Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Maramureș după datorii în 2012
220 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 373,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 206,5 K RON, iar liderul atinge 144,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVIVA SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 144,8 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 3,3 mil. RON | |
| 2 | 2.KARELIA - UPOFLOOR SRL= | Comuna Satulung, Maramureş | 66,3 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.XILOBAIA SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 35,1 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 331,8 K RON | |
| 4 | 4.NOVAARTIS SRL▲ 2 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 10,1 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 216,5 K RON | |
| 5 | 5.EXMOB SRL= | Sat Mocira, Comuna Recea, Maramureş | 10 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -111,2 K RON | |
| 6 | 6.TRANSILVANIA BOIS SRL▲ 1 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 6,6 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 249 K RON | |
| 7 | 7.MADERAS NIRO SRL▲ 1 | Sat Mogoşeşti, Comuna Satulung, Maramureş | 6,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -261,3 K RON | |
| 8 | 8.SILVATICA SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,3 mil. RON▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 508,6 K RON | |
| 9 | 9.BB GLOBAL NORD VEST SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,2 mil. RON▲ 44 % | ▲ 44 % | -399,1 K RON | |
| 10 | 10.HÜGEL KREUZ SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,1 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 57,5 K RON | |
| 11 | 11.ACTIVAS PROIMPEX SRL▼ 1 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 4 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 124,9 K RON | |
| 12 | 12.ARIES WOOD IND. SRL▼ 1 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 3,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -118,1 K RON | |
| 13 | 13.TRANSILVANIA MADERAS SRL▲ 2 | Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 3,1 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 119 K RON | |
| 14 | 14.DiND SRL▼ 1 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 3 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -196,2 K RON | |
| 15 | 15.VLAD STEJARELUL SRL▲ 35 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 2,9 mil. RON▲ 347,3 % | ▲ 347,3 % | 49,2 K RON | |
| 16 | 16.PRISLEMN SRL▲ 1 | Sat Prislop, Comuna Boiu Mare, Maramureş | 2,6 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 92,9 K RON | |
| 17 | 17.DENCOVA SRL▲ 1 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Maramureş | 2,6 mil. RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 35,3 K RON | |
| 18 | 18.SUSCA TRANS SRL▼ 2 | Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 2,5 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.ANCU & CO S.R.L.▲ 2 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 2 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 18,9 K RON | |
| 20 | 20.POP FRANCE SRL▲ 80 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 1,8 mil. RON▲ 698,6 % | ▲ 698,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 21 | 21.SITEL SA▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.BEMER SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,8 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 16,4 K RON | |
| 23 | 23.I.T.ROM SRL▼ 11 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 1,7 mil. RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | -111,3 K RON | |
| 24 | 24.RABACO PROD SRL▲ 5 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 1,6 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 76,5 K RON | |
| 25 | 25.DIRO SRL▼ 3 | Sat Groşi, Comuna Groşi, Maramureş | 1,6 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -42,6 K RON | |
| 26 | 26.RADYX PROD CO SRL= | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,5 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -23,4 K RON | |
| 27 | 27.BAMGARDEN SRL▼ 7 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 1,4 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 622,5 K RON | |
| 28 | 28.NORTH TIMBER SRL▲ 17 | Loc. Băiţa, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 1,4 mil. RON▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 10,1 K RON | |
| 29 | 29.SALMIR IMPEX SRL▲ 63 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,4 mil. RON▲ 359,5 % | ▲ 359,5 % | 24,7 K RON | |
| 30 | 30.ATLANTIS SRL▲ 19 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,3 mil. RON▲ 98,7 % | ▲ 98,7 % | 37 K RON | |
| 31 | 31.TIMLEM COM SRL▲ 45 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,3 mil. RON▲ 209,2 % | ▲ 209,2 % | 18,6 K RON | |
| 32 | 32.ASCENSIA MOB SRL▲ 14 | Sat Dumbrava, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1,2 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 48,6 K RON | |
| 33 | 33.PIREAS SRL▼ 8 | Sat Rohia, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1,1 mil. RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 76,4 K RON | |
| 34 | 34.VALCANESCU SRL▲ 4 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,1 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 12,9 K RON | |
| 35 | 35.PROD VIS IMPEX SRL▼ 2 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,1 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 26,6 K RON | |
| 36 | 36.GAJANUL IMPEX SRL▼ 2 | Loc. Sălistea de Sus, Oraş Sălistea de Sus, Maramureş | 1,1 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 45,7 K RON | |
| 37 | 37.VESTINDUSTRI SA▼ 7 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 1 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 199,4 K RON | |
| 38 | 38.NATSIS-CO SRL▲ 25 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1 mil. RON▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 4 K RON | |
| 39 | 39.LUCFOR COM SRL▼ 12 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 947,9 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 59,2 K RON | |
| 40 | 40.TEHNIC ART MEDICAL S.R.L.▼ 12 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 924,6 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 1,2 K RON | |
| 41 | 41.FOREST ELAVIV SRL▲ 28 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 867 K RON▲ 93,2 % | ▲ 93,2 % | 27,1 K RON | |
| 42 | 42.BINAR ELFOR SRL▼ 18 | Sat Strambu-Baiut, Comuna Baiut, Maramureş | 862,9 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 8,8 K RON | |
| 43 | 43.FARCAU SRL▲ 1 | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | 858,8 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 59,9 K RON | |
| 44 | 44.MONT-MAGURA SRL▲ 7 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 851,2 K RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 28,8 K RON | |
| 45 | 45.DRIADA CONS SRL▼ 4 | Sat Ilba, Comuna Cicârlău, Maramureş | 827,4 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 35,6 K RON | |
| 46 | 46.DUDMAN SERV CO SRL▼ 15 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 805,2 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 32,5 K RON | |
| 47 | 47.IMPEX MILFOREST SRL▼ 10 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 755,6 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 17,6 K RON | |
| 48 | 48.F.L.G. SRL▲ 46 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 754,7 K RON▲ 162,2 % | ▲ 162,2 % | 2,8 K RON | |
| 49 | 49.LEMADO SIL SRL▼ 2 | Sat Strambu-Baiut, Comuna Baiut, Maramureş | 734 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -20,5 K RON | |
| 50 | 50.ISLAND FOREST SRL▼ 14 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 715,9 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 146,2 K RON | |
| 51 | 51.OLEG & FODOR SRL▲ 2 | Sat Berchez, Comuna Remetea Chioarului, Maramureş | 698,3 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 729 RON | |
| 52 | 52.SAURO SRL▼ 4 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 685,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.ROTSIN COM SRL▲ 2 | Sat Leordina, Comuna Leordina, Maramureş | 639,1 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 7,2 K RON | |
| 54 | 54.FORESTLAND SRL▲ 2 | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 588,4 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 95,6 K RON | |
| 55 | 55.FALEGA SRL▼ 3 | Comuna Săpânța, Maramureş | 576,7 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -58,7 K RON | |
| 56 | 56.EURO FUSION SRL▲ 2 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 567,4 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 83,8 K RON | |
| 57 | 57.VAYDACO SRL▼ 18 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 548,1 K RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | -488,2 K RON | |
| 58 | 58.PRO TEO SRL▲ 14 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 542,6 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 231,8 K RON | |
| 59 | 59.BRUMARU SRL▲ 2 | Sat Băiţa de sub Codru, Comuna Băiţa de sub Codru, Maramureş | 539,3 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 7 K RON | |
| 60 | 60.BANDRIS SRL▲ 27 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 535,4 K RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 72,3 K RON | |
| 61 | 61.BRADUL N.E SRL▲ 9 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 495 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 107,9 K RON | |
| 62 | 62.TIMHOJ COM SRL▼ 8 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 489,3 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 209,4 K RON | |
| 63 | 63.VISEU BOTSIM SRL▼ 1 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 488,9 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -4 K RON | |
| 64 | 64.PLEVNA COMAN SRL▲ 1 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 471 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.BAUTIM SRL▼ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 459,4 K RON▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 261,8 K RON | |
| 66 | 66.INI PRODCOM SRLnou | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 453,2 K RON— | — | -5,7 K RON | |
| 67 | 67.DIA LIN SRL▼ 3 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 444,8 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 190,7 K RON | |
| 68 | 68.HANUL BUTINARILOR SRL▲ 3 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 431,1 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -2,2 K RON | |
| 69 | 69.TOWA PRODUCT SRL▲ 16 | Loc. Tăuţii de Sus, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 427,2 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 742,6 K RON | |
| 70 | 70.PASILVA POPS SRL▲ 5 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 419,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.FORPOP SRL▼ 5 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 398,6 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 17 K RON | |
| 72 | 72.REACTIV PROD COM SRL▲ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 391,7 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 10,1 K RON | |
| 73 | 73.SATLAS SRL▼ 6 | Loc. Dragomireşti, Oraş Dragomireşti, Maramureş | 376,3 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 45,9 K RON | |
| 74 | 74.PRODCALMA GROUP SRLnou | Sat Chelinta, Oraş Ulmeni, Maramureş | 358,3 K RON— | — | — | -135,1 K RON |
| 75 | 75.BENICO SRL▼ 2 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 355,4 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 171,6 K RON | |
| 76 | 76.PANONIA IMPEX SRL▲ 19 | Sat Văleni, Comuna Călineşti, Maramureş | 342,2 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | -1 K RON | |
| 77 | 77.SIMERCOM SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 332,5 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -5,5 K RON | |
| 78 | 78.GRADEANA-STRAUS-DANY-DAMY SRL▲ 13 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 321,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.INSIEME SRL▲ 7 | Loc. Şomcuta Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 318,1 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -103,2 K RON | |
| 80 | 80.BIEM ACTIV SRL▼ 37 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 312,9 K RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | -54,9 K RON | |
| 81 | 81.GOTANTOM PROD COM SRLnou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 302 K RON— | — | -302 K RON | |
| 82 | 82.EXPOLVIP SRL▲ 32 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 299,5 K RON▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 111,7 K RON | |
| 83 | 83.CAMP-PROD SRL▲ 7 | Sat Mireşu Mare, Comuna Mireşu Mare, Maramureş | 291,3 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -59,6 K RON | |
| 84 | 84.VIPROMEL PROD SRL= | Sat Rogoz, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 280,7 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 192,3 K RON | |
| 85 | 85.SIGCARN SRL▲ 25 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 265,3 K RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 13,6 K RON | |
| 86 | 86.BALLA ROTH PROD COM SRL▲ 15 | Sat Dămăcuseni, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 254,2 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -14,7 K RON | |
| 87 | 87.BARSEBA SRLnou | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 252,7 K RON▲ 83,2 % | ▲ 83,2 % | -3,8 K RON | |
| 88 | 88.ECO TISA BEST SRL▲ 5 | Sat Câmpulung la Tisa, Comuna Câmpulung la Tisa, Maramureş | 250,1 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 0 RON | |
| 89 | 89.MOLIDUL-T.I. SRL▼ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 247,3 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -279,5 K RON | |
| 90 | 90.MAR-TRIPLEX SRLnou | Sat Mara, Comuna Deseşti, Maramureş | 244,7 K RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 66,8 K RON | |
| 91 | 91.LEGNA SRL▲ 5 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 237,7 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 2,9 K RON | |
| 92 | 92.JOJO COM SRL▲ 7 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 237,1 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 871 RON | |
| 93 | 93.POLIANSKE DEREVO SRL▲ 14 | Sat Repedea, Comuna Repedea, Maramureş | 231,5 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 2,2 K RON | |
| 94 | 94.SAPINTANA SRL▲ 18 | Sat Săpânța, Comuna Săpânța, Maramureş | 228,6 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -29,4 K RON | |
| 95 | 95.LUCASION SRL▼ 35 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 224,3 K RON▼ 57 % | ▼ 57 % | 20,4 K RON | |
| 96 | 96.MINELGRI PRODIMPEX SRL▲ 23 | Sat Petrova, Comuna Petrova, Maramureş | 216,3 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 143,7 K RON | |
| 97 | 97.LEMN - PLAST - NEMES SRL▲ 9 | Sat Văleni, Comuna Călineşti, Maramureş | 214,6 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 27,2 K RON | |
| 98 | 98.ADIMARFIM SRL▲ 7 | Oraş Dragomireşti, Maramureş | 208,6 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 16,5 K RON | |
| 99 | 99.MEDAN SERVICE SRL▲ 23 | Sat Vălenii Lăpusului, Comuna Coroieni, Maramureş | 207,2 K RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 1,9 K RON | |
| 100 | 100.TOUR-PAM SRL▲ 4 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 206,5 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 3,6 K RON |