Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Iași după datorii în 2013
253 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 59,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 47,1 K RON, iar liderul atinge 35,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INVESTIA FINANCE SOCIETATE PE ACŢIUNI▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,2 mil. RON▲ 8.248,7 % | ▲ 8.248,7 % | -9,8 mil. RON | |
| 2 | 2.LAK DIAMOND IFN SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 mil. RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 88,6 K RON | |
| 3 | 3.SEL AGRO SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 3,1 K RON | |
| 4 | 4.NB INVEST HOLDING GROUP S.R.L.▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 5 | 5.EXPRESS CREDIT AMANET SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 999,6 K RON▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 3,4 mil. RON | |
| 6 | 6.DELTA TRADING ENERGY SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 909,7 K RON▼ 51 % | ▼ 51 % | -38 K RON | |
| 7 | 7.PROTTO ELECTRONICS I.F.N. SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 683,1 K RON— | — | 95,7 K RON | |
| 8 | 8.EXPRESS EXCHANGE SRL▲ 197 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 664,5 K RON▲ 21.651,1 % | ▲ 21.651,1 % | -428 K RON | |
| 9 | 9.PALAVERDE SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 659,9 K RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 2,6 K RON | |
| 10 | 10.SCHIMBU' TREI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 653,6 K RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 44,8 K RON | |
| 11 | 11.SEBANCA AMANET SRL▲ 3 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 629,1 K RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 7,7 K RON | |
| 12 | 12.URBIO DOWNSTREAM S.R.L.▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 552,1 K RON▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | -26,7 K RON | |
| 13 | 13.BEST EXCHANGE INTERNATIONAL SRLnou | Sat Chicerea, Comuna Tomeşti, Iaşi | 546,9 K RON— | — | — | 33,2 K RON |
| 14 | 14.ANTIK COLECT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 496,7 K RON▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 12,8 K RON | |
| 15 | 15.EURO UNION SRL▼ 3 | Sat Sarca, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 473,9 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 85,1 K RON | |
| 16 | 16.V.B.R. CREDIT BANK SRL▲ 111 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 458,4 K RON▲ 1.877,9 % | ▲ 1.877,9 % | -541,5 K RON | |
| 17 | 17.VINTAGE GOLD SRL▲ 3 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 398,7 K RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 194,2 K RON | |
| 18 | 18.R & MC EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 395 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | -21,9 K RON | |
| 19 | 19.CESTETHO SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 393,9 K RON▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | -40,7 K RON | |
| 20 | 20.DANI CREDIT SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 369,7 K RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 42,3 K RON | |
| 21 | 21.HOUSE GOLD DLR SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 348,7 K RON▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 122,4 K RON | |
| 22 | 22.MICHELANGELO GOLD SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 348 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | -56,1 K RON | |
| 23 | 23.M & D MANAGEMENT FINANCIAR SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 327,9 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 111,9 K RON | |
| 24 | 24.COMPANIA ZTI SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 311,1 K RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 323,6 K RON | |
| 25 | 25.CRISTIAN TAP 2002 S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 293,7 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 38,7 K RON | |
| 26 | 26.MOMENT CREDIT AMANET SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 277,6 K RON▲ 57,5 % | ▲ 57,5 % | 75,1 K RON | |
| 27 | 27.DENNIS & MARSEL SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 252,9 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 29,3 K RON | |
| 28 | 28.CREDIT BROKER SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 249,6 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 23,1 K RON | |
| 29 | 29.STEFALMAT IFN SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 246,5 K RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 121,8 K RON | |
| 30 | 30.GOLD & BLITZ CREDIT SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 224,5 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 156,6 K RON | |
| 31 | 31.PICIU GOLD I.F.N. SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 202,9 K RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 42 K RON | |
| 32 | 32.BIG BEAR SRL▼ 1 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Iaşi | 191 K RON0,0% | 0,0% | -32,2 K RON | |
| 33 | 33.FORTUNA SOLUTIONS SRL▲ 5 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 190,6 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 43,9 K RON | |
| 34 | 34.MCC OELEN LTD AGENT DE ASIGURĂRI SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 177,9 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -35,7 K RON | |
| 35 | 35.EURO-DEEA & N.C. EXCHANGE SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 170 K RON▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | -93,9 K RON | |
| 36 | 36.LIDO I.F.N SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 157,3 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 10 K RON | |
| 37 | 37.ANETGOLD CASHFLOW SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 146,8 K RON▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | -34,4 K RON | |
| 38 | 38.MONA & MONA IFN SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 145,9 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | -24,6 K RON | |
| 39 | 39.CUMAN SRL▼ 5 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 140,4 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -23,8 K RON | |
| 40 | 40.LICTECH SRL▼ 3 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 135 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 62,5 K RON | |
| 41 | 41.DAROMI I.F.N. SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 128,5 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 1,3 K RON | |
| 42 | 42.FORTUNA MONEY SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 126,1 K RON— | — | — | -4,5 K RON |
| 43 | 43.KALEVIN SRL= | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 124,6 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -4,6 K RON | |
| 44 | 44.PROMPT COM SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 116,1 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 22,9 K RON | |
| 45 | 45.RAIS-COMP SRL▲ 65 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 115,4 K RON▲ 280,5 % | ▲ 280,5 % | -6,5 K RON | |
| 46 | 46.ALPHA TRANS COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 115,3 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 0 RON | |
| 47 | 47.REAL PRACTIC IFN SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 115,1 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 24 K RON | |
| 48 | 48.CYP GOLD SRL▲ 154 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 110,1 K RON▲ 3.304,6 % | ▲ 3.304,6 % | 8,4 K RON | |
| 49 | 49.RUBIN INVEST SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 106,2 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | -14,6 K RON | |
| 50 | 50.CIP Z IFN SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100,6 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 4,1 K RON | |
| 51 | 51.FAST & ADVANTAGE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 100,6 K RON— | — | — | 15,8 K RON |
| 52 | 52.MCV FINANCIAR CONSULTING SRL▲ 97 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 98,9 K RON▲ 586,3 % | ▲ 586,3 % | 41,3 K RON | |
| 53 | 53.STOCK ENTERPRISE SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 95,7 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 65,1 K RON | |
| 54 | 54.COMPANIA DE TRANZACTII SI BROKERAJ MOLDOVA SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 55 | 55.SERVICII CONSULTANTA FINANCIARA SRL▲ 91 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 91,2 K RON▲ 498,7 % | ▲ 498,7 % | 133,3 K RON | |
| 56 | 56.C.H. AURORA IFN SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 88,5 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 3,2 K RON | |
| 57 | 57.T.M.F. PRODUCTION RUBIN SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 87,1 K RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 17,3 K RON | |
| 58 | 58.GOLD-MAT SRL▼ 41 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,9 K RON▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | -12,4 K RON | |
| 59 | 59.MOLDOTOUR IFN SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,8 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 7,5 K RON | |
| 60 | 60.GEOINA GOLD SRL▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 79,6 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | -6,8 K RON | |
| 61 | 61.G.F.C. INDUSTRY SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 77,1 K RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 216 RON | |
| 62 | 62.DIADA INSURANCE SRL▲ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,2 K RON▲ 161,1 % | ▲ 161,1 % | 13 K RON | |
| 63 | 63.FIRST CLASS ACV-LINE SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,1 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -6,3 K RON | |
| 64 | 64.FORTUNA GOLD SOLUTIONS SRL▼ 10 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 70,4 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 100,2 K RON | |
| 65 | 65.VALY SERCOM I.F.N. SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 69,6 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -8,5 K RON | |
| 66 | 66.G & G CREDIT SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 68,7 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 25,5 K RON | |
| 67 | 67.ADS TRADE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 68 | 68.PURUSHA IFN SRL▲ 90 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,6 K RON▲ 501,7 % | ▲ 501,7 % | -42,5 K RON | |
| 69 | 69.V.M.V. SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 70 | 70.ROCRYS I.F.N. SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,6 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 0 RON | |
| 71 | 71.ROXI'S INTERMED-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66,1 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 8,6 K RON | |
| 72 | 72.EURO-GOLD & CO IFN SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,3 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 708,3 K RON | |
| 73 | 73.ORIZONT R.D.-INSTITUŢIE FINANCIARĂ NEBANCARĂ SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 65,1 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -17,5 K RON | |
| 74 | 74.Q NINE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 63,7 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -14,8 K RON | |
| 75 | 75.PATRU COM SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62,6 K RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 49,3 K RON | |
| 76 | 76.TREI BGO SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 62,2 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -23,3 K RON | |
| 77 | 77.GLOBAL INVESTMENT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 61,2 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 921 RON | |
| 78 | 78.PARTNER GOLD IFN SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 60,9 K RON— | — | — | 10,5 K RON |
| 79 | 79.BROKER DE ASIGURARE FORTZAAS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 59 K RON— | — | — | 0 RON |
| 80 | 80.AVES COMPANY SRL▼ 20 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 59 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 14,9 K RON | |
| 81 | 81.EGO STOSS SRL▲ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,8 K RON▲ 171,6 % | ▲ 171,6 % | -1,1 K RON | |
| 82 | 82.MĂRGELATU IFN SRL▲ 13 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 58,4 K RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | -14,3 K RON | |
| 83 | 83.SYS-QUANTUM SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56,6 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -392 RON | |
| 84 | 84.SIMI CREDIT SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 56,2 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 23,9 K RON | |
| 85 | 85.TUDOR GOLD SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,9 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -6,5 K RON | |
| 86 | 86.STANDARD CREDIT GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,5 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 0 RON | |
| 87 | 87.RBC-ROM BUSINESS CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53,2 K RON0,0% | 0,0% | -12 RON | |
| 88 | 88.BOOM AS SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,9 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -7,5 K RON | |
| 89 | 89.PROTTO SRL▲ 83 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,7 K RON▲ 571,9 % | ▲ 571,9 % | 10,3 K RON | |
| 90 | 90.UNIVERSAL GOLD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,6 K RON— | — | — | 4,8 K RON |
| 91 | 91.SEAMED HOLDINGS SRL▲ 153 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,3 K RON— | — | -51,4 K RON | |
| 92 | 92.INTERNATIONAL EXCHANGE SRL▼ 50 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,1 K RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 787,4 K RON | |
| 93 | 93.PRESIDENT SRL▼ 17 | Sat Belceşti, Comuna Belceşti, Iaşi | 50,9 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 11,7 K RON | |
| 94 | 94.STEAUA-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,8 K RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | -64,2 K RON | |
| 95 | 95.INSURANCE ROCLAIMS SRL▲ 104 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 50,3 K RON▲ 1.260,5 % | ▲ 1.260,5 % | 67,2 K RON | |
| 96 | 96.GRG ASIG SRL▲ 119 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,9 K RON▲ 2.975,5 % | ▲ 2.975,5 % | 19 K RON | |
| 97 | 97.TONY GOLD CREDIT SRL▼ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,6 K RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 87,1 K RON | |
| 98 | 98.LA OACHI SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,6 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 13,1 K RON | |
| 99 | 99.MADICAM SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 48,7 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 46,6 K RON | |
| 100 | 100.AMANET DIAMOND SKORILLO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,1 K RON— | — | — | -9 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Iași
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 270,1 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
51 firme · 39 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
141 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
10 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
15 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 596,9 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 522,5 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
7 firme · 286,5 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 219,9 K RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 12,7 K RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
1 firme · 0 RON