Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Bistrița-Năsăud după datorii în 2023
197 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 144,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 99,3 K RON, iar liderul atinge 40,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STAR GATE SRL= | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 40,1 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 7,2 mil. RON | |
| 2 | 2.SILVANIA INTERNATIONAL PROD SRL= | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 34,8 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 4 mil. RON | |
| 3 | 3.LIGNUM TREND SRL= | Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc, Bistriţa-Năsăud | 8,5 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 4 mil. RON | |
| 4 | 4.FAGMORES IMPEX SRL= | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 4,7 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 308,2 K RON | |
| 5 | 5.MOLDOTOUR FOREST SRL= | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 4,4 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 90,6 K RON | |
| 6 | 6.FORTESIMEX SRL▲ 1 | Loc. Sigmir, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,6 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 11,5 K RON | |
| 7 | 7.TRISCASTIM SRL▲ 7 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 2,5 mil. RON▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 753,9 K RON | |
| 8 | 8.FORVIGALUS INTERNATIONAL SRL= | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 2,3 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 12,9 K RON | |
| 9 | 9.DOCE & HUBER SRL▲ 1 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 2,1 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 424 K RON | |
| 10 | 10.GOOD-FOREST SRL▼ 4 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 1,7 mil. RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.FORGAVPI COMPANY SRL▲ 6 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,6 mil. RON▲ 44 % | ▲ 44 % | 291,6 K RON | |
| 12 | 12.COMTRANS SRL= | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 613,5 K RON | |
| 13 | 13.SILDADFOR SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 166,5 K RON | |
| 14 | 14.LEMNGRIG-MOLD SRL▲ 1 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -174,5 K RON | |
| 15 | 15.INTER PRODUCTION S.R.L.▲ 14 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 177 K RON | |
| 16 | 16.PINUS ARMANDI STER S.R.L.-D.nou | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON— | — | — | 104,4 K RON |
| 17 | 17.NEVA TRADE SRL▲ 1 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 25 K RON | |
| 18 | 18.SOFIELI CONSTRUCT SRL▲ 9 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1 mil. RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 124,4 K RON | |
| 19 | 19.CARPENELUL SRL▼ 6 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 1 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 73,2 K RON | |
| 20 | 20.DAVLEX VIOFOREST S.R.L.▲ 22 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 988,7 K RON▲ 145,1 % | ▲ 145,1 % | 104,3 K RON | |
| 21 | 21.BALATICI SRL▲ 12 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 969 K RON▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 325,4 K RON | |
| 22 | 22.FORDANI BLIDARU SRL▲ 31 | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 938,1 K RON▲ 269,8 % | ▲ 269,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 23 | 23.RHODODENDRON SRL▼ 2 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 918,6 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 11,7 K RON | |
| 24 | 24.NANIRA FOREST SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 858,8 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -101,5 K RON | |
| 25 | 25.WEB WOOD TOM S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 825 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -51,1 K RON | |
| 26 | 26.ALDRO FOREST SRL▼ 10 | Sat Cusma, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 803,3 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 86,9 K RON | |
| 27 | 27.POPANDRON SRL▲ 16 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 797,5 K RON▲ 103,1 % | ▲ 103,1 % | 217,2 K RON | |
| 28 | 28.IRELDO SRL▼ 2 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 781,7 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 108,9 K RON | |
| 29 | 29.CONON-TRANSCON S.R.L.▲ 12 | Sat Parva, Comuna Parva, Bistriţa-Năsăud | 739,8 K RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 26,5 K RON | |
| 30 | 30.MARYMOBLUX PROD S.R.L.▲ 5 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 691,6 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 248,4 K RON | |
| 31 | 31.GEPODOMIR IMPEX SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 671,7 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 4,5 K RON | |
| 32 | 32.VIOTRIFAN SRL▼ 10 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 634,7 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 57,2 K RON | |
| 33 | 33.LEMNCER-FOREST SRL▲ 15 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 631,2 K RON▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | -80,4 K RON | |
| 34 | 34.NISTOR FOREST SRL▼ 2 | Sat Budacu de Sus, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 621,7 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 36,9 K RON | |
| 35 | 35.BARACUDA SRL▲ 2 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 530,9 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -2,2 K RON | |
| 36 | 36.FLORIPUC SRL▲ 11 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 517,8 K RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | -76,1 K RON | |
| 37 | 37.TAGEMA SRL▲ 56 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 516,6 K RON▲ 376,4 % | ▲ 376,4 % | 102,8 K RON | |
| 38 | 38.RAVALYS-GALAN SRL▼ 8 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 503 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 124,1 K RON | |
| 39 | 39.NEMESTON FOREST S.R.L.▲ 16 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 493,5 K RON▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 170,2 K RON | |
| 40 | 40.TRANSILWOOD SRL= | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 491,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 41 | 41.RARESVAS COMPANY SRL▼ 32 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 461,8 K RON▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | 584 RON | |
| 42 | 42.ANDREEX SRLnou | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 456,8 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 2,3 K RON | |
| 43 | 43.MARIANA IMPEX SRL▲ 37 | Sat Valea Poenii, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 444,2 K RON▲ 216,3 % | ▲ 216,3 % | 54,3 K RON | |
| 44 | 44.FLORIDAN SRL▼ 5 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 439,9 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 57 K RON | |
| 45 | 45.ALEXFORCAM SRL▼ 17 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 402,7 K RON▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 10,9 K RON | |
| 46 | 46.PROFI' TIBE' SRL▼ 2 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 382,6 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -5 K RON | |
| 47 | 47.PERSPECTIV M & M PROD SRL▼ 27 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 378,6 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 512,9 K RON | |
| 48 | 48.FORMAR - CANDALE SRL▼ 3 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 358,1 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 50,1 K RON | |
| 49 | 49.SUPER SOFT PROD SERV SRL▼ 3 | Sat Satu Nou, Comuna Cetate, Bistriţa-Năsăud | 354 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 28,7 K RON | |
| 50 | 50.MOLDODUMI FOREST S.R.L.▲ 25 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 350,4 K RON▲ 131,7 % | ▲ 131,7 % | 31,5 K RON | |
| 51 | 51.EXPLO EMILDELI SRL▲ 18 | Sat Lunca Leşului, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 348,7 K RON▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 2,2 K RON | |
| 52 | 52.NOA TIMBER S.R.L.nou | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 335,6 K RON— | — | — | -14 K RON |
| 53 | 53.AUTO BVM EUROPE S.R.L.▲ 39 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 323,8 K RON▲ 193,9 % | ▲ 193,9 % | -83,2 K RON | |
| 54 | 54.SALEMN PIORAS SRL▼ 5 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 322,8 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 10,4 K RON | |
| 55 | 55.PRODANTOLEMN SRL▼ 21 | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 320,9 K RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 116,9 K RON | |
| 56 | 56.DANMIRLEMN PROD SRL▼ 5 | Sat Dealu Stefăniţei, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 316,7 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 25,6 K RON | |
| 57 | 57.TAMPLARIA MOGOVAN S.R.L.▲ 118 | Sat Arcalia, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 314,4 K RON▲ 23.952,4 % | ▲ 23.952,4 % | -5,3 K RON | |
| 58 | 58.LIV DAN FOREST S.R.L.nou | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 304,5 K RON— | — | — | 197 RON |
| 59 | 59.MOUVEMENT & SPORT SRL▲ 42 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 304,2 K RON▲ 249,8 % | ▲ 249,8 % | 6,5 K RON | |
| 60 | 60.LEXUS COM SRL▼ 10 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 301,5 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 2,8 K RON | |
| 61 | 61.CARPATIN SRL▲ 48 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 292,4 K RON▲ 354,1 % | ▲ 354,1 % | 12,4 K RON | |
| 62 | 62.GREEN GOLDEN TUR SRL▼ 24 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 287,2 K RON▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 295,4 K RON | |
| 63 | 63.GEZEPAL SRL▼ 7 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 278,4 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | -9,4 K RON | |
| 64 | 64.RÎNZIȘ STAR S.R.L.▼ 3 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 265 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 449,2 K RON | |
| 65 | 65.MESTEACANUL-TEL SRL▲ 23 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 264,8 K RON▲ 119,5 % | ▲ 119,5 % | -11,1 K RON | |
| 66 | 66.SEVASTIAN & BETRIEB SRL▼ 4 | Sat Dealu Stefăniţei, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 253 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -48,5 K RON | |
| 67 | 67.FINEX LEMN SOLUTION SRL▼ 13 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 248 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -24,9 K RON | |
| 68 | 68.ADIGAL SRL▲ 46 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 242 K RON▲ 327,5 % | ▲ 327,5 % | 9,7 K RON | |
| 69 | 69.FORVIGALUS SRLnou | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 239,9 K RON— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.SORIAN PROFIT S.R.L.▼ 12 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 237,9 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 203,1 K RON | |
| 71 | 71.UNISERODMAT SRL▼ 48 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 235,8 K RON▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 72 | 72.FORCOMTRANS SRL▼ 8 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 229,9 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 6,3 K RON | |
| 73 | 73.FORLUCMARI SRL▼ 13 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 221,6 K RON0,0% | 0,0% | -31,3 K RON | |
| 74 | 74.FORPENT-EST SRL▼ 9 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 206,4 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 91,2 K RON | |
| 75 | 75.ALFOREST PRODCOM SRL▲ 20 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 200,4 K RON▲ 91,5 % | ▲ 91,5 % | -170,4 K RON | |
| 76 | 76.TRANS SURCEL TUREAC S.R.L.▲ 69 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 196,9 K RON▲ 1.014,2 % | ▲ 1.014,2 % | 7,3 K RON | |
| 77 | 77.IUS-FLORION SRL▼ 14 | Sat Ţigău, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 191,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.YNATO CRI-ADRI SRL▼ 7 | Sat Rusu Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 189,1 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 79,3 K RON | |
| 79 | 79.ANY UNIC TRANS SRL▼ 22 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 185 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | -83,5 K RON | |
| 80 | 80.NICODAN TUREAC SRL▼ 8 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 162,3 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -403 RON | |
| 81 | 81.CIOANCA FOREST S.R.L.▼ 15 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 160,4 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 459 RON | |
| 82 | 82.CONTACT-NORD COM SRL▲ 3 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 152,4 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 496,4 K RON | |
| 83 | 83.TEO-BABA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 150,4 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | -17,7 K RON | |
| 84 | 84.SILVANIA INTERFOREST SRL▼ 11 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 150,2 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -1 K RON | |
| 85 | 85.ALMIGROSS COMPANY SRL▼ 8 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 148,6 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -4,9 K RON | |
| 86 | 86.LONGSANM FOREST SRL▼ 7 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 148,1 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -3,2 K RON | |
| 87 | 87.JONA WOOD SRL▼ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 142,6 K RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 16,7 K RON | |
| 88 | 88.URSUS SRL▼ 4 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 140,4 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 2,5 K RON | |
| 89 | 89.VRABIA SRL▼ 8 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 140,4 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 2,6 K RON | |
| 90 | 90.TERAELIS SRL▼ 23 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 129,8 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 10,4 K RON | |
| 91 | 91.EDI FELDRIHAN S.R.L.▲ 5 | Sat Budacu de Sus, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 125,4 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 62,3 K RON | |
| 92 | 92.AMY SUPERMEDIA S.R.L.▼ 24 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 120,1 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 40,4 K RON | |
| 93 | 93.NEMEȘ RECORD S.R.L.▲ 22 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 118,3 K RON▲ 132,9 % | ▲ 132,9 % | 240,7 K RON | |
| 94 | 94.TIBY ROXY TRANS S.R.L.▲ 9 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 117,5 K RON▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 55,9 K RON | |
| 95 | 95.NISTORANI SRL▼ 5 | Sat Budacu de Sus, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 117,3 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 7,7 K RON | |
| 96 | 96.MIRVASEBI FOREST S.R.L.▲ 4 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 110,4 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | -4 K RON | |
| 97 | 97.TUDO ADRIMAT S.R.L.▲ 67 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 109,7 K RON▲ 1.654,5 % | ▲ 1.654,5 % | -68 K RON | |
| 98 | 98.DANY TRANSGOSEM SRL▲ 4 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 102,6 K RON▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 8,5 K RON | |
| 99 | 99.AGRO FOREST FARM S.R.L.▲ 30 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 99,9 K RON▲ 183 % | ▲ 183 % | 36,3 K RON | |
| 100 | 100.TOMOROGA FOREST CONSTRUCT S.R.L.▲ 12 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 99,3 K RON▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 40,6 K RON |