Top 100 firme — IT și comunicații, Cluj după datorii în 2015
2.142 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 601,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,2 mil. RON, iar liderul atinge 55,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NEW COM TELECOMUNICATII SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,8 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -9,4 K RON | |
| 2 | 2.NCN STUDIO TV SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 47,1 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -13,7 mil. RON | |
| 3 | 3.SDL LANGUAGE WEAVER S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,2 mil. RON▲ 122,6 % | ▲ 122,6 % | 2 mil. RON | |
| 4 | 4.TRANSILVANIA LOOK SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,4 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -17,1 mil. RON | |
| 5 | 5.NET BRINEL SA▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,5 mil. RON▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 5,9 mil. RON | |
| 6 | 6.NAGARRO S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 7 | 7.ENDAVA ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,5 mil. RON▲ 97,6 % | ▲ 97,6 % | 29,3 mil. RON | |
| 8 | 8.TRANSILVANIA MEDIA GROUP PRODUCTIONS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,3 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -5,9 mil. RON | |
| 9 | 9.COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 15,2 mil. RON▲ 183,4 % | ▲ 183,4 % | 3 mil. RON | |
| 10 | 10.NTT DATA ROMANIA S.A.▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 14 mil. RON | |
| 11 | 11.GLOBALLOGIC ROMANIA S.R.L.▲ 50 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11 mil. RON▲ 594,2 % | ▲ 594,2 % | 13,7 mil. RON | |
| 12 | 12.NATIONAL INSTRUMENTS ROMANIA SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,1 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 942,3 K RON | |
| 13 | 13.COMSIS SERVICE SRL= | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 10,1 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 431,2 K RON | |
| 14 | 14.BETFAIR ROMANIA DEVELOPMENT SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,9 mil. RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 7,2 mil. RON | |
| 15 | 15.AROBS TRANSILVANIA SOFTWARE S.A.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,8 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 8,7 mil. RON | |
| 16 | 16.NEUSOFT EDC SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,6 mil. RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | -2,1 mil. RON | |
| 17 | 17.CODEC SPAT SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,3 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -317,4 K RON | |
| 18 | 18.ACCESA IT SYSTEMS SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,7 mil. RON▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 19 | 19.STRATEC BIOMEDICAL SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,2 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 20 | 20.8X8 INTERNATIONAL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 mil. RON— | — | — | 81,1 K RON |
| 21 | 21.RO PLANET SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,9 mil. RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 157,7 K RON | |
| 22 | 22.3PILLAR GLOBAL SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 3,6 mil. RON | |
| 23 | 23.HIPARION SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 24 | 24.GARMIN CLUJ SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 1 mil. RON | |
| 25 | 25.TORA TRADING SERVICES SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,6 mil. RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 579,7 K RON | |
| 26 | 26.MHP CONSULTING ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 965 K RON | |
| 27 | 27.CENTRUL DE AFACERI IT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,2 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 393,2 K RON | |
| 28 | 28.SKYLINE SOFT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,2 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -156,9 K RON | |
| 29 | 29.ACTIVE POWER SOLUTIONS SRL▲ 14 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4,1 mil. RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 30 | 30.BROADRIDGE TRADING AND CONNECTIVITY SOLUTIONS S.R.L.▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,9 mil. RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | -513,4 K RON | |
| 31 | 31.UNIQA SOFTWARE SERVICES S.R.L.▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,7 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 46,4 K RON | |
| 32 | 32.LOHIKA SYSTEMS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON— | — | — | 8,9 K RON |
| 33 | 33.ZIPPER DATA SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 983,8 K RON | |
| 34 | 34.ISDC ROMANIA SRL▼ 1 | Comuna Floreşti, Cluj | 3,6 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 634,3 K RON | |
| 35 | 35.IMPACT STRATEGIC SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 36 | 36.COMUNICATII STARNET MEDIA SRL▲ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 416 K RON | |
| 37 | 37.GARESSIO SRL▲ 93 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 385 % | ▲ 385 % | 2,5 mil. RON | |
| 38 | 38.TELENAV SOFTWARE SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 39 | 39.EVOZON SYSTEMS SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 3 mil. RON | |
| 40 | 40.ERDELYI HIRADO EDITURA SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 38,4 K RON | |
| 41 | 41.GREEN COMPUTERS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -523,1 K RON | |
| 42 | 42.KBIT SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9 mil. RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | -60,4 K RON | |
| 43 | 43.YONDER SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 3,9 mil. RON | |
| 44 | 44.TRANSART SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 329,3 K RON | |
| 45 | 45.PEOPLE FOR BUSINESS SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 340,2 K RON | |
| 46 | 46.FORTUNE SOFT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -414,4 K RON | |
| 47 | 47.VIPER PRODUCTION SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -170,9 K RON | |
| 48 | 48.TELCONSTRUCT VEST SRL▲ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 861,1 K RON | |
| 49 | 49.COMPANIA DE INFORMATICA APLICATA SA▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -1,3 mil. RON | |
| 50 | 50.ISSA ESTATE S.R.L.▲ 1.504 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 107.785,9 % | ▲ 107.785,9 % | -1,3 mil. RON | |
| 51 | 51.VM&F ADVANCED OUTSOURCING SOFTWARE SRL▲ 107 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 372,8 % | ▲ 372,8 % | 6,5 mil. RON | |
| 52 | 52.TAIN TECH SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.EVISION SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 376 K RON | |
| 54 | 54.REGNOLOGY FRR ROMANIA S.R.L.▼ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 55 | 55.QUBIZ SOLUTIONS SRL▲ 227 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 759,7 % | ▲ 759,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 56 | 56.ARTSOFT CONSULT SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 947,8 K RON | |
| 57 | 57.TRILULILU SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -569,5 K RON | |
| 58 | 58.NEOMEQ S.R.L.▲ 143 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 419,7 % | ▲ 419,7 % | 299 K RON | |
| 59 | 59.IKORSOFT SRL▲ 115 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 329,5 % | ▲ 329,5 % | 186,4 K RON | |
| 60 | 60.MENTOR 2 INVEST DEZVOLTARE PROIECTE S.R.L.▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -224,8 K RON | |
| 61 | 61.PROVINCIA NEWS SRL▲ 2 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | -107,3 K RON | |
| 62 | 62.ACCESA IT CONSULTING SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 63 | 63.QUANTIC LAB SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | -266,3 K RON | |
| 64 | 64.ZONGA MUSIC S.A.▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -832,1 K RON | |
| 65 | 65.PITECHAPPS SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -75,8 K RON | |
| 66 | 66.CENTRUL DE INFORMATICA FARA FRONTIERE SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | -521,1 K RON | |
| 67 | 67.PROPERTY SHARK SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 6,4 mil. RON | |
| 68 | 68.STARNET CONSULTING SRL▲ 49 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 126,1 % | ▲ 126,1 % | 216,9 K RON | |
| 69 | 69.FO COMUNICATII SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 15,5 K RON | |
| 70 | 70.JPARD SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON— | — | — | 836,6 K RON |
| 71 | 71.EXTRANET SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 637 K RON | |
| 72 | 72.CLEVER MEDIA NETWORK SRL▼ 55 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | 97,1 K RON | |
| 73 | 73.DELTA WYE SOFTWARE SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -2,9 K RON | |
| 74 | 74.INTACCT DEVELOPMENT ROMANIA SRL▲ 251 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 690,8 % | ▲ 690,8 % | 885,5 K RON | |
| 75 | 75.LP DIGITAL SYSTEM IT SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | -329,9 K RON | |
| 76 | 76.SOPRANO DESIGN SRL▲ 73 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 163 % | ▲ 163 % | -420 K RON | |
| 77 | 77.IRON MOUNTAIN ROMANIA SERVICE SRL▼ 45 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5 mil. RON▼ 62 % | ▼ 62 % | 336,8 K RON | |
| 78 | 78.CASTEL CONSULT COMPANY SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 598 RON | |
| 79 | 79.CARTOGRAPHIA STUDIUM SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 54,7 K RON | |
| 80 | 80.PRO CABLE SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 199,9 K RON | |
| 81 | 81.LIFE IS HARD S.A.▼ 17 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 719,5 K RON | |
| 82 | 82.LOGICODE SA▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -112,9 K RON | |
| 83 | 83.AXON SOFT SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -114,8 K RON | |
| 84 | 84.KONTRAX ITS SRL▼ 19 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | -215,2 K RON | |
| 85 | 85.YOPESO ROMANIA SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 16,5 K RON | |
| 86 | 86.ONYX BEACON SRL▲ 111 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 251,8 % | ▲ 251,8 % | -627,3 K RON | |
| 87 | 87.INFOCOMM SYSTEMS SRL▼ 10 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 27,8 K RON | |
| 88 | 88.AGRO TV NETWORK SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | -286,8 K RON | |
| 89 | 89.GLOBANT IT ROMANIA S.R.L.▲ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 588,2 K RON | |
| 90 | 90.GSR GRUP SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 417,8 K RON | |
| 91 | 91.OPTIMA SOFTWARE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -42,9 K RON | |
| 92 | 92.SURTECO DECOR SRL BUTTENWIESEN SUCURSALA CLUJ▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 25,1 K RON | |
| 93 | 93.ELEKTRONISCHE ARCHIV VERSCHLUSSELUNG SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | -236,6 K RON | |
| 94 | 94.SIALTPRO SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 120 K RON | |
| 95 | 95.LISAM SYSTEMS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON— | — | — | -14,1 K RON |
| 96 | 96.INTERACTIV BUSINESS SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON0,0% | 0,0% | -102,9 K RON | |
| 97 | 97.SOFTLINK CENTRAL EUROPE SRL▲ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 113,2 K RON | |
| 98 | 98.TV NET INTERNATIONAL SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON0,0% | 0,0% | -10,6 K RON | |
| 99 | 99.VE GLOBAL ROMANIA LIMITED S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON— | — | — | 288,3 K RON |
| 100 | 100.CHICAGO TOUR SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -24,1 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Cluj
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
1.399 firme · 8,1 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
2.434 firme · 3,3 mld. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
183 firme · 664,2 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
114 firme · 521,6 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
50 firme · 366,1 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
16 firme · 196,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
288 firme · 141,8 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
256 firme · 127,1 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
107 firme · 120,3 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
125 firme · 75 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
26 firme · 71,9 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
160 firme · 59,4 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
53 firme · 51,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
83 firme · 42,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
50 firme · 27 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
29 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
48 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
50 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
51 firme · 11 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
24 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
31 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
13 firme · 7 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
13 firme · 5 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
5 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
8 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
11 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
15 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
4 firme · 986,1 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 728 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 4,1 K RON