Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, București după datorii în 2017
4.265 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3,7 mld. RON. Pragul de intrare în top este 7,2 mil. RON, iar liderul atinge 688,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 688,2 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -144,8 K RON | |
| 2 | 2.BUCURESTI TURISM SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 279,2 mil. RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 20,4 mil. RON | |
| 3 | 3.CONTINENTAL HOTELS SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 152,7 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 4,1 mil. RON | |
| 4 | 4.DIB COM INTER SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 132,7 mil. RON▲ 121,2 % | ▲ 121,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 5 | 5.PREMIER RESTAURANTS ROMANIA SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 130,4 mil. RON▲ 200,9 % | ▲ 200,9 % | 79,3 mil. RON | |
| 6 | 6.ANA HOTELS S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 115,9 mil. RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 24,1 mil. RON | |
| 7 | 7.PHOENICIA EXPRESS S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 115,3 mil. RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | -2,4 mil. RON | |
| 8 | 8.US FOOD NETWORK SA▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,7 mil. RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 61,4 mil. RON | |
| 9 | 9.CAMPUS FACILITIES SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 73,5 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 252,5 K RON | |
| 10 | 10.GRAND PLAZA HOTEL SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,1 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 7,1 mil. RON | |
| 11 | 11.PREMIER PALACE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 69,3 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -4,5 mil. RON | |
| 12 | 12.AQUA SUMMER SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 67,2 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -778,1 K RON | |
| 13 | 13.VALDOR SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,9 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.Europa Group SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,5 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 15 | 15.COCOR TURISM S.A.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 53 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -603,7 K RON | |
| 16 | 16.BLAXY PREMIUM RESORT & HOTEL S.A.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 52,6 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -2,7 mil. RON | |
| 17 | 17.FIRST MAMAIA RESIDENCE S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,5 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -237,3 K RON | |
| 18 | 18.TH TOP HOTELS SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,3 mil. RON▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | -9 mil. RON | |
| 19 | 19.GRAND HOTEL DU BOULEVARD S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,9 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -933 K RON | |
| 20 | 20.PARC HOTELS SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,4 mil. RON▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 10,3 mil. RON | |
| 21 | 21.SIND TOUR TRADING SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,6 mil. RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 22 | 22.AMERICAN RESTAURANT SYSTEM SA▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37 mil. RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | -3,5 mil. RON | |
| 23 | 23.TROTUSUL S.A.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36,1 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 202 K RON | |
| 24 | 24.CONTINENTAL INVEST MARASESTI SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,8 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -4,6 mil. RON | |
| 25 | 25.OMU MOUNTAIN RESORT SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,4 mil. RON0,0% | 0,0% | -668 RON | |
| 26 | 26.DENTOTAL INVESTMENT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 3 mil. RON | |
| 27 | 27.FLAVIA IMPEX 2001 SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 32,8 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -65,6 K RON | |
| 28 | 28.JAD GROUP SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 31,4 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 757,7 K RON | |
| 29 | 29.ESCADA INVESTMENTS S.R.L.▲ 63 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 30,4 mil. RON▲ 246,8 % | ▲ 246,8 % | -323,6 K RON | |
| 30 | 30.PERLA MAJESTIC SA▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,1 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 19,1 mil. RON | |
| 31 | 31.EURO COMPACT ART SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 29,6 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -2,5 mil. RON | |
| 32 | 32.CALEX BUSINESS GRUP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 29,2 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -155,7 K RON | |
| 33 | 33.ANDY HOTELS SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,9 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 281,3 K RON | |
| 34 | 34.LEV OR IMPEX SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,4 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 90,5 K RON | |
| 35 | 35.SOCIETATEA HOTELIERA TIMES SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 25,5 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -1,6 mil. RON | |
| 36 | 36.TAPAE INVESTMENT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24,6 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -947,5 K RON | |
| 37 | 37.APEX HOTELS ALLIANCE 2 SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 23,7 mil. RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | -2,5 mil. RON | |
| 38 | 38.VOX SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,8 mil. RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 39 | 39.HOTEL PROIECT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,6 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -707,5 K RON | |
| 40 | 40.CONFORT HOTELS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,1 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 41 | 41.AURELIUS ÎMPĂRATUL ROMANILOR SA▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,1 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | -2,8 mil. RON | |
| 42 | 42.FUTURE WORLD RETAIL SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,1 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -129,9 K RON | |
| 43 | 43.APEX ALLIANCE DEVELOPMENT 3 SRL▲ 2.446 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 20,9 mil. RON▲ 24.737,4 % | ▲ 24.737,4 % | -792,1 K RON | |
| 44 | 44.LUMEA GUSTULUI S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 20 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -2,9 mil. RON | |
| 45 | 45.CONCORDE INVESTMENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -896,6 K RON | |
| 46 | 46.ANSAMBLE CATERING & SERVICES SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,8 mil. RON▼ 30 % | ▼ 30 % | -2,8 mil. RON | |
| 47 | 47.CORVINUS INTERNATIONAL SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,8 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 4,4 mil. RON | |
| 48 | 48.TCE DURAU S.A.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -957,7 K RON | |
| 49 | 49.SPRING PROD COM SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,8 mil. RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 50 | 50.MANADAS PROD SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 17,6 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -40,8 K RON | |
| 51 | 51.DORM FACILITIES S.R.L.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 16,6 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 7,4 mil. RON | |
| 52 | 52.CEZION INVESTMENT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,5 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -1,5 mil. RON | |
| 53 | 53.VIS 7 IMPORT EXPORT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,3 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 2 mil. RON | |
| 54 | 54.AMREST COFFEE SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,5 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 15,6 mil. RON | |
| 55 | 55.MOXA INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,3 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 50,6 K RON | |
| 56 | 56.DELI GROUP PROFESSIONAL SERVICES S.R.L.▲ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15,2 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 57 | 57.DENTOTAL HOSPITALITY SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,6 mil. RON▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | -22,6 K RON | |
| 58 | 58.ALFA HOTELS SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,4 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 193,3 K RON | |
| 59 | 59.PAN EXPRESS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,8 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -116 K RON | |
| 60 | 60.DELISA 2006 S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,8 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | -93,8 K RON | |
| 61 | 61.DIESEL SERVCOM SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,6 mil. RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 62 | 62.PEAKTURE HOTELS S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,6 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 490 K RON | |
| 63 | 63.VILA RUSTIC SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,2 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 130,5 K RON | |
| 64 | 64.PALTINIS S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,1 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 984,2 K RON | |
| 65 | 65.GIPA VEGIA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13 mil. RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 66 | 66.WEST GATE STUDIOS S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12,5 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 1,7 mil. RON | |
| 67 | 67.D&M PERFECT REAL ESTATE SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,2 mil. RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 978 K RON | |
| 68 | 68.D.N.B - VICTORIA TOWER SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,1 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 703,4 K RON | |
| 69 | 69.GOOD PEOPLE S.A.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 242,9 K RON | |
| 70 | 70.REX MAMAIA S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,7 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -128,4 K RON | |
| 71 | 71.ASCERA SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,6 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -210 RON | |
| 72 | 72.CSDR SIND TURISM SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,4 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 539,5 K RON | |
| 73 | 73.PLAYER LYO SRL▲ 525 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,3 mil. RON▲ 981,4 % | ▲ 981,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 74 | 74.AMEN - TUR SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,2 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 272,8 K RON | |
| 75 | 75.HOTEL CAPITOL SA▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,1 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 76 | 76.SAL VAL SPIRIT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,1 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -3,6 K RON | |
| 77 | 77.TEPOL SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,1 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -237,8 K RON | |
| 78 | 78.SUSAI MONT SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -349,4 K RON | |
| 79 | 79.RIN GRAND ESTATE SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,5 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 80 | 80.EURONET GRUP SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,4 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 4,9 K RON | |
| 81 | 81.CAFE MANUC TURISTIC SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,2 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -702 K RON | |
| 82 | 82.MOULIN D'OR SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,1 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 251,6 K RON | |
| 83 | 83.LE MANOIR GASTRONOMIE SA▲ 56 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,1 mil. RON▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | -1 mil. RON | |
| 84 | 84.GOURMET IMPORT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,1 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | -491,7 K RON | |
| 85 | 85.OLESYA EXPRESS SERVICES SRL▲ 97 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9 mil. RON▲ 166,6 % | ▲ 166,6 % | -77,2 K RON | |
| 86 | 86.YESTERDAY HOTELS SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8,5 mil. RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 87 | 87.CHRISTIAN IMPEX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8,4 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 88 | 88.GROUP LATINO SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,3 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 89 | 89.OLIMP TECHNICS SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,3 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 33,7 K RON | |
| 90 | 90.SINDOMET SERVCOM SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 58,1 K RON | |
| 91 | 91.RTH PREMIUM SERVICES SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 193,1 K RON | |
| 92 | 92.DOMINO'S PIZZA MAXIM SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,9 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 436,7 K RON | |
| 93 | 93.CALIFORNIA FRESH FLAVORS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,9 mil. RON— | — | — | -1,8 mil. RON |
| 94 | 94.RESTAURANT CLASIC S.R.L.▲ 33 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,9 mil. RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | -2,6 mil. RON | |
| 95 | 95.DIVAN PROCUREMENT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,8 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | -3,3 mil. RON | |
| 96 | 96.ROM TEL DISTRIBUTION SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,7 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -342,7 K RON | |
| 97 | 97.HOTEL DACIA SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,7 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | -496,4 K RON | |
| 98 | 98.JARISTEA IMPEX SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,6 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 330,7 K RON | |
| 99 | 99.EURO HOTELS INTERNATIONAL CO SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,4 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 791,5 K RON | |
| 100 | 100.MARNA SRL▲ 149 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 220,2 % | ▲ 220,2 % | -87,8 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — București
CAEN 5611
Restaurante
930 firme · 6,9 mld. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
353 firme · 2,6 mld. RON
CAEN 5610
Restaurante
1.502 firme · 2,4 mld. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
940 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
296 firme · 557,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
38 firme · 404,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
80 firme · 135,3 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
404 firme · 131,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
123 firme · 91,5 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
3 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
33 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
15 firme · 658,3 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 25,4 K RON