Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții, Mureș după datorii în 2018
68 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 68 cumulează 30,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 13,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROLLO TOUR SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 13,4 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -844,5 K RON | |
| 2 | 2.TERMOROM PROD SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,7 mil. RON▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 89,7 K RON | |
| 3 | 3.EDIMPEX SRLnou | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 2,7 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 1,2 K RON | |
| 4 | 4.PRIMA THERM SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,6 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -105,8 K RON | |
| 5 | 5.MARPLAST WEST SRL▲ 2 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 4,6 K RON | |
| 6 | 6.PRESSING SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 19 K RON | |
| 7 | 7.TERMOPLAST OCTAVIAN SRL▲ 5 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 1 mil. RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 23,2 K RON | |
| 8 | 8.RAZVAN TERMO NIC SRL▲ 15 | Sat Dubiştea de Pădure, Comuna Hodac, Mureş | 838,1 K RON▲ 626,5 % | ▲ 626,5 % | 46,6 K RON | |
| 9 | 9.CON ROBITEST SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 818,6 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -50,1 K RON | |
| 10 | 10.PROTELCON SRL▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 741 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 79,3 K RON | |
| 11 | 11.FEDOR SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 566,9 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 7,7 K RON | |
| 12 | 12.ODEON SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 544,3 K RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | -56,9 K RON | |
| 13 | 13.TERMOPELU SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 285,9 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 46,5 K RON | |
| 14 | 14.TERMOPOR INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 268,1 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -90,3 K RON | |
| 15 | 15.MARI TERMO GEAM SRL▲ 2 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 254,1 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | -21,2 K RON | |
| 16 | 16.RAZVAN ACTIV SRL▲ 3 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 201,6 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 5,5 K RON | |
| 17 | 17.PLASMET SRL▲ 4 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 145,3 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | -17,4 K RON | |
| 18 | 18.TIN DUBIPLAST S.R.L.nou | Sat Dubiştea de Pădure, Comuna Hodac, Mureş | 141,7 K RON— | — | — | 464 RON |
| 19 | 19.TERMOSIG SRL▲ 3 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 115,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 20 | 20.HAIFA TERM SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 105,1 K RON— | — | — | 4,8 K RON |
| 21 | 21.ECOPLAST SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 93,9 K RON▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 51,3 K RON | |
| 22 | 22.MAL MARIRAL S.R.L.▲ 6 | Sat Dubiştea de Pădure, Comuna Hodac, Mureş | 83,7 K RON▲ 33 % | ▲ 33 % | -39,6 K RON | |
| 23 | 23.DORIN CIOLOACA PLAST SRL▲ 3 | Sat Dubiştea de Pădure, Comuna Hodac, Mureş | 73,1 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 17,2 K RON | |
| 24 | 24.ISOLATED PLAST SRL▲ 5 | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 71,5 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 52,9 K RON | |
| 25 | 25.JETSUN SRL▲ 13 | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 62,4 K RON▲ 209,1 % | ▲ 209,1 % | 20,8 K RON | |
| 26 | 26.TERMOVIC SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 61,8 K RON▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -11,7 K RON | |
| 27 | 27.MITECOMEXIM SRL▲ 4 | Municipiul Reghin, Mureş | 61,3 K RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 91 RON | |
| 28 | 28.HUNTER LUX BAMBU S.R.L.nou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 57,2 K RON— | — | — | -25,9 K RON |
| 29 | 29.TERMOPOR SRL▲ 1 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 57,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 30 | 30.HODIM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 55,8 K RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 16,6 K RON | |
| 31 | 31.TRADI TERM RAUL DECOR SRL▼ 13 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 46,2 K RON▼ 80 % | ▼ 80 % | 1,1 K RON | |
| 32 | 32.SHL SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 41,2 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 0 RON | |
| 33 | 33.SICO THERM SRL▼ 18 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 39,9 K RON▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | 206,2 K RON | |
| 34 | 34.GESIMPROD IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 35,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 35 | 35.TERRAOLYPLAST SRL▲ 4 | Municipiul Reghin, Mureş | 28,8 K RON▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 20,9 K RON | |
| 36 | 36.OVYSER TERMO S.R.L.nou | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 25,4 K RON— | — | — | 5,6 K RON |
| 37 | 37.VLADIUL ERPLAST SRL▲ 8 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 19,4 K RON▲ 139,5 % | ▲ 139,5 % | 4,9 K RON | |
| 38 | 38.PLASTBAUSAL S.R.L.nou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 17 K RON— | — | — | -12,3 K RON |
| 39 | 39.MĂDĂFLO PLAST SRL▲ 7 | Sat Dubiştea de Pădure, Comuna Hodac, Mureş | 16,6 K RON▲ 210 % | ▲ 210 % | 5,9 K RON | |
| 40 | 40.TECHNO PLAST SRL▲ 2 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 14,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 41 | 41.ELECTROCLAS SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 12,6 K RON0,0% | 0,0% | -50 RON | |
| 42 | 42.AYA IULPIN S.R.L.nou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 10,2 K RON— | — | — | 205,7 K RON |
| 43 | 43.FARPAU PLAST S.R.L.nou | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 9 K RON— | — | — | 23,5 K RON |
| 44 | 44.DUMERIC SABRI PLAST SRL▼ 4 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 8,9 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -2,3 K RON | |
| 45 | 45.FLORIAN PLAST SRL▼ 4 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 8,4 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 14,3 K RON | |
| 46 | 46.MAN RAD SRLnou | Sat Hodac, Comuna Hodac, Mureş | 7,7 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | -10,2 K RON | |
| 47 | 47.DRA RAMCRIMAT S.R.L.nou | Sat Dubiştea de Pădure, Comuna Hodac, Mureş | 7 K RON— | — | — | 73 RON |
| 48 | 48.FATACIUNITA PLAST SRL-Dnou | Sat Zimţi, Comuna Ibăneşti, Mureş | 5,2 K RON— | — | — | 1,8 K RON |
| 49 | 49.EMIL FEROPLAS SRL▼ 2 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 4,4 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 42,5 K RON | |
| 50 | 50.MOPLAST PVC SRL▼ 2 | Sat Glodeni, Comuna Glodeni, Mureş | 4,1 K RON▲ 33 % | ▲ 33 % | -21 K RON | |
| 51 | 51.CLAUVAS GMI S.R.L.nou | Sat Ibăneşti-Pădure, Comuna Ibăneşti, Mureş | 4,1 K RON— | — | — | 8,1 K RON |
| 52 | 52.TROA PLAST SRL= | Sat Bahnea, Comuna Bahnea, Mureş | 3,9 K RON▲ 638,2 % | ▲ 638,2 % | 22,5 K RON | |
| 53 | 53.NICULICIPLAST SRL▼ 2 | Sat Dubiştea de Pădure, Comuna Hodac, Mureş | 3,6 K RON▲ 378,8 % | ▲ 378,8 % | 18,3 K RON | |
| 54 | 54.VIORAFLOR TERM SRL▼ 4 | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 3 K RON▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 866 RON | |
| 55 | 55.GHITA PLAST SRL= | Sat Ibăneşti-Pădure, Comuna Ibăneşti, Mureş | 2,7 K RON▲ 2.011,6 % | ▲ 2.011,6 % | 5,7 K RON | |
| 56 | 56.SIGFENSTER S.R.L.nou | Sat Ruşii-Munţi, Comuna Ruşii-Munţi, Mureş | 2,7 K RON— | — | — | 21,2 K RON |
| 57 | 57.WINTER IZOTERM S.R.L.nou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 2,3 K RON— | — | — | 17,9 K RON |
| 58 | 58.CĂTĂ RAUL TERMOPLAST WEST S.R.L.nou | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 1,9 K RON— | — | — | -1,7 K RON |
| 59 | 59.HAIBISS SRLnou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 890 RON— | — | — | 2,7 K RON |
| 60 | 60.BUTILCĂ PLAST S.R.L.nou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 388 RON— | — | — | 9,6 K RON |
| 61 | 61.ZARICUȚ INDUSTRY S.R.L.nou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 388 RON— | — | — | 2,7 K RON |
| 62 | 62.CECILIA PLAST SRL▼ 9 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 235 RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 523 RON | |
| 63 | 63.MARIUS PLAST SRL▼ 9 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 102 RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | -1,8 K RON | |
| 64 | 64.TERMOPAN VARGZONE S.R.L.nou | Sat Dubiştea de Pădure, Comuna Hodac, Mureş | 93 RON— | — | — | 1,7 K RON |
| 65 | 65.MIPA TOD PREST SRL▼ 9 | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 66 | 66.CLAU TERMO VAS S.R.L.nou | Sat Ibăneşti-Pădure, Comuna Ibăneşti, Mureş | 0 RON— | — | — | 1 K RON |
| 67 | 67.ANY ALIN PLAST S.R.L.nou | Sat Dubiştea de Pădure, Comuna Hodac, Mureş | 0 RON— | — | — | 1,5 K RON |
| 68 | 68.MIRSIM SPRINT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 0 RON— | — | — | 0 RON |