Top 100 firme — Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale, Brașov după datorii în 2023
288 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 80,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 55,6 K RON, iar liderul atinge 43,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HIPERDIA SA= | Municipiul Braşov, Braşov | 43,8 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 16,4 mil. RON | |
| 2 | 2.POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID MEDIS SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,4 mil. RON▲ 181,2 % | ▲ 181,2 % | -493,3 K RON | |
| 3 | 3.HBOMEDICAL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -20,7 K RON | |
| 4 | 4.CENTRUL MEDICAL DE VEST SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -101 K RON | |
| 5 | 5.CLINICA SANTE VIE SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 41,7 K RON | |
| 6 | 6.FRUMUSEŢE,ENERGIE,SĂNĂTATE S.R.L.nou | Municipiul Săcele, Braşov | 1,2 mil. RON— | — | -260,7 K RON | |
| 7 | 7.MEDAPT SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -69,9 K RON | |
| 8 | 8.OPTISERV SRL▼ 1 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 1,1 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 5,2 K RON | |
| 9 | 9.HISTO SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 982,3 K RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 784,7 K RON | |
| 10 | 10.CONVEST MEDICAL S.R.L.= | Municipiul Braşov, Braşov | 911 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 217,7 K RON | |
| 11 | 11.LOTUS CENTER TERAPHY SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 871,2 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 108,8 K RON | |
| 12 | 12.HEALTH OPTIC SRL▼ 3 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 847,6 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -41,5 K RON | |
| 13 | 13.UNIKOPTIK L.S.D. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 786,2 K RON— | — | -301,3 K RON | |
| 14 | 14.ASTRA-SAN S.R.L.nou | Municipiul Săcele, Braşov | 701 K RON— | — | -59,9 K RON | |
| 15 | 15.BRAIN MAP NEUROSCIENCE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 651,8 K RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 277,2 K RON | |
| 16 | 16.VALMARA GLOBAL S.R.L.▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 605,2 K RON▲ 264,8 % | ▲ 264,8 % | 652 K RON | |
| 17 | 17.VISUAL WATCH S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 535,4 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | -116,5 K RON | |
| 18 | 18.BIOSSAN SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 465,5 K RON▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 219,6 K RON | |
| 19 | 19.B.G. VISION SRL▲ 48 | Municipiul Braşov, Braşov | 426,7 K RON▲ 533,2 % | ▲ 533,2 % | 822,6 K RON | |
| 20 | 20.INGRIJIRI LA DOMICILIU SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 422,7 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 210,2 K RON | |
| 21 | 21.MEDSTAR NUTRITION S.R.L.▲ 1 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 394,2 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | -68,1 K RON | |
| 22 | 22.MOVKINETIC S.R.L.▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 387,3 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 574,4 K RON | |
| 23 | 23.DANIMED RECOVER PLUS SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 363,2 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 49,4 K RON | |
| 24 | 24.SELYOPTIK MEDICAL S.R.L.▲ 189 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 330 K RON▲ 68.933,3 % | ▲ 68.933,3 % | -1,3 K RON | |
| 25 | 25.COOL KIDS CENTER S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 302,6 K RON— | — | — | -39,7 K RON |
| 26 | 26.IDIAB MEDICAL S.R.L.▲ 158 | Municipiul Braşov, Braşov | 300 K RON▲ 14.899,4 % | ▲ 14.899,4 % | -19,6 K RON | |
| 27 | 27.JOINT TRUST ORTHOPEDICS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 291,4 K RON— | — | — | -43,3 K RON |
| 28 | 28.R.X. GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 272,3 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -22,7 K RON | |
| 29 | 29.JOINT TRUST REHABILITATION S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 268,7 K RON— | — | — | -23,3 K RON |
| 30 | 30.G.S. SABIMAR OFTA S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 262,2 K RON— | — | — | -10,4 K RON |
| 31 | 31.MOGÂLDEA THERAPY S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 254,8 K RON— | — | — | -15,3 K RON |
| 32 | 32.SBP PROGRAMARI S.R.L.▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 252,3 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -32,7 K RON | |
| 33 | 33.SALON BEAUTY REMODELARE SRL▲ 25 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 250,4 K RON▲ 186,2 % | ▲ 186,2 % | -72,5 K RON | |
| 34 | 34.G&S MARINCAT S.R.L.▲ 37 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 248,9 K RON▲ 406,4 % | ▲ 406,4 % | -80,8 K RON | |
| 35 | 35.TRANSPARENT DENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 240,4 K RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | -66 K RON | |
| 36 | 36.NATURLICH DIETS S.R.L.▲ 170 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 239,2 K RON▲ 28.175,5 % | ▲ 28.175,5 % | 7,7 K RON | |
| 37 | 37.DOMANDSEBA S.R.L.▲ 101 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 236,1 K RON▲ 3.551,4 % | ▲ 3.551,4 % | 86,9 K RON | |
| 38 | 38.TANTRA OPTIK S.R.L.▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 233,4 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 9,9 K RON | |
| 39 | 39.KINETO MEDICAL TRAINING S.R.L.▲ 52 | Municipiul Braşov, Braşov | 212,6 K RON▲ 727,2 % | ▲ 727,2 % | -71,7 K RON | |
| 40 | 40.EVOMED H.M.P. SRL▲ 72 | Municipiul Braşov, Braşov | 209,3 K RON▲ 1.284,7 % | ▲ 1.284,7 % | -71,7 K RON | |
| 41 | 41.AMPODO CLINIQUE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 199 K RON— | — | — | -98,7 K RON |
| 42 | 42.AI RX DENTAL SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 191,5 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -1,4 K RON | |
| 43 | 43.BRONIRO SRL▼ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 189,3 K RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 44 | 44.RITUS-BIOTEC SRL▲ 10 | Municipiul Codlea, Braşov | 188,1 K RON▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 383,2 K RON | |
| 45 | 45.KINETO BODY DEVELOPMENT SRL▼ 4 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 185 K RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | -36,4 K RON | |
| 46 | 46.JULIA CLINICA DE FIZIOTERAPIE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 179 K RON— | — | -25,1 K RON | |
| 47 | 47.THYAMI LARA SLIM SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 173,1 K RON▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | -11,2 K RON | |
| 48 | 48.SMART EPIGENETX S.R.L.▼ 25 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 171,9 K RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 2,4 K RON | |
| 49 | 49.AVANTAJ VISION SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 168,5 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -9 K RON | |
| 50 | 50.FIRST CARE UNDA S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 164,6 K RON— | — | — | -15,6 K RON |
| 51 | 51.B.G. OPTIC SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 158,5 K RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 506 K RON | |
| 52 | 52.WELLFIT MS S.R.L.▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 158,2 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -9,7 K RON | |
| 53 | 53.YGEIA MC S.R.L.▼ 4 | Municipiul Săcele, Braşov | 157,5 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | -13,9 K RON | |
| 54 | 54.PRO REHAB S.R.L.▲ 94 | Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, Braşov | 153,4 K RON▲ 3.168,9 % | ▲ 3.168,9 % | -23,1 K RON | |
| 55 | 55.ACTIV TRUST SOLUTIONS S.R.L.▲ 107 | Municipiul Braşov, Braşov | 146,1 K RON▲ 4.185,6 % | ▲ 4.185,6 % | 103,1 K RON | |
| 56 | 56.B.G. VISION CARE S.R.L.▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 140,6 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 48,8 K RON | |
| 57 | 57.CONTACT LENS SPECIALISTS SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 138 K RON▲ 96 % | ▲ 96 % | 410,9 K RON | |
| 58 | 58.MARIMED & LABORATORIES S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 131,8 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | -47,3 K RON | |
| 59 | 59.JULIA PODIATRY CLINIC SRL▼ 42 | Municipiul Braşov, Braşov | 130,8 K RON▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 195,1 K RON | |
| 60 | 60.BOGATU EVENT S.R.L.▲ 106 | Municipiul Braşov, Braşov | 130,8 K RON▲ 4.016,2 % | ▲ 4.016,2 % | 9,7 K RON | |
| 61 | 61.CENTRUL MEDICAL METAMED S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 129,4 K RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 45,6 K RON | |
| 62 | 62.LOOK OPTIK SRL▼ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 129,3 K RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 72,5 K RON | |
| 63 | 63.ALEOSTEOTHERAPY S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 125 K RON— | — | — | -1,2 K RON |
| 64 | 64.TURISM CODREANU SRL▼ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 124,7 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 0 RON | |
| 65 | 65.LIVADA CU SOARE SRL▼ 14 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 119,9 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -18,8 K RON | |
| 66 | 66.KW CENTRU DE RECUPERARE SPORTIVĂ S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 119,2 K RON— | — | -4,8 K RON | |
| 67 | 67.TERAPIA CU JAD ŞI TURMALINA S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 118,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.ESENȚA VIEȚII S.R.L.▼ 23 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 118,7 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | -4,7 K RON | |
| 69 | 69.OFTALOGOS S.R.L.▼ 42 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 117,9 K RON▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 191,3 K RON | |
| 70 | 70.STOMED ASIST S.R.L.▼ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 116,9 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -28,5 K RON | |
| 71 | 71.RADIOLOGIE BRASOV S.R.L.▼ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 108,8 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -37,7 K RON | |
| 72 | 72.HELPHOME S.R.L.▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 106,7 K RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | -4,4 K RON | |
| 73 | 73.REUMATOLOGIE DR.MIREA GAVRILA SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 105,9 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 1,3 K RON | |
| 74 | 74.FIZIOMEDMAX S.R.L.▼ 32 | Oraş Ghimbav, Braşov | 103,8 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -27,5 K RON | |
| 75 | 75.PRIMEOPTIC A & D SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 103,5 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -14 K RON | |
| 76 | 76.OME OPTICS C.R.M. SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 103,4 K RON— | — | 28,1 K RON | |
| 77 | 77.POSTURO-DINAMIC S.R.L.▼ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 102,3 K RON▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 36,6 K RON | |
| 78 | 78.SL FIZIO EXCENTRIC S.R.L.▲ 151 | Municipiul Braşov, Braşov | 101,4 K RON— | — | 18 K RON | |
| 79 | 79.SHARP VISION SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 97 K RON— | — | — | 0 RON |
| 80 | 80.CORONA OPTIC SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 96,7 K RON— | — | — | 49,9 K RON |
| 81 | 81.3D R.X. DENTAL DESIGN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 94,4 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 514,5 K RON | |
| 82 | 82.OPTICAL EYE S.R.L.nou | Municipiul Săcele, Braşov | 90,7 K RON— | — | — | 3,2 K RON |
| 83 | 83.CENTRUL DE DEZVOLTARE PERSONALA OTILIA TODOR S.R.L.▲ 6 | Oraş Ghimbav, Braşov | 89,6 K RON▲ 236,9 % | ▲ 236,9 % | 130,9 K RON | |
| 84 | 84.KINETO RESENSE S.R.L.▲ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 89,4 K RON▲ 477,2 % | ▲ 477,2 % | -83,5 K RON | |
| 85 | 85.PRO BRAMED S.R.L.▼ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 86,9 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -943 RON | |
| 86 | 86.VS PHYSIO CONCEPT S.R.L.▼ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 84,6 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 20,1 K RON | |
| 87 | 87.MAHO RELAXING THERAPY S.R.L.▲ 48 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 84 K RON▲ 923,3 % | ▲ 923,3 % | -3,3 K RON | |
| 88 | 88.MEDICO PROF.PEIPER S.R.L.▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 81,3 K RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | -56,8 K RON | |
| 89 | 89.D.B. DETOX CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 80,5 K RON— | — | — | -23,7 K RON |
| 90 | 90.TRANSILVANIA SKIN CLINIC S.R.L.nou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 74,1 K RON— | — | — | -39,1 K RON |
| 91 | 91.ESENTIAL HOLISTIC S.R.L.▲ 100 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 73,2 K RON▲ 4.809,3 % | ▲ 4.809,3 % | 15 K RON | |
| 92 | 92.DR. ALEX UROLOGIE S.R.L.▼ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 72,8 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 541,9 K RON | |
| 93 | 93.TOP SAN CONSULT SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 69,3 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 66,1 K RON | |
| 94 | 94.PROCALVIE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 63,7 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 114,3 K RON | |
| 95 | 95.ASISTENŢA S.O.S. SRL▼ 57 | Municipiul Braşov, Braşov | 62,3 K RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 262,7 K RON | |
| 96 | 96.GREEN ROADS MOUNTING TRANSILVANIA S.R.L.▼ 27 | Sat Colonia Bod, Comuna Bod, Braşov | 62 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -1,3 K RON | |
| 97 | 97.ORL ACSIMED S.R.L.▼ 54 | Municipiul Codlea, Braşov | 61,6 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 16,4 K RON | |
| 98 | 98.SCLIPIREA DIVINĂ S.R.L.▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 58,2 K RON▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | -14,4 K RON | |
| 99 | 99.ASOSEPTIS SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Săcele, Braşov | 56,8 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 65,9 K RON | |
| 100 | 100.FIZIO EVOLUTION S.R.L.▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 55,6 K RON▲ 109 % | ▲ 109 % | 319 RON |