Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Constanța după datorii în 2024
394 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 259,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 166 K RON, iar liderul atinge 99,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AOL FIRST HOLDING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 99,4 mil. RON▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | -10,5 mil. RON | |
| 2 | 2.ASSET BUSINESS SOLUTIONS S.A.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,1 mil. RON▲ 125,2 % | ▲ 125,2 % | 121,7 K RON | |
| 3 | 3.AGORA LEASE IFN SA▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,8 mil. RON0,0% | 0,0% | -93,7 K RON | |
| 4 | 4.SWISS GOLD PRO INVEST SRL▲ 1 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 12 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 230,5 K RON | |
| 5 | 5.IFN GARANT GRUP CREDITE SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,6 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.KINTETSU WORLD EXPRESS (EA) B.V. HOOFDDORP SUCURSALA CONSTANTA▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,9 mil. RON▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 270,4 K RON | |
| 7 | 7.FORTALETZA MANAGEMENT SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3 mil. RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 810,5 K RON | |
| 8 | 8.GRANDPACT SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 578,3 K RON | |
| 9 | 9.MONSSON INVEST S.R.L.▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4 mil. RON▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 15 mil. RON | |
| 10 | 10.DANIELIS STAR COMPANY SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 mil. RON▼ 40 % | ▼ 40 % | -134,9 K RON | |
| 11 | 11.ONIX CREDIT IFN SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 899,6 K RON | |
| 12 | 12.AMANET CORECT SMART S.R.L.▲ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 1 mil. RON | |
| 13 | 13.GRUPUL DD SA▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 14 | 14.AMANET CAMITI FINANCE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 15 | 15.GOLDHEIM BLITZKRIEG S.R.L.▲ 16 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2 mil. RON▲ 146,3 % | ▲ 146,3 % | 797,8 K RON | |
| 16 | 16.AMANET CORECT CAMITI S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 865,9 K RON | |
| 17 | 17.CREDIT GROUP MANAGEMENT SRL▲ 4 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | -141,3 K RON | |
| 18 | 18.CORSA INTERNATIONAL CHANGE OFFICE SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 866,2 K RON | |
| 19 | 19.SEMERO EXCHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 137,1 K RON | |
| 20 | 20.IFN SEVYSTELL GOLD SRL▲ 3 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 376,9 K RON | |
| 21 | 21.WORLD TERRA LOGISTICS SRLnou | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 445 % | ▲ 445 % | 702,2 K RON | |
| 22 | 22.C.A.G. QUICK SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 592,8 K RON | |
| 23 | 23.MAGIC EXCHANGE SRL▲ 64 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 1 mil. RON▲ 448,5 % | ▲ 448,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 24 | 24.GOLDHEIM BESTE S.R.L.▲ 54 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 336,2 % | ▲ 336,2 % | 683,6 K RON | |
| 25 | 25.COCHET STAR SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 153,9 K RON | |
| 26 | 26.PERFECTA INVEST EXCHANGE S.R.L.▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 959,6 K RON▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | -26,2 K RON | |
| 27 | 27.MARCUS AMANET AUTO S.R.L.▼ 2 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 925,3 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 149,4 K RON | |
| 28 | 28.PROAXA EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 918,7 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -57,4 K RON | |
| 29 | 29.AMANET CAMITI SRL▼ 9 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 912,7 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 985,6 K RON | |
| 30 | 30.LITORAL STAR SRL▲ 26 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 911,4 K RON▲ 168,8 % | ▲ 168,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 31 | 31.SIBAV INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 895,4 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -63,2 K RON | |
| 32 | 32.BALCAN EXCHANGE OFFICE SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 786,6 K RON▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | -83,5 K RON | |
| 33 | 33.RO MARITIME CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 782,2 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | -108,4 K RON | |
| 34 | 34.MARTOLI INVEST SRL▲ 5 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 746,9 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 61,9 K RON | |
| 35 | 35.CAMITI PAWN SRL▼ 6 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 740,9 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 826,6 K RON | |
| 36 | 36.MAGIC AMANET SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 674,7 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 37 | 37.IMPERIAL GOLD BIJOU S.R.L.▲ 236 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 673,1 K RON▲ 11.069,6 % | ▲ 11.069,6 % | 383,7 K RON | |
| 38 | 38.HILBRO FINANCIAL SRL▲ 121 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 634,3 K RON▲ 1.278,9 % | ▲ 1.278,9 % | 698,6 K RON | |
| 39 | 39.DE FACTO CAPITAL S.R.L.▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 608,8 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 1,5 mil. RON | |
| 40 | 40.FINANCIAL BANKING EXPERTISE SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 592,9 K RON▲ 127,1 % | ▲ 127,1 % | 645,7 K RON | |
| 41 | 41.SC MAR TOTAL AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 94 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 591,6 K RON▲ 815,7 % | ▲ 815,7 % | 153,3 K RON | |
| 42 | 42.COCHET ACTIV SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 585,1 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 507,8 K RON | |
| 43 | 43.PERFECTA INVEST SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 575,1 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 942,3 K RON | |
| 44 | 44.MIRAJ INSURANCE S.R.L.▲ 112 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 558,9 K RON▲ 1.077,1 % | ▲ 1.077,1 % | 559,2 K RON | |
| 45 | 45.CASH YOUR LUXURY SRL▼ 26 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 508,8 K RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 68,8 K RON | |
| 46 | 46.AMANET CORECT SRL▼ 3 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 499,4 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 432,2 K RON | |
| 47 | 47.ASHA TENZEN S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 483,5 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | -23,2 K RON | |
| 48 | 48.INAN MET SRL▲ 48 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 475,5 K RON▲ 248 % | ▲ 248 % | 56,9 K RON | |
| 49 | 49.TEAM ASIR MED AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 120 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 458,5 K RON▲ 1.172,5 % | ▲ 1.172,5 % | 5,9 K RON | |
| 50 | 50.CONEX STAR SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 450,3 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | -74,2 K RON | |
| 51 | 51.SMART INSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 432,1 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | -94,6 K RON | |
| 52 | 52.FELYCYTAS THEOS SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 414,5 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -170,3 K RON | |
| 53 | 53.MUNTEANU CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 401,2 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -71,4 K RON | |
| 54 | 54.CORECT FINANCE GOLD SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 390,1 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -26 K RON | |
| 55 | 55.EPOLIȚE INVEST S.R.L.▲ 12 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 389,9 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | -90,2 K RON | |
| 56 | 56.S.I.R. EXCHANGE SRL▼ 22 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 374,2 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 89,2 K RON | |
| 57 | 57.IFN CREDIT EUXIN SA▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 369,9 K RON0,0% | 0,0% | -1,4 K RON | |
| 58 | 58.IFN ASTROL TRIO SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 368,7 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 898 RON | |
| 59 | 59.OUTSORCED BUSINESS CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 363,2 K RON▲ 145,4 % | ▲ 145,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 60 | 60.LIDIA ASIG CONSULTING S.R.L.▼ 18 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 354,8 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -40,6 K RON | |
| 61 | 61.UNICASA SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 338,8 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 10,6 K RON | |
| 62 | 62.DALURA ASIG EXPERT SRL▲ 30 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 338,5 K RON▲ 126,5 % | ▲ 126,5 % | 72,5 K RON | |
| 63 | 63.DALCOS INNOVATION SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 334,2 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 2,3 K RON | |
| 64 | 64.BELA DALIA SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 331,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.CHECK & FINANCE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 329,3 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -19,2 K RON | |
| 66 | 66.IFN LUXURY GOLD SRL▲ 62 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 323,4 K RON▲ 342,6 % | ▲ 342,6 % | 2 mil. RON | |
| 67 | 67.LEX PRESS ASIG S.R.L.▲ 111 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 319,2 K RON▲ 901,8 % | ▲ 901,8 % | -16,1 K RON | |
| 68 | 68.CRISTESCU ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 318,4 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 4,6 K RON | |
| 69 | 69.IFN BARBU SELF-INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 318,4 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 6,2 K RON | |
| 70 | 70.ASIG IDEAL CONSULTING SRL▼ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 315,3 K RON▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 365,2 K RON | |
| 71 | 71.ANNA VL SIG CONSULTING SRL▼ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 314,3 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 166,5 K RON | |
| 72 | 72.COCHET FINANCE SRL▼ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 308,6 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 452,3 K RON | |
| 73 | 73.DELIZE ASIG S.R.L.▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 306,1 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 29,3 K RON | |
| 74 | 74.IFN ROADRIA SRL▼ 6 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 299,1 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -2,4 K RON | |
| 75 | 75.POWER HOLDING SRL▼ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 298,3 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -9 K RON | |
| 76 | 76.EASY FINANCIAL S.R.L.▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 295,8 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -71,4 K RON | |
| 77 | 77.COCHET MAGIC SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 249,9 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 407,5 K RON | |
| 78 | 78.COCHET UNIC SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 246,8 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.CAPITAL ONE SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 244,1 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 32 K RON | |
| 80 | 80.SEVYSTELL MONEYTRANSFER S.R.L.= | Municipiul Medgidia, Constanţa | 230,2 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 75,8 K RON | |
| 81 | 81.FREE SOLUTIONS AND MANAGEMENT SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 227,6 K RON▲ 134,9 % | ▲ 134,9 % | 5,9 K RON | |
| 82 | 82.BEYOND INSURANCE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 226,8 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 303,7 K RON | |
| 83 | 83.GAVARI ASIG CONSULT S.R.L.▲ 15 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 214 K RON▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 221,3 K RON | |
| 84 | 84.ULTIMUL LEU SRL▲ 2 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 212 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | -49,9 K RON | |
| 85 | 85.IFN CARLA GOLD CORPORATION SRL▲ 104 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 204,7 K RON▲ 709,6 % | ▲ 709,6 % | 177,2 K RON | |
| 86 | 86.IFN HAPAR SRL▼ 21 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 204,7 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 103,5 K RON | |
| 87 | 87.CLAIM COMPLEX ASIST S.R.L.▲ 145 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 204,1 K RON▲ 1.544 % | ▲ 1.544 % | 163,1 K RON | |
| 88 | 88.ZONE ASIG CONSULTING SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 200,6 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 106,7 K RON | |
| 89 | 89.ASTRA FELIX SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 198,8 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -4,5 K RON | |
| 90 | 90.DAVCRIS CONSULT INSURANCE S.R.L.▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 194,6 K RON▲ 146,2 % | ▲ 146,2 % | 268 RON | |
| 91 | 91.RXP PROFESIONAL ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.▼ 15 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 192,9 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 15,2 K RON | |
| 92 | 92.ANDRESIS INVEST SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 188,6 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 17,8 K RON | |
| 93 | 93.MEGALOPOLIS INSURANCE S.R.L.▲ 4 | Sat Tuzla, Comuna Tuzla, Constanţa | 187 K RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | -80,1 K RON | |
| 94 | 94.CASA DE SCHIMB VALUTAR HANS SRL▼ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 184,2 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | -82,1 K RON | |
| 95 | 95.PROFESSIONAL INSURANCE SOLUTIONS SRL▲ 92 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 181,2 K RON▲ 570,9 % | ▲ 570,9 % | 8,2 K RON | |
| 96 | 96.LIDIA ASIG SRL▲ 70 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 177 K RON▲ 362,9 % | ▲ 362,9 % | 447,4 K RON | |
| 97 | 97.AGELESS BEAUTY COSMETICS SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 170,7 K RON0,0% | 0,0% | -53 RON | |
| 98 | 98.ALPASIG ASISTENT DE BROKERAJ SRL▲ 85 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 169,8 K RON▲ 463,9 % | ▲ 463,9 % | 211,1 K RON | |
| 99 | 99.PITAGORAS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 36 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 167,6 K RON▼ 46 % | ▼ 46 % | 128,1 K RON | |
| 100 | 100.SYL SOFT MANAGEMENT SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 166 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -85,9 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Constanța
CAEN 6492
Alte activități de creditare
77 firme · 224,1 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
179 firme · 138,2 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
9 firme · 29,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
60 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
16 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
16 firme · 99,9 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 78,1 K RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
1 firme · 1,3 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 0 RON