Top 100 firme — Fabricarea de uși și ferestre din lemn, Maramureș după datorii în 2021
76 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 76 cumulează 70 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 8,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NORD TRANSCARPATHIA S.R.L.= | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 8,9 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 97,2 K RON | |
| 2 | 2.CONSTRUCT BIADRISA S.R.L.▲ 5 | Sat Tisa, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureş | 8,2 mil. RON▲ 216,9 % | ▲ 216,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ARCER SIGHET S.R.L.= | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 6,3 mil. RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 51,6 K RON | |
| 4 | 4.CASE CĂLDUROASE SRL▲ 1 | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 5,9 mil. RON▲ 113 % | ▲ 113 % | 124,8 K RON | |
| 5 | 5.CIVIL CONSTRUCTION SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,9 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 335,2 K RON | |
| 6 | 6.M.C.H. INTERNATIONAL SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 35,7 K RON | |
| 7 | 7.PRODIND-IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | -299,8 K RON | |
| 8 | 8.REMIR-FOREST SRLnou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 2,8 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 3,6 K RON | |
| 9 | 9.SIMACH WOOD SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,8 mil. RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 74,1 K RON | |
| 10 | 10.ADSTAR IMPEX SRL▼ 2 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 2,5 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 9,9 K RON | |
| 11 | 11.EXPORT COOP SRL▼ 1 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 2,1 mil. RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 292 K RON | |
| 12 | 12.F.A.C. EST SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8 mil. RON▲ 136,2 % | ▲ 136,2 % | 18 K RON | |
| 13 | 13.ZOLREVA SRL▼ 1 | Sat Oarţa de Jos, Comuna Oarţa de Jos, Maramureş | 1,5 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 13,8 K RON | |
| 14 | 14.RACHITA SRL▼ 3 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 1,4 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 71,3 K RON | |
| 15 | 15.GLASSPLAST SRL▼ 2 | Sat Cerneşti, Comuna Cerneşti, Maramureş | 1,2 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 38 K RON | |
| 16 | 16.PAJERO COM SRL▼ 2 | Sat Izvoarele, Comuna Cerneşti, Maramureş | 1,1 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 14,1 K RON | |
| 17 | 17.CLEVI-HOME SRL▲ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1 mil. RON▲ 112,9 % | ▲ 112,9 % | 20,6 K RON | |
| 18 | 18.GLORIAM BIT SRL▼ 3 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 981,1 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 103,8 K RON | |
| 19 | 19.MECANOPLAST SRL= | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 845,6 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 354,6 K RON | |
| 20 | 20.MOBI-LUX SRL▼ 2 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 755,6 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -12,7 K RON | |
| 21 | 21.LB SKIRTING PRODUCTION S.R.L.= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 743,6 K RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | -214 K RON | |
| 22 | 22.EDIL AMECO SRL▲ 1 | Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, Maramureş | 614,2 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 16,4 K RON | |
| 23 | 23.EAGLES TUDIC IMPEX SRL▼ 7 | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | 592,2 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 329,2 K RON | |
| 24 | 24.PORTEPRIMA SRL▼ 2 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 531,8 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -616 RON | |
| 25 | 25.AL DAMO SRL▼ 5 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 410,9 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -754 RON | |
| 26 | 26.COSMIN FOREX SRL▲ 20 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 327,3 K RON▲ 303,3 % | ▲ 303,3 % | 260,7 K RON | |
| 27 | 27.FALEGA SRL▼ 1 | Comuna Săpânța, Maramureş | 319,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 28 | 28.GRUP B.D. SRL= | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 307,9 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -304,5 K RON | |
| 29 | 29.TOPORAN SRL= | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Maramureş | 301,5 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -33,4 K RON | |
| 30 | 30.MARASIG WOOD PRODUCTION S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 294,6 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 53,1 K RON | |
| 31 | 31.TERMOMIVA TEHNIC SRL▲ 5 | Sat Sat-Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 241,6 K RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | -71,9 K RON | |
| 32 | 32.CAG OSTIN SRL▲ 11 | Sat Cetatele, Comuna Şişeşti, Maramureş | 232,6 K RON▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 83,2 K RON | |
| 33 | 33.LEMN SCULPTART SRL= | Sat Strâmtura, Comuna Strâmtura, Maramureş | 226,4 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 95,8 K RON | |
| 34 | 34.WINDOWS RUSS WOOD S.R.L.= | Sat Satu Nou de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 226,2 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 23,4 K RON | |
| 35 | 35.ADOR ALLURE S.R.L.= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 221,4 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 10,3 K RON | |
| 36 | 36.LORAND ILYES ŞI FIII S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 203,9 K RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | -39,8 K RON | |
| 37 | 37.QUERCUS PARKETT S.R.L.nou | Sat Ruscova, Comuna Ruscova, Maramureş | 178,6 K RON— | — | — | 474,5 K RON |
| 38 | 38.PICCADILLY SUN SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 163,4 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 193 RON | |
| 39 | 39.PAOLO ŞI FRAŢII SRL▼ 1 | Sat Rozavlea, Comuna Rozavlea, Maramureş | 155,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 40 | 40.LAND OF OAK S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 146,8 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 13,8 K RON | |
| 41 | 41.BARSAN ART LEMN S.R.L.▲ 6 | Sat Poienile Izei, Comuna Poienile Izei, Maramureş | 107,4 K RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | -20,8 K RON | |
| 42 | 42.LEMNMOB SRL▲ 2 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 95,7 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -6,1 K RON | |
| 43 | 43.WOLTERS TABLE S.R.L.▲ 8 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 76 K RON▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 85,1 K RON | |
| 44 | 44.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MESERIAŞUL▼ 2 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 68,9 K RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 93,2 K RON | |
| 45 | 45.RAUL ASSEMBLY SRL▲ 3 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 65,7 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 179,8 K RON | |
| 46 | 46.BRIG-DOR SRL▲ 8 | Sat Coltău, Comuna Coltău, Maramureş | 65,4 K RON▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | -50,2 K RON | |
| 47 | 47.RESTAURĂRI BERINDEA S.R.L.nou | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Maramureş | 61,6 K RON— | — | — | 3 K RON |
| 48 | 48.DANTE TRADITIONAL S.R.L.▲ 23 | Sat Săcel, Comuna Săcel, Maramureş | 61 K RON▲ 34.730,9 % | ▲ 34.730,9 % | 131,9 K RON | |
| 49 | 49.BARSAN ARTRAD S.R.L.▼ 4 | Sat Bârsana, Comuna Bârsana, Maramureş | 55 K RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 10,7 K RON | |
| 50 | 50.ROZALINA RUSTIC S.R.L.nou | Sat Rozavlea, Comuna Rozavlea, Maramureş | 54,9 K RON— | — | — | 24,3 K RON |
| 51 | 51.MOB KIM SRL▼ 2 | Sat Câmpulung la Tisa, Comuna Câmpulung la Tisa, Maramureş | 51,2 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 1,4 K RON | |
| 52 | 52.ART.MO.-SAS SRL▼ 2 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 48,4 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 141 RON | |
| 53 | 53.FORWOOD SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 40,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.TICOART LEMN S.R.L.▲ 1 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 32,4 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 9,2 K RON | |
| 55 | 55.FAMILISTUP SRL▲ 7 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 28,2 K RON▲ 354,4 % | ▲ 354,4 % | -65,1 K RON | |
| 56 | 56.FLOREDAN MILLENNIUM SRL▲ 1 | Sat Berchez, Comuna Remetea Chioarului, Maramureş | 24,1 K RON0,0% | 0,0% | -236 RON | |
| 57 | 57.ATM GROUPE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 20,1 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 202,4 K RON | |
| 58 | 58.STN MAR FOREST S.R.L.nou | Sat Poienile Izei, Comuna Poienile Izei, Maramureş | 16,9 K RON— | — | — | -5,8 K RON |
| 59 | 59.ARTENBOIS S.R.L.▲ 1 | Sat Catalina, Comuna Coltău, Maramureş | 7 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 8,6 K RON | |
| 60 | 60.NECHITA CONF LEMN S.R.L.nou | Sat Preluca Veche, Comuna Copalnic-Mănăştur, Maramureş | 6,4 K RON— | — | — | 18 K RON |
| 61 | 61.BREBANPRELEMN SRL= | Sat Şişeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 6,3 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 1,9 K RON | |
| 62 | 62.BUDA V. GRIGORE RA SRL▼ 3 | Sat Strambu-Baiut, Comuna Baiut, Maramureş | 5,4 K RON▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 66,5 K RON | |
| 63 | 63.LEMNUL PINUS CEMBRA SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 64 | 64.PALEX SRL▲ 9 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 4 K RON— | — | 0 RON | |
| 65 | 65.TEAM CARPATI S.R.L.▼ 1 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,8 K RON▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 164,1 K RON | |
| 66 | 66.DENOR SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2 K RON0,0% | 0,0% | -336 RON | |
| 67 | 67.BORIS HOME CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Sat Bârsana, Comuna Bârsana, Maramureş | 1 K RON0,0% | 0,0% | -1,4 K RON | |
| 68 | 68.ERIC IMPEX SRL▼ 3 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 793 RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 26,8 K RON | |
| 69 | 69.HOTCA MOB SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 717 RON▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 4,5 K RON | |
| 70 | 70.JULEI SOAP S.R.L.▼ 2 | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 658 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.CARMALEMN WOODLAND S.R.L.▲ 2 | Sat Groşi, Comuna Groşi, Maramureş | 421 RON— | — | 549 RON | |
| 72 | 72.IM. RUS ART WOODWORK S.R.L.nou | Sat Daneşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 248 RON— | — | — | 26,8 K RON |
| 73 | 73.FAUR BONCON SRL▼ 1 | Sat Ocna Şugatag, Comuna Ocna Şugatag, Maramureş | 9 RON▲ 50 % | ▲ 50 % | 97 RON | |
| 74 | 74.CONTAFOR SRL▼ 1 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.P.V.CRISTALIN SRL▼ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -99,7 K RON | |
| 76 | 76.PETRU WOOD SRL▼ 3 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 0 RON— | — | -8,4 K RON |