Top 100 firme — Tăierea și rindeluirea lemnului, Buzău după datorii în 2016
72 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 72 cumulează 45,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 7,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOFROM PARQUET SA▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 7,6 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | -102,9 K RON | |
| 2 | 2.LEMNKING MANUFACTORY SRL▲ 4 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 5,7 mil. RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 520,8 K RON | |
| 3 | 3.DOMINOVA S.R.L.▲ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 3,6 mil. RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | -48,7 K RON | |
| 4 | 4.ELECTRA GREEN TAL SRL▲ 5 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 3,1 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | -327,8 K RON | |
| 5 | 5.MOLIDUL IMPEX SRL▲ 2 | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 2,9 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 2 mil. RON | |
| 6 | 6.ANDY LEMN PREST SRL▲ 4 | Loc. Valea Viei, Oraş Patârlagele, Buzău | 2,6 mil. RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 31,1 K RON | |
| 7 | 7.SDD MOBILĂ SRL▲ 9 | Sat Chirleşti, Oraş Nehoiu, Buzău | 2,3 mil. RON▲ 180,6 % | ▲ 180,6 % | -286 K RON | |
| 8 | 8.ELEXIM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1 mil. RON▲ 131,5 % | ▲ 131,5 % | 478,4 K RON | |
| 9 | 9.AMOCO SRL▲ 2 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 1,6 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 5 K RON | |
| 10 | 10.FK LEMN PREFABRICATE SRL▲ 5 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 84,2 K RON | |
| 11 | 11.SIRENA UNIVERS IMPORT EXPORT SRL▲ 9 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 80,7 K RON | |
| 12 | 12.ACANTA PROD SRL= | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 1,1 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 38 K RON | |
| 13 | 13.VLANTIS TIMBER INTERNATIONAL SRL= | Sat Vipereşti, Comuna Vipereşti, Buzău | 986,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 14 | 14.ROBUR SRL▲ 7 | Sat Chirleşti, Oraş Nehoiu, Buzău | 803,8 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 105,1 K RON | |
| 15 | 15.NURALY COMPANY SRL▲ 2 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 703,7 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 68,6 K RON | |
| 16 | 16.BRADEX SRL▼ 2 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 701 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 60,9 K RON | |
| 17 | 17.UNGUREANU LEMN COM SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 652 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 415 K RON | |
| 18 | 18.VEL IMPEX '94 SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 631,2 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -2,1 K RON | |
| 19 | 19.LEGNO ART SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 556,4 K RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 138,3 K RON | |
| 20 | 20.AGROFRAN SRL▲ 5 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 431,1 K RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -121,4 K RON | |
| 21 | 21.ANCOS 97 SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 390,2 K RON▲ 117,8 % | ▲ 117,8 % | 104,8 K RON | |
| 22 | 22.GREROM FOREST SRL▲ 2 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 372,7 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -12,6 K RON | |
| 23 | 23.DMA 11 FOREST SRL▲ 6 | Oraş Nehoiu, Buzău | 331,5 K RON▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | -108,1 K RON | |
| 24 | 24.GIVAN FOREST SRL▲ 9 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 283,1 K RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 19,2 K RON | |
| 25 | 25.MOLDO TIMBER SRL▲ 11 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 270,5 K RON▲ 118,7 % | ▲ 118,7 % | 877 RON | |
| 26 | 26.DHS COMTRADE SRL▲ 1 | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 257,9 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 5,8 K RON | |
| 27 | 27.TEHNOLEMN IMPEX 2000 SRL▲ 1 | Sat Bâsca Chiojdului, Comuna Chiojdu, Buzău | 236,3 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | -49,1 K RON | |
| 28 | 28.MARIUS PRIMO AMF SRL▲ 16 | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 204,7 K RON▲ 147,9 % | ▲ 147,9 % | -127,4 K RON | |
| 29 | 29.ALMAR FOR 06 SRL▲ 1 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 198,1 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -40 K RON | |
| 30 | 30.HERCULES FOREST SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 185,9 K RON▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 136,9 K RON | |
| 31 | 31.PREST EDILE 2008 SRL▲ 1 | Loc. Valea Viei, Oraş Patârlagele, Buzău | 175 K RON0,0% | 0,0% | 6,1 K RON | |
| 32 | 32.DAVID ŞI CRIS CONSTRUCT JUNIOR SRLnou | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 167,2 K RON▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 10,1 K RON | |
| 33 | 33.PĂDURARU ACTIV FOREST S.R.L.▲ 6 | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 154,9 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 23,8 K RON | |
| 34 | 34.NEGOITA PRODLEMN 2015 SRL= | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 147,5 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | -55,5 K RON | |
| 35 | 35.TRANS VIRA 2005 SRLnou | Loc. Valea Lupului, Oraş Patârlagele, Buzău | 132,2 K RON▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 13,4 K RON | |
| 36 | 36.TRANS MOLIDUL SRL▲ 1 | Sat Luncile, Comuna Lopătari, Buzău | 113,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 37 | 37.FOREST KADOR SRL▲ 1 | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 108,6 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -8,2 K RON | |
| 38 | 38.FLORPOP SRL▼ 3 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 102,6 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 55 K RON | |
| 39 | 39.TREGI ATS SYSTEM SRL▲ 4 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 88,9 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -778 RON | |
| 40 | 40.ATMA WOOD ART SRL▲ 2 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 82,9 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 15 K RON | |
| 41 | 41.ADELA TIMBER INTERNATIONAL SRLnou | Sat Lunca, Oraş Patârlagele, Buzău | 72,5 K RON— | — | — | -3 K RON |
| 42 | 42.ISIHIA POIENITA SRL▲ 5 | Sat Scărişoara, Comuna Cislău, Buzău | 62,9 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 146,4 K RON | |
| 43 | 43.ANDEMI UNIC SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 55,1 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 25,5 K RON | |
| 44 | 44.ROXY QUEEN FOREST SRL▲ 25 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 52,4 K RON▲ 1.720,9 % | ▲ 1.720,9 % | 62,4 K RON | |
| 45 | 45.DANIEL LEMN SRL▲ 5 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 51,9 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 72,9 K RON | |
| 46 | 46.FORLEMN BAI SRL▲ 2 | Sat Furtuneşti, Comuna Gura Teghii, Buzău | 48 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | -35,9 K RON | |
| 47 | 47.UNIC OVI DIVERS SRL▲ 15 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 47,8 K RON▲ 275,9 % | ▲ 275,9 % | 1,2 K RON | |
| 48 | 48.ANA-MARIA WOOD SRLnou | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 43,5 K RON— | — | — | -3,5 K RON |
| 49 | 49.EURO MULTIPROD WOOD SRLnou | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 43,1 K RON— | — | — | -3,5 K RON |
| 50 | 50.CRISLUI DELFINO SRL▲ 2 | Sat Mlăjet, Oraş Nehoiu, Buzău | 42,6 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -4,7 K RON | |
| 51 | 51.FOREST LEMN FL CONCEPT SRL-Dnou | Sat Luncile, Comuna Lopătari, Buzău | 42 K RON— | — | — | 50,8 K RON |
| 52 | 52.CNA COM CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 35,8 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 92 RON | |
| 53 | 53.ELAFLORIN SILVA SRL▲ 11 | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 35,8 K RON▲ 228,6 % | ▲ 228,6 % | -20,9 K RON | |
| 54 | 54.CLASIMO DESIGN INTERIOR S.R.L.= | Oraş Patârlagele, Buzău | 34,6 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -2,2 K RON | |
| 55 | 55.VIVAS COSTI JUNIOR SRL▲ 5 | Sat Pestriţu, Comuna Lopătari, Buzău | 34,1 K RON▲ 144,6 % | ▲ 144,6 % | -37 K RON | |
| 56 | 56.MADACRIS DELUXE TEAM SRLnou | Sat Băbeni, Comuna Topliceni, Buzău | 32,8 K RON— | — | — | -19 K RON |
| 57 | 57.PRISMA EXPLO FOREST SRL▼ 11 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 26,5 K RON▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 110,9 K RON | |
| 58 | 58.GREGOTRANS SRLnou | Sat Lunca, Oraş Patârlagele, Buzău | 22,6 K RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 18,8 K RON | |
| 59 | 59.ILTES SRL▼ 2 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 22,2 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -2 K RON | |
| 60 | 60.ROBILEMN SRL▼ 4 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 18,8 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | -14,4 K RON | |
| 61 | 61.GICULINUS SRL= | Sat Ploştina, Comuna Lopătari, Buzău | 16,3 K RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | -7,9 K RON | |
| 62 | 62.DORALI VIOCAP SRL▼ 3 | Sat Luncile, Comuna Lopătari, Buzău | 15,2 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 45,8 K RON | |
| 63 | 63.ANTONIO WOOD TRUST SRL= | Sat Pleşeşti, Comuna Berca, Buzău | 11,2 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 1,8 K RON | |
| 64 | 64.VAS LEMN SRL▲ 1 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 8,4 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 4,6 K RON | |
| 65 | 65.ATMA PROD FOREST SRL▲ 7 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 6,5 K RON▲ 364 % | ▲ 364 % | 21,3 K RON | |
| 66 | 66.PAL - PAD DG SRL▲ 1 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 5,8 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 21,1 K RON | |
| 67 | 67.PESTRIMOB SRL▲ 1 | Sat Pestriţu, Comuna Lopătari, Buzău | 3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 68 | 68.COJOCARU VLĂDUŢ CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 2,8 K RON— | — | — | -2,6 K RON |
| 69 | 69.VALEFTY SRL▲ 2 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 1,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 70 | 70.MCA EXPORT WOOD SRL▼ 44 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 1,6 K RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | 19,9 K RON | |
| 71 | 71.VIOREL BUCOVINEANU FOREST SRLnou | Sat Homeşti, Comuna Grebănu, Buzău | 1 K RON— | — | — | -618 RON |
| 72 | 72.VALDORF FOREST SRL▲ 1 | Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti, Buzău | 0 RON— | — | 0 RON |