Top 100 firme — Colectarea deșeurilor nepericuloase, Constanța după datorii în 2015
48 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 48 cumulează 133,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 74,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POLARIS M.HOLDING SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 74,8 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 22,5 mil. RON | |
| 2 | 2.GREMLIN COMPUTER SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,4 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.UTILITĂȚI PUBLICE-GOSPODĂRIA COMUNALĂ SRL= | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 13,4 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 10,3 K RON | |
| 4 | 4.GBI SERVEIS SAU LLORET DEL MAR SUCURSALA CONSTANȚA= | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -34,8 K RON | |
| 5 | 5.OVI-PRESTCON SRL= | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 3,3 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 348,4 K RON | |
| 6 | 6.ECO-GHID INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -27,9 K RON | |
| 7 | 7.AGIGEASERV UTIL SRL▲ 4 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 140,6 % | ▲ 140,6 % | 34,1 K RON | |
| 8 | 8.REMAT RECYCLING POARTA ALBĂ SRL▼ 2 | Sat Poarta Albă, Comuna Poarta Albă, Constanţa | 1,1 mil. RON▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 24,2 K RON | |
| 9 | 9.EVERGREEN RECYCLING SRL▲ 1 | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 1 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 371 K RON | |
| 10 | 10.ECO GOLD INVEST SA▼ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -163,1 K RON | |
| 11 | 11.URANUS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 484 K RON▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | -405,3 K RON | |
| 12 | 12.AGIGEA EXPRES SRL▲ 1 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 384,4 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 13 | 13.SALUBRIZARE ŞI GOSPODĂRIE CUMPĂNA SRL▲ 1 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 378,7 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 4,4 K RON | |
| 14 | 14.GOSPODARIA LUMINA SRL▲ 5 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 340,9 K RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 50,1 K RON | |
| 15 | 15.COBALT SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 303,1 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -18,3 K RON | |
| 16 | 16.QUEEN RECYCLING SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 265,3 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -10,3 K RON | |
| 17 | 17.SERVICII DE SALUBRIZARE SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 227,7 K RON▲ 263,3 % | ▲ 263,3 % | 803 RON | |
| 18 | 18.SERVICII PUBLICE DE MENTENANTĂ MIHAIL KOGĂLNICEANU SRL▲ 4 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 216,6 K RON▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 13,4 K RON | |
| 19 | 19.MIH-MASTER SRL▼ 2 | Sat Cogealac, Comuna Cogealac, Constanţa | 144,9 K RON▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 78,4 K RON | |
| 20 | 20.SIBELA ŞEF SRL▲ 6 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 134,5 K RON▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | -4,4 K RON | |
| 21 | 21.RURAL SALUBRITATE MIRCEA VODĂ SRL= | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Constanţa | 133,5 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | -89,7 K RON | |
| 22 | 22.RECYCLING COR INVEST SRL▲ 2 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 122 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | -34,4 K RON | |
| 23 | 23.SALPORT SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 98,4 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 63,4 K RON | |
| 24 | 24.MARY & ALEXA BLUE SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 64,7 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -10,5 K RON | |
| 25 | 25.BIO-GHID INTERNATIONAL SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 51,8 K RON— | — | — | -11,4 K RON |
| 26 | 26.UTIL-ADSIC FÂNTÂNELE SRL▲ 11 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Constanţa | 50,6 K RON▲ 255,7 % | ▲ 255,7 % | -17,6 K RON | |
| 27 | 27.ENDNIL SRL= | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 46,7 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 32,6 K RON | |
| 28 | 28.AYANELV SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 45,4 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 2,6 K RON | |
| 29 | 29.EKO DEUTZEN SRL▲ 1 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 42,4 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 245,6 K RON | |
| 30 | 30.BALKANWOOLS SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 41,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 31 | 31.DORISAND STAR SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 39,6 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 80,3 K RON | |
| 32 | 32.TOTAL ECO SOLUTION SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,2 K RON▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 90,4 K RON | |
| 33 | 33.DEBORA PRIM SRLnou | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 23,2 K RON▲ 284,9 % | ▲ 284,9 % | -13,8 K RON | |
| 34 | 34.ECOWASTE INDUSTRIES SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 17,7 K RON▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | 0 RON | |
| 35 | 35.CLEANING VESSELS COMPANY SRL▲ 3 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 14 K RON0,0% | 0,0% | -25 RON | |
| 36 | 36.PLAST RECYCLING ONE SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,5 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 62,1 K RON | |
| 37 | 37.SC COMPLET COLECTOR SOLUTION SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 38 | 38.R.E.G. CLEANING NAVAL SRL▲ 9 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 10,3 K RON▲ 931 % | ▲ 931 % | -1,9 K RON | |
| 39 | 39.TEFI SERVICII PUBLICE SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 10 K RON— | — | — | 143,6 K RON |
| 40 | 40.ICOPET RECYCLING SRL▲ 2 | Sat Nisipari, Comuna Castelu, Constanţa | 7,9 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -299 RON | |
| 41 | 41.UNIVERSAL ECO SOLUTION SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,9 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -82 RON | |
| 42 | 42.GOSPODĂRIE COMUNALĂ PEȘTERA SRL▼ 1 | Sat Peştera, Comuna Peştera, Constanţa | 2,9 K RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 432 RON | |
| 43 | 43.RUCO CONSTANȚA SRLnou | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 2,5 K RON— | — | — | 5,4 K RON |
| 44 | 44.ELROWA ACTIV SRLnou | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 1 K RON— | — | — | 0 RON |
| 45 | 45.CENTRUL DE ACHIZIŢII GMV SRL▲ 1 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 802 RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 0 RON | |
| 46 | 46.GREEN STATE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 489 RON— | — | — | 2,2 K RON |
| 47 | 47.DRAGOŞ DINAMIC SRL▼ 4 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 347 RON▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | 5,6 K RON | |
| 48 | 48.ADYION 99 SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON |