Top 100 firme — Sănătate, Cluj după datorii în 2016
868 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 125,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 366,7 K RON, iar liderul atinge 18,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POLARIS MEDICAL S.R.L.▲ 2 | Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj | 18,3 mil. RON▲ 150,8 % | ▲ 150,8 % | -9,8 mil. RON | |
| 2 | 2.CBC LABORATORIES SA▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,9 mil. RON▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | 63,8 mil. RON | |
| 3 | 3.TRANSILVANIA HEALING CENTRE SRL▲ 87 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4 mil. RON▲ 1.144 % | ▲ 1.144 % | -665,4 K RON | |
| 4 | 4.MEDISPROF SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 2 mil. RON | |
| 5 | 5.DR PETRE MURESAN SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 124,7 K RON | |
| 6 | 6.CARDIOMED SRL▲ 122 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▲ 1.510,3 % | ▲ 1.510,3 % | 245 K RON | |
| 7 | 7.GAMMA MEDICAL SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | -381,7 K RON | |
| 8 | 8.TVM MED SERV SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 415,8 K RON | |
| 9 | 9.VALDI MEDICA SRL▲ 148 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 1.433,2 % | ▲ 1.433,2 % | -496,6 K RON | |
| 10 | 10.CENTRUL MEDICAL HALMASAN SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 28,8 K RON | |
| 11 | 11.CABINET DE ORTODONTIE BARBUR SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 884,7 K RON | |
| 12 | 12.MEDSTAR SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 25,6 K RON | |
| 13 | 13.OPTISAN 2002 SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 163,2 K RON | |
| 14 | 14.ATY DENT SRL▼ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 1,8 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.CLINICA DE DIAGNOSTIC PHOENIX SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 582,9 K RON | |
| 16 | 16.NEW BLUE LIFE SRL▲ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 243,7 % | ▲ 243,7 % | -462,3 K RON | |
| 17 | 17.MACE SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 265,3 K RON | |
| 18 | 18.CENTRUL MEDICO CHIRURGICAL INTERSERVISAN SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 19 | 19.GENETIC CENTER SRL▼ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 151,9 K RON | |
| 20 | 20.GYNIA SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.CLINICA DERMALIFE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON— | — | — | -267,6 K RON |
| 22 | 22.CLINIC MED DIAGNOSIS SRL▲ 2 | Municipiul Turda, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -131 K RON | |
| 23 | 23.ISO X CABINET PRIVAT DE RADIOLOGIE STOMATOLOGICA SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 115,9 K RON | |
| 24 | 24.OFTESTET MEDICAL SRL▲ 180 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 1.188,5 % | ▲ 1.188,5 % | 187 K RON | |
| 25 | 25.CARDIO TEAM SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 53,7 K RON | |
| 26 | 26.CENTRUL MEDICAL TRANSILVANIA SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.POLICLINICA UNION SRL▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 169,9 % | ▲ 169,9 % | -256,5 K RON | |
| 28 | 28.E URO SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 975,2 K RON | |
| 29 | 29.DENTALEUROPE SRL▼ 9 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -305,6 K RON | |
| 30 | 30.RT LOTUS CENTER SRL▲ 255 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 2.069,1 % | ▲ 2.069,1 % | -38,8 K RON | |
| 31 | 31.PROMEDICAL CENTER SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -96 K RON | |
| 32 | 32.SANTOMAR ONCODIAGNOSTIC SRL▲ 146 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 776,2 % | ▲ 776,2 % | 825,8 K RON | |
| 33 | 33.ANADENT RX S.R.L.▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 45,8 K RON | |
| 34 | 34.CABINET OFTA DR TOMI SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 760,1 K RON | |
| 35 | 35.CLINICĂ DENTARĂ S.A.▲ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 976 K RON▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 36 | 36.B S A ROM SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 969,7 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | -199,8 K RON | |
| 37 | 37.SABIN & WEIL RX SRL▲ 143 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 967,9 K RON▲ 681,5 % | ▲ 681,5 % | 320,3 K RON | |
| 38 | 38.CLINICA DE ORTOPEDIE SI CHIRURGIE MINIMAL INVAZIVA ORTOMED ALEX BUCUR SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 964,8 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 20,9 K RON | |
| 39 | 39.ULTRASONO MED SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 932,9 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 89,3 K RON | |
| 40 | 40.PEDIPAT SRL▲ 163 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 930,3 K RON▲ 801,8 % | ▲ 801,8 % | 297,7 K RON | |
| 41 | 41.DENTOCALM SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 861,6 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | -81,6 K RON | |
| 42 | 42.ECODIAGNOST SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 857,1 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 302,7 K RON | |
| 43 | 43.SARMOXA SRL▲ 312 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 831 K RON▲ 2.791,6 % | ▲ 2.791,6 % | -70,2 K RON | |
| 44 | 44.NERVADENT CABINET STOMATOLOGIC SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 829,6 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 16,6 K RON | |
| 45 | 45.DENTAL CARE SRL▼ 7 | Municipiul Turda, Cluj | 781,8 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -119,1 K RON | |
| 46 | 46.CMI PROFAMI SAN SRL▲ 109 | Municipiul Gherla, Cluj | 779,3 K RON▲ 385 % | ▲ 385 % | 54,8 K RON | |
| 47 | 47.CENTRUL DE PEDIATRIE SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 772 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 77,2 K RON | |
| 48 | 48.TERRA MED SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 723,2 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -40,9 K RON | |
| 49 | 49.IOFILI SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 719,3 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 22,6 K RON | |
| 50 | 50.ESTEDENT SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 713,8 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 46,7 K RON | |
| 51 | 51.FUERTEDENT S.R.L.▲ 527 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 691,3 K RON▲ 30.704,6 % | ▲ 30.704,6 % | 75,5 K RON | |
| 52 | 52.DIASAN SRL▲ 179 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 683,4 K RON▲ 822,7 % | ▲ 822,7 % | 75,5 K RON | |
| 53 | 53.CENTRU DE RADIOLOGIE DIGITALA S.R.L.▲ 98 | Municipiul Turda, Cluj | 675,2 K RON▲ 310,1 % | ▲ 310,1 % | 157,3 K RON | |
| 54 | 54.ONCOMED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 660,7 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -80,5 K RON | |
| 55 | 55.CENTRUL MEDICAL SAMUS SRL▼ 28 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 656,6 K RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | -9 K RON | |
| 56 | 56.SCUTUL NEGRU SPAM SRL▲ 113 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 651,5 K RON▲ 389,8 % | ▲ 389,8 % | 206,9 K RON | |
| 57 | 57.CLINICA VASCULARA VENART SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 645,4 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 46,2 K RON | |
| 58 | 58.HATDENT SRL▲ 56 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 643 K RON▲ 147,7 % | ▲ 147,7 % | 14,4 K RON | |
| 59 | 59.RODESSA SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 617,1 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -66,5 K RON | |
| 60 | 60.ONCOPROTECT SENOSAN SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 608,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 61 | 61.CENTRUL MEDICAL GALENUS SRL▲ 158 | Municipiul Turda, Cluj | 608 K RON▲ 650,7 % | ▲ 650,7 % | 13,1 K RON | |
| 62 | 62.MEDPRIME CLINIC SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 597 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -50,8 K RON | |
| 63 | 63.QUALITY MEDICAL CLINIC SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 588,8 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 26,6 K RON | |
| 64 | 64.EUROTRAT SRL▼ 23 | Municipiul Gherla, Cluj | 587,7 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 706,2 K RON | |
| 65 | 65.BALOG CENTER SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 587,1 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 27,9 K RON | |
| 66 | 66.NAPOSEM CLUJ SRL▼ 6 | Sat Cămăraşu, Comuna Cămăraşu, Cluj | 575,2 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -283,3 K RON | |
| 67 | 67.ARI DENT SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 566 K RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 88,5 K RON | |
| 68 | 68.OPTIROM SERVCOM IMPEX SRL▼ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 565,7 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | -57,3 K RON | |
| 69 | 69.INTERMED SERVICE LAB SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 563,6 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 4,1 K RON | |
| 70 | 70.MICROTRANSPLANT FOLICULAR SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 556,8 K RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | -233 K RON | |
| 71 | 71.ONCO SURG SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 555,6 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 428,8 K RON | |
| 72 | 72.ENDODENT SRL▼ 14 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 552,1 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -7,7 K RON | |
| 73 | 73.ROTMED SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 534 K RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 342,6 K RON | |
| 74 | 74.NOVOGYNPRO SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 533,2 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 549,5 K RON | |
| 75 | 75.VICKY DENT SRL▼ 13 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 511,9 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 14,1 K RON | |
| 76 | 76.INTERNOVIA ESTETIC SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 506,8 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -200,7 K RON | |
| 77 | 77.INTELIDENT MM SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 505 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | -115,7 K RON | |
| 78 | 78.ARS DENTIS SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 503,5 K RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 53,1 K RON | |
| 79 | 79.MEDARTIS DENT SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 492,6 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 98,1 K RON | |
| 80 | 80.HIPOCRATE IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 481,3 K RON▲ 59,6 % | ▲ 59,6 % | 56 K RON | |
| 81 | 81.PRO PSYCHE SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 480,5 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -29,4 K RON | |
| 82 | 82.RADIODENT SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 467,6 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 67,2 K RON | |
| 83 | 83.PODIATRIE SRL▲ 35 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 465,6 K RON▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | -107,7 K RON | |
| 84 | 84.ART ESTET SRL▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 456,1 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 4,7 K RON | |
| 85 | 85.MEDSAN SRL▲ 32 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 453,9 K RON▲ 79 % | ▲ 79 % | 196,7 K RON | |
| 86 | 86.POLICLINICA OPRIȘANI SRL▲ 14 | Municipiul Turda, Cluj | 453,9 K RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | -73,2 K RON | |
| 87 | 87.STOMESTET S.A.▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 453,6 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 640,7 K RON | |
| 88 | 88.MONDENT STOMA SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 442,8 K RON▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 527,2 K RON | |
| 89 | 89.DENTAL FLASH SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 442,5 K RON— | — | -28,1 K RON | |
| 90 | 90.AIDENT CENTER SRL▲ 274 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 437,9 K RON▲ 1.648,2 % | ▲ 1.648,2 % | -1,4 K RON | |
| 91 | 91.CLINICA MARIA SRL▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 424,5 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 248,5 K RON | |
| 92 | 92.RECARDIO SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 421,8 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 83,1 K RON | |
| 93 | 93.VIVADENT SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 413,9 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -43,9 K RON | |
| 94 | 94.LIPOLINE SRL▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 399 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 33,8 K RON | |
| 95 | 95.LPA POLIMEDICA S.R.L.▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 387,5 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 16,8 K RON | |
| 96 | 96.DERMAVISION SRL▼ 73 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 376,7 K RON▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 721 RON | |
| 97 | 97.CENTRUL MEDICAL SANRADEX SRL▲ 123 | Municipiul Dej, Cluj | 375,7 K RON▲ 368,3 % | ▲ 368,3 % | 7,7 K RON | |
| 98 | 98.OLGAMED SRL▼ 12 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 371,7 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 51,1 K RON | |
| 99 | 99.ORTOSMILE STOMA SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 368,1 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 57 K RON | |
| 100 | 100.PROLIDENT SERV SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 366,7 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 92,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Cluj
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
878 firme · 857,8 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
699 firme · 478,5 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
42 firme · 242,9 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
158 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
180 firme · 93,2 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
9 firme · 30,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
37 firme · 26,8 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
23 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
7 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
29 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
3 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
6 firme · 207,1 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 182,7 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 158,7 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
3 firme · 109 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 79,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
2 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
1 firme · 0 RON