Top 100 firme — Activități ale portalurilor web după datorii în 2020
1.335 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 200,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 324,6 K RON, iar liderul atinge 43,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOFTWIN SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43,6 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | -8 mil. RON | |
| 2 | 2.EADORIS ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,5 mil. RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | -788,8 K RON | |
| 3 | 3.I.T.N.T. SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,7 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -117,6 K RON | |
| 4 | 4.INTERNET CORP SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,3 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 230 K RON | |
| 5 | 5.QMOBILI SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,5 mil. RON▲ 218 % | ▲ 218 % | 959 RON | |
| 6 | 6.MITULA EASTERN EUROPE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,5 mil. RON▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 7 | 7.POSADA GLOBAL INVEST SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,3 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -2,7 K RON | |
| 8 | 8.INTUITEXT SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,9 mil. RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 557,3 K RON | |
| 9 | 9.CREATIVE MEDIA DEVELOPMENT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,7 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 814,4 K RON | |
| 10 | 10.FANATIK ONLINE SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 200 % | ▲ 200 % | 1,1 mil. RON | |
| 11 | 11.PROFIT.RO PUBLISHING S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 615,7 K RON | |
| 12 | 12.DIGITAL WORKFORCE SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 222,1 % | ▲ 222,1 % | 382,1 K RON | |
| 13 | 13.BUNGALOW.NET INTERNET SERVICES SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,9 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 92,5 K RON | |
| 14 | 14.CONFRIG SERV SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,8 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -35,4 K RON | |
| 15 | 15.AUTOBIT SRL▲ 2 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 2,8 mil. RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 134,4 K RON | |
| 16 | 16.SIGUR & PARTNERS SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,7 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -90,6 K RON | |
| 17 | 17.ARI BUSINESS NETWORK SRL▼ 5 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 2,6 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -7,5 K RON | |
| 18 | 18.GLOBAL BROTHER SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 220,8 % | ▲ 220,8 % | 23,3 mil. RON | |
| 19 | 19.SFATUL MEDICULUI.RO S.A.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | -2,1 mil. RON | |
| 20 | 20.MEDIJOBS PLATFORM S.R.L.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | -352,2 K RON | |
| 21 | 21.PUBLI24 DIGITAL S.R.L.▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,4 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 7,6 mil. RON | |
| 22 | 22.DIGITAL CONCEPT SRL▲ 238 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▲ 2.427,7 % | ▲ 2.427,7 % | 557 K RON | |
| 23 | 23.MAGAZINUL DIGITAL SERVICES S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 2,6 K RON | |
| 24 | 24.DEALS HUNT SRL▼ 4 | Sat Miroslaveşti, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 1,6 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 61,8 K RON | |
| 25 | 25.PERPETOO DRIVE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | -395,9 K RON | |
| 26 | 26.WE LOVE SPORT S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | -398,1 K RON | |
| 27 | 27.REZID GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | -54,5 K RON | |
| 28 | 28.XPATH.GLOBAL S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 954 K RON | |
| 29 | 29.CRESCIENT TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 132 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 678,3 % | ▲ 678,3 % | 414,2 K RON | |
| 30 | 30.ADVO VALUE SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | -90,3 K RON | |
| 31 | 31.STUDYPORTALS INTELLIGENCE AGENCY SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 213,5 K RON | |
| 32 | 32.ALLUA SOLUTIONS SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 391,5 K RON | |
| 33 | 33.DIRECT CONSULTING & ADVERTISING SRL▲ 88 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 993,5 K RON▲ 338,5 % | ▲ 338,5 % | 153,1 K RON | |
| 34 | 34.MEDIA STAR UNIVERS S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 987,2 K RON— | — | — | -163,1 K RON |
| 35 | 35.ATELIERUL DE INTERNET SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 970,1 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 903,3 K RON | |
| 36 | 36.EVAS SOLUTION SRL▲ 124 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 954,1 K RON▲ 465,7 % | ▲ 465,7 % | -461,7 K RON | |
| 37 | 37.HACKAJOB LTD LONDRA SUCURSALA IASI▲ 63 | Sat Cogeasca, Comuna Leţcani, Iaşi | 941,9 K RON▲ 245,3 % | ▲ 245,3 % | 172 RON | |
| 38 | 38.ICUNDITAS SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 882,8 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.SMART CENTER SOLUTION S.R.L.▲ 50 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 849,5 K RON▲ 153,8 % | ▲ 153,8 % | 391,3 K RON | |
| 40 | 40.PUBLIMIX INC SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 816,2 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | -71,4 K RON | |
| 41 | 41.DATA WEB MANUFACTORY SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 815,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 42 | 42.EKO ONLINE MEDIA SRL▼ 6 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 814,9 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -222 RON | |
| 43 | 43.NAGY & NAGY IN OMNIA PARATUS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Arad, Arad | 796,1 K RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | -215,2 K RON | |
| 44 | 44.CIEMME HIGH SOLUTION SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 791,5 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -35,6 K RON | |
| 45 | 45.CMBP ONLINE SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 748,9 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 152 RON | |
| 46 | 46.ROMANIAN TOURISM SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 748,3 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -1,5 K RON | |
| 47 | 47.RELEVANT NEWS FACTORY S.R.L.▲ 352 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 744 K RON▲ 1.747,6 % | ▲ 1.747,6 % | -71,1 K RON | |
| 48 | 48.CITAVIAN SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 730,2 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 49 | 49.COLETE ONLINE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 705,2 K RON— | — | — | 485 K RON |
| 50 | 50.EASYMOB SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 678,3 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | -50 K RON | |
| 51 | 51.INTERNATIONAL BETTINGS S.R.L.▲ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 676,4 K RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 430,8 K RON | |
| 52 | 52.RCH IOS SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 636,2 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 119,1 K RON | |
| 53 | 53.TALENT BROWSE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 619,2 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | -43,1 K RON | |
| 54 | 54.OVES ENTERPRISE S.R.L.▲ 130 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 607,8 K RON▲ 322 % | ▲ 322 % | 1,1 mil. RON | |
| 55 | 55.AMURSK SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 598,3 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.EPOPRIRI SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 595,6 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 350 RON | |
| 57 | 57.HAPPY ADVERTISING SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 592,9 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 322,5 K RON | |
| 58 | 58.MEHDI GROUP SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 572,1 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -37,5 K RON | |
| 59 | 59.WISEBASE SOLUTIONS SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 566,9 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -45,9 K RON | |
| 60 | 60.EKO MANNA MEDIA SRL▼ 4 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 565,8 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -5,5 K RON | |
| 61 | 61.KARIM ROBERTA RENTALS S.R.L.▲ 37 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 548,6 K RON▲ 98 % | ▲ 98 % | -51,2 K RON | |
| 62 | 62.DOTCOM PROJECTS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 541,4 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -16,5 K RON | |
| 63 | 63.SECURITY PORTAL SRL▲ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 538,5 K RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 107,7 K RON | |
| 64 | 64.VNV NEXT WEB SERVICES SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 535,9 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | -33,6 K RON | |
| 65 | 65.CONSECUTIV SRL▲ 263 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 521,1 K RON▲ 777,1 % | ▲ 777,1 % | 960,9 K RON | |
| 66 | 66.NO ZI MEDIA SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 518,6 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 11,3 K RON | |
| 67 | 67.AQIRON INVESTMENT S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 513,6 K RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 773,6 K RON | |
| 68 | 68.SEZELIA COM SRL▲ 162 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 513,6 K RON▲ 371,6 % | ▲ 371,6 % | -164,8 K RON | |
| 69 | 69.MEDIA SKY SERV S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 501,4 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 2 mil. RON | |
| 70 | 70.TETRAGON PUBLISHING SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 500,4 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 71 | 71.LUXRECORDS SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 494,6 K RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 210,8 K RON | |
| 72 | 72.MASTER BROADCASTING S.R.L.▲ 307 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 481 K RON▲ 991,2 % | ▲ 991,2 % | 188,4 K RON | |
| 73 | 73.EXTREMOO MARKETING S.R.L.▲ 178 | Comuna Dobroeşti, Ilfov | 469,6 K RON▲ 386,5 % | ▲ 386,5 % | 5,7 mil. RON | |
| 74 | 74.FINQWARE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 452,7 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -400 K RON | |
| 75 | 75.LAID BACK ADVERTISING SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 447,1 K RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 7,5 mil. RON | |
| 76 | 76.RAISENSE CONCEPT SRL▼ 22 | Sat Caraclău, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 442,3 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -124,8 K RON | |
| 77 | 77.BLEND PROJECT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 433,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.TESTABLE SRL▲ 260 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 428,5 K RON▲ 649 % | ▲ 649 % | 299,7 K RON | |
| 79 | 79.TOP NETWORK ROOT S.R.L.= | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 420,2 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 9,5 K RON | |
| 80 | 80.ROM DISPOSABLE SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 416,3 K RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 4,1 K RON | |
| 81 | 81.FITIO LIFESTYLE SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 414,7 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | -100 K RON | |
| 82 | 82.KNT ONLINE MEDIA SRL▼ 9 | Municipiul Lugoj, Timiş | 414,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.VOGGA MOB S.R.L.▼ 11 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 384,8 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 84 | 84.CONSULTING 4 YOU SRL▼ 4 | Municipiul Topliţa, Harghita | 383,8 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 289 RON | |
| 85 | 85.STP.CONCEPT.IT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 377,3 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | -51,2 K RON | |
| 86 | 86.PANOCUBE SRL▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 376,1 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 53,1 K RON | |
| 87 | 87.AGRISTART AGRITRADE EUROPE S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 372,6 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | -42 K RON | |
| 88 | 88.MEDIA DEFENDER SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 364,6 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 188 K RON | |
| 89 | 89.GKM GLOBAL WEB S.R.L.▼ 11 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 363,8 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 94,8 K RON | |
| 90 | 90.BERWICK COMMUNICATIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 362,2 K RON— | — | 41,4 K RON | |
| 91 | 91.VENRO DIRECT SRL▲ 92 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 360,2 K RON▲ 149,6 % | ▲ 149,6 % | 6,9 K RON | |
| 92 | 92.INPOLITICS PRESS SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 354,1 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -40,2 K RON | |
| 93 | 93.OPTIM FINANCE SOLUTIONS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 349,1 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 28 RON | |
| 94 | 94.TRADEHOLDING SRL▼ 42 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 348,2 K RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 5 K RON | |
| 95 | 95.EUROPROFIS WEB SRL▲ 96 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 346,8 K RON▲ 146,9 % | ▲ 146,9 % | 84,2 K RON | |
| 96 | 96.HIPO DIGITAL SRL▲ 74 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 338,1 K RON▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | -190,8 K RON | |
| 97 | 97.CARS TRANSPORT SERVICES S.R.L.▼ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 335,7 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 4,5 K RON | |
| 98 | 98.ONMEDIA INC SRL▲ 42 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 330,4 K RON▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | 10,6 K RON | |
| 99 | 99.GOYA ONLINE STORE SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 328,3 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -5 K RON | |
| 100 | 100.GET BOWTIED S.R.L.▲ 451 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 324,6 K RON▲ 1.873,7 % | ▲ 1.873,7 % | 396,4 K RON |