Top 100 firme — Imobiliare, Iași după datorii în 2013
577 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,4 mld. RON. Pragul de intrare în top este 998,1 K RON, iar liderul atinge 952,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PALAS 1 SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 952,7 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -38,1 mil. RON | |
| 2 | 2.IULIUS GROUP SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 171,5 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -1,6 mil. RON | |
| 3 | 3.PALAS HOLDING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 166 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -118,9 K RON | |
| 4 | 4.RIVIUM GALERIA MALL SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 161,6 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -8,1 mil. RON | |
| 5 | 5.PALAS 2 SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,6 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | -5,4 mil. RON | |
| 6 | 6.IULIUS HOLDING SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,6 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 5,1 mil. RON | |
| 7 | 7.PALAS 4 SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,5 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -533,8 K RON | |
| 8 | 8.PALAS 5 SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 53 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.MOLDOVA UNIVERSAL SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,8 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -8,2 mil. RON | |
| 10 | 10.HALA CENTRALĂ SRL▲ 248 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,3 mil. RON▲ 29.027 % | ▲ 29.027 % | -47,4 K RON | |
| 11 | 11.EXPERT DESIGN SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 36,1 mil. RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | -2,6 mil. RON | |
| 12 | 12.EURO CONTINENTAL INVEST SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,6 mil. RON▲ 322,2 % | ▲ 322,2 % | -742,3 K RON | |
| 13 | 13.SOLOMON INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,6 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.EGROS TRADE SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,3 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 15 | 15.PRIME INVEST CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,9 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 367,4 K RON | |
| 16 | 16.MOLDOPLAST SA▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,6 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 3 mil. RON | |
| 17 | 17.MIROSLAVA DEVELOPMENT 4 SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 17,9 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 85,2 K RON | |
| 18 | 18.IAŞI LOGISTIC PARC SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,9 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -442,2 K RON | |
| 19 | 19.GANSOREK SRL= | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 15,8 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -6,8 K RON | |
| 20 | 20.MOBILSTAR SRL▲ 82 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,5 mil. RON▲ 1.418,8 % | ▲ 1.418,8 % | 274,4 K RON | |
| 21 | 21.TERRAMOLD INVEST SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,5 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 265,1 K RON | |
| 22 | 22.PHOENIX TREND SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14,6 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 155,2 K RON | |
| 23 | 23.PALAS 3 SRL▲ 77 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,9 mil. RON▲ 1.228,9 % | ▲ 1.228,9 % | -303,2 K RON | |
| 24 | 24.PRIME PROPRIETATI SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,5 mil. RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 333,5 K RON | |
| 25 | 25.TIANACAM LAND SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,3 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 78,4 K RON | |
| 26 | 26.GRADE LINE SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 245,1 K RON | |
| 27 | 27.IMOBIL CLASS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | -873,7 K RON | |
| 28 | 28.TENT CO SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,3 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 970,9 K RON | |
| 29 | 29.PIETA IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,1 mil. RON— | — | — | 84,5 K RON |
| 30 | 30.TESTER GRUP SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,9 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.GRAND HOTEL TRAIAN S.R.L.▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,7 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -44,4 K RON | |
| 32 | 32.EAST HILLS SRL▼ 4 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 8 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -64,9 K RON | |
| 33 | 33.PRESIDENCE GARDEN S.R.L.▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,9 mil. RON0,0% | 0,0% | -25,1 K RON | |
| 34 | 34.ECOLAND PARK SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 576,8 K RON | |
| 35 | 35.ROUA IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,1 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -686,3 K RON | |
| 36 | 36.ESTATE ASSET COMPANY SRL▲ 486 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,5 mil. RON▲ 184.344,1 % | ▲ 184.344,1 % | -3,7 K RON | |
| 37 | 37.FOREST HILLS GARDENS SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,2 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 2,9 K RON | |
| 38 | 38.FRIGOSTAR SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,9 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -393,9 K RON | |
| 39 | 39.TOTAL IMOBILIARE SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -42,4 K RON | |
| 40 | 40.DIPAL CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Uricani, Comuna Miroslava, Iaşi | 4,4 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -54,9 K RON | |
| 41 | 41.MEDMAR TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,2 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -1 mil. RON | |
| 42 | 42.SIRAJ BUCIUM SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,8 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 204,8 K RON | |
| 43 | 43.PARK LANE SRL▼ 1 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 3,7 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 0 RON | |
| 44 | 44.PIETA ACT SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7 mil. RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 43,7 K RON | |
| 45 | 45.TEGOLINO IMMOBILIARE SRL▲ 87 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7 mil. RON▲ 428,9 % | ▲ 428,9 % | 426 RON | |
| 46 | 46.DOSOFTEI S.A.▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,5 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 2 mil. RON | |
| 47 | 47.MIROSLAVA DEVELOPMENT 1 SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,4 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 14,2 K RON | |
| 48 | 48.RESOLUTION SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 98 K RON | |
| 49 | 49.CATUMA SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -124,2 K RON | |
| 50 | 50.KPD COMERCIAL SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -34,1 K RON | |
| 51 | 51.P&M MANAGEMENT IMOBILIARE SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 52 | 52.EQUITY ESTATE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -76 K RON | |
| 53 | 53.VENUS COURT SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 67,7 K RON | |
| 54 | 54.SIRAJ PROD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,7 mil. RON— | — | — | 23,3 K RON |
| 55 | 55.TERRA REAL ESTATE SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -125,6 K RON | |
| 56 | 56.MIROSLAVA DEVELOPMENT 3 SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 10,7 K RON | |
| 57 | 57.INTER-LAND SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -74,8 K RON | |
| 58 | 58.COMEURO CENTER SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -144 K RON | |
| 59 | 59.SOSHIMY SRL▲ 5 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 2,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 60 | 60.INTER WOODS TRADING GROUP SRL▼ 23 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 2,1 mil. RON▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 248,6 K RON | |
| 61 | 61.MIROSLAVA DEVELOPMENT 2 SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 9,3 K RON | |
| 62 | 62.3 OF MUSIC SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 352,8 K RON | |
| 63 | 63.FORTUNA CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -525,8 K RON | |
| 64 | 64.ELKATZ ENTREPRISES SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.ROMFIN TOTAL SERVICII SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 74 K RON | |
| 66 | 66.MERCUR IMPEX SRL▲ 2 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 184,5 K RON | |
| 67 | 67.IRON WOOD TOOLS S.R.L.▼ 11 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 97,1 K RON | |
| 68 | 68.INAAP SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -72,5 K RON | |
| 69 | 69.CONCEPT SRL▲ 291 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 2.760,7 % | ▲ 2.760,7 % | 479,2 K RON | |
| 70 | 70.BOTTICELLI SRL▲ 3 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,7 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 68,2 K RON | |
| 71 | 71.TRANZMOB SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -4,5 K RON | |
| 72 | 72.ESTROM TRADE COLECT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 574,4 % | ▲ 574,4 % | -78,2 K RON | |
| 73 | 73.DOMENICO SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 541,8 K RON | |
| 74 | 74.SOLPEROM SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -95 RON | |
| 75 | 75.TERMO-SERVICE SA▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 686,2 K RON | |
| 76 | 76.NORTH HILLS SRL▲ 2 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 1,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 77 | 77.I.S. COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -34 K RON | |
| 78 | 78.GERON IMOBIL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON— | — | -129,3 K RON | |
| 79 | 79.ROST G.O.M. SRL▲ 183 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 846,9 % | ▲ 846,9 % | -31,9 K RON | |
| 80 | 80.EX-ORIENTE-LUX SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 46,3 K RON | |
| 81 | 81.MECANICA BUCIUM SA▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -1,5 mil. RON | |
| 82 | 82.FORTUNA IMOB SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -13 K RON | |
| 83 | 83.MEDI-CENTER SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -136,6 K RON | |
| 84 | 84.CRISBO COMPANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -24,7 K RON | |
| 85 | 85.ERICO GRUP SRL▲ 5 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 20,9 K RON | |
| 86 | 86.CHIRILA NECULAI SI FIII SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 101,1 K RON | |
| 87 | 87.INTER-EXPRES SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -59,7 K RON | |
| 88 | 88.CMCM INVESTIŢII SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -17,5 K RON | |
| 89 | 89.CORPEX SRL▼ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 27,3 K RON | |
| 90 | 90.NEOLAND CUBIS SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 402,5 K RON | |
| 91 | 91.CONSTRUCT BUSINESS SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 205,8 K RON | |
| 92 | 92.HERMES INVEST SRL= | Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -53,2 K RON | |
| 93 | 93.TEHNOPOLIS SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 13,5 K RON | |
| 94 | 94.PARMA-TAX SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 4,7 K RON | |
| 95 | 95.IMOBIA BETA SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 100 K RON | |
| 96 | 96.RINGALA INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -4,9 K RON | |
| 97 | 97.VEST HOLDING INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 0 RON | |
| 98 | 98.SPYROU INVESTMENT CO SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 99 | 99.BURTILA & CO ELECTRON M BIT SRL▲ 12 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | -248,2 K RON | |
| 100 | 100.PALAS CORP SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 998,1 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -3,3 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Iași
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
641 firme · 819,9 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
92 firme · 192,3 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
109 firme · 78 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
319 firme · 67,1 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
78 firme · 37,6 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
70 firme · 20,8 mil. RON