Top 100 firme din Bacău după datorii în 2019
15.303 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10,7 mld. RON. Pragul de intrare în top este 19,4 mil. RON, iar liderul atinge 1,1 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CAROM SA= | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,1 mld. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 2 | 2.RAFINARIA DARMANESTI SA= | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1 mld. RON0,0% | 0,0% | -26,7 K RON | |
| 3 | 3.DEDEMAN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1 mld. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 1,3 mld. RON | |
| 4 | 4.CHIMCOMPLEX SA BORZESTI= | Municipiul Oneşti, Bacău | 835,5 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -44,2 mil. RON | |
| 5 | 5.PAVAL HOLDING S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 485,3 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -47,5 mil. RON | |
| 6 | 6.TEHNOSTRADE SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 364,7 mil. RON▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 116,2 mil. RON | |
| 7 | 7.RAFO SA▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 355,8 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -40,4 mil. RON | |
| 8 | 8.CLUJ BUSINESS CENTRE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 226,5 mil. RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 21 mil. RON | |
| 9 | 9.UPSCALE DEVELOPMENT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 219,9 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 7,8 mil. RON | |
| 10 | 10.PIF INDUSTRIAL SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 219,7 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 829,1 K RON | |
| 11 | 11.THE BRIDGE 3 OFFICE BUILDING S.R.L.▲ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 202,7 mil. RON▲ 176,6 % | ▲ 176,6 % | -2,9 mil. RON | |
| 12 | 12.C.E.T. SA▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 189,7 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -1,9 mil. RON | |
| 13 | 13.AGRICOLA INTERNATIONAL SA▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 185,9 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 25,4 mil. RON | |
| 14 | 14.INTERTRANSCOM IMPEX SRL▲ 7 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 172,8 mil. RON▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 26,3 mil. RON | |
| 15 | 15.THE BRIDGE 2 DEVELOPMENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 163 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 16 | 16.INTERAGROALIMENT SRL▲ 1 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 161,4 mil. RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 19,4 mil. RON | |
| 17 | 17.SERVICII ENERGETICE MOLDOVA SA▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 155,8 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -1,5 mil. RON | |
| 18 | 18.PA & CO INTERNATIONAL SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 118,2 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -296 K RON | |
| 19 | 19.SPEDITION UMB SRL▲ 80 | Municipiul Bacău, Bacău | 118,1 mil. RON▲ 535,7 % | ▲ 535,7 % | 485,2 K RON | |
| 20 | 20.AMURCO SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 112,1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -1,5 mil. RON | |
| 21 | 21.NITRAMONIA BC S.R.L.▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 107,4 mil. RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 85,1 mil. RON | |
| 22 | 22.REM MASINI UNELTE SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 105,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -330,4 K RON | |
| 23 | 23.AGRICULTORUL SRL▲ 5 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 100,6 mil. RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 12,6 mil. RON | |
| 24 | 24.ARENA CITY CENTER SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,1 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 7,9 mil. RON | |
| 25 | 25.SERBAN VODA PLAZA DEVELOPMENT S.R.L.▲ 46 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,4 mil. RON▲ 259,2 % | ▲ 259,2 % | -1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.FORESTIER MU SILVICULTURA SRL▼ 3 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 93,2 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 1,1 mil. RON | |
| 27 | 27.SSAB-AG S.A.▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,6 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 5,5 mil. RON | |
| 28 | 28.PAMBAC SA▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,1 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 8 mil. RON | |
| 29 | 29.CERSANIT BACĂU SRL▼ 3 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 79,6 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -2,1 mil. RON | |
| 30 | 30.GRUP ŞERBAN HOLDING S.A.▲ 1 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 78,3 mil. RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 0 RON | |
| 31 | 31.SA & PE CONSTRUCT SRL▲ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 78,2 mil. RON▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 32 | 32.COMPANIA REGIONALĂ DE APĂ BACĂU SA▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 64,2 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 33 | 33.VICTORIEI 174 BUSINESS DEVELOPMENT S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 63,1 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | -1,9 mil. RON | |
| 34 | 34.AGRITEHNICA SERVICE SRL▲ 32 | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | 57,1 mil. RON▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 6,2 mil. RON | |
| 35 | 35.LICURICI IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 56,7 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 36 | 36.NICBAC PROD SRL▼ 2 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 56,3 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 2,9 mil. RON | |
| 37 | 37.VIMERCATI EAST EUROPE SRL▼ 2 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 54,4 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 49,1 mil. RON | |
| 38 | 38.AEROSTAR SA▲ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,9 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 66 mil. RON | |
| 39 | 39.THERMOENERGY GROUP S.A.▲ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 50,6 mil. RON▲ 54,8 % | ▲ 54,8 % | -9,3 mil. RON | |
| 40 | 40.BARLETA SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 49,7 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 11,4 mil. RON | |
| 41 | 41.SONOMA SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 48,2 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 196,5 K RON | |
| 42 | 42.UNILEM SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 48 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 43 | 43.FERMA AVICOLĂ ŞERBAN SRL▼ 2 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 46,6 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 4,1 mil. RON | |
| 44 | 44.ND PHARMA SRL▲ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 45,1 mil. RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 45 | 45.ŞERBAN DISTRIBUŢIE SRL▲ 35 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 43,6 mil. RON▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 574,4 K RON | |
| 46 | 46.COSNA SA▲ 6 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 43,2 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -3,2 mil. RON | |
| 47 | 47.SIMBA INVEST SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 42,5 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 10,6 mil. RON | |
| 48 | 48.CROCO SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 42,4 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 35,3 mil. RON | |
| 49 | 49.RUSTRANS SRL▼ 1 | Sat Blăgeşti, Comuna Blăgeşti, Bacău | 41,6 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 15,2 mil. RON | |
| 50 | 50.TECNOSTAMP TRIULZI EAST EUROPE SRL▼ 8 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 39,8 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 5,2 mil. RON | |
| 51 | 51.RHINO WORK S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 39,7 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 6 mil. RON | |
| 52 | 52.CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.▲ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | 39,6 mil. RON▲ 139,3 % | ▲ 139,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 53 | 53.PESCADO GRUP SRL▲ 2 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 39,5 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 54 | 54.VASION SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,9 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 132,9 K RON | |
| 55 | 55.SINERGIC GROUP INDUSTRY SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 37,6 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 257,1 K RON | |
| 56 | 56.ALMAVIVA SERVICES S.R.L.▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 37,4 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 57 | 57.CEREALCOM SA▲ 30 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,9 mil. RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 58 | 58.GEONET SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,7 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.SALBAC SA▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 35,2 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 12 mil. RON | |
| 60 | 60.NORTEK TRUST A.G. SRL▲ 4 | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 34,7 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -3,6 mil. RON | |
| 61 | 61.FIALD IMOBILIARE SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 31,3 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 6,9 mil. RON | |
| 62 | 62.COMFERT AGRICULTURA SRL▼ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 31 mil. RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 35,2 mil. RON | |
| 63 | 63.DA BACCO SRL▲ 30 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 30,2 mil. RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 64 | 64.MOLDOVA FARMING SRL▼ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 29,9 mil. RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 65 | 65.ELECTRIC PLUS SRL▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 29,5 mil. RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 66 | 66.URBAN BUILDING SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 29,2 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 755,7 K RON | |
| 67 | 67.HS BACO PANELS S.R.L.▼ 27 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 28,6 mil. RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 33,4 mil. RON | |
| 68 | 68.ETHOS HOUSE SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 27,6 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 69 | 69.PARTENER SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 27,6 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 272,5 K RON | |
| 70 | 70.RHINO SAFETY S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 26,9 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 5,3 mil. RON | |
| 71 | 71.MOBILA BUHUSEANA SA▼ 2 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 26,8 mil. RON0,0% | 0,0% | 2,5 K RON | |
| 72 | 72.SITERA DEVELOPMENT SRL▲ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 26,5 mil. RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 73 | 73.OMP SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 26,2 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 74 | 74.LETEA SAnou | Municipiul Bacău, Bacău | 25,8 mil. RON— | — | -4,5 mil. RON | |
| 75 | 75.AGROTEHNOGRUP SRL▲ 9 | Municipiul Oneşti, Bacău | 25,7 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.ISATIS SRL▲ 10 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 25,7 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | -460,9 K RON | |
| 77 | 77.INTEGRA S.R.L.▼ 59 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 24,9 mil. RON▼ 78 % | ▼ 78 % | -4,8 mil. RON | |
| 78 | 78.HOTEL PERLA MOLDOVEI SRL▼ 3 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 24,7 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 319,1 K RON | |
| 79 | 79.LUVI TRADE SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,5 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -4,4 K RON | |
| 80 | 80.SALOFARM SRL▲ 39 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,3 mil. RON▲ 90 % | ▲ 90 % | 1,2 mil. RON | |
| 81 | 81.EKO INŞAAT VE TICARET AŞ ANKARA SUCURSALA BACĂU▼ 44 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,3 mil. RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 10,3 mil. RON | |
| 82 | 82.RICH FOREST SRL▼ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 24 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 60,6 K RON | |
| 83 | 83.ELBAC SAnou | Municipiul Bacău, Bacău | 23,5 mil. RON— | — | -3,4 K RON | |
| 84 | 84.AROMA RISE SA▲ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 23,2 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 85 | 85.UNIC GENERAL CONSTRUCTOR SRL= | Sat Negoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 23 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -1,3 mil. RON | |
| 86 | 86.HORAIZING SRL▲ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 23 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -143,4 K RON | |
| 87 | 87.BACON SA▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 22,6 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -102,5 K RON | |
| 88 | 88.EUROPROD SA▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 22,5 mil. RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 6 mil. RON | |
| 89 | 89.MARGARITA FORMAGGI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 22,2 mil. RON— | — | 469,2 K RON | |
| 90 | 90.BIODIESEL SRL▲ 1 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 22 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -1,7 mil. RON | |
| 91 | 91.AGROINDUSTRIALA SA▲ 114 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,8 mil. RON▲ 234,7 % | ▲ 234,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 92 | 92.DAFERMANN SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,6 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 4,9 mil. RON | |
| 93 | 93.RIKKO STEEL SRL▲ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 21,5 mil. RON▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 94 | 94.ROMBET SA▼ 16 | Sat Galbeni, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 21 mil. RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -2,4 mil. RON | |
| 95 | 95.AKRON RO S.R.L.▲ 33 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 20,6 mil. RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 2 mil. RON | |
| 96 | 96.ELMET INTERNATIONAL SRL▼ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,5 mil. RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 7 mil. RON | |
| 97 | 97.DEMECO SRL▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 20,3 mil. RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 3,8 mil. RON | |
| 98 | 98.AZIA PARK S.R.L.▲ 6 | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 20 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 2 mil. RON | |
| 99 | 99.SOLERS SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 20 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 166,5 K RON | |
| 100 | 100.GENED SRL▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 19,4 mil. RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 587,5 K RON |