Top 100 firme — Activități profesionale, Mureș după datorii în 2014
1.505 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 183 mil. RON. Pragul de intrare în top este 356,1 K RON, iar liderul atinge 20,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.E.ON ROMÂNIA S.A.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 20,8 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 21,2 mil. RON | |
| 2 | 2.E.ON ASIST COMPLET S.A.▲ 1.003 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 16,4 mil. RON▲ 407.013,1 % | ▲ 407.013,1 % | -1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.PANEURO COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 4 | 4.VENTRUST FINANCING SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11,1 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 96,1 K RON | |
| 5 | 5.PROCON 16 SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,3 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -661,5 K RON | |
| 6 | 6.PREMIUM INTERFINANCE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,8 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -13,1 K RON | |
| 7 | 7.HBRO SRL▲ 1 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 6,7 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 991,9 K RON | |
| 8 | 8.SANDS ADVERTISING SRL▲ 1 | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 5,4 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -509 RON | |
| 9 | 9.MULTINVEST SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,1 mil. RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 4 mil. RON | |
| 10 | 10.NEOGEN SA▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1 mil. RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 5,9 mil. RON | |
| 11 | 11.INTRA SERV SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.BIGMAT SRL▼ 2 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 3,6 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 229,8 K RON | |
| 13 | 13.CAD MASTER SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,3 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 8,9 K RON | |
| 14 | 14.WINDELCON SRL▲ 6 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 2,8 mil. RON▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.MG SERACOM SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,7 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | -58,1 K RON | |
| 16 | 16.PROMEDIVET SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,6 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 1,6 mil. RON | |
| 17 | 17.TRANSILVANIA LIDERCON RO SRL▼ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -23,5 K RON | |
| 18 | 18.SCH JAGD SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 2,3 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | -549 RON | |
| 19 | 19.TMF SRL▲ 74 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,1 mil. RON▲ 460,9 % | ▲ 460,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.TALENT STORE S.R.L.▲ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | -4,6 mil. RON | |
| 21 | 21.MARKETING POLITIC SI SONDAJE SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -176,8 K RON | |
| 22 | 22.SAND MAR CONSULTING SRL▲ 744 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 13.394,5 % | ▲ 13.394,5 % | 5,7 K RON | |
| 23 | 23.LOROM SERVICE SRL▲ 277 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 1.901 % | ▲ 1.901 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.GRAFIS ART SRL▼ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,5 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 9,6 K RON | |
| 25 | 25.GRIMAVAS IMPEX SRLnou | Sat Meştera, Comuna Stînceni, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 26 | 26.SMILEY SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -4,8 K RON | |
| 27 | 27.WESSLING ROMANIA SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 484,8 K RON | |
| 28 | 28.RAB CONNECT PARTNERS SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,2 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -61,2 K RON | |
| 29 | 29.MEDICODE SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 6,8 K RON | |
| 30 | 30.MEDIA MARKETING SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.HOSPITAL CONSULTING SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 28 K RON | |
| 32 | 32.EVOLO CPV S.R.L.▲ 1.040 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 41.516,3 % | ▲ 41.516,3 % | 128,6 K RON | |
| 33 | 33.PROINVEST SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 9,4 K RON | |
| 34 | 34.LAURENTIA BIOCHIM SRL▲ 3 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | -67,4 K RON | |
| 35 | 35.BUNGALOW.NET MARKETING SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON— | — | -511,4 K RON | |
| 36 | 36.PROJECT INTERNATIONAL SERVICE UTILITY SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -244,3 K RON | |
| 37 | 37.MARM INDUSTRIES SRL▼ 2 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 987,1 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -10,2 K RON | |
| 38 | 38.ARMOS EXIM SRL▼ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 983,8 K RON▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 608,1 K RON | |
| 39 | 39.CAVYSERVTOP SRL▼ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 961,3 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -89,5 K RON | |
| 40 | 40.EFFEGI CONSULTING SRL▼ 4 | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 934,3 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 35,9 K RON | |
| 41 | 41.KANTOR IMPEX S.R.L.▼ 2 | Loc. Vişinelu, Oraş Sărmaşu, Mureş | 923,7 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 1,1 K RON | |
| 42 | 42.LAWAND MERNOKI IRODA SZOLGALTATO SRL BUDAPESTA SUCURSALA MURES= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 899,8 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 38,1 K RON | |
| 43 | 43.MACROLAC SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 799,1 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -126,5 K RON | |
| 44 | 44.CS PEGAS HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 796,2 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 95,1 K RON | |
| 45 | 45.GLOBAL ART PRODUCTION SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 785,3 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 151,7 K RON | |
| 46 | 46.APPIA SRL▼ 23 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 763 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | -357,5 K RON | |
| 47 | 47.TOURNESOL IMOB SRL▲ 4 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 741,2 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -42 K RON | |
| 48 | 48.ECO CONSTRUCTING SRL▼ 8 | Sat Pădureni, Comuna Gorneşti, Mureş | 685,3 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | -43 K RON | |
| 49 | 49.FARMACIA GALENUS SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 684,5 K RON0,0% | 0,0% | -1,2 K RON | |
| 50 | 50.ECOROM SRL▲ 93 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 682,9 K RON▲ 184,3 % | ▲ 184,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 51 | 51.OPTNUIT SRL▼ 5 | Sat Săbed, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 679,9 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 118,3 K RON | |
| 52 | 52.PEGAS CURSURI DE CALIFICARE S.R.L.▼ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 679,9 K RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 328,2 K RON | |
| 53 | 53.ALFAVET SRL▲ 3 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 676,9 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 111,8 K RON | |
| 54 | 54.GRAFOMIX SRL▲ 36 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 666 K RON▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | -76,7 K RON | |
| 55 | 55.TRANSILVANIA CONSULTANTA SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 665,3 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 112 RON | |
| 56 | 56.ARMOS SERVICES SRL▲ 39 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 663,3 K RON▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | -49 K RON | |
| 57 | 57.CCA CONSULT SRL▲ 26 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 657,7 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 15,4 K RON | |
| 58 | 58.KASIB ROMANIA SRL= | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 653,5 K RON0,0% | 0,0% | -1,4 K RON | |
| 59 | 59.INTERIM BUSINESS MANAGEMENT SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 651,6 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 13,1 K RON | |
| 60 | 60.RUTIN CONSULT SRL▲ 4 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 649,8 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -40,9 K RON | |
| 61 | 61.GLOBAL CONSULT SRL= | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 637,4 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -23,8 K RON | |
| 62 | 62.AHS ENGINEERING SRL▲ 12 | Municipiul Reghin, Mureş | 635,4 K RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 280,6 K RON | |
| 63 | 63.L&G TOPOGRAPH SRL▼ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 613,7 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -3,9 K RON | |
| 64 | 64.SKYLINE PROJECT SRL▼ 9 | Sat Idicel-Pădure, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 605,9 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 3,5 K RON | |
| 65 | 65.POLO AG ROMANIA SRL▼ 5 | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 592,8 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 17,3 K RON | |
| 66 | 66.APPIA ADVERTISING & MARKETING SRL▼ 21 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 577,3 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | -62,2 K RON | |
| 67 | 67.IC DEVELOPMENT SRL▼ 2 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 571,5 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 23,8 K RON | |
| 68 | 68.KROSS CONSULTING SRL▲ 7 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 546,5 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 5 K RON | |
| 69 | 69.FARMACORDIS PLUS SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 545,3 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -141,7 K RON | |
| 70 | 70.B&S LEX CONSULTING SRL▲ 14 | Comuna Rîciu, Mureş | 537,9 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | -94,1 K RON | |
| 71 | 71.AREION INVEST AGRICOLA SRL▲ 350 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 515,6 K RON▲ 970,1 % | ▲ 970,1 % | -46,5 K RON | |
| 72 | 72.POLICONT SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 510,7 K RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 81,5 K RON | |
| 73 | 73.RAVERA INTERNATIONAL CONSULTING SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 505,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.PRO DESIGN CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 472,9 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -17,8 K RON | |
| 75 | 75.FOCUS ART STUDIO SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 464,7 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -14,4 K RON | |
| 76 | 76.CONSULTING FARM SRL▲ 205 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 464,5 K RON▲ 431,8 % | ▲ 431,8 % | 4,5 K RON | |
| 77 | 77.VODAS DESIGN SRL▲ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 463,5 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 12,7 K RON | |
| 78 | 78.DEJA VIEW SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 462,7 K RON— | — | — | 465 RON |
| 79 | 79.CAROCONTLEX SRL▼ 9 | Municipiul Reghin, Mureş | 460,9 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 36,2 K RON | |
| 80 | 80.CONSOFT PROIECT SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 460,4 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -14,9 K RON | |
| 81 | 81.PROIECT SRL▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 455,4 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 3,8 K RON | |
| 82 | 82.BUSINESS FOUNDAŢION CONSULTING SRL▲ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 448 K RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 793,7 K RON | |
| 83 | 83.BERES PHARMA SRL▼ 35 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 444 K RON▼ 40 % | ▼ 40 % | -24 K RON | |
| 84 | 84.TEODOL SRL▼ 13 | Municipiul Reghin, Mureş | 434,6 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 55,3 K RON | |
| 85 | 85.ADI PROIECT SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 425,7 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 4,7 K RON | |
| 86 | 86.ORACLER ADVERTISING SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 425,2 K RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 66,9 K RON | |
| 87 | 87.SVT ELECTRONICS SRL▼ 28 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 424,5 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 563,5 K RON | |
| 88 | 88.MULTITECH SRL▼ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 414,5 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 36,1 K RON | |
| 89 | 89.IOANA SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 412,9 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 390,6 K RON | |
| 90 | 90.CARPET COMPANY SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 401,7 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -74,8 K RON | |
| 91 | 91.MOBIFER SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 380,2 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 907 RON | |
| 92 | 92.MONDOPLAST IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 380,1 K RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | -39,2 K RON | |
| 93 | 93.SERVTELCOM SRL▼ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 379,1 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 215,8 K RON | |
| 94 | 94.MEDIAEXPERT SRL▼ 37 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 373,6 K RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 86,3 K RON | |
| 95 | 95.PEGAS FINANTARI SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 371,2 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -4,7 K RON | |
| 96 | 96.ZSOVI STUDIO 77 SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 366,9 K RON▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | -80,4 K RON | |
| 97 | 97.INFO STATISTICS SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 362,2 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 31,3 K RON | |
| 98 | 98.AXTERIX SRL▲ 2 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 360,9 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 14,6 K RON | |
| 99 | 99.CLEOPATRA ADVERTISING SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 360,5 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -111,7 K RON | |
| 100 | 100.HOTSALE EUROPE SRL▲ 152 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 356,1 K RON▲ 235,5 % | ▲ 235,5 % | 24,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Mureș
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
113 firme · 220,6 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
440 firme · 202 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
238 firme · 92,3 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
321 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
230 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
139 firme · 56,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 43,5 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
76 firme · 42,1 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
94 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
6 firme · 16 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
84 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
36 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
118 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
11 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
22 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
41 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
14 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 563,2 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
1 firme · 428,9 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
2 firme · 345 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 308,1 K RON