Top 100 firme — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a., Constanța după datorii în 2017
126 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 50,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 3,1 K RON, iar liderul atinge 17,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POZITRON MEDICAL INVESTIGATION SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,3 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -279,9 K RON | |
| 2 | 2.MOGADORMED SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.MRINI EYE OPTICAL SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,7 mil. RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.BIOTEST MED SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 765,5 K RON | |
| 5 | 5.ANDALEX SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 835 K RON | |
| 6 | 6.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT DR. CIOVICĂ SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 286,8 K RON | |
| 7 | 7.IDS LABORATOR SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 361,1 K RON | |
| 8 | 8.MEDICAL CERMED SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 9 | 9.BIOCLINICA ANALIZE MEDICALE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 186,4 K RON | |
| 10 | 10.MEDICAL TRANSPORT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 497,7 K RON | |
| 11 | 11.CENTRUL DE DIAGNOSTIC ŞI TRATAMENT STAL SRL▲ 21 | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 869,4 K RON▲ 212,7 % | ▲ 212,7 % | 323,7 K RON | |
| 12 | 12.TOMIS DUOMEDICAL SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 786,7 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -412 RON | |
| 13 | 13.KINETERRA CONCEPT SRL▼ 2 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 782,8 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 203,7 K RON | |
| 14 | 14.MONIQUE OPTIK SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 754,8 K RON▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 7,3 K RON | |
| 15 | 15.NEPTUN MEDICAL SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 699,3 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 38,1 K RON | |
| 16 | 16.BRAVIMED 2001 SRL▲ 3 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 695,5 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 62,3 K RON | |
| 17 | 17.BID SANA SHOP SRL▼ 1 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 687,8 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 51,3 K RON | |
| 18 | 18.PRO DIAGNOSTIC SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 671,7 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 33,4 K RON | |
| 19 | 19.SANDY PRO-SAN SRL▼ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 644,1 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -346 RON | |
| 20 | 20.MARKOV-CENTRU DE ÎNSĂNĂTOŞIRE SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 609,4 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -31,6 K RON | |
| 21 | 21.GMC MEDICAL SERVICES SRL▲ 2 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 546 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -86,3 K RON | |
| 22 | 22.N.P.A.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 529,1 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 400,6 K RON | |
| 23 | 23.MAETRYS MED SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 472,4 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | -44,9 K RON | |
| 24 | 24.OPTIENI SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 464,6 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | -8,3 K RON | |
| 25 | 25.CENTRUL MEDICAL DOROBANŢI SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 460,9 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 204,5 K RON | |
| 26 | 26.GELSEMIUM SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 430,4 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 97,4 K RON | |
| 27 | 27.TILIA MED SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 337,1 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -24 K RON | |
| 28 | 28.CLINICA DOCTOR 3D SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 334,6 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 2,7 K RON | |
| 29 | 29.ILIAS MED SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 321,6 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | -107,5 K RON | |
| 30 | 30.FOUR WINDS SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 283 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -19,1 K RON | |
| 31 | 31.LABORATOR BIOTEST SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 250 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 121,8 K RON | |
| 32 | 32.MICRO MEDIC SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 238,6 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 102,9 K RON | |
| 33 | 33.SMART SHOP SRL= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 225,2 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 30,2 K RON | |
| 34 | 34.SINOTCM SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 201,7 K RON▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | -142,5 K RON | |
| 35 | 35.VILLA SANITAS SRLnou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 189,2 K RON— | — | -79 K RON | |
| 36 | 36.FIZIO-SILMAR SRL▲ 9 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 153,2 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | -42,6 K RON | |
| 37 | 37.OPTICAL SUD-EST SRL= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 152 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 15,6 K RON | |
| 38 | 38.INDIGO LIFE SRL▲ 1 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 145,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 39 | 39.ELLYSANDRA RO SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 145,4 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | -4,5 K RON | |
| 40 | 40.SARA OPTICĂ MEDICALĂ SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 135,9 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 19,7 K RON | |
| 41 | 41.CARDIOMEDSAL SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 135,4 K RON▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | -66,6 K RON | |
| 42 | 42.STARE BUNĂ SRL▼ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 130,8 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 817 RON | |
| 43 | 43.VITAL MEDIMAR SRL▲ 12 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 119,9 K RON▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 87 K RON | |
| 44 | 44.EASY OPTIC SRL-D▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 117,8 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -27,6 K RON | |
| 45 | 45.ROMAD EXPERIENCE SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 116,8 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | -58,4 K RON | |
| 46 | 46.COMPLEX BALNEAR FORTUNA SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 114 K RON— | — | — | 88,3 K RON |
| 47 | 47.CAMADENT SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 105,1 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 34,6 K RON | |
| 48 | 48.TERAPIA INTELIGENT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 104,3 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -18,5 K RON | |
| 49 | 49.GENERAL LOGISTIC ECONOMICS SRL▲ 7 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 92,3 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 3,2 K RON | |
| 50 | 50.SPG EMERGENCIES S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,4 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -2,5 K RON | |
| 51 | 51.EXPERT PATH S.R.L.▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90 K RON▲ 395,6 % | ▲ 395,6 % | -73,6 K RON | |
| 52 | 52.ALFA & OCULUS MEDICAL SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 83,2 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 189,6 K RON | |
| 53 | 53.DORU OPTIC SRL▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 81,4 K RON▲ 1.073,7 % | ▲ 1.073,7 % | 105,5 K RON | |
| 54 | 54.LYZOPTIC SRLnou | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 74,3 K RON— | — | — | -15,6 K RON |
| 55 | 55.BALNEOTERAPIA SATURN SRL▼ 19 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 68 K RON▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 224,2 K RON | |
| 56 | 56.ROXI & RALU SRL▲ 11 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 52,9 K RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | -10,2 K RON | |
| 57 | 57.PROMEDICA SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 50 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 58 | 58.RX DENTAL PROFESSIONAL SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 49,6 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 9,8 K RON | |
| 59 | 59.BID SANA PLUS SRL▲ 3 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 47,6 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 7,3 K RON | |
| 60 | 60.PROVITA CENTER SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 46,7 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 3 K RON | |
| 61 | 61.PROLOGOMED SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 41,8 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 3,1 K RON | |
| 62 | 62.TOTAL PALIATIV MED SRL▲ 3 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 40,8 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -567 RON | |
| 63 | 63.BERCONS SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37,2 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | -4,3 K RON | |
| 64 | 64.ADIMAR MEDICAL EVENTS S.R.L.▲ 5 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 36 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -22,8 K RON | |
| 65 | 65.CALLATIS MED SRL▼ 13 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 33,6 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 649 RON | |
| 66 | 66.CORI OPTIK SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,5 K RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 60,4 K RON | |
| 67 | 67.HISTOMEDICA SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 32,1 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 414,4 K RON | |
| 68 | 68.OSTEOKINETIC TOMIS SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 26,4 K RON▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | -12,5 K RON | |
| 69 | 69.HMF-MEDICAL-DIVERS SRL▼ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 23,1 K RON▼ 88,9 % | ▼ 88,9 % | 63,7 K RON | |
| 70 | 70.PSIHOMAG SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.LABORATOR OTILIA SRL▲ 14 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 21,5 K RON▲ 82 % | ▲ 82 % | 26,2 K RON | |
| 72 | 72.SAMSON LAB SRL▼ 9 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 20,3 K RON▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 15,2 K RON | |
| 73 | 73.EFO OPTIC TOTAL SRL▲ 14 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 16,5 K RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 23,5 K RON | |
| 74 | 74.ATELIER DE MASAJ SRL-Dnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,7 K RON— | — | — | -10,2 K RON |
| 75 | 75.CENTRUL MEDICAL GERIATRIE-GERONTOLOGIE ŞI RECUPERARE MEDICALĂ SAVOY SRL▲ 3 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 15 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 76 | 76.SALINA MAREA NEAGRĂ SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 298,9 K RON | |
| 77 | 77.CENTRUL HOLISTIC ICONIA SRL▼ 1 | Sat Limanu, Comuna Limanu, Constanţa | 13,9 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -408 RON | |
| 78 | 78.NEOFIT SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,3 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 826 RON | |
| 79 | 79.KOTSUBAN YUMEIHO CONSTANȚA SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,3 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 5,6 K RON | |
| 80 | 80.LABORATOR DE ANALIZĂ AIB SRL▲ 22 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,2 K RON▲ 381,1 % | ▲ 381,1 % | -10,7 K RON | |
| 81 | 81.GERISANTIS SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,2 K RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | -3,1 K RON | |
| 82 | 82.ASCENDENT TERAPY SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -557 RON | |
| 83 | 83.BIZ MED LIVE SRL▲ 30 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 12,3 K RON▲ 1.603,1 % | ▲ 1.603,1 % | 52,3 K RON | |
| 84 | 84.TOMA EUGENIA SAN SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,7 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -2,6 K RON | |
| 85 | 85.GAMA-DAC AICAD S.R.L.▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,7 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -125 RON | |
| 86 | 86.DAI KO MYO REIKI S.R.L.▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,7 K RON▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | -7,2 K RON | |
| 87 | 87.DECEBAL SERVICE SRL▲ 2 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 9,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.STEVE & SON SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.IMEDIS PLUS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,1 K RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 4,9 K RON | |
| 90 | 90.SAMECHO CRYS SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 7,1 K RON— | — | — | 5,4 K RON |
| 91 | 91.OSTEOPATIE CARSIUM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,4 K RON— | — | — | -1,5 K RON |
| 92 | 92.RABEXPERT SRL▼ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7 K RON▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | -3,9 K RON | |
| 93 | 93.FIZIO ANDOGEO SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,2 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | -2,1 K RON | |
| 94 | 94.VITALIFE M&L SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,1 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | -786 RON | |
| 95 | 95.SANSI SANTE SRL▲ 2 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 5,1 K RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | -1,2 K RON | |
| 96 | 96.HISTOMEDICA TOP SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 7,1 K RON | |
| 97 | 97.LUCDENT SRL▼ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8 K RON▼ 89 % | ▼ 89 % | 35,8 K RON | |
| 98 | 98.MOSS DENT 2002 SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,7 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 8,8 K RON | |
| 99 | 99.SANO-REVIT SRL▲ 2 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.JOLIE MED SPA THERAPY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 K RON— | — | — | -3,3 K RON |