Top 100 firme — Imobiliare, Constanța după datorii în 2020
1.133 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 2,4 mil. RON, iar liderul atinge 149,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAURER IMOBILIARE LAND CONSTANȚA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 149,8 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -3,7 mil. RON | |
| 2 | 2.TOMIS SA▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 139,6 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -4,7 mil. RON | |
| 3 | 3.EUROPROIECT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 69,1 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 4 | 4.SEASHOPS S.A.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46,6 mil. RON— | — | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.ENISALA INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38,4 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -712,9 K RON | |
| 6 | 6.MAYFAIR HOLDING S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,4 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -470,9 K RON | |
| 7 | 7.DGN-ROMAG SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,4 mil. RON▲ 353,3 % | ▲ 353,3 % | 7,1 K RON | |
| 8 | 8.VECTRA IMOBILIARE SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,8 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 9 | 9.ADMINISTRATIA FONDULUI IMOBILIAR S.R.L.▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,4 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -760,9 K RON | |
| 10 | 10.PROGETTO 2000 ROMANIA SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | -257,2 K RON | |
| 11 | 11.FUTURE IMOBILIARE S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,3 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | -464,5 K RON | |
| 12 | 12.OVIDIUS MEDINVEST SRL▼ 3 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 17,8 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -290,7 K RON | |
| 13 | 13.TAREA CREMNA SRL▼ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 17,2 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -905 K RON | |
| 14 | 14.ORO INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,9 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 358,7 K RON | |
| 15 | 15.ZAPHYR ESTATE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,7 mil. RON— | — | — | 890,7 K RON |
| 16 | 16.DIMA SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,2 mil. RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | -277,2 K RON | |
| 17 | 17.CORBU PROIECT INVEST SRL▼ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 13 mil. RON0,0% | 0,0% | -119 RON | |
| 18 | 18.BUILDING PROJECT&PLANS S.R.L.▲ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,9 mil. RON▲ 123,9 % | ▲ 123,9 % | 8,1 mil. RON | |
| 19 | 19.EUROMATERNA IMOBILIARE S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,9 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 2 mil. RON | |
| 20 | 20.OXIA COSTANZA SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,7 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -589,9 K RON | |
| 21 | 21.SOLE IMMOBILIARE SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,3 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -209,9 K RON | |
| 22 | 22.MISTRAL GRUP SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,3 mil. RON▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 772,4 K RON | |
| 23 | 23.DDN GLOBAL SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 2 mil. RON | |
| 24 | 24.PONTICA UNU INVEST SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,7 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -201,9 K RON | |
| 25 | 25.SAMMARINA IMOBILIARE S.A.▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,4 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 5,2 mil. RON | |
| 26 | 26.ENB MEDCOM SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,1 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 858,1 K RON | |
| 27 | 27.EUROPINVEST FREE ZONE SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,8 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -252,2 K RON | |
| 28 | 28.SEASIDE RESIDENCE SRL▼ 2 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 8,6 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 29 | 29.CONSTRUCŢII NUCLEARO EDILITARE SA▼ 2 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 8,5 mil. RON0,0% | 0,0% | -27,8 K RON | |
| 30 | 30.MEHMETOGLU SRL▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,5 mil. RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 4,7 mil. RON | |
| 31 | 31.REAL ESTATE INVESTMENT SRL▲ 47 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,4 mil. RON▲ 173 % | ▲ 173 % | 31,8 K RON | |
| 32 | 32.LUED REAL ESTATE ROM S.R.L.▼ 3 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 8,4 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 273,6 K RON | |
| 33 | 33.ASCLEPIOS IMOBILIARE SRL▼ 5 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 8,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 195,8 K RON | |
| 34 | 34.ROMSHIP AGENCIES SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,2 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -51,7 K RON | |
| 35 | 35.NIPA IMOB SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,8 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -703,9 K RON | |
| 36 | 36.PLAZA EVENTS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,3 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 173,4 K RON | |
| 37 | 37.VALUL MAGIC SRL▼ 1 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 7,2 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 168,7 K RON | |
| 38 | 38.FIRFLYLOGISTIC SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -5,8 mil. RON | |
| 39 | 39.MEDROM INVEST SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,9 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 194,9 K RON | |
| 40 | 40.GHIURAL EXIMP SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,7 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 715,4 K RON | |
| 41 | 41.BSC STEFY & COSTY SRL▲ 53 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 6,4 mil. RON▲ 153,4 % | ▲ 153,4 % | 986,8 K RON | |
| 42 | 42.SEASIDE INVEST SRL▲ 491 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6 mil. RON▲ 7.971,7 % | ▲ 7.971,7 % | 72,2 K RON | |
| 43 | 43.EAST & WEST BLACK SEA S.R.L.▲ 14 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 6 mil. RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | -45,9 K RON | |
| 44 | 44.FIRST TOWER SRL▼ 29 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 5,9 mil. RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.TUNDRIA PATRU INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,8 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -180,7 K RON | |
| 46 | 46.ARKAS DENIZCILIK VE NAKLIYAT ANONIM ȘIRKETI IZMIR SUCURSALA CONSTANTA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -148,9 K RON | |
| 47 | 47.COMPLEX EDEN SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,5 mil. RON▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 419 K RON | |
| 48 | 48.BUILDING BNB AVANTAJ S.R.L.▲ 63 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 5,1 mil. RON▲ 147,2 % | ▲ 147,2 % | -1,5 K RON | |
| 49 | 49.YOLINE INVESTORS SRL▼ 1 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 5 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -150,3 K RON | |
| 50 | 50.INGMARCO SRL▼ 1 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 5 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -928 RON | |
| 51 | 51.MACT ESTATE SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -123,4 K RON | |
| 52 | 52.TOMIS DOI INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -113,6 K RON | |
| 53 | 53.COMTRANS SA▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 783,4 K RON | |
| 54 | 54.INTER IMOB SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,7 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -119,9 K RON | |
| 55 | 55.TUNDRIA OPT INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -169,1 K RON | |
| 56 | 56.URBANA FASHION SRL= | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 4,6 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 0 RON | |
| 57 | 57.VISION FOR LIFE S.R.L.▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,5 mil. RON▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | -392,8 K RON | |
| 58 | 58.AGREMENT SERV S.R.L.▲ 2 | Comuna Costineşti, Constanţa | 4,5 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -357,2 K RON | |
| 59 | 59.ROMHOUSE DEVELOPMENT SRL▲ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,4 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -59,3 K RON | |
| 60 | 60.CIPYCEL LOGISTIC SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -204,7 K RON | |
| 61 | 61.LBB UTILAJE AGRICOLE SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,2 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 50,1 K RON | |
| 62 | 62.KAREICO INVEST S.R.L.▼ 12 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 4,2 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 397,1 K RON | |
| 63 | 63.AGROSTAR CONSTANTA SA▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 590 K RON | |
| 64 | 64.BALADA SHOPPING MARKET S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 279,4 K RON | |
| 65 | 65.LOGISTIC PARK SA▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 mil. RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 3 mil. RON | |
| 66 | 66.CAMAS-DIVING SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,7 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 740,9 K RON | |
| 67 | 67.JOB EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,7 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 57,8 K RON | |
| 68 | 68.DOMADAMI SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,6 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 183,8 K RON | |
| 69 | 69.WISH MANAGEMENT AND TRADING COMPANY SRL= | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,6 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -198,3 K RON | |
| 70 | 70.VERTUTI CON T.T.V. SRL▲ 90 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5 mil. RON▲ 187,9 % | ▲ 187,9 % | 8,2 K RON | |
| 71 | 71.ADCRIS GLOBAL SRL▼ 1 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 3,4 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -130,9 K RON | |
| 72 | 72.CARROM HYGIENIC SRL▼ 1 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 3,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.LAURETTE DUE SRL▲ 22 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 63 K RON | |
| 74 | 74.FIRST BUILDING SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -35,9 K RON | |
| 75 | 75.CAPIDAVA INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -86,7 K RON | |
| 76 | 76.OVINVEST SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -82,3 K RON | |
| 77 | 77.GHIURAL DISTRIBUTION SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,2 mil. RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 78 | 78.EURO CONSTRUCT INVEST SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,2 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 279,8 K RON | |
| 79 | 79.DELTA INTERNATIONAL IND SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 415,4 K RON | |
| 80 | 80.SOARE EVOLUȚIE S.R.L.▲ 64 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 mil. RON▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 26 K RON | |
| 81 | 81.WESTA TRADE INVEST S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -57,9 K RON | |
| 82 | 82.ZOLMAR IUS SRL▲ 7 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 3 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -220,1 K RON | |
| 83 | 83.PRACTIC CENTER S.R.L.▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 426,1 K RON | |
| 84 | 84.BLACK SEA IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9 mil. RON— | — | -95,9 K RON | |
| 85 | 85.MELBO COM SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -40,2 K RON | |
| 86 | 86.IMOBILIARIA TOMIS S.R.L.▼ 5 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 2,8 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 245,7 K RON | |
| 87 | 87.SIR REAL ESTATE SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -35,6 K RON | |
| 88 | 88.ALLIANCE AUTO CENTER S.R.L.▲ 104 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 237,8 % | ▲ 237,8 % | 149,6 K RON | |
| 89 | 89.THE BEST BUILD UP S.R.L.▲ 46 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 84 % | ▲ 84 % | 97,9 K RON | |
| 90 | 90.MARTIG INVESTMENT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 22,3 K RON | |
| 91 | 91.ROMANO TRADING SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 278,7 K RON | |
| 92 | 92.SIMPLE LINE CONCEPT S.R.L.▲ 65 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▲ 113 % | ▲ 113 % | 3,6 mil. RON | |
| 93 | 93.GUGANIKOS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 2,7 K RON | |
| 94 | 94.DACMORE PROJECT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -110,4 K RON | |
| 95 | 95.CABLENET SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 278,5 K RON | |
| 96 | 96.CONSENS COMPANY SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 173,6 K RON | |
| 97 | 97.FUTURE PLUS CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.OCEAN CLUB RESIDENCE S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -3,8 K RON | |
| 99 | 99.TUNDRIA INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -78,2 K RON | |
| 100 | 100.CORTINA ESTATE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -6,8 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Constanța
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
109 firme · 620,3 mil. RON
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
779 firme · 442 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
274 firme · 39 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
169 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
41 firme · 29,1 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
89 firme · 20,1 mil. RON