Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Iași după datorii în 2019
872 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 493,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 770,9 K RON, iar liderul atinge 83 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PALAS INTERNATIONAL RESORT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 83 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.COMPLEX HOTELIER UNIREA SA▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,2 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 3,8 mil. RON | |
| 3 | 3.AUTO CD SERV SRL▲ 1 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 27,6 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 244,2 K RON | |
| 4 | 4.INPROIECT SRL▲ 73 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,2 mil. RON▲ 2.135,1 % | ▲ 2.135,1 % | 8,6 mil. RON | |
| 5 | 5.MCM BOUTIQUE RESORT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 20,7 mil. RON▲ 3.298,9 % | ▲ 3.298,9 % | 60,1 K RON | |
| 6 | 6.HOTEL ORIZONT SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19 mil. RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 7 | 7.CORSINI RISTORANTE SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,9 mil. RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.RED PLAZA SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,8 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 159 K RON | |
| 9 | 9.COMPLEX ONYX SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,3 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.TURISM MOLDOVA SA▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,3 mil. RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 9,8 mil. RON | |
| 11 | 11.RELATIV IMPACT SRL▲ 1 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 13,4 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 731,8 K RON | |
| 12 | 12.NOVOTRONIC SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,4 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -522,1 K RON | |
| 13 | 13.MAF FORCE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,8 mil. RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 14 | 14.FADIS TIME HOLDING SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,5 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 4,1 mil. RON | |
| 15 | 15.EURO MARKET JUNIOR SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,5 mil. RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 16 | 16.MIRAJ PARTY SRL▲ 3 | Sat Uricani, Comuna Miroslava, Iaşi | 8,4 mil. RON▲ 76 % | ▲ 76 % | 69,9 K RON | |
| 17 | 17.EURO D.E.C. SYSTEM SRL▲ 54 | Sat Războieni, Comuna Ion Neculce, Iaşi | 7,1 mil. RON▲ 569,7 % | ▲ 569,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 18 | 18.INDIANA SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 138,9 K RON | |
| 19 | 19.CNC INDUSTRY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5 mil. RON▲ 548,7 % | ▲ 548,7 % | 201,1 K RON | |
| 20 | 20.MOTEL BUCIUM SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,8 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 21 | 21.AURAS IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7 mil. RON— | — | -217,5 K RON | |
| 22 | 22.MCC RESORT SRL▼ 2 | Sat Breazu, Comuna Rediu, Iaşi | 4,7 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -207,9 K RON | |
| 23 | 23.GREEN CASABLANCA SRL▼ 6 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 4,1 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 24 | 24.BIZANTIQ S.R.L.▼ 3 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 3,9 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 51,1 K RON | |
| 25 | 25.MADO CORPORATION SRL= | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 3,8 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 26 | 26.SELECT GRUP SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,8 mil. RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 2 mil. RON | |
| 27 | 27.HIDEAKI SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,6 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 31,2 K RON | |
| 28 | 28.US-ROM HOUSE LTD SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,4 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 18,9 K RON | |
| 29 | 29.ZHONGMIN WIN INDUSTRIAL SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3 mil. RON▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 30 | 30.MITVAS TOUR SRL▼ 3 | Sat Bivolari, Comuna Bivolari, Iaşi | 2,9 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 1,4 K RON | |
| 31 | 31.OPTIMAL TRAVEL SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 645,9 K RON | |
| 32 | 32.CAFFETERIA CAPPUCCINI SRL▼ 4 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 2,5 mil. RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 419,8 K RON | |
| 33 | 33.DISA-ORG SRL▼ 7 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 2,2 mil. RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 643,7 K RON | |
| 34 | 34.MASTER ARTIS SRL= | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 2,2 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 693,8 K RON | |
| 35 | 35.EXPERT 3D SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 36 | 36.TAKEANDEAT SRL▲ 125 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 401,7 % | ▲ 401,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 37 | 37.VIVO STREET FOOD SRL▲ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 2 mil. RON | |
| 38 | 38.MAGIC PIZZA SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 122,5 K RON | |
| 39 | 39.LIFE TO MAX SRL▲ 5 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | -93,9 K RON | |
| 40 | 40.RADIX TURISM SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -52,6 K RON | |
| 41 | 41.VOTERA GRUP S.R.L.▲ 81 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 262,3 % | ▲ 262,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 42 | 42.CLASS INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 43 | 43.EMUS COM SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 842,9 K RON | |
| 44 | 44.CORNICHE CAFFE SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 45 | 45.GHENA COV INVEST SRL▲ 4 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 7,9 K RON | |
| 46 | 46.SELMA AMEX SRL▲ 198 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 635,8 % | ▲ 635,8 % | 95,8 K RON | |
| 47 | 47.COFFEE SOURCES S.R.L.▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | -137,3 K RON | |
| 48 | 48.CORNER SPORT BAR SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 36,1 K RON | |
| 49 | 49.BERĂRIA VECHE SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 248,3 K RON | |
| 50 | 50.XERXESLUX SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 291,5 K RON | |
| 51 | 51.ROBIN SRLnou | Sat Poieni, Comuna Schitu Duca, Iaşi | 1,6 mil. RON— | — | -928 RON | |
| 52 | 52.CHEZ MARIE S.R.L.▲ 51 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | 75 K RON | |
| 53 | 53.CARVIC-MERCATO SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 42,8 K RON | |
| 54 | 54.SANTE FOOD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON— | — | 629,4 K RON | |
| 55 | 55.CONY-FAN SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 170,4 K RON | |
| 56 | 56.AQUA CENTER MARINE SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | -334 K RON | |
| 57 | 57.GABRIEL SERV SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 49,1 K RON | |
| 58 | 58.RIALTO SRL= | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -30,9 K RON | |
| 59 | 59.THE BOX SRL▲ 60 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 167 % | ▲ 167 % | -150,2 K RON | |
| 60 | 60.FIRST CLASS ACCOMMODATION S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON— | — | — | -103,5 K RON |
| 61 | 61.BEST BITE SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 521,2 K RON | |
| 62 | 62.INTERCONNECT FRANKLY S.R.L.▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 221,3 K RON | |
| 63 | 63.PRODI BAR SRL= | Sat Plugari, Comuna Plugari, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 347,5 K RON | |
| 64 | 64.PROD-LIV SRL▲ 45 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | 717,6 K RON | |
| 65 | 65.CROWN AND ANCHOR INTERNATIONAL SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 29,5 K RON | |
| 66 | 66.SYMBOL TRADE SRL▲ 36 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 12,5 K RON | |
| 67 | 67.MOLDOTOUR SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 132 K RON | |
| 68 | 68.CONCEPTHT SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 37,1 K RON | |
| 69 | 69.IDEA GREEN PROJECT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 58 K RON | |
| 70 | 70.T & RAMI PUB SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | -307 K RON | |
| 71 | 71.COMPLEX LA EDERA SRLnou | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 1,2 mil. RON— | — | -24,7 K RON | |
| 72 | 72.SIMI-DOM SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 73 | 73.D.G.V.COMPANY SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -29,1 K RON | |
| 74 | 74.AFI MEG SRL▼ 7 | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Iaşi | 1,1 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 237,7 K RON | |
| 75 | 75.STELCO PROPERTY SOLUTIONS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -67,7 K RON | |
| 76 | 76.COMPLEX TURISTIC POPASUL MĂRIEI S.R.L.nou | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 1,1 mil. RON— | — | 19,2 K RON | |
| 77 | 77.GRANDE GROUPE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON— | — | 332,1 K RON | |
| 78 | 78.AVENSI SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -18,8 K RON | |
| 79 | 79.RIN EXCLUSIVE SRL▼ 3 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 1 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 99,1 K RON | |
| 80 | 80.BIOLIN FAM SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 756,3 K RON | |
| 81 | 81.BEER GARDEN JUNIOR SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | -71,1 K RON | |
| 82 | 82.OSCAR EIGO FOOD S.R.L.▲ 237 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▲ 665 % | ▲ 665 % | 2,2 mil. RON | |
| 83 | 83.CHELSEA ARG SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 964,6 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -17,7 K RON | |
| 84 | 84.PAS IMPEX SRL▲ 12 | Sat Borşa, Comuna Vlădeni, Iaşi | 938,4 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 26,8 K RON | |
| 85 | 85.AGREMENT CIRIC SRL▼ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 919,9 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 779,4 K RON | |
| 86 | 86.OSCAR PRO FOOD S.R.L.▲ 334 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 919,9 K RON▲ 1.110,4 % | ▲ 1.110,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 87 | 87.SELF SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 913,9 K RON0,0% | 0,0% | 778 RON | |
| 88 | 88.DON BELMONDO SRLnou | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 898 K RON— | — | 6,3 K RON | |
| 89 | 89.GEORGIANA SRLnou | Sat Erbiceni, Comuna Erbiceni, Iaşi | 893,3 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 170,6 K RON | |
| 90 | 90.HOTEL ASTORIA S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 858,3 K RON— | — | — | 823,9 K RON |
| 91 | 91.DOMARI DOUGHNUT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 841,2 K RON▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | -351,3 K RON | |
| 92 | 92.HORECA MOBILI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 841,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.AKTUNI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 837,1 K RON— | — | — | 276,1 K RON |
| 94 | 94.B.I.S. CONSTRUCT SRL▼ 38 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 825,2 K RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 352,7 K RON | |
| 95 | 95.AVELLA SRL▲ 54 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 813,4 K RON▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | -454,5 K RON | |
| 96 | 96.IVVI PROJECTS SRL▼ 11 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 809,2 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 585,4 K RON | |
| 97 | 97.PROEXIN SRL▼ 88 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 801,6 K RON▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | 6,3 mil. RON | |
| 98 | 98.LUK & BOB SRL▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 791,8 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 181,7 K RON | |
| 99 | 99.PETRU SAN COM SRL▼ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 791,1 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 119,9 K RON | |
| 100 | 100.ARNIA TOURISM SRL▲ 270 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 770,9 K RON▲ 694,5 % | ▲ 694,5 % | 748,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Iași
CAEN 5611
Restaurante
218 firme · 749,3 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
224 firme · 258 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
327 firme · 147,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
54 firme · 143,4 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 54,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
92 firme · 43,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
34 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 11,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 905,7 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 565,1 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 57,8 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 0 RON