Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Harghita după datorii în 2016
67 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 67 cumulează 9,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este -128 RON, iar liderul atinge 1,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.I & I CONSTRUCT CO SRL▲ 1 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 1,5 mil. RON0,0% | 0,0% | -2,4 K RON | |
| 2 | 2.HVS CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 908,9 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 151,3 K RON | |
| 3 | 3.FANMIS-CSERE SRL▲ 4 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 690,8 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 13,1 K RON | |
| 4 | 4.TRANSAL SRL= | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 675,4 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 46,8 K RON | |
| 5 | 5.CSATO-PREST SRL▲ 3 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 577,8 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -796 RON | |
| 6 | 6.HOCH BAU SISTEM SRL▲ 10 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 445,8 K RON▲ 144,4 % | ▲ 144,4 % | 195,7 K RON | |
| 7 | 7.AURORA SERVCON SRL▼ 2 | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 412,5 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 51,5 K RON | |
| 8 | 8.SZELECONST SRL▲ 3 | Sat Morăreni, Comuna Lupeni, Harghita | 406,2 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -36 K RON | |
| 9 | 9.METANORA CONSULTING SRL▲ 5 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 393,9 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 984 RON | |
| 10 | 10.TRENDHAUS SRL▲ 2 | Sat Leliceni, Comuna Leliceni, Harghita | 374,5 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -650 RON | |
| 11 | 11.H.J.-ZID-IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 368,8 K RON▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 36,8 K RON | |
| 12 | 12.B & B TRANSINVEST SRL▼ 6 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 360,1 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.NORVIL-CONSTRUCTII SRL= | Sat Dobeni, Comuna Mugeni, Harghita | 289,7 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 2,9 K RON | |
| 14 | 14.NEAR CONSTRUCTS SRL▲ 16 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 242,8 K RON▲ 389,6 % | ▲ 389,6 % | 9,3 K RON | |
| 15 | 15.PFLASTER 2006 SRL▼ 6 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 217,9 K RON▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 212 K RON | |
| 16 | 16.LUKACS ALPIN'S SRL▲ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 179,7 K RON▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 100,2 K RON | |
| 17 | 17.BOBCONST PAVAJ SRL▲ 1 | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 169 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -16,4 K RON | |
| 18 | 18.KASI TEAM SRL▲ 19 | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 113,6 K RON▲ 205,4 % | ▲ 205,4 % | 2,5 K RON | |
| 19 | 19.SIRCON SRL▲ 15 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 96 K RON▲ 127,5 % | ▲ 127,5 % | 236,2 K RON | |
| 20 | 20.GARDEN POOL SOLUTIONS SRL▲ 2 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 88,9 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 49,1 K RON | |
| 21 | 21.GEREB BETON MESTER SRL▲ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 81,3 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 33,9 K RON | |
| 22 | 22.MULTIPRESING SRL▲ 11 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 79,7 K RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 52 K RON | |
| 23 | 23.BALAST PREST SRL▲ 5 | Sat Văcăreşti, Comuna Mihăileni, Harghita | 64,8 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -63 K RON | |
| 24 | 24.MASTER CON-STRUCT SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 55,8 K RON— | — | -62,4 K RON | |
| 25 | 25.AGATA SRL▼ 8 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 53,5 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 2,9 K RON | |
| 26 | 26.ORHEGYI CONSTR SRL▲ 18 | Sat Dealu, Comuna Dealu, Harghita | 49,4 K RON▲ 140,9 % | ▲ 140,9 % | 45,8 K RON | |
| 27 | 27.CRISS TEAM SRL▼ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 42,2 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 107,1 K RON | |
| 28 | 28.K & K MIXBETON SRL▲ 7 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 40,9 K RON0,0% | 0,0% | -4,4 K RON | |
| 29 | 29.ANAPET CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 38 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 102,3 K RON | |
| 30 | 30.DOZER TRADE SRL▼ 6 | Sat Bancu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 36,2 K RON▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 64,7 K RON | |
| 31 | 31.DENISE-COM SRL▲ 8 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 35,7 K RON0,0% | 0,0% | -2,2 K RON | |
| 32 | 32.LUKACS SIGN INSTALLATION SRL▼ 5 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 27,1 K RON▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 21,7 K RON | |
| 33 | 33.FRAM SRL▲ 8 | Municipiul Topliţa, Harghita | 24,7 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 12,8 K RON | |
| 34 | 34.ELETROFULL SRL▲ 8 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 24,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 35 | 35.SIKY-DESIGN SRL▲ 12 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 18,4 K RON▲ 109,8 % | ▲ 109,8 % | 22,4 K RON | |
| 36 | 36.CS & ZS CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Sântimbru, Comuna Santimbru, Harghita | 16,3 K RON▲ 1.573,8 % | ▲ 1.573,8 % | 14,5 K RON | |
| 37 | 37.ZOENPAZSA SRL▲ 3 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 16,1 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 11,8 K RON | |
| 38 | 38.AKTIV KOZIM SRL▲ 24 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 15,4 K RON▲ 867,9 % | ▲ 867,9 % | -19,3 K RON | |
| 39 | 39.RAMILU-PRES SRL▲ 6 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 15,3 K RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 67,4 K RON | |
| 40 | 40.BULDEX LORINCZ SRL▲ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 14,1 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | -21,5 K RON | |
| 41 | 41.PRESTO CONST SRL▼ 5 | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 12,8 K RON▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | -22,9 K RON | |
| 42 | 42.C.B.-AGRO EU SRL▼ 23 | Sat Bisericani, Comuna Lupeni, Harghita | 11,2 K RON▼ 90,5 % | ▼ 90,5 % | 121,2 K RON | |
| 43 | 43.MONTARE FIER BETON S.R.L.nou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 10,6 K RON— | — | — | 189,3 K RON |
| 44 | 44.ALPINREP SRL▲ 15 | Sat Fitod, Comuna Leliceni, Harghita | 10,5 K RON▲ 507,2 % | ▲ 507,2 % | 65,9 K RON | |
| 45 | 45.MANIAK SRL▲ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 9,3 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 22,8 K RON | |
| 46 | 46.ZSOLT CONSTRUCT SRL▲ 21 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 7,3 K RON▲ 801,1 % | ▲ 801,1 % | 70 K RON | |
| 47 | 47.STAR CONSTRUCTION SRL▲ 2 | Sat Corund, Comuna Corund, Harghita | 6,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 48 | 48.HALLSYST SRL▲ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 6,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 49 | 49.TEKNO CONS IMPEX SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 5,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 50 | 50.STADT-ALPINTECH SRL▼ 21 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 5,4 K RON▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | 14,8 K RON | |
| 51 | 51.BOLOVAN SRL▲ 1 | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 4,8 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -9,4 K RON | |
| 52 | 52.CONS-GARD IMPEX SRL▲ 3 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 3,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.PRO PUBLICITATE SRL▲ 3 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 3,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.HEGYI BAUCONSTRUCT-TECH SRLnou | Sat Lutiţa, Comuna Mugeni, Harghita | 3,4 K RON— | — | — | 17,6 K RON |
| 55 | 55.KULGER CONSTR SRL▲ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 2,7 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 9,2 K RON | |
| 56 | 56.BOSQUE CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Topliţa, Harghita | 2,2 K RON▲ 148,7 % | ▲ 148,7 % | 124,1 K RON | |
| 57 | 57.KERITES & KO SRL▲ 12 | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 1,8 K RON▲ 1.193 % | ▲ 1.193 % | 857 RON | |
| 58 | 58.FESZEKRAKO SRL▲ 6 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 1,8 K RON▲ 94,8 % | ▲ 94,8 % | -14 K RON | |
| 59 | 59.SIDZID BAU SRL▲ 11 | Sat Lueta, Comuna Lueta, Harghita | 1,3 K RON— | — | 9 K RON | |
| 60 | 60.SZABIRO CONST SRL▲ 6 | Sat Ocna de Jos, Comuna Praid, Harghita | 1 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 16,9 K RON | |
| 61 | 61.PROT.CONT SRL▲ 9 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 301 RON— | — | -292 RON | |
| 62 | 62.MADEM-CONSTR SRL▼ 1 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 60 RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | -4,4 K RON | |
| 63 | 63.BALINT VIACOLOR SRL▲ 5 | Sat Lupeni, Comuna Lupeni, Harghita | 54 RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | -150 RON | |
| 64 | 64.HIDEGKUT SRL▲ 6 | Sat Lutiţa, Comuna Mugeni, Harghita | 0 RON— | — | -200 RON | |
| 65 | 65.RIKOH GMBH INDUSTRIEMONTAGE HOLLEBEN SUCURSALA DITRAU▲ 5 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 66 | 66.GENERAL METAL CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Târnoviţa, Comuna Brădeşti, Harghita | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,8 K RON | |
| 67 | 67.PREMIER FACTORY CONSTRUCT SRL▼ 19 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | -128 RON▼ 101,6 % | ▼ 101,6 % | -112,2 K RON |