Top 100 firme — Tăierea și rindeluirea lemnului, Alba după datorii în 2009
136 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 50 mil. RON. Pragul de intrare în top este 20,9 K RON, iar liderul atinge 11,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALREDIA SRL▲ 8 | Municipiul Aiud, Alba | 11,5 mil. RON▲ 996,3 % | ▲ 996,3 % | 119,7 K RON | |
| 2 | 2.M SI N FOREST '94 SRL▼ 1 | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 8,3 mil. RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 25,9 K RON | |
| 3 | 3.TRANSLIGNUM SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 2,8 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 15,3 K RON | |
| 4 | 4.ERIKA STAR SRL▲ 2 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 2,7 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 222 K RON | |
| 5 | 5.ALBANI FOREX SRL▼ 2 | Municipiul Sebeş, Alba | 2,5 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 339 K RON | |
| 6 | 6.GARDIAM SRL▼ 2 | Municipiul Sebeş, Alba | 1,6 mil. RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 214,1 K RON | |
| 7 | 7.DORA SRL▲ 7 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 1,1 mil. RON▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 196,6 K RON | |
| 8 | 8.CINPROD SRL= | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 1 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 76,8 K RON | |
| 9 | 9.WOODLAND SRL▼ 2 | Municipiul Sebeş, Alba | 947,3 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 4,1 K RON | |
| 10 | 10.TRANSPORT-MONTANA SRL▲ 16 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 807,3 K RON▲ 104,1 % | ▲ 104,1 % | 732 RON | |
| 11 | 11.ALCUBRO SRL▲ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 692,2 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 129 K RON | |
| 12 | 12.DRAGOS & PAPPA REALE SRL▲ 20 | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | 683,6 K RON▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | 35 K RON | |
| 13 | 13.ALNUS FOREST SRL▲ 7 | Sat Izvoarele, Comuna Gârda de Sus, Alba | 676,6 K RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 48,8 K RON | |
| 14 | 14.CONBRAD SRL▲ 2 | Loc. Vinerea, Oraş Cugir, Alba | 559,8 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -12,6 K RON | |
| 15 | 15.ANNA LUX SRL▲ 10 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 553,3 K RON▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | -17,6 K RON | |
| 16 | 16.CIA BENEFIC TEAM S.R.L.▼ 3 | Sat Petreasa, Comuna Horea, Alba | 549,6 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 5,7 K RON | |
| 17 | 17.ALSTING SRL ALBA IULIA FILIALA ZLATNA▼ 7 | Sat Feneş, Oraş Zlatna, Alba | 541,3 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | -95 K RON | |
| 18 | 18.HANUL CODRUTEI SRL▼ 7 | Sat Limba, Comuna Ciugud, Alba | 532,9 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 89,3 K RON | |
| 19 | 19.COM-STEJARUL SRL= | Municipiul Aiud, Alba | 522,3 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -24,9 K RON | |
| 20 | 20.URSOAIA SRL▼ 3 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 516,2 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 6,2 K RON | |
| 21 | 21.DOBRA ALBAC SRL▲ 10 | Sat Albac, Comuna Albac, Alba | 450 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 294 RON | |
| 22 | 22.VANCU SRL▼ 4 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 427,3 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 1,7 K RON | |
| 23 | 23.DANUT HOLDING SRL▲ 1 | Sat Vâltori, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 404,3 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -40,2 K RON | |
| 24 | 24.TOP STEFANUT ILIE SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 395,4 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -26,8 K RON | |
| 25 | 25.TRANS LUP FOREST SRL▲ 2 | Sat Vâltori, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 338,1 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 4,2 K RON | |
| 26 | 26.LAV DENI SRL▼ 11 | Sat Săgagea, Comuna Poşaga, Alba | 307 K RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | -169,9 K RON | |
| 27 | 27.ADERAL SRL▲ 1 | Sat Galaţi, Oraş Zlatna, Alba | 292,2 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -23,7 K RON | |
| 28 | 28.KYSS TRANS SRL▲ 14 | Sat Rogoz, Comuna Albac, Alba | 291,8 K RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 174 RON | |
| 29 | 29.RALEXMIR TRANS SRL▲ 8 | Loc. Baia de Arieş, Oraş Baia de Arieş, Alba | 284 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -134,3 K RON | |
| 30 | 30.MARA POP SRL▲ 4 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 275,7 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 558 RON | |
| 31 | 31.ARGAS COM 95 SRL▲ 10 | Sat Sălciua de Sus, Comuna Sălciua, Alba | 272,9 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 1,3 K RON | |
| 32 | 32.LA RASCRUCE SRL▼ 2 | Sat Albac, Comuna Albac, Alba | 270,1 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | -55,1 K RON | |
| 33 | 33.ANCA FOREST SRL= | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 269 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 121,8 K RON | |
| 34 | 34.CROMA IMPEX SRL▲ 6 | Sat Războieni-Cetate, Oraş Ocna Mureş, Alba | 245 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 12,2 K RON | |
| 35 | 35.GEOPAL SRL▲ 8 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 228,8 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -71 K RON | |
| 36 | 36.LEMN STAR SRL▲ 8 | Loc. Vinerea, Oraş Cugir, Alba | 220,9 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -8,7 K RON | |
| 37 | 37.COMPANI FAM SRLnou | Sat Gârda de Sus, Comuna Gârda de Sus, Alba | 217,9 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -25 K RON | |
| 38 | 38.NISTOR SRL▲ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 211,8 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -31,8 K RON | |
| 39 | 39.ALBA FOREST COMPANY SRL▼ 18 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 207,3 K RON▼ 59 % | ▼ 59 % | -183 RON | |
| 40 | 40.ALBINA DE MUNTE SRL▲ 18 | Sat Gura Sohodol, Comuna Sohodol, Alba | 197,9 K RON▲ 89,2 % | ▲ 89,2 % | 6,7 K RON | |
| 41 | 41.FIN FAN FOREST SRL▼ 6 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 195,3 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 21,1 K RON | |
| 42 | 42.DIASPOLO SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 193,9 K RON— | — | — | 745 RON |
| 43 | 43.LARISA STAR SRL▲ 9 | Sat Lupşa, Comuna Lupşa, Alba | 183,3 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | -38,4 K RON | |
| 44 | 44.DRAGOLIV FOREST SRL▲ 6 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 174,9 K RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 9,6 K RON | |
| 45 | 45.TRANSFOREST SRLnou | Sat Muşca, Comuna Lupşa, Alba | 167,4 K RON— | — | — | -55,2 K RON |
| 46 | 46.NELVAS SRL▼ 1 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 161 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 2,5 K RON | |
| 47 | 47.MOBI LEMN AIUD SRL▲ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 158,5 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 1,8 K RON | |
| 48 | 48.ITA MOBILA SRL▲ 42 | Municipiul Aiud, Alba | 153,9 K RON▲ 273,9 % | ▲ 273,9 % | 10,2 K RON | |
| 49 | 49.SOLARYS COMPANY SRL▼ 3 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 148,5 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 3,9 K RON | |
| 50 | 50.NEMESIS BD SRL▲ 3 | Municipiul Aiud, Alba | 148,5 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 546 RON | |
| 51 | 51.ECO MERIDIAN SRL▲ 6 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 135,6 K RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | -19,4 K RON | |
| 52 | 52.TRANS RUBEN SRL▲ 39 | Sat Lazuri, Comuna Sohodol, Alba | 131,9 K RON▲ 224,1 % | ▲ 224,1 % | 7,6 K RON | |
| 53 | 53.GEORGE & MIHAI SRLnou | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 128,6 K RON— | — | — | -2,3 K RON |
| 54 | 54.BEXA SRL▲ 19 | Sat Ciuruleasa, Comuna Ciuruleasa, Alba | 126,8 K RON▲ 99,1 % | ▲ 99,1 % | 3,7 K RON | |
| 55 | 55.SUN INDUSTRY SRL▲ 11 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 119,5 K RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | -72,7 K RON | |
| 56 | 56.TOTAL WOOD SRL▲ 13 | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 116,2 K RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | -16,5 K RON | |
| 57 | 57.DANIRAY SRL▲ 8 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 107 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 74,8 K RON | |
| 58 | 58.HAN IOAN SRL▼ 22 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 105,5 K RON▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 415 RON | |
| 59 | 59.TÂMPLĂRIA VÂLTORI SRL▲ 8 | Sat Vâltori, Oraş Zlatna, Alba | 101,2 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | -5,8 K RON | |
| 60 | 60.RARIDA MOLID SRL▼ 11 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 98 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 54,1 K RON | |
| 61 | 61.OCOALE CĂLINEASA SRL▲ 45 | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | 96,8 K RON▲ 417 % | ▲ 417 % | 3,3 K RON | |
| 62 | 62.LEMN PADURE SRL▼ 1 | Sat Bădăi, Comuna Avram Iancu, Alba | 95,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 63 | 63.FRINCU SRL▲ 14 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 90,6 K RON▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 23 K RON | |
| 64 | 64.ANTONIO FAMILY SRL▲ 6 | Sat Hodişeşti, Comuna Bistra, Alba | 88,6 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | -30,7 K RON | |
| 65 | 65.RIC & SIM SRL▼ 3 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 86 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 1,1 K RON | |
| 66 | 66.INDUSTRIAL EURO STAR SRL▲ 59 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 83,5 K RON▲ 706,7 % | ▲ 706,7 % | 5,1 K RON | |
| 67 | 67.VALEA COŞULUI SRL▲ 69 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 81,9 K RON▲ 1.610,8 % | ▲ 1.610,8 % | -81,9 K RON | |
| 68 | 68.NACROS SRL▲ 14 | Sat Pătrângeni, Oraş Zlatna, Alba | 79,1 K RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 6,9 K RON | |
| 69 | 69.HECOM SRL▼ 5 | Sat Poduri-Briceşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 72,9 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -4,5 K RON | |
| 70 | 70.DANCORNEL SRL▼ 10 | Sat Dealu Frumos, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 72,2 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | -12 K RON | |
| 71 | 71.CMA VULTURAR SRL▲ 4 | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | 70,9 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | -16,3 K RON | |
| 72 | 72.GOGY SRL▲ 7 | Sat Ciuruleasa, Comuna Ciuruleasa, Alba | 70,6 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | -13,8 K RON | |
| 73 | 73.MARC PRIM SRL▲ 20 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 69,4 K RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 2,5 K RON | |
| 74 | 74.ANCA LUCY SRL= | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 69,2 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | -29,8 K RON | |
| 75 | 75.BOGDAN VOICU SRL▲ 3 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 65,1 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 48,2 K RON | |
| 76 | 76.MOLNAR ATTI SRL▼ 5 | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 59,6 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | -1,5 K RON | |
| 77 | 77.CAMPAN FOREST SRL▼ 21 | Sat Dâmbureni, Comuna Bistra, Alba | 56,7 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | -9,5 K RON | |
| 78 | 78.PASMIR DOR SRL▲ 19 | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | 55,8 K RON▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | -30,5 K RON | |
| 79 | 79.IOANIS FOREST SRLnou | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 53,2 K RON— | — | — | 602 RON |
| 80 | 80.TÎMPLĂRIE SCULPTURĂ OŢEL SRL▲ 33 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 45,5 K RON▲ 212,3 % | ▲ 212,3 % | -21,9 K RON | |
| 81 | 81.RODANIMA PLUS SRL▲ 7 | Municipiul Sebeş, Alba | 45 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -1,3 K RON | |
| 82 | 82.DUMIMON SRL▲ 10 | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 44,6 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 6,1 K RON | |
| 83 | 83.CODRIŞORUL MUNŢILOR SRL▲ 11 | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 42,8 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -10,9 K RON | |
| 84 | 84.ALEX SERVICE SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 41,6 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 9,3 K RON | |
| 85 | 85.FLANDRA FOREST SRL▲ 13 | Sat Popeştii de Jos, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 40,7 K RON▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | -8,9 K RON | |
| 86 | 86.SIMIADIN SRL▲ 10 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 39,4 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | -4,8 K RON | |
| 87 | 87.NISAN SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38,8 K RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -20,1 K RON | |
| 88 | 88.NATURAL PRODUCT SRL▼ 20 | Municipiul Aiud, Alba | 34,4 K RON▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 3,4 K RON | |
| 89 | 89.NACROS COMPANY SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 32,1 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 320 RON | |
| 90 | 90.BRADALM FOREST SRL▲ 27 | Sat Almaşu Mare, Comuna Almaşu Mare, Alba | 30,9 K RON▲ 148,5 % | ▲ 148,5 % | 9,5 K RON | |
| 91 | 91.EDGE MEDIA SRL▲ 9 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 29,5 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 4,9 K RON | |
| 92 | 92.SLOT MACHINE IMPORT EXPORT SRL▲ 7 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 28,9 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -1,5 K RON | |
| 93 | 93.MEGA COM STAR SRL▼ 30 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 28,4 K RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | -21,3 K RON | |
| 94 | 94.EXPIND LEMN SRL▲ 20 | Municipiul Sebeş, Alba | 26,1 K RON▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | -41,4 K RON | |
| 95 | 95.MADERA FOREST SRL▼ 6 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 24,5 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 5 K RON | |
| 96 | 96.RAUL BEST GROUP SRLnou | Sat Hănăşeşti, Comuna Gârda de Sus, Alba | 24,5 K RON— | — | — | 1,8 K RON |
| 97 | 97.MONOLIT UNIVERS SRLnou | Sat Pârâu lui Mihai, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 24,1 K RON— | — | — | 196 RON |
| 98 | 98.NICOS WOOD SRLnou | Sat Gura Sohodol, Comuna Sohodol, Alba | 23,2 K RON— | — | — | -14,1 K RON |
| 99 | 99.BOCŞA FOREST SRL▲ 5 | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | 22 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | -2,7 K RON | |
| 100 | 100.FOREST CASI SRL▲ 18 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 20,9 K RON▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | -17 K RON |