,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Mureș
CAEN 6492
Alte activități de creditare
37 firme · 97,3 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 68,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
16 firme · 26,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
126 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
8 firme · 960,4 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
9 firme · 927,8 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
10 firme · 691,7 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
2 firme · 483 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 150,7 K RON