Top 100 firme — Sănătate, Bacău după datorii în 2023
828 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 176,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 292,7 K RON, iar liderul atinge 18,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EUROOPTIK SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 18,3 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.TACO HOSPITAL S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 13,5 mil. RON▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | -619,4 K RON | |
| 3 | 3.ELGAMI DENTAL SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 9,8 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 668,5 K RON | |
| 4 | 4.BIOGEN VET SRL▲ 1 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 8,7 mil. RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | -1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.CLINIX HEALTH CARE S.R.L.▼ 1 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 7,7 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 363,7 K RON | |
| 6 | 6.CLINICA MEDICAL SERVICE S.A.▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,8 mil. RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | -1,4 mil. RON | |
| 7 | 7.ELDIMED MATERNA SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,4 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 809,5 K RON | |
| 8 | 8.EXPERT MED SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,4 mil. RON▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | -337,9 K RON | |
| 9 | 9.DENTAL ELITE PARTNERS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,5 mil. RON▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 160,2 K RON | |
| 10 | 10.POLIMED SRL▲ 1 | Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului, Bacău | 4,4 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 439 K RON | |
| 11 | 11.DENTAPLUS MEDICAL SRL▲ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,9 mil. RON▲ 333,2 % | ▲ 333,2 % | -33,5 K RON | |
| 12 | 12.PALIMED HOSPICE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,8 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -40,2 K RON | |
| 13 | 13.OPTICONSULT ELITE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,7 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 231,7 K RON | |
| 14 | 14.DENTAL ELITE INVESTMENT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,6 mil. RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 162,5 K RON | |
| 15 | 15.ELYTIS CARE SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,2 mil. RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | -145,8 K RON | |
| 16 | 16.CYM CENTER SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 3 mil. RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 28,1 K RON | |
| 17 | 17.SC NEW CENTRAL MED SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 2,9 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.SMILE DENT SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,8 mil. RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 4,1 mil. RON | |
| 19 | 19.LIFE DENT IMPLANT SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -351,6 K RON | |
| 20 | 20.SMILE DENT THERAPY SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7 mil. RON▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 82,1 K RON | |
| 21 | 21.RMN-TEST SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2 mil. RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 999,3 K RON | |
| 22 | 22.MALP SRL▼ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 2,2 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 1,8 mil. RON | |
| 23 | 23.DANIDENT SRL▲ 526 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,2 mil. RON▲ 69.270,3 % | ▲ 69.270,3 % | 2,7 K RON | |
| 24 | 24.SMILE DENT IMOBILIARE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -143,9 K RON | |
| 25 | 25.ORALDENTIS SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 2 mil. RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 489,7 K RON | |
| 26 | 26.CENTRAL CLINIC SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 2 mil. RON▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | 200,1 K RON | |
| 27 | 27.CABINET MEDICAL BOANA SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 207,6 K RON | |
| 28 | 28.DENTAL VISION CLINIC SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,9 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 29 | 29.MEDICALTEST SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 783,9 K RON | |
| 30 | 30.PHILOMED SRL▲ 34 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 186 % | ▲ 186 % | 244,6 K RON | |
| 31 | 31.MEDRA MEDICAL SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -79,7 K RON | |
| 32 | 32.ZASCORT-HEALTH SRL▼ 3 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 261,2 K RON | |
| 33 | 33.GAUSS OPTIC SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 390,7 K RON | |
| 34 | 34.RIGHTSHORE PROPERTY INVESTMENT SRL▼ 1 | Sat Săuceşti, Comuna Săuceşti, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 0 RON | |
| 35 | 35.CIN MED SRL▼ 1 | Sat Cotumba, Comuna Agăş, Bacău | 1,2 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 528,8 K RON | |
| 36 | 36.EYES OPTIC CENTER SRL▲ 49 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 256,8 % | ▲ 256,8 % | 479,8 K RON | |
| 37 | 37.DENTAL ELITE MIHAI VITEAZU S.R.L.▲ 64 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,2 mil. RON▲ 328 % | ▲ 328 % | 354,1 K RON | |
| 38 | 38.LDENT SMILE S.R.L.▲ 98 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 500,8 % | ▲ 500,8 % | 771 K RON | |
| 39 | 39.DABRIDENT CLINIC S.R.L.▲ 23 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 1,1 mil. RON▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 61,4 K RON | |
| 40 | 40.DAVYAN RESIDENCE S.R.L.▲ 666 | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 1 mil. RON— | — | -481,9 K RON | |
| 41 | 41.SEQUOIA GIGANTEA SRL▼ 2 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 994,8 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -17 K RON | |
| 42 | 42.PANEURO INVEST SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 961,6 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 6,1 K RON | |
| 43 | 43.DIAGNOSYS CONSULT S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 923,6 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 666,5 K RON | |
| 44 | 44.SPINAL CARE DOBRECI SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 897,9 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 45 | 45.CLINICA LUXOR SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 815,7 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 911,4 K RON | |
| 46 | 46.GTL MEDICAL CLINIC SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 787,9 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 813 K RON | |
| 47 | 47.ORTHO 360 CMA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 769,8 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 215,2 K RON | |
| 48 | 48.PROCONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 762,9 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 733,3 K RON | |
| 49 | 49.DENTAL TREND SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 756,2 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 50 | 50.DENTAL SAV SRL▼ 9 | Municipiul Oneşti, Bacău | 703 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 940,9 K RON | |
| 51 | 51.AVANTI MONTESSORI S.R.L.▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 689,8 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | -133,9 K RON | |
| 52 | 52.MEDISENSE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 685,9 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 85,3 K RON | |
| 53 | 53.CLINIC CENTER HERA SRL▲ 159 | Municipiul Bacău, Bacău | 606,6 K RON▲ 594,2 % | ▲ 594,2 % | 312,3 K RON | |
| 54 | 54.STOP DURERE S.R.L.▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 602,8 K RON▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | -163,9 K RON | |
| 55 | 55.DENTISSIMO SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 591,6 K RON▼ 56 % | ▼ 56 % | 955,7 K RON | |
| 56 | 56.EURO-OFTA SRL▲ 112 | Municipiul Bacău, Bacău | 545,3 K RON▲ 281,2 % | ▲ 281,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 57 | 57.TANDN LIFE S.R.L.▲ 9 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 540,8 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -36,3 K RON | |
| 58 | 58.PRIMAM NOVA MEDICA 98 S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 540,3 K RON— | — | — | 42,4 K RON |
| 59 | 59.HYRON ARS MEDICA SRL▲ 73 | Municipiul Bacău, Bacău | 538,6 K RON▲ 185,2 % | ▲ 185,2 % | -74,3 K RON | |
| 60 | 60.LIV MED SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 532,3 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 167,6 K RON | |
| 61 | 61.CLINIC GROUP SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 529,6 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 752,5 K RON | |
| 62 | 62.VIORA DENTAL SRL▼ 3 | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 515,3 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 30,4 K RON | |
| 63 | 63.MADISAN TEST SRL▲ 14 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 508,2 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 2 K RON | |
| 64 | 64.REDIVIVUS MED S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 504,8 K RON— | — | — | -43,6 K RON |
| 65 | 65.MELANCOLIA THERAPY S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 503,5 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 329,4 K RON | |
| 66 | 66.DAAN SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 491,9 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 99,1 K RON | |
| 67 | 67.BIO DENT ARENA SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 490,4 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 129,8 K RON | |
| 68 | 68.CLINICA DR. ROTARU S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 473,5 K RON— | — | — | -2,2 K RON |
| 69 | 69.BLUE DENT CENTER S.R.L.▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 469,7 K RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 18,9 K RON | |
| 70 | 70.ORALMED SRL▲ 250 | Municipiul Bacău, Bacău | 463,2 K RON▲ 1.421,7 % | ▲ 1.421,7 % | 79,5 K RON | |
| 71 | 71.LABOR-MARICOR SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 458,3 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 276,2 K RON | |
| 72 | 72.BPM CARDIO S.R.L.▲ 155 | Municipiul Moineşti, Bacău | 438,2 K RON▲ 495,5 % | ▲ 495,5 % | 626 RON | |
| 73 | 73.PAPILLON GERIATRIE S.R.L.▲ 88 | Sat Galbeni, Comuna Filipeşti, Bacău | 407,4 K RON▲ 164 % | ▲ 164 % | -36,2 K RON | |
| 74 | 74.MINICLINIC IMG SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 391,2 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 314,2 K RON | |
| 75 | 75.CLINICA PALADE SRL▼ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 375,3 K RON▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.SURGERY CONSULT SRL▼ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 372,1 K RON▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 208,4 K RON | |
| 77 | 77.DYNA DERM SRL▲ 233 | Municipiul Bacău, Bacău | 362,7 K RON▲ 1.011,9 % | ▲ 1.011,9 % | 141,1 K RON | |
| 78 | 78.ECO UNIMED S.R.L.▼ 4 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 358 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 39 K RON | |
| 79 | 79.DENTI SERVICE SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 357,7 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 392 K RON | |
| 80 | 80.BON CONSTRUCT SRL▲ 116 | Municipiul Bacău, Bacău | 344,3 K RON▲ 211,4 % | ▲ 211,4 % | 283,3 K RON | |
| 81 | 81.MEDICAL CARE LIFE SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 343,1 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | -140,7 K RON | |
| 82 | 82.ARMEDICALAM SRL▲ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 342,2 K RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 340,6 K RON | |
| 83 | 83.SYA MED CARE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 339,8 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -6,5 K RON | |
| 84 | 84.NATURA LASER S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 334,2 K RON▲ 1.204 % | ▲ 1.204 % | 50 K RON | |
| 85 | 85.SERVICIUL DE AMBULANŢĂ AL CRUCII ROŞII BACĂU (SACRO) SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 334,1 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 203,5 K RON | |
| 86 | 86.DENTORES CLINIC S.R.L.▲ 56 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 331,5 K RON▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | -60,1 K RON | |
| 87 | 87.HARMONY CENTER S.R.L.▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 330,1 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -10,3 K RON | |
| 88 | 88.CORYMED S.R.L.▲ 15 | Municipiul Oneşti, Bacău | 325,4 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | -26,6 K RON | |
| 89 | 89.DR. STEFAN SAVA S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 324,6 K RON— | — | — | 126,7 K RON |
| 90 | 90.EUROOPTIK RAZBOIENI S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 322,6 K RON— | — | — | 505,8 K RON |
| 91 | 91.MC MED SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 317,4 K RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 538,1 K RON | |
| 92 | 92.CLINICA DR. CHELARIU SRL▲ 66 | Municipiul Bacău, Bacău | 311,3 K RON▲ 99 % | ▲ 99 % | 15,1 K RON | |
| 93 | 93.ECKLON DENT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 304,5 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 84,2 K RON | |
| 94 | 94.BIOS PALAGHIA SRL▼ 25 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 302,7 K RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 196,4 K RON | |
| 95 | 95.NEUROAND S.R.L.▲ 578 | Municipiul Bacău, Bacău | 300 K RON▲ 143.434 % | ▲ 143.434 % | 2,2 K RON | |
| 96 | 96.DENTAL KINO S.R.L.▲ 104 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 299,5 K RON▲ 180,9 % | ▲ 180,9 % | 686,8 K RON | |
| 97 | 97.SMILE INNOVATION S.R.L.▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 294,5 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 5,9 K RON | |
| 98 | 98.ELLITE CARDIOSUN SRL▲ 421 | Municipiul Moineşti, Bacău | 294,5 K RON▲ 6.376,9 % | ▲ 6.376,9 % | 102,5 K RON | |
| 99 | 99.TERAMIH DENTAL S.R.L.▲ 75 | Municipiul Oneşti, Bacău | 293,3 K RON▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | -24,5 K RON | |
| 100 | 100.DIRECT SĂNĂTATE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 292,7 K RON— | — | — | -8,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Bacău
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
272 firme · 212,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
242 firme · 180,4 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
99 firme · 78,4 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
18 firme · 53,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 23,1 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
9 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
23 firme · 6 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
9 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
3 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
14 firme · 999,4 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
2 firme · 544,2 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 16 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 4,6 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 0 RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 0 RON