Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Buzău după datorii în 2018
396 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 81,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 203,8 K RON, iar liderul atinge 6,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GOPI SERVICII SRL= | Loc. Valea Lupului, Oraş Patârlagele, Buzău | 6,1 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | -116,9 K RON | |
| 2 | 2.MONTEORU SA= | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 3,7 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -196,2 K RON | |
| 3 | 3.CASA LUX 2009 BANCOL SRL▲ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,2 mil. RON▲ 107,5 % | ▲ 107,5 % | -65,2 K RON | |
| 4 | 4.BUCEGI SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,9 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 117,1 K RON | |
| 5 | 5.TESS CLUB INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,8 mil. RON0,0% | 0,0% | -3,1 K RON | |
| 6 | 6.COM AURAS SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,8 mil. RON▲ 181,8 % | ▲ 181,8 % | 757,8 K RON | |
| 7 | 7.SABIDO SKY SRL▲ 128 | Sat Săhăteni, Comuna Săhăteni, Buzău | 2,4 mil. RON▲ 2.018,1 % | ▲ 2.018,1 % | -132,6 K RON | |
| 8 | 8.COMERCIAL IOMAR SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,2 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.POIENIŢA SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2,2 mil. RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 845,4 K RON | |
| 10 | 10.CLUB MAX SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1 mil. RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | -276,5 K RON | |
| 11 | 11.CRISTIM PRODCOM SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 348,3 K RON | |
| 12 | 12.CASA BOIERULUI DIN DEAL SRL▼ 3 | Sat Clondiru de Sus, Comuna Pietroasele, Buzău | 1,9 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 95,5 K RON | |
| 13 | 13.S M TOTAL EVENIMENT SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,9 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 822,8 K RON | |
| 14 | 14.HOTEL CIUTA SRL▼ 3 | Sat Vipereşti, Comuna Vipereşti, Buzău | 1,8 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -88,5 K RON | |
| 15 | 15.B 90 IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7 mil. RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 43,2 K RON | |
| 16 | 16.MOARA DRAGAICILOR SRL▼ 4 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1,7 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 76,2 K RON | |
| 17 | 17.COMAD SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,6 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 563,3 K RON | |
| 18 | 18.CORNER CENTER RENTAL S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5 mil. RON— | — | — | 47,9 K RON |
| 19 | 19.BIOAN SRL▲ 4 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 80 % | ▲ 80 % | 937,7 K RON | |
| 20 | 20.TELE TOUR ACTIV SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 121,8 % | ▲ 121,8 % | 64,3 K RON | |
| 21 | 21.TOLEDO INTERNATIONAL SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 525,2 K RON | |
| 22 | 22.COMPLEX MARIAGE SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,2 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -18,2 K RON | |
| 23 | 23.ACTIV EVOLIRIA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON— | — | 3,7 K RON | |
| 24 | 24.D I ROMTURISM IDEEA SRL▼ 5 | Sat Valea Salciilor, Comuna Tisău, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -31,1 K RON | |
| 25 | 25.PIETROASA SA▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 942,2 K RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 26 | 26.FOOD & PIZZA DISTRIBUTION SRL▲ 5 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 817,1 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -58,8 K RON | |
| 27 | 27.DIACONESCU SRL▼ 5 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 793,6 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 76,1 K RON | |
| 28 | 28.GRAND 2005 SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 786,7 K RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 563,3 K RON | |
| 29 | 29.TRANSCURIER SRL▼ 2 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 772,9 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 275,4 K RON | |
| 30 | 30.TREFF ALCOM SRL= | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 746 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | -127,4 K RON | |
| 31 | 31.CIPRIAN GOLD SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 744,6 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | -69,4 K RON | |
| 32 | 32.POIANA CETĂŢUII SRL▼ 14 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Buzău | 743 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 315,7 K RON | |
| 33 | 33.PIZZA AL FORNO CDM SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 706,2 K RON▲ 70 % | ▲ 70 % | -166,3 K RON | |
| 34 | 34.CHINTA DE TREFLĂ SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 631,7 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -51,9 K RON | |
| 35 | 35.SIM BLUE TAG SRL▲ 124 | Municipiul Buzău, Buzău | 587,1 K RON▲ 655 % | ▲ 655 % | 1,6 mil. RON | |
| 36 | 36.CABANA POIANA IZVORANU SRL▲ 11 | Sat Izvoranu, Comuna Tisău, Buzău | 586,7 K RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 112,2 K RON | |
| 37 | 37.COFETARIA LA MADELEINE SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 579,2 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -4,5 K RON | |
| 38 | 38.MCT 2004 SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 578,9 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | -10,8 K RON | |
| 39 | 39.VENTURA MOBIL TEAM SRL▼ 1 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 543 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 125,2 K RON | |
| 40 | 40.HADAR NATURE RESORT SRL▼ 25 | Sat Gura Siriului, Comuna Siriu, Buzău | 504,2 K RON▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 945,8 K RON | |
| 41 | 41.STEJAR TUR SRL▼ 5 | Sat Mierea, Comuna Verneşti, Buzău | 499,9 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 56,1 K RON | |
| 42 | 42.MUSATINII SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 476,4 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 7 K RON | |
| 43 | 43.VACANTA TUR SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 472,3 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 467,2 K RON | |
| 44 | 44.COM LEMN DAC SRL▼ 5 | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 468,6 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 43,9 K RON | |
| 45 | 45.STOIAN GEROTEX SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 430,7 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -56,5 K RON | |
| 46 | 46.VIOMAR COMEX 94 SRL▲ 19 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 416 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | -40,1 K RON | |
| 47 | 47.DRAGOS COM 94 SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 411,7 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 40,1 K RON | |
| 48 | 48.CIP COM 2003 SRL▼ 11 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Buzău | 410,1 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 982,7 K RON | |
| 49 | 49.PASSION RURAL SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 396,8 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -202 RON | |
| 50 | 50.FOREVER HAPPY BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.▲ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 394,3 K RON▲ 113,9 % | ▲ 113,9 % | -131 K RON | |
| 51 | 51.IMPACT REFE SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 383,3 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 64,4 K RON | |
| 52 | 52.MIDIANDRA DUO SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 373,1 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 31,2 K RON | |
| 53 | 53.LA ŞALUL CEL NEGRU SRL▲ 32 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 372,9 K RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 161,5 K RON | |
| 54 | 54.SIM TUR SRL▲ 10 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 371,6 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | -106,3 K RON | |
| 55 | 55.ADRI GIMI FOOD SRL▲ 54 | Sat Fundeni, Comuna Zărneşti, Buzău | 371,1 K RON▲ 137,2 % | ▲ 137,2 % | -145,6 K RON | |
| 56 | 56.CAFENELE FENTOSANE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 367,6 K RON— | — | -1,8 K RON | |
| 57 | 57.PENSIUNEA POIANA CĂPRIOAREI SRL▼ 7 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 366 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 297 RON | |
| 58 | 58.NOBLESSE IRISH PUB SRL▲ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 362,1 K RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | -29,1 K RON | |
| 59 | 59.MAGHI COM SRL▼ 7 | Sat Valea Râmnicului, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 362 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 21,3 K RON | |
| 60 | 60.PRINT COM SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 361,4 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -33,6 K RON | |
| 61 | 61.ISA CLUB SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 359,8 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 30,1 K RON | |
| 62 | 62.COMAN M SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 359,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 63 | 63.HANUL NEPTUN SRL▲ 6 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 354,2 K RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | -22,8 K RON | |
| 64 | 64.MARICOR COMTURISM SRL▼ 7 | Sat Crâng, Oraş Patârlagele, Buzău | 345 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 9,1 K RON | |
| 65 | 65.PEKIN FAITH KQ S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 337,2 K RON— | — | — | 0 RON |
| 66 | 66.ANDRICOM UNGUREANU SRL▲ 4 | Sat C.A. Rosetti, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 329,9 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | -24,9 K RON | |
| 67 | 67.MARY PROD 95 SRL▲ 63 | Municipiul Buzău, Buzău | 325,4 K RON▲ 176,9 % | ▲ 176,9 % | 14,8 K RON | |
| 68 | 68.CARP HANUL CARPATIN SRL▼ 5 | Sat Podgoria, Comuna Podgoria, Buzău | 324,8 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -7 K RON | |
| 69 | 69.OLD TIME CAFFE CLUB PIZZA SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 319,8 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -75,9 K RON | |
| 70 | 70.RESTAURANT NEW LIFE SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 317,6 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 17,3 K RON | |
| 71 | 71.HOTEL DENISA SRL▲ 6 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 311,8 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 19,6 K RON | |
| 72 | 72.RONG BAO ZHAI SRL▲ 2 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 309,4 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -40,7 K RON | |
| 73 | 73.PENSIUNEA RAMONA SRL▼ 6 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 307,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 74 | 74.SERVICE INTER PROD 95 SRLnou | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 304,4 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 182 K RON | |
| 75 | 75.DINAMIC NEDCRIS SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 303,8 K RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | -54,7 K RON | |
| 76 | 76.AGREMENT 94 SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 294,4 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -25,1 K RON | |
| 77 | 77.BEST SWISS SAVEUR S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 294,2 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -10,1 K RON | |
| 78 | 78.INSIEME RESTAURANT SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 274,6 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 4,3 K RON | |
| 79 | 79.BAR SCORPION SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 268,1 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | -37,3 K RON | |
| 80 | 80.KARLA TRAVEL SRL▼ 2 | Sat Finţeşti, Comuna Năeni, Buzău | 264,2 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -280 RON | |
| 81 | 81.NICOL SPAYD SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 260,1 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 125,7 K RON | |
| 82 | 82.MOOD'S COFFEE & DRINKS S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 258,9 K RON— | — | — | -160,2 K RON |
| 83 | 83.EURO TRIUMF SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 255,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.LERIA SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 254,2 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 28,8 K RON | |
| 85 | 85.RESTAURANT MLR MAESTRO SRL▲ 18 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 243,7 K RON▲ 46 % | ▲ 46 % | -70,6 K RON | |
| 86 | 86.CAFE JURNAL SRL▲ 3 | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 236,7 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 12,5 K RON | |
| 87 | 87.RALEX COM SRL▼ 12 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 232,4 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 58,3 K RON | |
| 88 | 88.GOLDEN EVENTS & CATERING S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 232,2 K RON— | — | — | -30,5 K RON |
| 89 | 89.GARDEN BRASERIE CONCEPT SRL▼ 29 | Municipiul Buzău, Buzău | 230,7 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 43,6 K RON | |
| 90 | 90.LINIŞTEA NATURII SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 230,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 91 | 91.DISCO OK SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 226,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 92 | 92.GALI PIK-NIK SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 224,9 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | -31,9 K RON | |
| 93 | 93.ALBY VALCOS SRL▼ 2 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 223,2 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -26,1 K RON | |
| 94 | 94.PERLA BUZĂULUI SRL▲ 25 | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 220,5 K RON▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 59,2 K RON | |
| 95 | 95.VELCU COMPANY SRL▲ 9 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 219,1 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 78,4 K RON | |
| 96 | 96.DELTA RUSTIC SRL▼ 6 | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 215,2 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 25,2 K RON | |
| 97 | 97.VÂNA RECE SRL▼ 5 | Sat Trestia, Comuna Cozieni, Buzău | 214,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.AL SALIMY AUTENTIC KEBAB SRL▼ 36 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 207,5 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 109,8 K RON | |
| 99 | 99.HAPPY PIZZA SUPERTIMES S.R.L.▲ 100 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 207,2 K RON▲ 440 % | ▲ 440 % | -26,2 K RON | |
| 100 | 100.DINDI SRL▼ 7 | Sat Fântânele, Comuna Mărgăriteşti, Buzău | 203,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Buzău
CAEN 5611
Restaurante
105 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
90 firme · 123,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
33 firme · 55,4 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
89 firme · 35,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
142 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
9 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
30 firme · 7 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 524,1 K RON