Top 100 firme — Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții, Brașov după datorii în 2022
65 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 65 cumulează 36,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,1 K RON, iar liderul atinge 6,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IZOPOL SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,5 mil. RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 787,6 K RON | |
| 2 | 2.A & P HIDROIZOLATII SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 4,6 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 240,5 K RON | |
| 3 | 3.IZOCON SA▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,2 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 155,9 K RON | |
| 4 | 4.BLACH DOM MONTAJ SRL▲ 3 | Sat Cărpinis, Comuna Tărlungeni, Braşov | 2,5 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 133,5 K RON | |
| 5 | 5.EVGO CONSTRUCT SRL▲ 1 | Comuna Prejmer, Braşov | 2,3 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 437,3 K RON | |
| 6 | 6.NOVAGLASS CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 572,1 K RON | |
| 7 | 7.IZCON-EST SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3 mil. RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 234,7 K RON | |
| 8 | 8.ROOF TILES DISTRIBUTION SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2 mil. RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | -45,8 K RON | |
| 9 | 9.UNIK ALUMINIU SRLnou | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 1,2 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 311,9 K RON | |
| 10 | 10.T.BAU & CO SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 11 | 11.LĂCĂTUŞ SAMUEL CONSTRUCT SRL▲ 10 | Sat Ormeniş, Comuna Ormeniş, Braşov | 1,1 mil. RON▲ 298,4 % | ▲ 298,4 % | 741 K RON | |
| 12 | 12.IVEBO CONSTRUCT SERV SRL▲ 3 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 875,8 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 9,5 K RON | |
| 13 | 13.LIMACRET CONS SRL▲ 3 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 825,7 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | -52,9 K RON | |
| 14 | 14.RESORT DISTRIBUTION SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 771,1 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 473,6 K RON | |
| 15 | 15.M.C. IRAIDY CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 744,8 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -47,8 K RON | |
| 16 | 16.SINAGUA SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 736,5 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 25,6 K RON | |
| 17 | 17.MIRICON SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 536,6 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -8,7 K RON | |
| 18 | 18.CONLUXART SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 535,8 K RON— | — | 16,3 K RON | |
| 19 | 19.HYDRO BIT S.R.L.▲ 17 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 454,9 K RON▲ 538,5 % | ▲ 538,5 % | 48,6 K RON | |
| 20 | 20.MULTIHOUSE SRL▲ 6 | Sat Bucium, Comuna Şinca, Braşov | 309,9 K RON▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 111 K RON | |
| 21 | 21.NIHO COMPANY SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 268,2 K RON▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | -365,3 K RON | |
| 22 | 22.CONSTRUCT MARIVIA SRL▼ 10 | Municipiul Săcele, Braşov | 258,8 K RON▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | -4,5 K RON | |
| 23 | 23.H. ORBITAL MONTAJ S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 258 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 75,6 K RON | |
| 24 | 24.PROD NATURAL SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 246,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 25 | 25.STIL AMBIENT S & R SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 241,7 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | -22,3 K RON | |
| 26 | 26.RESORT BINOM S.R.L.▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 198,1 K RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 685,9 K RON | |
| 27 | 27.D.D.M. IZOL CONSTRUCT SRL▼ 2 | Sat Cărpinis, Comuna Tărlungeni, Braşov | 181 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 5,5 K RON | |
| 28 | 28.RAIN GUARD A.S. S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 173,8 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 63,3 K RON | |
| 29 | 29.LOKSI IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 158,4 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -12,4 K RON | |
| 30 | 30.BGI COMPANY SERV SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 158,3 K RON▲ 117,5 % | ▲ 117,5 % | -113 K RON | |
| 31 | 31.TENTART DISTRIBUTION S.R.L.▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 148,1 K RON▲ 2.246,3 % | ▲ 2.246,3 % | -80 K RON | |
| 32 | 32.CNC PREST SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 146,9 K RON— | — | 68,9 K RON | |
| 33 | 33.ZASCON R.B.C S.R.L.▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 107,6 K RON▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 44 K RON | |
| 34 | 34.BIT LINE SRL▼ 1 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 93,3 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 121,8 K RON | |
| 35 | 35.M.V.-THERMOBAU VERBUNDSYSTEME SRL▼ 11 | Sat Hurez, Comuna Beclean, Braşov | 86,5 K RON▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | -57,7 K RON | |
| 36 | 36.7 IZVOARE CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Săcele, Braşov | 79,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 37 | 37.DORAMIVA SERV SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 73,1 K RON▼ 81,4 % | ▼ 81,4 % | -67,5 K RON | |
| 38 | 38.SMART TRANS CONSTRUCT S.R.L.▼ 6 | Sat Colonia Bod, Comuna Bod, Braşov | 71,6 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | -17,1 K RON | |
| 39 | 39.URBEST SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 66,6 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 1,4 K RON | |
| 40 | 40.CAPSTEEL TRADE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 62,3 K RON▲ 358,2 % | ▲ 358,2 % | 41 K RON | |
| 41 | 41.MSC CONSTRUCT SÂNPETRU SRL▼ 1 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 48,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 42 | 42.JAMILLA SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 48,3 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 44,7 K RON | |
| 43 | 43.D&A HIDROIZOLATII S.R.L.nou | Municipiul Codlea, Braşov | 43,4 K RON— | — | — | 147,7 K RON |
| 44 | 44.H.G. MONTAJ ACOPERIȘURI 2020 S.R.L.▲ 15 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 29,4 K RON▲ 656,7 % | ▲ 656,7 % | 79,2 K RON | |
| 45 | 45.VARIO BUILD S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 27,6 K RON— | — | — | -18,4 K RON |
| 46 | 46.H.G. MONTAJ SRL▲ 15 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 26,8 K RON▲ 845,1 % | ▲ 845,1 % | 84 K RON | |
| 47 | 47.MIRICON PREST SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 26,2 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 4,1 K RON | |
| 48 | 48.NIB ROOF CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 23,7 K RON— | — | — | 5,3 K RON |
| 49 | 49.C.G. WELLMEX CO SRL▼ 4 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 22,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 50 | 50.VERACON ARIVAS SRL▼ 1 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 22,2 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 34,7 K RON | |
| 51 | 51.TISREM IMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,3 K RON▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 153,3 K RON | |
| 52 | 52.MONTAJ DANI 2019 S.R.L.▼ 5 | Sat Sercaita, Comuna Şinca, Braşov | 19 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 53 | 53.EXPO DESIGN TECHNO SOLUTION SRL▲ 7 | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 18,7 K RON▲ 431,6 % | ▲ 431,6 % | 8,9 K RON | |
| 54 | 54.TIMMY 2022 MONTAJE S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 18,7 K RON— | — | — | 10,6 K RON |
| 55 | 55.VASTON SRL▼ 13 | Municipiul Săcele, Braşov | 18,6 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 9,2 K RON | |
| 56 | 56.BGI QUALITY SERV S.R.L.▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 16 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | -37 RON | |
| 57 | 57.L&C HIDROIZOLAŢII S.R.L.▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 15,1 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 20,7 K RON | |
| 58 | 58.CEAURU MONTAJ SRL▼ 17 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 12 K RON▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 12,5 K RON | |
| 59 | 59.IZOPET SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,3 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 20,6 K RON | |
| 60 | 60.IZOCONSTRUCT N.G. SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,7 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | -100,8 K RON | |
| 61 | 61.ŢUCĂ MONTAJ 2015 SRL▼ 7 | Sat Râusor, Comuna Mândra, Braşov | 8,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 62 | 62.ONLY DESIGN SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 63 | 63.IPC COLSIT SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 64 | 64.H.G. MONTAJ INVELITORI S.R.L.= | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,3 K RON▲ 525,1 % | ▲ 525,1 % | 104,1 K RON | |
| 65 | 65.GRG PRO CONSTRUCT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 105,3 K RON |