Top 100 firme — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. după datorii în 2011
5.026 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3,4 mld. RON. Pragul de intrare în top este 2,2 mil. RON, iar liderul atinge 1,8 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA COMERCIALĂ PENTRU ÎNCHIDEREA-CONSERVAREA MINELOR SAnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,8 mld. RON— | — | — | 531,7 K RON |
| 2 | 2.APS PROPERTY INVESTMENTS S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 537,4 mil. RON▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | -33,7 mil. RON | |
| 3 | 3.GENPACT ROMANIA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 129 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 26,3 mil. RON | |
| 4 | 4.IMO-II PROPERTY INVESTMENTS SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,5 mil. RON— | — | -3,8 mil. RON | |
| 5 | 5.INAVI DEEP SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 48,7 mil. RON— | — | — | -10,1 K RON |
| 6 | 6.SG BRAND SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 42,1 mil. RON— | — | -276,8 K RON | |
| 7 | 7.PAYZONE SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,4 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.PI REAL ESTATE DEVELOPMENT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,6 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -3,5 mil. RON | |
| 9 | 9.ART DESIGN & PRINTING SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,4 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 14 K RON | |
| 10 | 10.FUTURE PLAYGROUND SRL▲ 68 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 32,4 mil. RON▲ 1.265,4 % | ▲ 1.265,4 % | -222,5 K RON | |
| 11 | 11.UNICREDIT S.P.A. MILANO SUCURSALA BUCURESTI▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,6 mil. RON▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 6,3 mil. RON | |
| 12 | 12.FUTURE WORLD RETAIL SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,8 mil. RON▲ 186,6 % | ▲ 186,6 % | -200,5 K RON | |
| 13 | 13.SOLIDMET SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,9 mil. RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 790,2 K RON | |
| 14 | 14.CARTOXAL SRL▼ 5 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 22,8 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 307 K RON | |
| 15 | 15.SERVOL INVESTMENT SRL▼ 4 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 21,7 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -182,3 K RON | |
| 16 | 16.IUBIROM SRL▲ 951 | Sat Sustra, Comuna Topolovăţu Mare, Timiş | 20,4 mil. RON▲ 13.769,3 % | ▲ 13.769,3 % | -492,9 K RON | |
| 17 | 17.ECO-ROM AMBALAJE SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18,2 mil. RON▲ 112,4 % | ▲ 112,4 % | 944,8 K RON | |
| 18 | 18.PIPERA SA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,8 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -157,3 K RON | |
| 19 | 19.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,1 mil. RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 20 | 20.SINDSERV SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,1 mil. RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 441,5 K RON | |
| 21 | 21.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15,2 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 4,1 mil. RON | |
| 22 | 22.TRANSEUROPARK SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,9 mil. RON— | — | — | 0 RON |
| 23 | 23.E.ON SERVICII SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 14,4 mil. RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 6,2 mil. RON | |
| 24 | 24.GREEN GAMMA SERV SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 14,2 mil. RON— | — | — | -9,7 mil. RON |
| 25 | 25.BLUE LINE ENERGY SRL▲ 10 | Sat Rusu de Sus, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 12,9 mil. RON▲ 132 % | ▲ 132 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,3 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 27 | 27.ALLSYS ENERGY S.A.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,7 mil. RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 366,3 K RON | |
| 28 | 28.LOGOS CORPORATE SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,6 mil. RON▲ 220,1 % | ▲ 220,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 29 | 29.N&S MEGA HOLDING INVESTITII SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,4 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 185,4 K RON | |
| 30 | 30.MAGHERU HOLDING SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,2 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -721,2 K RON | |
| 31 | 31.K.T.ELECTRONICS & AUTOMATICS SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,8 mil. RON▲ 98 % | ▲ 98 % | 15,2 K RON | |
| 32 | 32.VIGOHOTEL INVEST SRL▲ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,6 mil. RON▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | -1,4 mil. RON | |
| 33 | 33.AGRONAD PRODIMPEX 2000 SRL▼ 5 | Sat Copăceni, Comuna Copăceni, Ilfov | 8 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 28,2 K RON | |
| 34 | 34.INMAACRO SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 7,9 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 35 | 35.BT PRODUCTION GROUP SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,8 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 3,1 mil. RON | |
| 36 | 36.AVANGATE SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,7 mil. RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | -2,2 mil. RON | |
| 37 | 37.UMB REPARATII SA▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 7 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 16,5 K RON | |
| 38 | 38.ANLASEN 2003 SRLnou | Comuna Tuluceşti, Galaţi | 6,8 mil. RON▲ 1.370,6 % | ▲ 1.370,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 39 | 39.TASSULLO R SRL▼ 8 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 6,7 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -332,1 K RON | |
| 40 | 40.911 COMMUNICATION SRL▼ 10 | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 6,7 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -4 mil. RON | |
| 41 | 41.SWISS TRADE SRL▲ 12 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 6,7 mil. RON▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 1 mil. RON | |
| 42 | 42.CMC SERVICES COMPANY SRL▲ 41 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 6,6 mil. RON▲ 193 % | ▲ 193 % | -220,1 K RON | |
| 43 | 43.GRIG IMPEX SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 6,6 mil. RON— | — | — | 0 RON |
| 44 | 44.BOGDAN INVEST SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,5 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -95,8 K RON | |
| 45 | 45.MOZZART SERVICII SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,3 mil. RON— | — | — | -43,5 K RON |
| 46 | 46.GOODWILL ENTERPRISES SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,2 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -1,8 mil. RON | |
| 47 | 47.DBR HOLDING SA▼ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,8 mil. RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 915,1 K RON | |
| 48 | 48.PRIMA TRANS SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,7 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | -673,5 K RON | |
| 49 | 49.MOLDOVAN ACQUISITION COMPANY SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -328,9 K RON | |
| 50 | 50.HAMMERMINIER SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 5,6 mil. RON— | — | — | -498 RON |
| 51 | 51.BrainWave Communication SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,1 mil. RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 482,7 K RON | |
| 52 | 52.CREDITEXPRESS FINANCIAL SERVICES SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,1 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -327,8 K RON | |
| 53 | 53.DE VEALLE RELOCATION SERVICES SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -485,6 K RON | |
| 54 | 54.UNIVERSAL MANAGEMENT S.R.L.▼ 10 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 4,8 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -425 K RON | |
| 55 | 55.KREFAN GREEN ESTATES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | -240,3 K RON | |
| 56 | 56.ANKO IMPEX SRL▼ 7 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 4,6 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 57 | 57.G&M COMPLET SRL▼ 2 | Oraş Otopeni, Ilfov | 4,6 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | -266 K RON | |
| 58 | 58.AUTOGAZ EXPERT SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 4,6 mil. RON— | — | -510,6 K RON | |
| 59 | 59.HABITEX ROMANIA SRL▼ 7 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,4 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | -3 mil. RON | |
| 60 | 60.BONA VISTA PROJECT MANAGEMENT SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,4 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -1,1 mil. RON | |
| 61 | 61.FLOREASCA REAL ESTATE INVESTMENTS SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -252,7 K RON | |
| 62 | 62.AGROINDUSTRIALA BIRSA SA CODLEAnou | Municipiul Codlea, Braşov | 4 mil. RON— | — | — | -6,2 K RON |
| 63 | 63.WOX 01 SRL▲ 232 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 3,9 mil. RON▲ 558,6 % | ▲ 558,6 % | -206,8 K RON | |
| 64 | 64.A-V SERVICE GROUP SRL▲ 51 | Comuna Jilava, Ilfov | 3,9 mil. RON▲ 158,2 % | ▲ 158,2 % | -79,4 K RON | |
| 65 | 65.CONTA PLUS PREST SRL▼ 39 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,9 mil. RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 3,7 K RON | |
| 66 | 66.SANA SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,9 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -729,4 K RON | |
| 67 | 67.BUFTEA REAL ESTATE INVESTMENT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -216,6 K RON | |
| 68 | 68.EDIL URBAN SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -300,3 K RON | |
| 69 | 69.BEELINE ROMANIA SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,4 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -273,8 K RON | |
| 70 | 70.CHELLO CENTRAL EUROPE SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,4 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 465,4 K RON | |
| 71 | 71.MASIMO SRL▼ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,4 mil. RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 176 RON | |
| 72 | 72.WOMA ECOSERV CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 3,4 mil. RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 4,7 mil. RON | |
| 73 | 73.SUN-ROM INVESTITII SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,4 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -4,9 K RON | |
| 74 | 74.COM PRODEX SRL▼ 8 | Sat Plopu, Comuna Plopu, Prahova | 3,3 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 27,4 K RON | |
| 75 | 75.DONVAS SRL▼ 4 | Sat Băbuţiu, Comuna Vultureni, Cluj | 3,3 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -379,6 K RON | |
| 76 | 76.DATACOM INTERNATIONAL SA▼ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 39,2 K RON | |
| 77 | 77.TACHONAN SERVICE SRL▼ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 3,2 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 7,4 K RON | |
| 78 | 78.VAST PROPERTIES SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -164,6 K RON | |
| 79 | 79.AVESTA IMPEX MARY SRLnou | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 3,1 mil. RON— | — | — | -2,9 mil. RON |
| 80 | 80.RAIMAR TRAINING SRL▼ 35 | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 3 mil. RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | -154,9 K RON | |
| 81 | 81.IOAN BUCA 2005 SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 3 mil. RON▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 29,9 K RON | |
| 82 | 82.VARIO PROPERTIES SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -149 K RON | |
| 83 | 83.RO-LAND SRL▼ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.GEORGE YIANGOU INTERNATIONAL SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -2,9 K RON | |
| 85 | 85.SOCIETE GENERALE GLOBAL SOLUTION CENTRE S.A.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,9 mil. RON— | — | — | -4,5 mil. RON |
| 86 | 86.PRECISION MEDIA SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,8 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 337,5 K RON | |
| 87 | 87.STERO HOLDING SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -55,2 K RON | |
| 88 | 88.RALU OIL TEAM SRL▲ 97 | Municipiul Arad, Arad | 2,7 mil. RON▲ 194,4 % | ▲ 194,4 % | -245,8 K RON | |
| 89 | 89.NETROM SRL▲ 185 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,6 mil. RON▲ 308,4 % | ▲ 308,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 90 | 90.MONDO CONSULT SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,6 mil. RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 9,4 K RON | |
| 91 | 91.LEUROM SRL▼ 21 | Sat Sustra, Comuna Topolovăţu Mare, Timiş | 2,5 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -171,9 K RON | |
| 92 | 92.IMPRESARIAT ARTISTIC INTERNAŢIONAL SRL▲ 3.122 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,5 mil. RON▲ 20.997,8 % | ▲ 20.997,8 % | -2,5 mil. RON | |
| 93 | 93.VIVASPRINT GROUP SRL▲ 787 | Municipiul Arad, Arad | 2,4 mil. RON▲ 1.383 % | ▲ 1.383 % | -69,8 K RON | |
| 94 | 94.MTIL GROUP DEVELOPMENT SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -28,4 K RON | |
| 95 | 95.ALMA 2001 SRL▼ 14 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 2,3 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 57,7 K RON | |
| 96 | 96.B & B ENROM SRL▲ 168 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,3 mil. RON▲ 245,4 % | ▲ 245,4 % | -187,4 K RON | |
| 97 | 97.ASERO SRL▼ 17 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,3 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -5,3 K RON | |
| 98 | 98.ARS AMANDI SRL▲ 637 | Municipiul Dej, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 977,4 % | ▲ 977,4 % | 10,2 K RON | |
| 99 | 99.3 W INVEST SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.TOHARI IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 2,2 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 45,6 K RON |