Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Cluj după datorii în 2014
98 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 98 cumulează 28 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 1,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.C&I LEMN CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Iara, Comuna Iara, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -625,2 K RON | |
| 2 | 2.LOREDANA & CRINA SRL= | Sat Smida, Comuna Beliş, Cluj | 1,6 mil. RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 156,8 K RON | |
| 3 | 3.EUROCIP IMPORT EXPORT SRL▲ 2 | Comuna Poieni, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 73,9 K RON | |
| 4 | 4.MARITRANS SRL▲ 3 | Municipiul Gherla, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 34,6 K RON | |
| 5 | 5.DEUROM IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 1,3 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 377,7 K RON | |
| 6 | 6.BREXIM SRLnou | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 16,6 K RON | |
| 7 | 7.EDI WOOD SRL▲ 15 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 167,6 % | ▲ 167,6 % | 145,3 K RON | |
| 8 | 8.EUROGATER SRL▲ 7 | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 378,3 K RON | |
| 9 | 9.MONORADAS SRL▲ 5 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | -5,3 K RON | |
| 10 | 10.MEGA TEST SRL▼ 2 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -67,1 K RON | |
| 11 | 11.RODESI SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 821,1 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 158,6 K RON | |
| 12 | 12.TO & RANK SRL= | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 688,6 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 5,2 K RON | |
| 13 | 13.C&M FOREST SRL= | Sat Bologa, Comuna Poieni, Cluj | 650,5 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 2,2 K RON | |
| 14 | 14.SM WOOD PRODCOM SRL▲ 12 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 615,2 K RON▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 2,9 K RON | |
| 15 | 15.AGASTAU PRODCOM SRL▼ 5 | Comuna Mărgău, Cluj | 610,6 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 116,3 K RON | |
| 16 | 16.CENTAURO IMPEX SRL▲ 1 | Comuna Dăbâca, Cluj | 550,5 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 14,1 K RON | |
| 17 | 17.PETRICOM IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 541,4 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 69,4 K RON | |
| 18 | 18.NYK FOREST SRL▼ 2 | Municipiul Dej, Cluj | 533,6 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 221,7 K RON | |
| 19 | 19.PLESILVA COMTRANS IMPEX SRL▼ 8 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 520,5 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 42 K RON | |
| 20 | 20.MAT FOREST SRL▼ 2 | Comuna Călăţele, Cluj | 500,8 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 67,3 K RON | |
| 21 | 21.SANMAR PRODCOM IMPEX SRL= | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 469,6 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -17,5 K RON | |
| 22 | 22.TODEA BIS SRL▲ 2 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 455,7 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 163,8 K RON | |
| 23 | 23.ROCHIDA SRL▼ 3 | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 451,3 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 6,1 K RON | |
| 24 | 24.MONDMARC SRL▲ 4 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 383,5 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -28,1 K RON | |
| 25 | 25.BORTOS IMPORT EXPORT SRL▲ 2 | Comuna Mărgău, Cluj | 365 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -16,7 K RON | |
| 26 | 26.GINGINEASA SRL▲ 3 | Sat Răchitele, Comuna Mărgău, Cluj | 333,2 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -46,9 K RON | |
| 27 | 27.ZORILE CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 324,8 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 179 K RON | |
| 28 | 28.GRINDU PROD SRL▲ 6 | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 320,7 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -27,6 K RON | |
| 29 | 29.VNCR IMPEX SRL▲ 12 | Municipiul Gherla, Cluj | 309,3 K RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | -44,1 K RON | |
| 30 | 30.ZONA NATURALA SRL▲ 3 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 303,8 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -8,3 K RON | |
| 31 | 31.FABRICA DE MOBILA SALAJANA SRL▲ 1 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 302,8 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -3,9 K RON | |
| 32 | 32.TINUTA PRODCOM SRL▼ 1 | Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj | 302,4 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -29,7 K RON | |
| 33 | 33.ELDARA LEMN SRL▲ 4 | Sat Buneşti, Comuna Mintiu Gherlii, Cluj | 282,4 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 555 RON | |
| 34 | 34.ADI FOREST SRL▲ 5 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 268,9 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | -43,4 K RON | |
| 35 | 35.IZVORUL BRADULUI SRL▼ 5 | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 260,8 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 8,5 K RON | |
| 36 | 36.MOBLAND PROD SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 243,5 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 50,5 K RON | |
| 37 | 37.SOMESTRANS SRL▼ 1 | Comuna Gilău, Cluj | 226,6 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 125,4 K RON | |
| 38 | 38.CORAULIS SRL▼ 3 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 206,5 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 270,6 K RON | |
| 39 | 39.MAGDALA IMPORT EXPORT SRL▲ 3 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 177,4 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -82 RON | |
| 40 | 40.COMUN IMPEX 2004 SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 164,7 K RON0,0% | 0,0% | -525 RON | |
| 41 | 41.GP JOSENI IMPORT EXPORT SRL▲ 5 | Comuna Savadisla, Cluj | 154,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 42 | 42.SPER CREDO PROD SRL▲ 1 | Comuna Mărgău, Cluj | 154 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -10,5 K RON | |
| 43 | 43.ROSUSMAN IMPEX SRL▲ 18 | Comuna Mărgău, Cluj | 141,9 K RON▲ 140,1 % | ▲ 140,1 % | 2,9 K RON | |
| 44 | 44.SPERANTA MOTILOR PRELUCRAREA LEMNULUI SRL▲ 4 | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 133,7 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -11,1 K RON | |
| 45 | 45.TAZMAN SRL▲ 4 | Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj | 122,7 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -25,7 K RON | |
| 46 | 46.MOLDFAG SABA SRL▲ 24 | Municipiul Gherla, Cluj | 118,8 K RON▲ 293,1 % | ▲ 293,1 % | 104,1 K RON | |
| 47 | 47.DUMAD SRL▲ 5 | Sat Măguri, Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 117,1 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | -15,4 K RON | |
| 48 | 48.CRC ENERGY ADVISORS S.R.L.▲ 50 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 116,6 K RON— | — | -61,6 K RON | |
| 49 | 49.PELEȘ FOREST S.R.L.▲ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 112 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 50 | 50.ALDOMA TRANS SRL▲ 14 | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 109 K RON▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | -15,4 K RON | |
| 51 | 51.CIPRAD NATURA SRL▲ 5 | Sat Lunca Vişagului, Comuna Poieni, Cluj | 95,8 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | -6,4 K RON | |
| 52 | 52.SAMINUS SRL▲ 2 | Comuna Ciucea, Cluj | 85,5 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -19 K RON | |
| 53 | 53.LOK SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,8 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 0 RON | |
| 54 | 54.TIRUS SRL▲ 4 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 75 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -4 K RON | |
| 55 | 55.VALEA FIRII PRODFOREST SRL▼ 2 | Comuna Mărgău, Cluj | 73,6 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 20,6 K RON | |
| 56 | 56.DAVIMAR BBA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,6 K RON— | — | — | -24,7 K RON |
| 57 | 57.COSTY RD SRL▼ 6 | Sat Dealu Negru, Comuna Călăţele, Cluj | 71,5 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 9,3 K RON | |
| 58 | 58.ADORA CASE SRL▲ 1 | Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 69,8 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -44,3 K RON | |
| 59 | 59.COMANDA TIMPLARIE SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,8 K RON▲ 269,1 % | ▲ 269,1 % | 2,9 K RON | |
| 60 | 60.TOP PALET SRL▼ 16 | Municipiul Dej, Cluj | 61,8 K RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 102,2 K RON | |
| 61 | 61.PRAZLE SRL▼ 1 | Sat Giurcuţa de Sus, Comuna Beliş, Cluj | 61,3 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -40 RON | |
| 62 | 62.MIHEDI SRL▼ 7 | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 59,7 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 66,8 K RON | |
| 63 | 63.FAM OCTA SRL= | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 55,5 K RON0,0% | 0,0% | -3,4 K RON | |
| 64 | 64.EVAZSOLT IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Dej, Cluj | 52,8 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 218 RON | |
| 65 | 65.SYDNEY COMSERV SRL▼ 18 | Municipiul Dej, Cluj | 50,3 K RON▼ 67 % | ▼ 67 % | -76,1 K RON | |
| 66 | 66.PINRO SRL▼ 28 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 43,9 K RON▼ 82,4 % | ▼ 82,4 % | 185,7 K RON | |
| 67 | 67.SIMOC PRODCOM SRL= | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 41,9 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -4,6 K RON | |
| 68 | 68.VID SILVANUS SRLnou | Sat Surduc, Comuna Iara, Cluj | 34,3 K RON— | — | — | 37,1 K RON |
| 69 | 69.PADUREA VERDE PRODIMPEX SRL▲ 2 | Comuna Poieni, Cluj | 29,6 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | -6,7 K RON | |
| 70 | 70.TC & D IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.ONACHI SRL▲ 3 | Sat Măguri, Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 22,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.ARDEALUL LEM SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 19,2 K RON— | — | — | -184 RON |
| 73 | 73.VASFOREST SRL▲ 3 | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 15,9 K RON0,0% | 0,0% | -129 RON | |
| 74 | 74.VID FOREST SRLnou | Sat Mănăsturu Românesc, Comuna Mănăstireni, Cluj | 15,9 K RON— | — | — | -2,9 K RON |
| 75 | 75.MESTERUL FAURAR SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 15,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.ADI BRE PRODSERV SRL▲ 9 | Sat Săcuieu, Comuna Săcuieu, Cluj | 13,7 K RON▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | -976 RON | |
| 77 | 77.MAROCTA FOREST SRL▲ 2 | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 12,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.VILAS PRODCOM IMPEX SRL= | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 12 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 384 RON | |
| 79 | 79.FORCRIS IMPEX SRL▲ 2 | Comuna Băişoara, Cluj | 10,4 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 23,3 K RON | |
| 80 | 80.EMAFOREST PROD SRL▲ 8 | Comuna Mărgău, Cluj | 9,2 K RON▲ 164,3 % | ▲ 164,3 % | 31,1 K RON | |
| 81 | 81.AGROMEC MARGAU S.R.L.nou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 7,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.HYDALGO SRL▲ 2 | Sat Scrind-Frăsinet, Comuna Mărgău, Cluj | 6,6 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -50 RON | |
| 83 | 83.RTU INVEST SRL= | Municipiul Gherla, Cluj | 5 K RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 15,1 K RON | |
| 84 | 84.MOLDACOR SRL▼ 2 | Sat Bucea, Comuna Negreni, Cluj | 4,8 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 80 RON | |
| 85 | 85.OZON COMTURS SRLnou | Comuna Mărgău, Cluj | 4,2 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 0 RON | |
| 86 | 86.ORTOPLAN SRL▲ 3 | Sat Dealu Negru, Comuna Călăţele, Cluj | 3,4 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -31 RON | |
| 87 | 87.FASO IMPORT EXPORT SRL▲ 10 | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 3,4 K RON▲ 3.181,6 % | ▲ 3.181,6 % | 5,7 K RON | |
| 88 | 88.CARPENTRY SOLUTION SRL-Dnou | Municipiul Dej, Cluj | 3 K RON— | — | — | -472 RON |
| 89 | 89.CIPRIANI MTC COMPANY SRL▲ 1 | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 2,9 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -3,9 K RON | |
| 90 | 90.ANTICO ROVERE SRL▼ 21 | Municipiul Dej, Cluj | 1,6 K RON▼ 95 % | ▼ 95 % | 18 K RON | |
| 91 | 91.NYGYTRANS PROD COM IMPEX SRL▼ 26 | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 1,3 K RON▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | 6,9 K RON | |
| 92 | 92.NICARDI IMPEX SRL▲ 2 | Sat Bedeciu, Comuna Mănăstireni, Cluj | 550 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 93 | 93.VIOARA IMPORT EXPORT SRL▲ 2 | Comuna Călăţele, Cluj | 487 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 94 | 94.ALIN & RAUL COMERT SRLnou | Sat Finişel, Comuna Savadisla, Cluj | 377 RON— | — | — | 11 K RON |
| 95 | 95.RASARITUL SOARELUI SRL▲ 1 | Sat Iara, Comuna Iara, Cluj | 155 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 96 | 96.ELDUM FOREST SRL▲ 2 | Sat Poiana Horea, Comuna Beliş, Cluj | 79 RON— | — | 3,5 K RON | |
| 97 | 97.PREST WOODMOB SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0 RON— | — | -530 RON | |
| 98 | 98.SILVIU TRANSFOREST SRL▼ 5 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -517 RON |