Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, București după datorii în 2023
2.989 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 23 mld. RON. Pragul de intrare în top este 33,1 mil. RON, iar liderul atinge 2 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA DE ASIGURARE-REASIGURARE CITY INSURANCE SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2 mld. RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | -520,7 mil. RON | |
| 2 | 2.FELIX DISTRIBUTION HOLDINGS S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8 mld. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 54,3 mil. RON | |
| 3 | 3.MAS PROPERTY HOLDING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mld. RON▲ 1.009.595,1 % | ▲ 1.009.595,1 % | 2,8 mil. RON | |
| 4 | 4.PK DEVELOPMENT HOLDING S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mld. RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 7,6 mil. RON | |
| 5 | 5.PLUXEE ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mld. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 174 mil. RON | |
| 6 | 6.OPERATORUL PIEŢEI DE ENERGIE ELECTRICĂ ŞI DE GAZE NATURALE "OPCOM" S.A.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mld. RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 16,6 mil. RON | |
| 7 | 7.FELIX RENEWABLE HOLDINGS S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 945,2 mil. RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 352 mil. RON | |
| 8 | 8.CBC CREATIVE FINANCE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 793 mil. RON— | — | -7,5 mil. RON | |
| 9 | 9.EDENRED ROMANIA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 731,5 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 197,2 mil. RON | |
| 10 | 10.GROUPAMA ASIGURARI SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 610,2 mil. RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 217,8 mil. RON | |
| 11 | 11.EUROINS ROMANIA ASIGURARE-REASIGURARE SAnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 604,6 mil. RON— | — | -1,8 mld. RON | |
| 12 | 12.LCP ROMANIA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 586,5 mil. RON— | — | — | -4,2 mil. RON |
| 13 | 13.ALERION ENERGY RO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 551,8 mil. RON— | — | — | -4,2 mil. RON |
| 14 | 14.MARTIN OIL ENERGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 504,5 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 417,8 mil. RON | |
| 15 | 15.ALLIANZ - TIRIAC ASIGURARI SA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 467,4 mil. RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 346 mil. RON | |
| 16 | 16.VECTR FINANCE ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 389,6 mil. RON— | — | — | 2,8 mil. RON |
| 17 | 17.OMNIASIG VIENNA INSURANCE GROUP S.A.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 374,8 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 28 mil. RON | |
| 18 | 18.ONE UNITED PROPERTIES S.A.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 328 mil. RON▲ 112,2 % | ▲ 112,2 % | 149,5 mil. RON | |
| 19 | 19.ELEMENT LOGISTIC & INDUSTRIAL INVESTMENTS S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 306,7 mil. RON▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 7,2 mil. RON | |
| 20 | 20.ENERY RES GENERATION RO S.R.L.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 268,2 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -11,7 mil. RON | |
| 21 | 21.VECTR FITNESS S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 257,6 mil. RON▲ 40 % | ▲ 40 % | -18,4 mil. RON | |
| 22 | 22.FELIX SUPPLY HOLDINGS S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 257,4 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -139 mil. RON | |
| 23 | 23.ENERY POWER RO HOLDING S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 242,9 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -20 mil. RON | |
| 24 | 24.SUPERNOVA LUJERULUI HOLDING RO S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 206,8 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -13,3 mil. RON | |
| 25 | 25.MACROMEX HOLDING SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 204 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 10,2 mil. RON | |
| 26 | 26.YELLOW TREE HOLDINGS S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 191 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 79,8 K RON | |
| 27 | 27.YELLOW TREE REAL ESTATE S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 180,9 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -580,8 K RON | |
| 28 | 28.HOLDING INVESTMENT S.R.L.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 170,1 mil. RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | -7,4 mil. RON | |
| 29 | 29.GENERALI ROMANIA ASIGURARE REASIGURARE SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 169,3 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 57,1 mil. RON | |
| 30 | 30.HD INSURANCE PLC NICOSIA - SUCURSALA BUCURESTI▲ 89 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 165,9 mil. RON▲ 760,5 % | ▲ 760,5 % | 844,6 K RON | |
| 31 | 31.ELEMENT PREMIUM ASSETS S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 149,6 mil. RON▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | -123,5 K RON | |
| 32 | 32.AXERIA IARD SA LYON - SUCURSALA BUCURESTI▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 145,8 mil. RON▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 6,4 mil. RON | |
| 33 | 33.ASIGURAREA ROMANEASCA - ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP SA▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 137,7 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 14,7 mil. RON | |
| 34 | 34.ELEMENT PARTENERIAT HOLDING S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129,6 mil. RON▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | -119 K RON | |
| 35 | 35.CERTINVEST MANAGEMENT SOLUTIONS S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 121,8 mil. RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | -10,4 mil. RON | |
| 36 | 36.HEAD NORTH S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 121,7 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | -330,2 K RON | |
| 37 | 37.CAPITEA RECOVERY S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 117,2 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -6,9 mil. RON | |
| 38 | 38.METROPOLITAN LIFE ASIGURARI METLIFE EUROPE INSURANCE d.a.c. DUBLIN SUCURSALA BUCURESTI▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 115,9 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -363,6 K RON | |
| 39 | 39.JMJ DEVELOPMENT HOLDING SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 115,4 mil. RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 760,8 K RON | |
| 40 | 40.IMPETUM INVESTMENTS S.A.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 109,7 mil. RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | -12,1 mil. RON | |
| 41 | 41.FRANKLIN TEMPLETON INTERNATIONAL SERVICES S.A R.L. LUXEMBOURG, SUCURSALA BUCURESTI▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 109,2 mil. RON▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 106,5 mil. RON | |
| 42 | 42.STAR PAYMENTS S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 102 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 7,2 mil. RON | |
| 43 | 43.AIRLINE INVEST S.A.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 101,7 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 44 | 44.METROPOLITAN LIFE ASIGURARI METLIFE EUROPE d.a.c DUBLIN SUCURSALA BUCURESTI▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 98,3 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 26,2 mil. RON | |
| 45 | 45.BEST CAPITAL ROMANIA S.A.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 97,9 mil. RON▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 6,4 mil. RON | |
| 46 | 46.SHIKUN AND BINUI ENERGY ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97,8 mil. RON— | — | — | -516,9 K RON |
| 47 | 47.POOL - UL DE ASIGURARE ÎMPOTRIVA DEZASTRELOR NATURALE SA▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,8 mil. RON▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 48 | 48.CARMISTIN INTERNAŢIONAL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 91,6 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 554,7 K RON | |
| 49 | 49.ADREM ENERGY SOLUTIONS S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 84,6 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | -3 mil. RON | |
| 50 | 50.ONIX ASIGURĂRI S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,9 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 60,5 mil. RON | |
| 51 | 51.BLUEBELL CONSULTING SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81,8 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -2,6 mil. RON | |
| 52 | 52.VIVA PAYMENT SERVICES SINGLE MEMBER S.A. MAROUSSI - SUCURSALA BUCURESTI▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,9 mil. RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 20,2 mil. RON | |
| 53 | 53.UNIQA ASIGURARI SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 26,2 mil. RON | |
| 54 | 54.GRAMPET SA▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 72,7 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 5,6 mil. RON | |
| 55 | 55.BETSY INVESTMENT S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 71,7 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 626,2 K RON | |
| 56 | 56.ROCA INDUSTRY HOLDINGROCK1 S.A.▲ 140 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 70,2 mil. RON▲ 874,7 % | ▲ 874,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 57 | 57.SIGNAL IDUNA ASIGURARE REASIGURARE S.A.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 68,6 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 35,4 mil. RON | |
| 58 | 58.MEDICAL CAPITAL HOLDING S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 68,4 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 7,3 mil. RON | |
| 59 | 59.CARDIF-ASSURANCES RISQUES DIVERS SA PARIS SUCURSALA BUCURESTI▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 66,7 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 13,7 mil. RON | |
| 60 | 60.MADO CENTER S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 65,3 mil. RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | -2,3 mil. RON | |
| 61 | 61.C.M.A VENTURE HOLDING SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 65,1 mil. RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | -216,9 K RON | |
| 62 | 62.ESTORIA EQUITY S.A.▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 62,9 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 4,9 mil. RON | |
| 63 | 63.START PRIORITY HOLDING S.R.L.▲ 782 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 61,6 mil. RON▲ 47.241,3 % | ▲ 47.241,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 64 | 64.NETOPIA FINANCIAL SERVICES S.A.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,6 mil. RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 8,5 mil. RON | |
| 65 | 65.ALERION RENEWABLE RO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,3 mil. RON— | — | — | 112,1 K RON |
| 66 | 66.CELER CAPITAL S.R.L.▲ 63 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57,1 mil. RON▲ 227,1 % | ▲ 227,1 % | 1 mil. RON | |
| 67 | 67.CASCADE TOP HOLDING S.R.L.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 56 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 599,8 K RON | |
| 68 | 68.COVETRUS SE EUROPE HOLDING S.R.L.▼ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 55,6 mil. RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 19,9 mil. RON | |
| 69 | 69.E-INFRA S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,1 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 105,4 mil. RON | |
| 70 | 70.BCR ASIGURARI DE VIATA VIENNA INSURANCE GROUP SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,3 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 12,9 mil. RON | |
| 71 | 71.STANLEYBET CAPITAL S.A.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 72 | 72.HOLDE AGRI INVEST S.A.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 50,5 mil. RON▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | -10,1 mil. RON | |
| 73 | 73.MF CAPITAL S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 50,5 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 3 mil. RON | |
| 74 | 74.GRUPUL INDUSTRIAL VOICULESCU SI COMPANIA (GRIVCO) SA▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,2 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 13,9 mil. RON | |
| 75 | 75.MONEYCORP TECHNOLOGIES LIMITED DUBLIN - SUCURSALA BUCURESTI▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,9 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 76 | 76.BUSINESS MANAGEMENT SYSTEM SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,6 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -1,4 mil. RON | |
| 77 | 77.UNIQA ASIGURARI DE VIATA SA▲ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,3 mil. RON▲ 87,7 % | ▲ 87,7 % | 10,7 mil. RON | |
| 78 | 78.ACC ONE RESIDENCES S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,7 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 76,9 K RON | |
| 79 | 79.TEILOR HOLDING S.A.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,5 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 80 | 80.COMPAGNIE FRANCAISE D'ASSURANCE POUR LE COMMERCE EXTERIEUR S.A BOIS-COLOMBES SUCURSALA BUCURESTI▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,2 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 11,3 mil. RON | |
| 81 | 81.AMEROPA TRANSYLVANIA HOLDING S.R.L.▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,6 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 12,7 mil. RON | |
| 82 | 82.ALLIANZ-TIRIAC UNIT ASIGURARI S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,9 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -5,1 mil. RON | |
| 83 | 83.L'AIR PUR RESIDENCE S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42,9 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | -54,6 K RON | |
| 84 | 84.CERTASIG - SOCIETATE DE ASIGURARE SI REASIGURARE SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,7 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 59,1 K RON | |
| 85 | 85.BRD ASIGURARI DE VIATA SA▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,6 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 15,7 mil. RON | |
| 86 | 86.BTR EXCHANGE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,8 mil. RON▲ 282,4 % | ▲ 282,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 87 | 87.COFACE ROMANIA SERVICES S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,5 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 940,4 K RON | |
| 88 | 88.FORTALIS HOLDING S.A.▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,1 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 34,1 mil. RON | |
| 89 | 89.MIACONE REAL ESTATE INVESTMENT HOLDINGS S.A.▲ 2.505 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 39,8 mil. RON— | — | -280 K RON | |
| 90 | 90.ROHO MEDICAL INVESTMENTS S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,5 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 2,1 mil. RON | |
| 91 | 91.COMPANIA DE ASIGURARI-REASIGURARI EXIM ROMANIA (CARE-ROMANIA) SA▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,4 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 14,6 mil. RON | |
| 92 | 92.REAL VENTURE HOLDING SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,3 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 298,4 K RON | |
| 93 | 93.SEVENX VENTURES S.R.L.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,4 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -330,2 K RON | |
| 94 | 94.GRAWE ROMÂNIA ASIGURARE S.A.▲ 47 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 37,1 mil. RON▲ 138,2 % | ▲ 138,2 % | 25,9 mil. RON | |
| 95 | 95.JOSEPH MARS INVESTMENT S.R.L.▼ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,5 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | -4 mil. RON | |
| 96 | 96.ELREI INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 35,1 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 97 | 97.KMJ HOLDING ESTATE S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33,9 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 261 K RON | |
| 98 | 98.GRIBA INVEST S.R.L.▲ 62 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,8 mil. RON▲ 191,7 % | ▲ 191,7 % | -34,9 K RON | |
| 99 | 99.GRICO INVEST S.R.L.▲ 60 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,8 mil. RON▲ 191,2 % | ▲ 191,2 % | -16,8 K RON | |
| 100 | 100.BO RETAIL INVEST S.R.L.▼ 51 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,1 mil. RON▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | -4,2 mil. RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — București
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
37 firme · 51,6 mld. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
301 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
27 firme · 3 mld. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
984 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
634 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
122 firme · 820 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
89 firme · 782,5 mil. RON
CAEN 6530
Activități ale fondurilor de pensii (cu excepția celor din sistemul public de asigurări sociale)
6 firme · 398,5 mil. RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
22 firme · 338 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
85 firme · 179,3 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
328 firme · 170 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
446 firme · 151,9 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
51 firme · 125,9 mil. RON
CAEN 6611
Administrarea piețelor financiare
8 firme · 122,2 mil. RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
6 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 6411
Activități ale băncii centrale (naționale)
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
36 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
3 firme · 631,4 K RON
CAEN 6432
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 0 RON
CAEN 6422
Activități ale canalelor de finanțare
12 firme · 0 RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
10 firme · 0 RON