Top 100 firme — Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții, Cluj după datorii în 2022
72 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 72 cumulează 112,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -18,8 K RON, iar liderul atinge 24 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PLAST TECHNIK SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24 mil. RON▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 24,2 mil. RON | |
| 2 | 2.TERMOVEST PROD SRL= | Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj | 13,8 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.NK IMOBIL S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,7 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -514,1 K RON | |
| 4 | 4.IZOTERMA PLAST PROD S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,4 mil. RON— | — | — | 24,8 K RON |
| 5 | 5.TERMOTEC SRL▼ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 6,1 mil. RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -89,2 K RON | |
| 6 | 6.SIBREM GLASS SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,4 mil. RON▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 72 K RON | |
| 7 | 7.IZOPICK S.R.L.nou | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 4,2 mil. RON▲ 166 % | ▲ 166 % | 1,4 mil. RON | |
| 8 | 8.MARIBA PROD COMIMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Dej, Cluj | 4,2 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 205,3 K RON | |
| 9 | 9.EDIX SRL▼ 3 | Municipiul Gherla, Cluj | 3,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 205,1 K RON | |
| 10 | 10.FEREASTRA YZO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 132,3 % | ▲ 132,3 % | 86,8 K RON | |
| 11 | 11.TERMOPLAST PRODUCATOR DE TIMPLARII SRL▼ 4 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 3,1 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 22,4 K RON | |
| 12 | 12.LAVGLAS SRL▼ 2 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 452,4 K RON | |
| 13 | 13.GEKO TERM PROD SRL▼ 4 | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 2 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 341,7 K RON | |
| 14 | 14.OPEN PARK S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,9 mil. RON▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | -551,6 K RON | |
| 15 | 15.FOCUS GLOBAL PLAST SRL▲ 4 | Municipiul Dej, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 82 % | ▲ 82 % | 84,8 K RON | |
| 16 | 16.IMPERIAL SECURITY SRL▼ 4 | Sat Saradis, Comuna Feleacu, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 153,1 K RON | |
| 17 | 17.MECELEC PLASTIC COMPOZIT SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 122,7 % | ▲ 122,7 % | 863,3 K RON | |
| 18 | 18.CONSTRUCT PLAST SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 20,3 K RON | |
| 19 | 19.TERMO LINE SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 130,9 K RON | |
| 20 | 20.TERMOTECH TOTAL S.R.L.▲ 1 | Sat Sânpaul, Comuna Sinpaul, Cluj | 1 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 149,4 K RON | |
| 21 | 21.DENITERM S.R.L.▼ 5 | Sat Petreştii de Mijloc, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 956,7 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 323,4 K RON | |
| 22 | 22.MGA SUPERMAX S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 840,5 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 13,1 K RON | |
| 23 | 23.MARIBA GLASS SRL▼ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 835,7 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -5,1 K RON | |
| 24 | 24.ALISTERM CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 820,1 K RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 240,3 K RON | |
| 25 | 25.PRO PLAST PRODCOM SRL▼ 5 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 784,5 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 381,9 K RON | |
| 26 | 26.MIKO PLAST IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 776,5 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -83,3 K RON | |
| 27 | 27.LUMVAS SRL▲ 1 | Sat Chiuieşti, Comuna Chiuieşti, Cluj | 759,2 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 1,5 K RON | |
| 28 | 28.SOFITERM SRL▼ 2 | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 630 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -10,6 K RON | |
| 29 | 29.THERMONICDENT SRL▲ 5 | Municipiul Gherla, Cluj | 563 K RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 1,8 K RON | |
| 30 | 30.LEVITERM SRL= | Municipiul Dej, Cluj | 548,9 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -6,1 K RON | |
| 31 | 31.RAYCLOD SRL▲ 1 | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 524,2 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -28,4 K RON | |
| 32 | 32.GLASSPOR SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 472,9 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | -132,1 K RON | |
| 33 | 33.K P UNIVERSAL CALCULATOARE TELECOMUNICATII SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 406,1 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 0 RON | |
| 34 | 34.LARDEN COM SRL▼ 3 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 365,3 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | -80,8 K RON | |
| 35 | 35.DOORMAX PLAST S.R.L.▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 348,5 K RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | -136,6 K RON | |
| 36 | 36.GLASS & PORCELAIN INTERNATIONAL EXPORT SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 338,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 37 | 37.ALMAIRIM PRODCOM IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 328,7 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 413 K RON | |
| 38 | 38.LARDEN TRADING SRL= | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 318,6 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -82,3 K RON | |
| 39 | 39.WENDEL WINDOW SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 302,8 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 65 K RON | |
| 40 | 40.DAPLAST SRL= | Sat Căianu-Vama, Comuna Căianu, Cluj | 301,5 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 5,8 K RON | |
| 41 | 41.STARTPLAST SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 266,8 K RON▲ 446,3 % | ▲ 446,3 % | 287,9 K RON | |
| 42 | 42.MARIBA PLAST SRL▲ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 250,9 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -3,1 K RON | |
| 43 | 43.NOVALEX SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 237,6 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 41,3 K RON | |
| 44 | 44.TERMO GLOBUS SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 223,1 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 60,6 K RON | |
| 45 | 45.ROPLAST NAPOCA SRL▲ 2 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 208,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 46 | 46.STARLINE SRL▲ 2 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 204,2 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -21 K RON | |
| 47 | 47.INDCOM S V PRODUCTIE SI DESFACERE SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 156,3 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 151,8 K RON | |
| 48 | 48.SOFITERM IMPEX SRL▼ 7 | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 146,2 K RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 38,9 K RON | |
| 49 | 49.IONUŢ PLAST SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 128,8 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -2,5 K RON | |
| 50 | 50.TRANSPARENT PRESS S.R.L.nou | Sat Filea de Jos, Comuna Ciurila, Cluj | 94,3 K RON— | — | -4,9 K RON | |
| 51 | 51.TAMPLARIE GADALEAN SRL▼ 7 | Sat Căianu-Vama, Comuna Căianu, Cluj | 92,9 K RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | -7,8 K RON | |
| 52 | 52.IMPEX SPLENDID SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.PLAST INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.RUYA INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,9 K RON— | — | — | -51,9 K RON |
| 55 | 55.LEVITHERMS SRL= | Municipiul Dej, Cluj | 66,9 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -4,8 K RON | |
| 56 | 56.BDP DINAMIC CONSTRUCT SRL= | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 63,9 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 31,4 K RON | |
| 57 | 57.NANO VASY SRL▲ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 44,2 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 55,9 K RON | |
| 58 | 58.QUALITY PLAST SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 33,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.SICHALOPLAS S.R.L.nou | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 24,3 K RON— | — | — | 5,2 K RON |
| 60 | 60.MERIT INVEST SRL▲ 2 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 22,2 K RON▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 203 K RON | |
| 61 | 61.RADNANA STIREN IMPEX SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,3 K RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 223,5 K RON | |
| 62 | 62.MANU & LUCI SRL▲ 1 | Sat Fodora, Comuna Aschileu, Cluj | 7,2 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 5,9 K RON | |
| 63 | 63.TERMOSER PROD S.R.L.nou | Sat Sântioana, Comuna Ţaga, Cluj | 5,7 K RON— | — | — | -5,9 K RON |
| 64 | 64.FASTFOXPRINT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,3 K RON— | — | — | -5,5 K RON |
| 65 | 65.GUTFENSTER SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,2 K RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | -6 K RON | |
| 66 | 66.AMG FENSTER PROD S.R.L.▼ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 2,1 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 48 RON | |
| 67 | 67.PLASTENACHE S.R.L.▼ 8 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,9 K RON▼ 94,5 % | ▼ 94,5 % | 10,8 K RON | |
| 68 | 68.POLISTIRENPROD SRL▼ 2 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 1,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 69 | 69.GEIS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 202 RON— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.MRD WINDOWS FEATURE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 153 RON— | — | — | -153 RON |
| 71 | 71.SB KARI PLAST SRL▼ 3 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 72 | 72.KARIPLAST PROFILE SRL▼ 20 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -18,8 K RON▼ 118 % | ▼ 118 % | 34,7 K RON |