Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, București după datorii în 2013
565 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 606,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 786,5 K RON, iar liderul atinge 155,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.T.M.U.C.B. SA= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 155,8 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 5,5 mil. RON | |
| 2 | 2.FORAJ BUCUREŞTI S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,7 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -2,9 mil. RON | |
| 3 | 3.BDY CAPITAL INVEST SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,7 mil. RON▲ 48 % | ▲ 48 % | -2,8 mil. RON | |
| 4 | 4.FORETIS INJECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 26,1 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 307,2 K RON | |
| 5 | 5.FORETIS SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 23,6 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -11,2 mil. RON | |
| 6 | 6.ALFA PLAN CONSTRUCT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,8 mil. RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -1,9 mil. RON | |
| 7 | 7.FREYROM SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,1 mil. RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.TRUSTUL PENTRU SERVICII CU UTILAJE DIVERSE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,1 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 572 K RON | |
| 9 | 9.ROM - HIRE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,8 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -817,1 K RON | |
| 10 | 10.TRYLON TSF SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12,7 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.UNION GENERAL CONSTRUCT SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,4 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 525,4 K RON | |
| 12 | 12.RECON SI DOJE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,9 mil. RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 13 | 13.ALPAN INVESTITII SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,8 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | -129,5 K RON | |
| 14 | 14.KELLER GEOTEHNICA SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,2 mil. RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 4,2 mil. RON | |
| 15 | 15.DURDEII SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -151,4 K RON | |
| 16 | 16.M&T GROUP DECISIV SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8,3 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | -60,9 K RON | |
| 17 | 17.D.B. CONSTRUCT 2000 SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,1 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -455 K RON | |
| 18 | 18.TOTAL ART DESIGN CONSTRUCT SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,8 mil. RON▲ 322,7 % | ▲ 322,7 % | -761,3 K RON | |
| 19 | 19.CARENA SPA ITALIA SUCURSALA ROMANIA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,6 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -91,8 K RON | |
| 20 | 20.GYVY COMPANY 94 SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,4 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 39,6 K RON | |
| 21 | 21.MEGA EDIL AG S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,4 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 463,9 K RON | |
| 22 | 22.IONI & CATA ATHLETIC SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,9 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -741,6 K RON | |
| 23 | 23.MF&S FINISAJE 93 SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,7 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 172,3 K RON | |
| 24 | 24.BUJORENI SAnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,4 mil. RON— | — | -275,3 K RON | |
| 25 | 25.ARCOMET TOWERCRANES SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -220,9 K RON | |
| 26 | 26.CHRYMICO INVEST SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -57,3 K RON | |
| 27 | 27.MIXOS INVEST SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -52,7 K RON | |
| 28 | 28.TRANSMED PRO S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -30,5 K RON | |
| 29 | 29.GHEDEON SRL▲ 209 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,1 mil. RON▲ 2.018,4 % | ▲ 2.018,4 % | 19,3 K RON | |
| 30 | 30.TILIB SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 31 | 31.MEIJERS CONSTRUCT SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,9 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 43,5 K RON | |
| 32 | 32.DUAL CONCEPT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 2,7 K RON | |
| 33 | 33.MONTAJ RAFINARII BUCURESTI SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,7 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -38,1 K RON | |
| 34 | 34.SVA SOCIETATE VOPSITORIE ACROBATICA SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -993,9 K RON | |
| 35 | 35.STIZO FUNDATII SPECIALE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,4 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -2,3 mil. RON | |
| 36 | 36.T.C.R. PROJECTS AND INTERNATIONAL TRADE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 218 K RON | |
| 37 | 37.TRINIUS RESTAURO CONSTRUCT SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,8 mil. RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 981 RON | |
| 38 | 38.TERRA CONSTRUCT & CONSULTING SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,7 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -27,6 K RON | |
| 39 | 39.PRODAC SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,7 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 180,3 K RON | |
| 40 | 40.PREDA COM TRANS IMPEX SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,7 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -79,8 K RON | |
| 41 | 41.TERRAFORM SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 796,9 K RON | |
| 42 | 42.BAC SYSTEM CONSULT&CONSTRUCT SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,4 mil. RON▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | 75 K RON | |
| 43 | 43.EDRASIS C. PSALLIDAS SA GRECIA SUCURSALA ROMANIA▲ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,3 mil. RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | -36,2 K RON | |
| 44 | 44.KID CONSTRUCT INVEST SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -276,4 K RON | |
| 45 | 45.WIGOTEH COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 175,6 K RON | |
| 46 | 46.TRIO CONSTRUCT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 320 RON | |
| 47 | 47.ROCOR CONSTRUCT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,2 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -82,2 K RON | |
| 48 | 48.COSMESCU FOR SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 9,8 K RON | |
| 49 | 49.STATIA DE UTILAJ TRANSPORT - ARCOM SA▲ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | -484,9 K RON | |
| 50 | 50.DECORGA PINTURA SRL SPANIA , A CORUNA SUCURSALA BUCURESTI▲ 62 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 147 % | ▲ 147 % | 123,8 K RON | |
| 51 | 51.KALLISTI PROPERTIES SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -26,7 K RON | |
| 52 | 52.HOLSCHER WASSERBAU GMBH HAREN SUCURSALA BUCURESTI▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 114,4 K RON | |
| 53 | 53.KOMATKO UTILAJE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.PRO TANIG INVEST SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -41 K RON | |
| 55 | 55.MARIA PISCINE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 56 | 56.PAFEL INVEST SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -23,3 K RON | |
| 57 | 57.RUE ALSAC SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 33,8 K RON | |
| 58 | 58.DENA SERV SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,8 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -31,8 K RON | |
| 59 | 59.UTIL GRANT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -1 mil. RON | |
| 60 | 60.NOWOLINER GAMES SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | -12,5 K RON | |
| 61 | 61.HELL ADVERTISING CORPORATE SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 263,4 K RON | |
| 62 | 62.EUROMAN TRANSCONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON— | — | — | -152,2 K RON |
| 63 | 63.MERVE CONSTRUCT INVEST SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -40,5 K RON | |
| 64 | 64.FORTZA. TOTAL IMPEX SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 63 % | ▲ 63 % | -594,8 K RON | |
| 65 | 65.ELLE.BI IMOBILIARE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -25,4 K RON | |
| 66 | 66.CMI UNLIMITED HOLDINGS S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -5,2 K RON | |
| 67 | 67.FORADEX DRILLING S.A.▲ 94 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 215,5 % | ▲ 215,5 % | 2 K RON | |
| 68 | 68.CONPRECIV SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 10,9 K RON | |
| 69 | 69.RO UTILAJE SERVICII SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 16,2 K RON | |
| 70 | 70.GEOPIER RO SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 1,3 K RON | |
| 71 | 71.BRC MIDICONSTRUCT SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 4,6 K RON | |
| 72 | 72.CONSTRUCŢII CIVILE-INDUSTRIALE "OROPOS-DEVELOPMENTS" SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -26,9 K RON | |
| 73 | 73.M.I. SERVICE-COM SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | -8,2 K RON | |
| 74 | 74.MAV CITY CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,2 mil. RON— | — | -1,2 mil. RON | |
| 75 | 75.INTERIOR VOLUM SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -71,7 K RON | |
| 76 | 76.EUROGEO SRL PORCIA SUCURSALA BUCURESTI▼ 44 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 43,7 K RON | |
| 77 | 77.KNOSSOS CONSTRUCT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -6,3 K RON | |
| 78 | 78.CONFORT 93 SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 54,4 K RON | |
| 79 | 79.BETMOBIL SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -22 K RON | |
| 80 | 80.HIDROGEOFOR SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | -416,2 K RON | |
| 81 | 81.TERRA CONSTRUCT GROUP SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 1,2 K RON | |
| 82 | 82.EAST CARS SERVICES SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1 mil. RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 555,7 K RON | |
| 83 | 83.CHIRIACHIDES INVEST SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -12,4 K RON | |
| 84 | 84.SOMECS STANDARD S.A.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -77,5 K RON | |
| 85 | 85.ROMEX CONSTRUCTION 99 SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 939 K RON0,0% | 0,0% | -129,4 K RON | |
| 86 | 86.VILA V.M. SERVPROD SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 919,4 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 1,3 K RON | |
| 87 | 87.AMARCO QUALITY COM SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 886,1 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 138,1 K RON | |
| 88 | 88.STIZO LUCRARI SPECIALE SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 884,3 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 89 | 89.CIPROM FILIALA BUCURESTI SA▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 879 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 90 | 90.AB FUNERARY CONSTRUCT S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 873,4 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 43,9 K RON | |
| 91 | 91.DOMOPOLI INVEST SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 869,2 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -9,9 K RON | |
| 92 | 92.BOSTON CONSULT ENGINEERING SRL▲ 354 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 836 K RON▲ 4.191,7 % | ▲ 4.191,7 % | 11,5 K RON | |
| 93 | 93.MAGNA PARTNERS CONSTRUCT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 828,5 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -5,5 K RON | |
| 94 | 94.GIP GRUP S.R.L.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 826,1 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 441,4 K RON | |
| 95 | 95.ENVOS CONSTRUCT SRL▲ 72 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 817,3 K RON▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 408,3 K RON | |
| 96 | 96.ARIS OPTIM CONSTRUCT SRL▲ 132 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 816,7 K RON▲ 279,6 % | ▲ 279,6 % | -2 K RON | |
| 97 | 97.CBC PROD CONSTRUCT SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 807,2 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 403 K RON | |
| 98 | 98.MAR AVANTAJ SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 803,1 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -506,5 K RON | |
| 99 | 99.GLASS TEAM SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 800,3 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 2,8 K RON | |
| 100 | 100.PHILIPPIDES PROPERTIES INVEST SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 786,5 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -4 K RON |