Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Cluj după datorii în 2022
2.350 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 869,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2,2 mil. RON, iar liderul atinge 114,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WINNERS FIRST S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 114,2 mil. RON▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | -7,3 mil. RON | |
| 2 | 2.GRAND HOTEL SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,4 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 11,9 mil. RON | |
| 3 | 3.APULUM TURISM S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,4 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 79,1 K RON | |
| 4 | 4.PRITAX INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,2 mil. RON▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 24,2 mil. RON | |
| 5 | 5.TRANSILVANIA TREK SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,6 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.NOODLE PACK SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33 mil. RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 655,5 K RON | |
| 7 | 7.WEST CITY HOTEL SRL▼ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 31,6 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 91 K RON | |
| 8 | 8.COMSIS SERVICE SRL▲ 3 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 25,6 mil. RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.SMAV EXIM SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,5 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 4,6 mil. RON | |
| 10 | 10.NOVELLI DESIGN SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,1 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.SUNFLOWER SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,3 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -98,3 K RON | |
| 12 | 12.SAMSARA FOOD SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 597,9 K RON | |
| 13 | 13.TURDA DEVELOPMENT SRL= | Municipiul Turda, Cluj | 10,6 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -350 K RON | |
| 14 | 14.HOLD INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,1 mil. RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.EUPHORIA PUB SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,1 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 3,6 mil. RON | |
| 16 | 16.MULTIROL PRODCOM IMPEX SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 17 | 17.KLAUSEN BURGER SRL▲ 52 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 8,8 mil. RON▲ 239,1 % | ▲ 239,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 18 | 18.WOLF'S LAIR S.R.L.▲ 99 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu, Cluj | 8,3 mil. RON▲ 394,5 % | ▲ 394,5 % | 129 K RON | |
| 19 | 19.GOSPODARUL DIN ARDEAL SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,7 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | -651,1 K RON | |
| 20 | 20.NOI BUSINESS SOLUTIONS SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,5 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.BIO BOX SRL▼ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 7,1 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 37,3 K RON | |
| 22 | 22.LUNCH BOX SRL▲ 40 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,1 mil. RON▲ 155,4 % | ▲ 155,4 % | 5,5 mil. RON | |
| 23 | 23.BRAVA GRUP CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,9 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | -1,4 mil. RON | |
| 24 | 24.CSA BRAVIA SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 6,9 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 161,8 K RON | |
| 25 | 25.UNIVERS T SA▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,8 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 6,6 mil. RON | |
| 26 | 26.ADWAY DIRECTION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,6 mil. RON▲ 182,2 % | ▲ 182,2 % | -142,1 K RON | |
| 27 | 27.WILCZY SZANIEC S.R.L.▲ 242 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu, Cluj | 6,5 mil. RON▲ 873,9 % | ▲ 873,9 % | 501,7 K RON | |
| 28 | 28.RESTOEVENTS SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,2 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 3,2 mil. RON | |
| 29 | 29.PUFFY PUMPKIN SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,1 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -2,6 mil. RON | |
| 30 | 30.ANDRA COM INTERNATIONAL SERVICE SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,9 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 31 | 31.JAXX GARAGE SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,9 mil. RON▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.SOMPAN INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,8 mil. RON▲ 506,4 % | ▲ 506,4 % | 2 mil. RON | |
| 33 | 33.DRISCO SRL▲ 12 | Sat Muntele Băişorii, Comuna Băişoara, Cluj | 5,3 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.PREMIER SERV SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,3 mil. RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 310,5 K RON | |
| 35 | 35.ADMIN SOFTWARE SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,3 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 261,1 K RON | |
| 36 | 36.BENTIANA SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,2 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 99,8 K RON | |
| 37 | 37.MEANDER SRL▲ 1 | Loc. Băiţa, Municipiul Gherla, Cluj | 5 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | -192,3 K RON | |
| 38 | 38.GOOD FOOD SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,9 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | -628,4 K RON | |
| 39 | 39.MARTY PAN SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,9 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 98,3 K RON | |
| 40 | 40.ROATA FAGET SRL▼ 5 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 41 | 41.KLAUSENBURG CAFE SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -460,4 K RON | |
| 42 | 42.VIRTUAL WORLD SRL▲ 609 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,7 mil. RON▲ 1.970,5 % | ▲ 1.970,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 43 | 43.SHOWTECHNIC SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,6 mil. RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 44 | 44.BISTRO SENIOR CASA DE PIATRA SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,6 mil. RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 190,2 K RON | |
| 45 | 45.DANUBE TRANS SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 4,5 mil. RON— | — | -8,1 K RON | |
| 46 | 46.PIZZERIA D'AUTORE S.R.L.▲ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4 mil. RON▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 3 mil. RON | |
| 47 | 47.HOTEL RIVER PARK S.R.L.▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,3 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 48 | 48.TISA RESIDENCE SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,2 mil. RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 238,1 K RON | |
| 49 | 49.VBS BROTHERS S.R.L.▼ 2 | Sat Suatu, Comuna Suatu, Cluj | 4,2 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -329,2 K RON | |
| 50 | 50.DOV IMPERIAL SRL▼ 7 | Municipiul Dej, Cluj | 4,1 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 58,2 K RON | |
| 51 | 51.RES QUALITY FOOD SRL▼ 2 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 854,4 K RON | |
| 52 | 52.GRĂDINA DE VARĂ BOEMA SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 616,5 K RON | |
| 53 | 53.MILENIUM COMPLEX TURISTIC SRL▲ 4 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 4 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 250,5 K RON | |
| 54 | 54.ANTILAG SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,9 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 737,7 K RON | |
| 55 | 55.ART NOUVEAU SRL▼ 13 | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 3,9 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 7,2 K RON | |
| 56 | 56.TREI GHEJANI SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,8 mil. RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 1,9 mil. RON | |
| 57 | 57.SUNFISH RESTAURANT S.R.L.▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,7 mil. RON▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 0 RON | |
| 58 | 58.CASA SOMESEANA SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 7,9 K RON | |
| 59 | 59.ALEX & GEORGE IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▼ 75 % | ▼ 75 % | 4,5 mil. RON | |
| 60 | 60.SALIS SPA HOTEL S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 3,5 mil. RON— | — | — | 695,6 K RON |
| 61 | 61.CARA CUCINA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5 mil. RON— | — | -70,5 K RON | |
| 62 | 62.ZET CORPORATION SRL▼ 4 | Municipiul Gherla, Cluj | 3,5 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.HARA SERVCOM SRL▲ 38 | Municipiul Dej, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 227,8 K RON | |
| 64 | 64.SECRET SPA SRL▲ 39 | Sat Savadisla, Comuna Savadisla, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 74,6 K RON | |
| 65 | 65.REMO IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Turda, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -42,2 K RON | |
| 66 | 66.RZR SERVICES SRL▲ 248 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 mil. RON▲ 449,8 % | ▲ 449,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 67 | 67.VIZUINA LUPULUI S.R.L.▲ 56 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 106,3 % | ▲ 106,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 68 | 68.MIS PETROL SRL▲ 68 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 69 | 69.MONTANA TOUR SRL▼ 10 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 3 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 947 K RON | |
| 70 | 70.EUNICIA SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,9 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 78,8 K RON | |
| 71 | 71.MUNBO S.R.L.▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 72 | 72.LUXURY NOOK SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | -130,8 K RON | |
| 73 | 73.ALEXOR SRL= | Municipiul Turda, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -81,4 K RON | |
| 74 | 74.TOBIROM SRL▲ 210 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 345,7 % | ▲ 345,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 75 | 75.MYSTIC NIGHT SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 25,9 K RON | |
| 76 | 76.MUSTANG TOUR SRL▲ 9 | Municipiul Dej, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 3,2 mil. RON | |
| 77 | 77.SYNDICATE LODGING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON— | — | — | -26,2 K RON |
| 78 | 78.FARID SRL▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | -270,1 K RON | |
| 79 | 79.ISTANBUL DELIGHT SRL▼ 14 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -22,5 K RON | |
| 80 | 80.NAPOLI INTERNATIONAL SRL▲ 188 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 296,6 % | ▲ 296,6 % | 970,5 K RON | |
| 81 | 81.ROTOURS INTERNATIONAL S.R.L.▼ 6 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 2,5 mil. RON | |
| 82 | 82.SQUARE HOTEL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 334,3 K RON | |
| 83 | 83.STUDIO 1 TRANSILVANIA SRL▲ 85 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 135,4 % | ▲ 135,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 84 | 84.NEW COFFEE BRAND S.R.L.▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 174,1 K RON | |
| 85 | 85.THE CLUB TRANSILVANIA S.A.▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | -946,1 K RON | |
| 86 | 86.SATTVA SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -362,1 K RON | |
| 87 | 87.FORM SPACE EVENTS SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 1 mil. RON | |
| 88 | 88.TRIPLEX CONSTRUCTIA SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 16 K RON | |
| 89 | 89.OLMIN SRL▲ 42 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 62 % | ▲ 62 % | 336,9 K RON | |
| 90 | 90.GOSPODINA CENTRAL SRL▼ 14 | Municipiul Turda, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 19,9 K RON | |
| 91 | 91.SULTAN BOX S.R.L.▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 996,4 K RON | |
| 92 | 92.BUSINESS RISTO DEVELOPMENT SRL▼ 1 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 2,3 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 800,5 K RON | |
| 93 | 93.ATHOS PRODCOM SRL▼ 14 | Sat Turmasi, Comuna Mociu, Cluj | 2,3 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 52,3 K RON | |
| 94 | 94.PITAS FOOD & DISTRIBUTION SRL▼ 53 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 627,5 K RON | |
| 95 | 95.CRIDENS TOP SRL▲ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 96 | 96.NEO BONANZA SRL▲ 356 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 495 % | ▲ 495 % | 1,3 mil. RON | |
| 97 | 97.CASA 9 SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 354,6 K RON | |
| 98 | 98.CASA RATIU DE NAGYLAK SRL▼ 10 | Sat Petreştii de Jos, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 3 K RON | |
| 99 | 99.DANANCA COMIMPEX SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 64,1 K RON | |
| 100 | 100.TOSKANA CRIS SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 1,5 mil. RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Cluj
CAEN 5610
Restaurante
595 firme · 672,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
274 firme · 564,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
163 firme · 498,2 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
457 firme · 282,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
135 firme · 147,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
399 firme · 95,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
134 firme · 77,4 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
22 firme · 31,7 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
11 firme · 23,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
27 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
20 firme · 865,4 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 403,9 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON