Top 100 firme — Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) după datorii în 2015
1.349 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 55 mil. RON. Pragul de intrare în top este 165,5 K RON, iar liderul atinge 3,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALTA LINGUA SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,9 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 643,5 K RON | |
| 2 | 2.SDL TRADUCERI SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | -473,6 K RON | |
| 3 | 3.ROYAL COMMERCE S.R.L.▼ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 2,9 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -28,9 K RON | |
| 4 | 4.UNBABEL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,1 mil. RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 80,4 K RON | |
| 5 | 5.KASEM MEDICAL S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | -899,3 K RON | |
| 6 | 6.DELTRAD SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 1,7 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -92,2 K RON | |
| 7 | 7.RATZ TRAD SERV SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 30,4 K RON | |
| 8 | 8.ENOSIS SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 1,6 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -118,6 K RON | |
| 9 | 9.LOMAS SERV SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,5 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -13,7 K RON | |
| 10 | 10.GEOHARAL IMPEX SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -21,1 K RON | |
| 11 | 11.LIEBERMAN & PARTNERS SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 348,4 % | ▲ 348,4 % | 163,6 K RON | |
| 12 | 12.REAL TIME CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -183,9 K RON | |
| 13 | 13.LINGUA INTERNATIONAL SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 936,5 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 2,2 K RON | |
| 14 | 14.KLARA GLOB SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 931,4 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | -192,5 K RON | |
| 15 | 15.MICOS INVEST SAnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 826,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -161,1 K RON | |
| 16 | 16.SMART SOFT SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 782 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 275,6 K RON | |
| 17 | 17.GENERAL TRADE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 700,6 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -4,2 K RON | |
| 18 | 18.CASA DE TRADUCERI SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 679,8 K RON▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 326 K RON | |
| 19 | 19.I.M.R. TRANSLATIONS EXPERT SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 636,8 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 0 RON | |
| 20 | 20.EUROBABEL TRANSLATIONS SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 605 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -23,2 K RON | |
| 21 | 21.HIEROGLIFS TRANSLATION SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 578,3 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 4 K RON | |
| 22 | 22.AS ROVIVA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 574 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -58,5 K RON | |
| 23 | 23.B.B.S.C. COMMUNICATIONS SYSTEMS SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 549,8 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | -94 K RON | |
| 24 | 24.FOKUSTRAD SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 549 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 403,1 K RON | |
| 25 | 25.TOP METAL SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 547,6 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 71,6 K RON | |
| 26 | 26.SWISS SOLUTIONS SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 527,1 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 27 | 27.METAFRASIS SRL▲ 61 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 526,5 K RON▲ 188,9 % | ▲ 188,9 % | 10,7 K RON | |
| 28 | 28.LEX LOGOS ROMANIA SRL▲ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 496,8 K RON▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | -182,7 K RON | |
| 29 | 29.KYK NIVEK SRL▼ 3 | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 494,9 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -43,9 K RON | |
| 30 | 30.ROD CONCEPT COMPANY SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 482,5 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -31,8 K RON | |
| 31 | 31.VARADINUM GRUP SRL▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 471,4 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 5,6 K RON | |
| 32 | 32.GIRCON GSR SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 468,1 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -14 K RON | |
| 33 | 33.POLIGLOB EXPERT SRL▼ 5 | Sat Goleştii de Sus, Comuna Coteşti, Vrancea | 461,8 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 6,9 K RON | |
| 34 | 34.POLIGLOB SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 452,3 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | -34,9 K RON | |
| 35 | 35.ROMCONECT INTERNATIONAL SRL▲ 11 | Sat Preajba, Comuna Malu Mare, Dolj | 445 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 89,6 K RON | |
| 36 | 36.BABYLON CONSULT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 434,7 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 37,1 K RON | |
| 37 | 37.KRISEROX SRL▲ 15 | Sat Băleşti, Comuna Băleşti, Gorj | 428,9 K RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 1,9 K RON | |
| 38 | 38.PUBLITRAD SRL▲ 17 | Sat Boteşti, Comuna Horodniceni, Suceava | 428,1 K RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 171,3 K RON | |
| 39 | 39.STAR INFORMATION SERVICES & TOOLS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 404,5 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 62,5 K RON | |
| 40 | 40.KORALVISION SRL▼ 1 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 401,1 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 148 RON | |
| 41 | 41.INFOAS SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 391,7 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -21,3 K RON | |
| 42 | 42.INFINITRAD SRL▼ 8 | Municipiul Timişoara, Timiş | 388,8 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 37,6 K RON | |
| 43 | 43.PEACOCK CONSULT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 386,2 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -56,9 K RON | |
| 44 | 44.LIONS UNITED SRL▲ 1 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 376 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 34,7 K RON | |
| 45 | 45.CET - CENTRAL EUROPEAN TRANSLATIONS SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 373 K RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 698,1 K RON | |
| 46 | 46.JOB CONSULT SERV SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 358,9 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -10,2 K RON | |
| 47 | 47.POLIGLOT SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 341,1 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 28,1 K RON | |
| 48 | 48.RAYUELA INTERMED S.R.L.= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 340 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 10,8 K RON | |
| 49 | 49.KALIMERA BUSINESS SRL▲ 107 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 319,7 K RON▲ 201,6 % | ▲ 201,6 % | 343,6 K RON | |
| 50 | 50.NDL TRANSLATION SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 313,3 K RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | -58,5 K RON | |
| 51 | 51.HINO TRANS INVEST SRL▲ 32 | Loc. Negru Vodă, Oraş Negru Vodă, Constanţa | 308,6 K RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 52,1 K RON | |
| 52 | 52.EURO EDUCATIONAL SRL▲ 57 | Municipiul Braşov, Braşov | 307,7 K RON▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 314,3 K RON | |
| 53 | 53.LINGUA TECH SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 303,2 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -20,2 K RON | |
| 54 | 54.EUROACT SRL▲ 18 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 301,5 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | -62,6 K RON | |
| 55 | 55.SIRIUS STAR-2000 SRL▼ 4 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 301,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 56 | 56.TRANSLATOR SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 300,9 K RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 305,1 K RON | |
| 57 | 57.AS DOCUMENTS S.R.L.▼ 7 | Sat Piscu, Comuna Ciolpani, Ilfov | 300,7 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 108,7 K RON | |
| 58 | 58.EUROTRANSLATE SRL▼ 23 | Municipiul Craiova, Dolj | 298,6 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 22 K RON | |
| 59 | 59.CENTRUL DE TRADUCERI IDEAL SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 286,8 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -42,1 K RON | |
| 60 | 60.OMEGA CONSULTANTA SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 283,2 K RON▼ 70,6 % | ▼ 70,6 % | -51,1 K RON | |
| 61 | 61.INTER-ECO SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 273 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 62 | 62.LP OFFICE SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 271,7 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -24,1 K RON | |
| 63 | 63.OCTOPUS TRANSLATIONS S.R.L.▲ 2 | Oraş Otopeni, Ilfov | 270,1 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 101,7 K RON | |
| 64 | 64.NEW CONCEPT PROMOTION SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 264,3 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -27,2 K RON | |
| 65 | 65.MOBITRAD SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 264 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 36,6 K RON | |
| 66 | 66.SELENA GLOBAL SRL▼ 5 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 262,2 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -302 RON | |
| 67 | 67.BOLOCAN ENTERTAINMENT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 260,2 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 11,2 K RON | |
| 68 | 68.VERTCON L SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 250,9 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | -21,9 K RON | |
| 69 | 69.AB LANGUAGE SOLUTIONS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 240,7 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 16,9 K RON | |
| 70 | 70.JOTA TRADUCERI SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 240,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.ADRIRIA SRL▼ 22 | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 234,9 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 34,4 K RON | |
| 72 | 72.PROACT SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 232 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 50,9 K RON | |
| 73 | 73.EUROCONTACT PLUS SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 227,1 K RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 6,4 K RON | |
| 74 | 74.AUTODOC SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 226,5 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -4,3 K RON | |
| 75 | 75.BIROUL DE TRADUCERI CHAMPOLLION SRL▲ 118 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 224,6 K RON▲ 171,2 % | ▲ 171,2 % | 132,9 K RON | |
| 76 | 76.POLITRAD SRL▲ 59 | Municipiul Timişoara, Timiş | 219,2 K RON▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 5,6 K RON | |
| 77 | 77.DOT SPOT TRANSLATIONS SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 217,4 K RON▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 126,4 K RON | |
| 78 | 78.FERCA MEDICAL SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 216,3 K RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.PREMS COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 211 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -17,5 K RON | |
| 80 | 80.EUROLINGUA TRADUCERI S.R.L.▲ 48 | Oraş Voluntari, Ilfov | 207,8 K RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 40,9 K RON | |
| 81 | 81.REMARX SRL▲ 74 | Municipiul Braşov, Braşov | 202 K RON▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 34,2 K RON | |
| 82 | 82.ASIP SRL▼ 3 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 201,7 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -51 K RON | |
| 83 | 83.VOIN TRADUCERI TEHNICE S.R.L.▲ 49 | Oraş Otopeni, Ilfov | 200,5 K RON▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 440 K RON | |
| 84 | 84.KENNA ZWEENA SRL▲ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 190,1 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -825 RON | |
| 85 | 85.CASSINO-LUX SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 189,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.CRIS - INVEST SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 182,6 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 11,3 K RON | |
| 87 | 87.GLOBAL TRANSLATIONS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 181,9 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -4,9 K RON | |
| 88 | 88.BUCURA COMPART DUMITRESCU SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 181,3 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -11,5 K RON | |
| 89 | 89.RALFIMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 179,8 K RON0,0% | 0,0% | -7,1 K RON | |
| 90 | 90.BEST COMMUNICATION MEDIA SRL▲ 244 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 178,9 K RON▲ 382,6 % | ▲ 382,6 % | -216,4 K RON | |
| 91 | 91.DOFTRAD SRL▲ 543 | Municipiul Oradea, Bihor | 178,1 K RON▲ 1.698,2 % | ▲ 1.698,2 % | 200,4 K RON | |
| 92 | 92.BEYTO DANISMANLIK GROUP S.R.L.▲ 39 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 176,8 K RON▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | -50,5 K RON | |
| 93 | 93.NATALY SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 175,7 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -3,9 K RON | |
| 94 | 94.SYSINTHEL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 175,4 K RON— | — | -174,8 K RON | |
| 95 | 95.MARCRIS BEST SOLUTIONS SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 173,2 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -11 K RON | |
| 96 | 96.MD2 OFFCON S.R.L.nou | Sat Grădiştea, Comuna Grădiştea, Ilfov | 171,3 K RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 36 K RON | |
| 97 | 97.VELCORA SRL▲ 32 | Municipiul Oradea, Bihor | 170,6 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | -57,8 K RON | |
| 98 | 98.TRANSLATIONS HOUSE INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 170,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 99 | 99.SHORTCUT COMPANY SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 166,4 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 21,3 K RON | |
| 100 | 100.ALPHA TRANSLATIONS SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 165,5 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | -13,2 K RON |