Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Botoșani după datorii în 2020
77 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 77 cumulează 21,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 15,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRICS SIRET S.R.L.= | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 15,5 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -456,7 K RON | |
| 2 | 2.LIV 2000 SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,1 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 19,4 K RON | |
| 3 | 3.SAGONY ELECTRONICS SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 794,5 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -16,7 K RON | |
| 4 | 4.MILENIUM EXPERT FINANCE SRL▲ 3 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 649,1 K RON▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | -13,2 K RON | |
| 5 | 5.HOUSE MONEYFAST SRL▼ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 600,3 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 691,6 K RON | |
| 6 | 6.FABIO ELECTRONICS IFN SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 583,2 K RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.ONARISS CONVERTER S.R.L.▲ 62 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 278 K RON▲ 92.578 % | ▲ 92.578 % | 302,2 K RON | |
| 8 | 8.SPEED AMANET SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 233,5 K RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | -40,8 K RON | |
| 9 | 9.ELECTRO ALFA MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 130 K RON— | — | — | 155,1 K RON |
| 10 | 10.UNITCOM AMANET SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 119,7 K RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 37,1 K RON | |
| 11 | 11.AVANGARDE LIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 96,9 K RON▲ 181,5 % | ▲ 181,5 % | 233,1 K RON | |
| 12 | 12.SAFIRE GOLD SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 96,6 K RON▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 114,9 K RON | |
| 13 | 13.LIDEDW MEG AUTO SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 94,6 K RON▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | -49,6 K RON | |
| 14 | 14.P & D SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 72,6 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 21 K RON | |
| 15 | 15.TOTIS SRL▲ 4 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 66,1 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | -16 K RON | |
| 16 | 16.PUNTO D'ORO SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 65,6 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 68,8 K RON | |
| 17 | 17.KREDIT SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 65,4 K RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | -5,3 K RON | |
| 18 | 18.LION - ROX COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 62,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 19 | 19.UNIT CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 55,1 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 88,2 K RON | |
| 20 | 20.RINKON DRIVING SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 39,6 K RON▲ 102 % | ▲ 102 % | 191,1 K RON | |
| 21 | 21.PAV-IMPACT SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 33,4 K RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | -32,1 K RON | |
| 22 | 22.ITISERV ALFA SRL▲ 2 | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 32,5 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -9,4 K RON | |
| 23 | 23.EUROACT TRADUCERI SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 32,4 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 37,5 K RON | |
| 24 | 24.ART TRAINING ASIGURĂRI SRL▲ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26,7 K RON▲ 186,4 % | ▲ 186,4 % | 221,5 K RON | |
| 25 | 25.JAR ALGEVI TEAM S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 24,1 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 107 RON | |
| 26 | 26.STAR INSURANCE SPECIALIST S.R.L.▲ 34 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 22,6 K RON▲ 1.522,6 % | ▲ 1.522,6 % | 225,7 K RON | |
| 27 | 27.CORCRIS-CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,9 K RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 605 RON | |
| 28 | 28.MARASIG SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,5 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 646 RON | |
| 29 | 29.LBD PRO-ASIGURĂRI SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,5 K RON▼ 34 % | ▼ 34 % | 128,8 K RON | |
| 30 | 30.HADRIAN CONSULT INSURANCE SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 18,3 K RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 57,6 K RON | |
| 31 | 31.ANDREAS INSURANCE - REINSURANCE SRL▲ 4 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Botoşani | 18,1 K RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | -2,5 K RON | |
| 32 | 32.SMART CHOICE ASIG SRL= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 16,3 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -24,9 K RON | |
| 33 | 33.DASCĂLU VASILE AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 7 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 13,9 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | -1,2 K RON | |
| 34 | 34.ALFA SERVIZI HOLDING SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 13,4 K RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 299,7 K RON | |
| 35 | 35.ANIFAN CONSULT SRL▼ 13 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,4 K RON▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 129,3 K RON | |
| 36 | 36.ABSOLUTE CONT EXPERT SRLnou | Sat Cerchejeni, Comuna Blândeşti, Botoşani | 11,9 K RON▲ 712,8 % | ▲ 712,8 % | 56,6 K RON | |
| 37 | 37.BETTER INSURANCE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,3 K RON0,0% | 0,0% | -350 RON | |
| 38 | 38.LINES BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 9 K RON▲ 335,7 % | ▲ 335,7 % | 245,1 K RON | |
| 39 | 39.OPTIM SERVICII DE ASIGURARE - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 40 | 40.ZAHARIA CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,6 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 32,6 K RON | |
| 41 | 41.FIRSTMUHA - ELASIG SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,1 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 51,3 K RON | |
| 42 | 42.EUROPA SRL▼ 31 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,9 K RON▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | 72,9 K RON | |
| 43 | 43.S & S SRL▲ 2 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 6,6 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 112,7 K RON | |
| 44 | 44.AMH ASIG-GRUP-ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6 K RON▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 36,7 K RON | |
| 45 | 45.ANDIMAR ZEKER SRL▲ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,7 K RON▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | 17,6 K RON | |
| 46 | 46.PANDORA MONDO SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,4 K RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 7,3 K RON | |
| 47 | 47.MINDSIGHT ADVISORY S.R.L.▲ 27 | Sat Cotârgaci, Comuna Roma, Botoşani | 5,2 K RON▲ 3.467,1 % | ▲ 3.467,1 % | 90,7 K RON | |
| 48 | 48.VALENTIN INSURANCE - ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.▲ 28 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,2 K RON▲ 8.877,6 % | ▲ 8.877,6 % | 7 K RON | |
| 49 | 49.ADAN CONSULTING POINT SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5 K RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 5 K RON | |
| 50 | 50.SIGISMUND AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,8 K RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | -6,4 K RON | |
| 51 | 51.OPENDOOR CONSULTANCY S.R.L.▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,5 K RON▲ 121,6 % | ▲ 121,6 % | 160,6 K RON | |
| 52 | 52.RISKOFF CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,3 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 41,8 K RON | |
| 53 | 53.YNAMAR BROKER ASIGURĂRI SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,2 K RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 75,8 K RON | |
| 54 | 54.ALEXIM AGRO CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,1 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 138,4 K RON | |
| 55 | 55.PANE ASIGCONSULT SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,8 K RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 81,1 K RON | |
| 56 | 56.MURROD CONSULT SRL▼ 27 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,4 K RON▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | 17,8 K RON | |
| 57 | 57.MACOBIT INSURANCE SRL▼ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,1 K RON▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 109,7 K RON | |
| 58 | 58.FIRST FIVE SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,7 K RON▲ 148,3 % | ▲ 148,3 % | 72,6 K RON | |
| 59 | 59.LOGOS CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6 K RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | -691 RON | |
| 60 | 60.ASLAN MAGNUM SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -137 RON | |
| 61 | 61.ROMINO CRISTAL CREDIT IFN SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1 K RON▼ 87 % | ▼ 87 % | 16,9 K RON | |
| 62 | 62.DUMIS ORIENT CONSULTING SRL▲ 3 | Loc. Flămânzi, Oraş Flămânzi, Botoşani | 901 RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 52,5 K RON | |
| 63 | 63.VOGUE SRL= | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 782 RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 64 | 64.MONEY GEES TRANSFER SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 757 RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 0 RON | |
| 65 | 65.KEIA MOLDOVA CONSULTING FINANCIAL SRL▲ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 660 RON▲ 129,2 % | ▲ 129,2 % | 26,9 K RON | |
| 66 | 66.TOP SUPPORT ESENŢIAL SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 406 RON▲ 116 % | ▲ 116 % | 25,3 K RON | |
| 67 | 67.IMPACT EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 391 RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -1,3 K RON | |
| 68 | 68.GABRIMAT ADVISOR AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 333 RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 18,8 K RON | |
| 69 | 69.HYNKI INSURANCE SRL▲ 2 | Oraş Bucecea, Botoşani | 313 RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 18,3 K RON | |
| 70 | 70.VLP UNITED FINANCIAL S.R.L.nou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 286 RON— | — | — | 7,2 K RON |
| 71 | 71.SLIDER RG FINANCE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 202 RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 459 RON | |
| 72 | 72.MEDAMAR INSURANCE AND CONSULTING SRL▲ 3 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 132 RON0,0% | 0,0% | 22,5 K RON | |
| 73 | 73.SILBRALIFESECURE AGENT DE ASIGURĂRI S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 67 RON— | — | 300 RON | |
| 74 | 74.GEPREPCO EXIM SRL▲ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.SARALEX GOLD SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.MIRCOM JUNIOR SRL▲ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 77 | 77.HUŢANU ASIGURĂRI AGENT DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0 RON— | — | 0 RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Botoșani
CAEN 6492
Alte activități de creditare
13 firme · 34,6 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
38 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
2 firme · 751,6 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 462,7 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
3 firme · 125,8 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 52,8 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
8 firme · 1,2 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON