Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Buzău după datorii în 2024
183 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 37,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 14,5 K RON, iar liderul atinge 4,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CSI INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,4 mil. RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -283,9 K RON | |
| 2 | 2.TITAN GOLD ENTERPRISE S.R.L.▼ 1 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 3,6 mil. RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 129 K RON | |
| 3 | 3.MFO HOLDING DEZVOLTARE MANAGEMENT SI INVESTITII SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,3 mil. RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | -37,9 K RON | |
| 4 | 4.CORPORATE HOLDING S.R.L.▲ 188 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,8 mil. RON— | — | -132,3 K RON | |
| 5 | 5.PROXIMUS BROKER DE ASIGURĂRI SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 2 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.MTI TEHNOINVEST SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 149,9 K RON | |
| 7 | 7.PAWNSHOP WATCHES S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4 mil. RON— | — | — | -9,2 K RON |
| 8 | 8.ALEMAR TRANSCASH SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 1.554,5 % | ▲ 1.554,5 % | 89,5 K RON | |
| 9 | 9.CASA DE SCHIMB VALUTAR DOMA SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 1 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | -58,2 K RON | |
| 10 | 10.MANCOM HOLDING INVESTIŢII SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 950,5 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -99,9 K RON | |
| 11 | 11.ADLI 95 IFN SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 893,4 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 520,2 K RON | |
| 12 | 12.ADLI 94 SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 843,6 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 626,8 K RON | |
| 13 | 13.BANI LA NEVOIE IFN SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 704,8 K RON▲ 250,8 % | ▲ 250,8 % | 20,5 K RON | |
| 14 | 14.SEPTIMA SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 694,7 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -181,6 K RON | |
| 15 | 15.BENEFIC CREDO IFN S.R.L.▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 607,5 K RON▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 138,4 K RON | |
| 16 | 16.MILIONUL SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 547 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.CLAMAR CONSULT AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 519,7 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | -4,9 K RON | |
| 18 | 18.AMANET CERCEL A.S. S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 471,9 K RON— | — | — | -86,4 K RON |
| 19 | 19.SECOND ANTIC IFN SRL▼ 5 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 445,4 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 217,7 K RON | |
| 20 | 20.ASIMIL TOTAL PROSPER S.R.L.▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 364,7 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | -48,8 K RON | |
| 21 | 21.LUCAENOH EUROCASH S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 343,5 K RON— | — | — | 22,3 K RON |
| 22 | 22.VAREMI SAFECREDIT IFN SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 330,7 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 218,2 K RON | |
| 23 | 23.VAREMI PROMPT IFN SRL▲ 116 | Municipiul Buzău, Buzău | 320,5 K RON▲ 6.773,9 % | ▲ 6.773,9 % | 280,8 K RON | |
| 24 | 24.HEF ULTRA CREDIT IFN S.R.L.▲ 34 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 311,6 K RON▲ 368,1 % | ▲ 368,1 % | -15,8 K RON | |
| 25 | 25.AMBRA IFN SRL▲ 35 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 297 K RON▲ 364,7 % | ▲ 364,7 % | 316,6 K RON | |
| 26 | 26.AVA FINANCIAR CREDIT SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 277,8 K RON▲ 181,3 % | ▲ 181,3 % | 304,7 K RON | |
| 27 | 27.CONSIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 270,6 K RON▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | -92 K RON | |
| 28 | 28.RMC INSURANCE CONSULT BROKER DE ASIGURARE S.R.L.▼ 2 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 257 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | -32,3 K RON | |
| 29 | 29.TITAN ANTIC CHAMPION S.R.L.▼ 5 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 248,8 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -17,3 K RON | |
| 30 | 30.AMADEUS CREDIT SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 244,3 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 309,3 K RON | |
| 31 | 31.ORMAG IFN SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 242,1 K RON▲ 176,6 % | ▲ 176,6 % | 61 K RON | |
| 32 | 32.TM PROCREDIT PUNCTCOM IFN S.R.L.▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 236,2 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 26,7 K RON | |
| 33 | 33.ANTONIA GOLD 2005 SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 228,2 K RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 305,8 K RON | |
| 34 | 34.AEM AGRIGREEN HOLDING S.R.L.▼ 16 | Sat Cioranca, Comuna Movila Banului, Buzău | 213,8 K RON▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 422,1 K RON | |
| 35 | 35.ONEST LAUR LINE IFN SRL▲ 110 | Municipiul Buzău, Buzău | 205,5 K RON▲ 5.372,3 % | ▲ 5.372,3 % | 105,1 K RON | |
| 36 | 36.SERASIG GRAND SOLUTION SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 199,8 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 64,2 K RON | |
| 37 | 37.OMNI RAD START MODE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 196,2 K RON▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 252,1 K RON | |
| 38 | 38.PRIMASIG TEAM SRL▼ 11 | Sat Breaza, Comuna Breaza, Buzău | 179,5 K RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 1,8 K RON | |
| 39 | 39.AMIGO CREDIT URGENT IFN SRL▲ 85 | Municipiul Buzău, Buzău | 168,1 K RON▲ 2.422,7 % | ▲ 2.422,7 % | 146,2 K RON | |
| 40 | 40.I & C ZACHE IFN SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 161,3 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 26 K RON | |
| 41 | 41.DARIA CONS SRL▲ 69 | Municipiul Buzău, Buzău | 158,7 K RON▲ 1.356,6 % | ▲ 1.356,6 % | 60,1 K RON | |
| 42 | 42.MZON SOLID ASIG S.R.L.▲ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 158 K RON▲ 467,8 % | ▲ 467,8 % | 214 K RON | |
| 43 | 43.ACTIV INS OPTIONAL S.R.L.▲ 41 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 157,2 K RON▲ 470,9 % | ▲ 470,9 % | 123,2 K RON | |
| 44 | 44.MADICAR AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 156,3 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 35,1 K RON | |
| 45 | 45.CASA CRISANDRA IFN SRL▼ 28 | Municipiul Buzău, Buzău | 156 K RON▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | 334,5 K RON | |
| 46 | 46.DIA CONSTANTIN ASIG ACTE S.R.L.▼ 17 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 155,5 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -39,2 K RON | |
| 47 | 47.EUŞOR CONSULTING SRL▲ 74 | Municipiul Buzău, Buzău | 153 K RON▲ 2.025,2 % | ▲ 2.025,2 % | 101,7 K RON | |
| 48 | 48.ODOBA PREST SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 149,2 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -4,4 K RON | |
| 49 | 49.ZAZULEAC L M S.R.L.▼ 16 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 145,1 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 63 RON | |
| 50 | 50.EUROLINE DECOR S.R.L.▲ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 139,7 K RON▲ 236,1 % | ▲ 236,1 % | 33,6 K RON | |
| 51 | 51.DENIS IDEAL GSM S.R.L.nou | Oraş Patârlagele, Buzău | 112,6 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -1,5 K RON | |
| 52 | 52.DIANA GOLD DVM S.R.L.▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 111 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 4,7 K RON | |
| 53 | 53.AKA ALLFINANZ FINANCIAL PLANNER SRL▼ 7 | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Buzău | 110 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 80,8 K RON | |
| 54 | 54.KYD QUALITYSERV SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 108,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 55 | 55.DRUGASIG BEST AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 108 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 99,3 K RON▲ 5.866,7 % | ▲ 5.866,7 % | 36 K RON | |
| 56 | 56.SHINE VIOLET SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 98,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.DSMA INS COMPLET S.R.L.▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 89,8 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 23,7 K RON | |
| 58 | 58.SNB NICOLASIG EXPERT S.R.L.▲ 85 | Municipiul Buzău, Buzău | 87,7 K RON▲ 2.052 % | ▲ 2.052 % | 5 K RON | |
| 59 | 59.PLANTASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 12 | Sat Joseni, Comuna Berca, Buzău | 81,4 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 102,1 K RON | |
| 60 | 60.ELLA MONTIEN IFN SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 81 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 32,4 K RON | |
| 61 | 61.COSTEL & RIO ASIG SRL▲ 21 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 78,2 K RON▲ 168,9 % | ▲ 168,9 % | 154,4 K RON | |
| 62 | 62.IOMIBIANDRA SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 76 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 936,5 K RON | |
| 63 | 63.DARIUS CAFFE CONCEPT SRL▼ 8 | Sat Pietrosu, Comuna Costeşti, Buzău | 74 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 71,6 K RON | |
| 64 | 64.SEBAUR ACTIVE SOLUTION S.R.L.▲ 65 | Municipiul Buzău, Buzău | 73,4 K RON▲ 1.151,7 % | ▲ 1.151,7 % | -948 RON | |
| 65 | 65.CASH CREDIT REBECA S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 72,7 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 1,5 K RON | |
| 66 | 66.LUCIAN AMANET SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 66,8 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 14 K RON | |
| 67 | 67.SERENA GOLD BIJOUX S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 65,3 K RON0,0% | 0,0% | -1,2 K RON | |
| 68 | 68.V3 FAMILY ASSET S.R.L.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 62,7 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 29,4 mil. RON | |
| 69 | 69.VERY ASIG CONSULTING GROUP SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 60,8 K RON▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 191,1 K RON | |
| 70 | 70.SITTO AGENCY SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 59,8 K RON▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 260,8 K RON | |
| 71 | 71.ZAKERON CREDIT IFN SRL▼ 21 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 57,1 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | -21,1 K RON | |
| 72 | 72.TRANS POPESCU 2001 IFN SRL▼ 11 | Sat Zoreşti, Comuna Verneşti, Buzău | 54,1 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 337,9 K RON | |
| 73 | 73.CALOIAN PHILGOLD AFV SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 46 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 36,9 K RON | |
| 74 | 74.CONSTATĂRI DAUNE AUTO VIZIREANU S.R.L.▲ 76 | Municipiul Buzău, Buzău | 45,2 K RON▲ 1.464,1 % | ▲ 1.464,1 % | 57,4 K RON | |
| 75 | 75.URGENT CREDIT SOLUTION S.R.L.▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 45,2 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | -77,4 K RON | |
| 76 | 76.CASH ANDA IFN SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 42,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 77 | 77.INTERCREDIT BROKER MANAGEMENT D&A S.R.L.▲ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 41,3 K RON▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 47,4 K RON | |
| 78 | 78.GEONICSIL CREDIT SRL▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 41,1 K RON▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | -1,2 K RON | |
| 79 | 79.NEXT ANTIC IFN S.R.L.nou | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 38,2 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -208 RON | |
| 80 | 80.ACT EXPERT BIROU SRLnou | Sat Chiojdu, Comuna Chiojdu, Buzău | 37,7 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 29,1 K RON | |
| 81 | 81.PET VET CONSULT ASIG SRL▲ 4 | Sat C.A. Rosetti, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 34,5 K RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 2,3 K RON | |
| 82 | 82.CASA DE AMANET ANTIC IFN SRL▲ 5 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 33,4 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | -4,2 K RON | |
| 83 | 83.PERFECT ASIG 2004 AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 27 | Municipiul Buzău, Buzău | 33 K RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 334,8 K RON | |
| 84 | 84.FAVENTE VILIS S.R.L.▼ 13 | Sat Năeni, Comuna Năeni, Buzău | 28,7 K RON▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 103,4 K RON | |
| 85 | 85.MRK SMART TOTAL ASIG S.R.L.▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 27,6 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 67 K RON | |
| 86 | 86.67 CCR IMPEX IFN SRL▲ 51 | Municipiul Buzău, Buzău | 27,2 K RON▲ 463,8 % | ▲ 463,8 % | 73,3 K RON | |
| 87 | 87.ELEXIM JUNIOR GOLD SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 26,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 88 | 88.BARAS COM IFN SRL▲ 52 | Municipiul Buzău, Buzău | 24,8 K RON▲ 444,3 % | ▲ 444,3 % | 5 K RON | |
| 89 | 89.DAVCOR IDEAL AUTO S.R.L.▲ 75 | Municipiul Buzău, Buzău | 24,5 K RON▲ 1.457,5 % | ▲ 1.457,5 % | 8,9 K RON | |
| 90 | 90.CREDIT SPEED GENERAL CONSULT S.R.L.▲ 48 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 22,7 K RON▲ 371,8 % | ▲ 371,8 % | 139,5 K RON | |
| 91 | 91.CONFIRO CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 22 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 1,1 K RON | |
| 92 | 92.IFN MONDO INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,8 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 6,9 K RON | |
| 93 | 93.DONA SAFE SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 20,1 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 134,6 K RON | |
| 94 | 94.MARCOTY EVENTS HALL S.R.L.▲ 48 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 18,2 K RON▲ 335,1 % | ▲ 335,1 % | 132 K RON | |
| 95 | 95.GLOBUS AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 5 | Sat Recea, Comuna Bisoca, Buzău | 18,2 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 12,7 K RON | |
| 96 | 96.EXCEL AUTO AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 17,4 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 62,1 K RON | |
| 97 | 97.ZALEASIG SRL▲ 68 | Municipiul Buzău, Buzău | 16,6 K RON▲ 1.238,7 % | ▲ 1.238,7 % | 4,1 K RON | |
| 98 | 98.BRILIANT IFN SRL▼ 45 | Municipiul Buzău, Buzău | 16,4 K RON▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 26,4 K RON | |
| 99 | 99.AMA SERV IFN SRL▼ 25 | Sat Dogari, Comuna Beceni, Buzău | 15,2 K RON▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 221 K RON | |
| 100 | 100.ELIASIG SRL▲ 27 | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 14,5 K RON▲ 133,5 % | ▲ 133,5 % | 51,3 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Buzău
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
76 firme · 41 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
58 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
15 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
3 firme · 855,8 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 691,4 K RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
4 firme · 572,5 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 0 RON