Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Constanța după datorii în 2018
2.589 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 731,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2,3 mil. RON, iar liderul atinge 39,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VEGA TURISM SA= | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,9 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -2,6 mil. RON | |
| 2 | 2.GOLD CONSULT SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,2 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -4,2 K RON | |
| 3 | 3.VICTORIA RESORT S.R.L.▲ 1.090 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,6 mil. RON▲ 30.755,9 % | ▲ 30.755,9 % | 15,5 K RON | |
| 4 | 4.BLUE BEACH SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,2 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 601,9 K RON | |
| 5 | 5.TURISM,HOTELURI,RESTAURANTE MAREA NEAGRĂ SA= | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 22,2 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 9,8 mil. RON | |
| 6 | 6.DELTA AURORA SA▲ 4 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 20,2 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 995,5 K RON | |
| 7 | 7.XENOTI SRL▼ 1 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,6 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 448,7 K RON | |
| 8 | 8.BBN HOLIDAYS TOUR SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,7 mil. RON0,0% | 0,0% | -598 RON | |
| 9 | 9.CORSA INTERNATIONAL & COMPANY SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,5 mil. RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 881,1 K RON | |
| 10 | 10.BEST HOTELS & TOURS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,7 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -333,4 K RON | |
| 11 | 11.GRUP SERVICII PETROLIERE CATERING SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,6 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.M.W.IMPORT EXPORT SRL▲ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 13,1 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.GEORGIO FAST SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,9 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 14 | 14.ELEGANT IMPEX SRL▼ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,9 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.HAGI SPORT SRL▼ 7 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,1 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 741,5 K RON | |
| 16 | 16.LUCIA INTER TOUR SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,7 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | -1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.AQUA GEOTERMA RESOURCE SRL▼ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,9 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 120,6 K RON | |
| 18 | 18.HISTRIA TOUR MONDIAL SRL▼ 2 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 10,6 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 735 K RON | |
| 19 | 19.HOLIDAY BEACH SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 10,6 mil. RON— | — | 2,9 mil. RON | |
| 20 | 20.BRIZA MARII NEGRE SRL▼ 3 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 10,6 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 344,1 K RON | |
| 21 | 21.EUROPROD ENERGY SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 10 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 9,1 mil. RON | |
| 22 | 22.HOLLINGWORTH RESORT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,2 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 195,4 K RON | |
| 23 | 23.BETINA M SRL▲ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 116,1 K RON | |
| 24 | 24.ANIOSS CLUB SRL▲ 106 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,5 mil. RON▲ 325,5 % | ▲ 325,5 % | 140,5 K RON | |
| 25 | 25.ZAPHYR TOUR & TRAVEL SRL▲ 35 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,5 mil. RON▲ 127,8 % | ▲ 127,8 % | 2 mil. RON | |
| 26 | 26.DANADI SRL▼ 2 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,4 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 907,5 K RON | |
| 27 | 27.LITORAL SUN TOUR SRL= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 7,9 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 248,4 K RON | |
| 28 | 28.COMPLEX SAVOY SA▲ 1 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,6 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -311,5 K RON | |
| 29 | 29.SUFRO COMPANY SRL▲ 67 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,4 mil. RON▲ 182,7 % | ▲ 182,7 % | 5,4 mil. RON | |
| 30 | 30.CARA COMPANY GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,1 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 31 | 31.JUPITER SA▲ 1 | Loc. Jupiter, Municipiul Mangalia, Constanţa | 7,1 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 226,6 K RON | |
| 32 | 32.ANCA IRINA SA▼ 9 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 7 mil. RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 33 | 33.MAMAIA RESORT HOTELS SRL▼ 5 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,9 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 211,4 K RON | |
| 34 | 34.SULINA INTERNATIONAL SRL▲ 120 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,8 mil. RON▲ 321,5 % | ▲ 321,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 35 | 35.VMB LUX-SONOR SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,8 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 852,9 K RON | |
| 36 | 36.FULL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,7 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 5,6 K RON | |
| 37 | 37.CASA MUREŞ SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,7 mil. RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 250,2 K RON | |
| 38 | 38.GLOBAL CONTRACTORS SRL▲ 107 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,5 mil. RON▲ 275 % | ▲ 275 % | -374,6 K RON | |
| 39 | 39.COLONADELOR INTERNATIONAL SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,5 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 827,8 K RON | |
| 40 | 40.ECLISSIS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,4 mil. RON— | — | 2,2 mil. RON | |
| 41 | 41.HARAS SRL▼ 5 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 6,4 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 460,1 K RON | |
| 42 | 42.GIGA-TRADE S.R.L.▼ 8 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 6,4 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 243,8 K RON | |
| 43 | 43.STAR '95 SRL▼ 10 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 6,3 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 44 | 44.RIN FOOD & BAR SRL▲ 29 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 5,8 mil. RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 45 | 45.PALACE HOTEL & RESORT SRL▼ 7 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 5,7 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 85,1 K RON | |
| 46 | 46.COMPLEX ASTORIA SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,6 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 178,6 K RON | |
| 47 | 47.GILI SRL▲ 18 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 5,6 mil. RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | 232,6 K RON | |
| 48 | 48.DC & O HOTELS SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,6 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -24,4 K RON | |
| 49 | 49.VALUL MAGIC SRL▲ 1.060 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 5,2 mil. RON▲ 5.655,1 % | ▲ 5.655,1 % | 82 K RON | |
| 50 | 50.VOILA A.S. SRL▲ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5 mil. RON▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 4,1 mil. RON | |
| 51 | 51.SAMADEL TRAVEL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,9 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 417,4 K RON | |
| 52 | 52.MEDITERRANEO SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 1 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,7 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -347,1 K RON | |
| 53 | 53.LASCU-BROS SRL▼ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,7 mil. RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 4,8 mil. RON | |
| 54 | 54.ATLANTIDA GRAMA SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,7 mil. RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 347,3 K RON | |
| 55 | 55.DAMI-TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 702,8 K RON | |
| 56 | 56.SCAPINO JUNIOR SRL▼ 4 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 476,1 K RON | |
| 57 | 57.PARTY & PARFUMURI SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 30,5 K RON | |
| 58 | 58.COVASNA ESTIVAL 2002 S.R.L.▼ 17 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4,5 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 2 mil. RON | |
| 59 | 59.ASTERA CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,4 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | -472,6 K RON | |
| 60 | 60.MARINA & SANTIS SRL▼ 15 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.SABIN TOUR SRL▲ 26 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 4,3 mil. RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | -336,5 K RON | |
| 62 | 62.CASĂ NOUĂ TURISM SRL▼ 22 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 4,2 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.GRUP PETROL MARIN SA▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,2 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 333,7 K RON | |
| 64 | 64.BLACK WAVE CENTER SRL▲ 94 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,2 mil. RON▲ 163,1 % | ▲ 163,1 % | 331,7 K RON | |
| 65 | 65.CHR PICADILLY SRL▲ 149 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1 mil. RON▲ 237,8 % | ▲ 237,8 % | 615,8 K RON | |
| 66 | 66.HOTEL CLUB ESTIVAL 2002 SA▲ 2 | Loc. Neptun, Municipiul Mangalia, Constanţa | 4 mil. RON▲ 11 % | ▲ 11 % | -512,4 K RON | |
| 67 | 67.COMPLEX PALAS PELICAN SA▼ 9 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,9 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 68 | 68.ATINIMUL SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 69 | 69.MANGALIA SA▼ 10 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,8 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -9,2 K RON | |
| 70 | 70.DOJIMO SRL▼ 14 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 333,9 K RON | |
| 71 | 71.LARICONT 2007 SRL▲ 36 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 3,7 mil. RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 918,7 K RON | |
| 72 | 72.GIOGIU PROD SRL▲ 21 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 3,6 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 564 K RON | |
| 73 | 73.MONTANA HOLIDAY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,6 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -107,1 K RON | |
| 74 | 74.SNH GOLD IMPERIAL S.R.L.▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,6 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -534,1 K RON | |
| 75 | 75.PREMIUM LAC SRL▼ 13 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 3,4 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 434,2 K RON | |
| 76 | 76.PHOENIX INVEST GROUP SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -360 RON | |
| 77 | 77.CIN-CIN SRL▼ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 778,4 K RON | |
| 78 | 78.KULTA TRADE SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -10,3 K RON | |
| 79 | 79.SERVIR'98 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3 mil. RON— | — | 38 K RON | |
| 80 | 80.TABĂRA PENTRU TINERET VICTORIA SA▲ 3 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 3,3 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -172,6 K RON | |
| 81 | 81.DISCO CLUB MAX SRL▼ 11 | Comuna Costineşti, Constanţa | 3,2 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -25,1 K RON | |
| 82 | 82.RISE AND SHINE SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,2 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 1,5 mil. RON | |
| 83 | 83.NORD PALACE SRL▼ 1 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 3,1 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -244,4 K RON | |
| 84 | 84.AURORA MAMAIA SRL= | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 763,6 K RON | |
| 85 | 85.ANDALUZA CONT S.R.L.▲ 1 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 3,1 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 17,9 K RON | |
| 86 | 86.CNT CONSTRUCT GROUP S.R.L.▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 514,1 K RON | |
| 87 | 87.SUNSET BEACH VAMA VECHE SRL▼ 23 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 3 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 903,8 K RON | |
| 88 | 88.LUXURY HOUSE SRL= | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 3 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 43,1 K RON | |
| 89 | 89.CONCORDANCE CAFFE SRL▲ 242 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8 mil. RON▲ 283,8 % | ▲ 283,8 % | -2 mil. RON | |
| 90 | 90.EXIT EVENTS SRL▲ 141 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▲ 140,1 % | ▲ 140,1 % | -1,3 mil. RON | |
| 91 | 91.TOMIS GARDEN RESIDENCE SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 660,9 K RON | |
| 92 | 92.ARANCIATO SRL▲ 2 | Loc. Venus, Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,6 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 11,2 K RON | |
| 93 | 93.HOTEL CUPIDON S.R.L.▼ 17 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 2,6 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 94 | 94.BUENO COMP SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 95 | 95.HOTEL CENTRAL SA▼ 4 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 980,1 K RON | |
| 96 | 96.EXPONENTIAL SRL▲ 25 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 359,5 K RON | |
| 97 | 97.DORNA STIL 94 SRL▲ 19 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,5 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 15,1 K RON | |
| 98 | 98.SC COMPLEX HOTELIER STEAUA DE MARE SRL▲ 28 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 99 | 99.ROMTUR ESTIVAL HOLIDAY SRL▲ 7 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 2,3 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -12,5 K RON | |
| 100 | 100.GEMARIS TRADE SRL▼ 21 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3 mil. RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 815,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Constanța
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
385 firme · 1 mld. RON
CAEN 5611
Restaurante
422 firme · 896,2 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
720 firme · 642,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
834 firme · 296 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
472 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 79,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
44 firme · 32,2 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
96 firme · 27 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
13 firme · 6 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
4 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
24 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
2 firme · 554,2 K RON