Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Harghita după datorii în 2015
347 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 123,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 323,1 K RON, iar liderul atinge 12,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGORA-MIXT SRL= | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 12,1 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 887 RON | |
| 2 | 2.GENEX COM SRL= | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 10,8 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 424,6 K RON | |
| 3 | 3.FORESTA PRIM SA= | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 8,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 397 RON | |
| 4 | 4.PRODCOM PUIU SRL▲ 1 | Municipiul Topliţa, Harghita | 6,4 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -84,5 K RON | |
| 5 | 5.VARXIL-INT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 5,2 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -246,6 K RON | |
| 6 | 6.PROMPTFOREST SRL▲ 3 | Municipiul Topliţa, Harghita | 4,3 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -488,6 K RON | |
| 7 | 7.MONT-FORT SRL▲ 3 | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 4 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -27,8 K RON | |
| 8 | 8.PETROWOOD SRL▲ 3 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,5 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | -164,6 K RON | |
| 9 | 9.DOMUS MAISONS XE SRL▼ 5 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 2,9 mil. RON▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | -89,5 K RON | |
| 10 | 10.TOPLISIM SRL▲ 3 | Municipiul Topliţa, Harghita | 2,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -19,8 K RON | |
| 11 | 11.TULIPAN-PROD-EXIM SRL▲ 4 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 2,1 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -87,5 K RON | |
| 12 | 12.ALPINFACT SRL▲ 12 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 1,9 mil. RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 27,8 K RON | |
| 13 | 13.ADRIA PROD COM SRL▲ 1 | Sat Platoneşti, Comuna Sărmaş, Harghita | 1,9 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 343,2 K RON | |
| 14 | 14.MINI-CENTRUM SRL▲ 3 | Sat Lunca de Sus, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 1,7 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 23,3 K RON | |
| 15 | 15.COPET-DINEX SRL▼ 3 | Sat Călnaci, Comuna Subcetate, Harghita | 1,6 mil. RON▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 46,9 K RON | |
| 16 | 16.PRODAGROLEMN BORVIZ SRL▲ 3 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 1,6 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 82,5 K RON | |
| 17 | 17.IPA COMPANY SRL▲ 4 | Sat Ulcani, Comuna Dealu, Harghita | 1,5 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 244 K RON | |
| 18 | 18.ORIENT PROD SRL▼ 2 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 1,5 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 277,3 K RON | |
| 19 | 19.NORSZAND-ZK SRL▲ 14 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 1,3 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 109,7 K RON | |
| 20 | 20.FEVISTI IMOB SRLnou | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 1,2 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 435,7 K RON | |
| 21 | 21.BULINFORT SRL▼ 3 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,2 mil. RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 18,6 K RON | |
| 22 | 22.WESTRA SA▲ 5 | Sat Corund, Comuna Corund, Harghita | 1,2 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -152 K RON | |
| 23 | 23.OKROTI IMPEX SRL▲ 6 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 1,2 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -42,9 K RON | |
| 24 | 24.WILLEX SRL▲ 7 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 1,1 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 892 RON | |
| 25 | 25.GENEX FOREST SRL▼ 3 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 1,1 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 20,3 K RON | |
| 26 | 26.FORESTARON SRL▲ 4 | Sat Lunca de Sus, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 1,1 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 933,1 K RON | |
| 27 | 27.MELI PRODCOM SRL▲ 7 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 1,1 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -32,2 K RON | |
| 28 | 28.REISAN SRL= | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 954,9 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 37,3 K RON | |
| 29 | 29.GALA COMTRADE SRLnou | Loc. Borsec, Oraş Borsec, Harghita | 920,9 K RON— | — | -206,3 K RON | |
| 30 | 30.CORBUS COMPROD SRL▲ 8 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Harghita | 914,8 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -281,8 K RON | |
| 31 | 31.DORTOPFOREST SRL▼ 6 | Municipiul Topliţa, Harghita | 866,3 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 41,4 K RON | |
| 32 | 32.DAVID MOBEL SRL▲ 3 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 844,8 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | -15,7 K RON | |
| 33 | 33.KAFOR COMPANY SRL▲ 3 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 829,8 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 643,8 K RON | |
| 34 | 34.PALPRODEX SRL▼ 14 | Sat Frumoasa, Comuna Frumoasa, Harghita | 828,6 K RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 234,5 K RON | |
| 35 | 35.BOROS PRODIMPEX SRL▲ 8 | Sat Liban, Comuna Suseni, Harghita | 824,4 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 208,6 K RON | |
| 36 | 36.RIOBRAVO SRL▲ 6 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 792,1 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -2,1 K RON | |
| 37 | 37.ROVIDANA SRL= | Municipiul Topliţa, Harghita | 788,8 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 8,2 K RON | |
| 38 | 38.SYMBOL SRL▲ 6 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 776,6 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -24,4 K RON | |
| 39 | 39.MELACOPIX-VILI SRL▼ 33 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 772,7 K RON▼ 86,5 % | ▼ 86,5 % | -360,7 K RON | |
| 40 | 40.COMINDLEMN MAROSI SRL▼ 8 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 770,8 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | -84,7 K RON | |
| 41 | 41.SELENA SRL▲ 20 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 733,9 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | -68,3 K RON | |
| 42 | 42.ZOTYA-INDUSTRIAL SRL▲ 13 | Sat Ocna de Sus, Comuna Praid, Harghita | 733,3 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 73 K RON | |
| 43 | 43.ROBICOM IMPEX SRL▲ 8 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 728,9 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 46,2 K RON | |
| 44 | 44.CEKEND FARM SRL▲ 2 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Harghita | 711,6 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -34,4 K RON | |
| 45 | 45.MULTIPAN NEURON SRL▲ 9 | Sat Şoimeni, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 698,8 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 36,2 K RON | |
| 46 | 46.RADIX-NOVO SRL▼ 20 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Harghita | 685,3 K RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -70,9 K RON | |
| 47 | 47.IMPRALEMN SERVICE SRL▲ 9 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 678,3 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 152,4 K RON | |
| 48 | 48.GENEX FINANTARE SRL▲ 1 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 674 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 131,8 K RON | |
| 49 | 49.PETROFOR SRL▲ 8 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 667 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -49 K RON | |
| 50 | 50.ROMGRITON PRODUCTIE SI COMERT SRL▲ 14 | Municipiul Topliţa, Harghita | 602,6 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -22,7 K RON | |
| 51 | 51.REM BORBELY SRL▲ 2 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 600,5 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 25,9 K RON | |
| 52 | 52.M. COMEX SRL▼ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 593 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 33,1 K RON | |
| 53 | 53.DOMUS CARPATICA SRL▼ 12 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 590,4 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 25,5 K RON | |
| 54 | 54.FERENIFA-BORZEN SRL▲ 6 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 570,2 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 10,6 K RON | |
| 55 | 55.LARICI SRL▲ 12 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 569,2 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 276,9 K RON | |
| 56 | 56.PAZOTTI-EURO SRL▲ 16 | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Harghita | 558,3 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 69 K RON | |
| 57 | 57.ARBO-GENS SRL▼ 17 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 557,8 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 95,5 K RON | |
| 58 | 58.IMPEX INCZE SRL▼ 11 | Sat Sânsimion, Comuna Sânsimion, Harghita | 554 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 2,1 K RON | |
| 59 | 59.FREDY-IMPEX SRL▲ 7 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 551,2 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -84,4 K RON | |
| 60 | 60.HEN-BENC SRL▲ 22 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 533,7 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | -132,8 K RON | |
| 61 | 61.MODERN BAROKK SRL▲ 2 | Sat Tuşnad, Comuna Tuşnad, Harghita | 510,2 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 14,5 K RON | |
| 62 | 62.REMARTOP SRL▲ 12 | Municipiul Topliţa, Harghita | 509,4 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 965 RON | |
| 63 | 63.PEGAS SRL▲ 5 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 504,3 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -179,5 K RON | |
| 64 | 64.POLEMA-TOP SRL▲ 5 | Municipiul Topliţa, Harghita | 503,9 K RON0,0% | 0,0% | -437,7 K RON | |
| 65 | 65.MODEL PRODCOM SRL▼ 17 | Sat Ineu, Comuna Cârţa, Harghita | 493,6 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 188,9 K RON | |
| 66 | 66.IKER SRL▲ 26 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 477,9 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 182,4 K RON | |
| 67 | 67.MINERVA TRANS SRL▼ 28 | Municipiul Topliţa, Harghita | 469,6 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 222,7 K RON | |
| 68 | 68.HAR-BRAD SRL▼ 23 | Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita | 457,8 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 221 RON | |
| 69 | 69.ELEGANT EXPORT-IMPORT SRL▲ 31 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 453,1 K RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 1,3 K RON | |
| 70 | 70.KO-LEMN COMIMPEX SRL▲ 13 | Loc. Bălan, Oraş Bălan, Harghita | 443,7 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -53,4 K RON | |
| 71 | 71.HORVATH-CARBO SRL▲ 5 | Sat Vărşag, Comuna Vărşag, Harghita | 438,8 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 118,4 K RON | |
| 72 | 72.HENORAG SRL▲ 100 | Sat Nicoleşti, Comuna Frumoasa, Harghita | 436,6 K RON▲ 173,1 % | ▲ 173,1 % | 89 K RON | |
| 73 | 73.MADELEINE PRODUCT SRL▼ 8 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 431,7 K RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 2 K RON | |
| 74 | 74.SKORPIO-KING SRL▲ 5 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 430 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -31,3 K RON | |
| 75 | 75.AUTO-GASPAR SRL▲ 14 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 429,4 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -23,8 K RON | |
| 76 | 76.COMPLEX OLY SRL▲ 8 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Harghita | 425,3 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -13,1 K RON | |
| 77 | 77.I.B.32 SRL▲ 14 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 417,2 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 139 RON | |
| 78 | 78.GEORGE GLOBAL INVESTMENT S.R.L.▲ 19 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 417,1 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 142,8 K RON | |
| 79 | 79.TAMAS INDUSTRIE SRL▲ 26 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 416,1 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | -66 K RON | |
| 80 | 80.LIBAN IMPORT-EXPORT SRL▼ 9 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 407,6 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 85,6 K RON | |
| 81 | 81.MARBIT-GROUP SRL▲ 5 | Municipiul Topliţa, Harghita | 405,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.MADIALE TRANS SRL▼ 5 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 389,6 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 6 K RON | |
| 83 | 83.SZALON SRL▲ 29 | Sat Mihaileni, Comuna Şimoneşti, Harghita | 388 K RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 25,9 K RON | |
| 84 | 84.CARMEN SILVA SRL▲ 3 | Sat Bancu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 387,8 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 3,7 K RON | |
| 85 | 85.PANDEROSA SRL▲ 3 | Municipiul Topliţa, Harghita | 386,9 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -36,1 K RON | |
| 86 | 86.SIMON MANUFACTURA SRL▲ 13 | Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea, Harghita | 370,1 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -18,7 K RON | |
| 87 | 87.AMBRUS-PRODTRANS SRL▲ 166 | Sat Valea Gârbea, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 365,6 K RON▲ 645,4 % | ▲ 645,4 % | 259,6 K RON | |
| 88 | 88.RENATA PROD SRL▲ 16 | Sat Izvorul Trotuşului, Comuna Lunca de Sus, Harghita | 364,2 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | -24,6 K RON | |
| 89 | 89.TELECOM SRL▲ 21 | Sat Tulgheş, Comuna Tulgheş, Harghita | 363,2 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 573,7 K RON | |
| 90 | 90.IMPEX-MONIKA SRL▼ 20 | Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita | 363 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 65,9 K RON | |
| 91 | 91.FORESTIN HOLDING SRL▼ 1 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 361,1 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,9 K RON | |
| 92 | 92.VARPATAKA SRL▼ 19 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 358 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 109,7 K RON | |
| 93 | 93.COM-CSERNY SRL▲ 2 | Sat Liban, Comuna Suseni, Harghita | 350 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 9,9 K RON | |
| 94 | 94.INSTAR SRL▼ 19 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 341,3 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | -17,6 K RON | |
| 95 | 95.DANFI SRLnou | Sat Dăneşti, Comuna Dăneşti, Harghita | 341,2 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | -89,9 K RON | |
| 96 | 96.LIGNUSCON SRL▲ 15 | Sat Fundoaia, Comuna Sărmaş, Harghita | 338,6 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 198,5 K RON | |
| 97 | 97.STEFANA BRADUL SRL▼ 1 | Sat Bilbor, Comuna Bilbor, Harghita | 337,8 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 102,8 K RON | |
| 98 | 98.MEGAFOREST SRL▲ 4 | Municipiul Topliţa, Harghita | 334,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 99 | 99.SZILVIA-IMPEX SRL▲ 31 | Sat Ciucsângeorgiu, Comuna Ciucsângeorgiu, Harghita | 325,6 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 2,7 K RON | |
| 100 | 100.BALATEV COM SRL▼ 7 | Sat Joseni, Comuna Joseni, Harghita | 323,1 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 2,7 K RON |