Top 100 firme — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate, Bistrița-Năsăud după datorii în 2024
86 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 86 cumulează 63 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FARMACIA SANOVIL SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 778,5 K RON | |
| 2 | 2.FARMACIA MALUTAN SRL= | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 3,7 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 878,1 K RON | |
| 3 | 3.GALENUS M.G.M. SRL▲ 7 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 3,6 mil. RON▲ 130 % | ▲ 130 % | 2,3 mil. RON | |
| 4 | 4.BISTRIVET FARMA SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.FARMACIA SOMESANA SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,8 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 867,7 K RON | |
| 6 | 6.FARMACIA-HYGIEIA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,7 mil. RON▲ 58 % | ▲ 58 % | 131,3 K RON | |
| 7 | 7.ILIRIA SERV SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 334,6 K RON | |
| 8 | 8.FARMACIA FARMILLA SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9 mil. RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 181,5 K RON | |
| 9 | 9.HERBAPHARM D&B S.R.L.▼ 2 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 1,9 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 89,1 K RON | |
| 10 | 10.SANTOFARM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 678,3 K RON | |
| 11 | 11.FREGATA COM SRL▲ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 700,8 K RON | |
| 12 | 12.GEOCRISSILFLOR-FARM SRL▲ 4 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 100,9 K RON | |
| 13 | 13.DOMINIQUE PHARM S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 352,6 K RON | |
| 14 | 14.ALINA FARMACTIV SRL= | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 304,2 K RON | |
| 15 | 15.FARMACIA VISCUM SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 241,7 K RON | |
| 16 | 16.HEBE-PHARM SRL▼ 3 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 141,9 K RON | |
| 17 | 17.FARMACIA ZINNIA SRL▲ 6 | Sat Cireşoaia, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 229,4 K RON | |
| 18 | 18.ANASTORIA COM SRL▲ 61 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 1.424,4 % | ▲ 1.424,4 % | 250,6 K RON | |
| 19 | 19.ALTHAEA-FARM SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 28,5 K RON | |
| 20 | 20.FARMALEXMED SRL▲ 1 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 1 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 272,4 K RON | |
| 21 | 21.SALVIAFARM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 846,7 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 129 K RON | |
| 22 | 22.SANOVITA FARM PLUS S.R.L.▼ 5 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 837,5 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 369,4 K RON | |
| 23 | 23.CORAL-PHARM SRL▲ 7 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 830,1 K RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 29,4 K RON | |
| 24 | 24.FARMACIA REMEDIA SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 824,3 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 20,3 K RON | |
| 25 | 25.FARMACIA ROXANA S.R.L.▲ 2 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 812,9 K RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 67,7 K RON | |
| 26 | 26.FARMAROMA SRL▲ 5 | Sat Nuseni, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 785,2 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 227,9 K RON | |
| 27 | 27.IUSTINA FARM S.R.L.▲ 22 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 767,5 K RON▲ 143,9 % | ▲ 143,9 % | 60,7 K RON | |
| 28 | 28.RUNION VET SRL▲ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 715,7 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 702,3 K RON | |
| 29 | 29.FARMACIA ANTHURIUM SRL▼ 1 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 696,1 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 214,9 K RON | |
| 30 | 30.ELIXIR SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 690,9 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 15,2 K RON | |
| 31 | 31.FARMACIA SANOVITA SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 638,6 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 66,3 K RON | |
| 32 | 32.VITAFARM SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 592 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 47,5 K RON | |
| 33 | 33.FARM PASUR SRL▲ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 573,3 K RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 84,6 K RON | |
| 34 | 34.FARMACIA CYNARIA SRL▼ 8 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 569,3 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 267,1 K RON | |
| 35 | 35.SOMINVEST FARM S.R.L.▲ 8 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 520,9 K RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 143,7 K RON | |
| 36 | 36.FARMACIA CALENDULA SRL= | Sat Budacu de Jos, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 510,2 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 69,9 K RON | |
| 37 | 37.BIORITM FARM SRL▲ 4 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 500,2 K RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 111,3 K RON | |
| 38 | 38.FARMACIA BOCA S.R.L.▲ 1 | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 473,8 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -1,2 K RON | |
| 39 | 39.YUG OLESEA S.R.L.nou | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 468,6 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -19,1 K RON | |
| 40 | 40.DANIRA MEDFARM SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 436,9 K RON▲ 36 % | ▲ 36 % | -139,4 K RON | |
| 41 | 41.COCO CID FARMA SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 402,8 K RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 3,6 K RON | |
| 42 | 42.ANY MEDPHARM S.R.L.▼ 2 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 397,6 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 5,1 K RON | |
| 43 | 43.GALENUS SRL▲ 7 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 377 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 421,1 K RON | |
| 44 | 44.ANCUMEDFARM S.R.L.▲ 3 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 372,7 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 73,5 K RON | |
| 45 | 45.ATLANTA 1 SRL▲ 8 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 371,1 K RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 41,1 K RON | |
| 46 | 46.FARMACIA PANACEEA SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 369,7 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 12,6 K RON | |
| 47 | 47.FARMACIA GALENICA SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 360,6 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 283,4 K RON | |
| 48 | 48.FARMACIA ALYON SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 354,4 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -52,1 K RON | |
| 49 | 49.BALSAM SRL▲ 5 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 323,4 K RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 181,4 K RON | |
| 50 | 50.LOTUSVITALPHARM S.R.L.▲ 37 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 304,4 K RON▲ 11.462,4 % | ▲ 11.462,4 % | 116 RON | |
| 51 | 51.FARMACIA-ANEMONA SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 285,7 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 18,3 K RON | |
| 52 | 52.DARIVET SRL▲ 10 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 264,4 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 88,9 K RON | |
| 53 | 53.SALVIASEPT S.R.L.nou | Sat Parva, Comuna Parva, Bistriţa-Năsăud | 259,1 K RON— | — | -24,2 K RON | |
| 54 | 54.Z.C.SALIX SRL▼ 9 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 256,8 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 2,8 mil. RON | |
| 55 | 55.HELPMED PHARMA S.R.L.▲ 10 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 252,6 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 99,4 K RON | |
| 56 | 56.FARMACIA ALEXIA SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 250,2 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 8,2 K RON | |
| 57 | 57.FARMACIA THEODORA SRL▲ 2 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 248,9 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 162 K RON | |
| 58 | 58.FARMACIA DIANA SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 247 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 44 K RON | |
| 59 | 59.DROGHERIA ELITMED S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 244,4 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 870 RON | |
| 60 | 60.FLOREA D&D PHARM S.R.L.▲ 1 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 234,2 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -24,2 K RON | |
| 61 | 61.FARMACIA LARIMED S.R.L.▼ 5 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 223,1 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 39,3 K RON | |
| 62 | 62.ILFARMA PRUND SRL▼ 7 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 221,3 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 45,3 K RON | |
| 63 | 63.FARMACIA DIANTHUS SRL= | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 200,6 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -18,8 K RON | |
| 64 | 64.KYMBA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 189,4 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | -31,5 K RON | |
| 65 | 65.FARMACIA RAMONA S.R.L.▲ 10 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 182,3 K RON▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | -666 RON | |
| 66 | 66.FARMACIA GALAFARM SRL= | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 179,2 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 14,6 K RON | |
| 67 | 67.DARYAPHARMA SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 174,4 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 6,8 K RON | |
| 68 | 68.PHARMACOB VIVA SRL▲ 1 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 173,9 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 3,4 K RON | |
| 69 | 69.POMPEIUS NATURA VIE SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 165,5 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 6,3 K RON | |
| 70 | 70.GORFARM TEC S.R.L.▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 163,7 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 9,4 K RON | |
| 71 | 71.DROGHERIA MEGAMED S.R.L.▲ 3 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 135,4 K RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | -2,6 K RON | |
| 72 | 72.GAGEA PROD SRL▼ 2 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 129,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.FARMACIA CARDIO LAVIDENA SRL▼ 1 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 118,6 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 46,4 K RON | |
| 74 | 74.ANGYBERTA FARM S.R.L.▲ 2 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 97,1 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 72,3 K RON | |
| 75 | 75.PADUM SRLnou | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 72,1 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 156,2 K RON | |
| 76 | 76.AGROVET ILINCUTA FARM S.R.L.▼ 5 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 71,9 K RON▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 2,8 K RON | |
| 77 | 77.NATURALIS AMC S.R.L.= | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,4 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 38,4 K RON | |
| 78 | 78.FARM NICOVET SRL▲ 3 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 60,4 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | -14,5 K RON | |
| 79 | 79.GRANDE VET MAG S.R.L.▲ 9 | Sat Monariu, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 44,9 K RON▲ 3.980,5 % | ▲ 3.980,5 % | -12,1 K RON | |
| 80 | 80.FARMACIA MIRU SRL= | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 44,7 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 21,7 K RON | |
| 81 | 81.SOCACIU VET S.R.L.▲ 2 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 28,7 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 7,8 K RON | |
| 82 | 82.PASFLA PHARMA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 28,4 K RON— | — | — | -25,4 K RON |
| 83 | 83.APOTEKA SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 23,6 K RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 89,2 K RON | |
| 84 | 84.CULTURA DE CIUPERCI S.R.L.▲ 1 | Sat Malin, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 6,1 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 17,5 K RON | |
| 85 | 85.FLAVEDO STARCOM SRL▲ 4 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 1,5 K RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | -781 RON | |
| 86 | 86.VELU ANET VET S.R.L.= | Sat Nimigea de Jos, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -177 RON |