Top 100 firme — Transporturi de marfă pe calea ferată după datorii în 2023
112 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 6,7 mld. RON. Pragul de intrare în top este 7,1 K RON, iar liderul atinge 4,6 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,6 mld. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -231,1 mil. RON | |
| 2 | 2.GRUP FEROVIAR ROMAN SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 582,6 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 23,8 mil. RON | |
| 3 | 3.DEUTSCHE BAHN CARGO ROMANIA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 293 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 12,1 mil. RON | |
| 4 | 4.E-P RAIL SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 188,1 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 12,8 mil. RON | |
| 5 | 5.TIM RAIL CARGO SRL▲ 1 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 157,6 mil. RON▲ 41 % | ▲ 41 % | 610,4 K RON | |
| 6 | 6.UNICOM TRANZIT SA▼ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 137,5 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 33,2 mil. RON | |
| 7 | 7.TRANSFEROVIAR GRUP SA= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,6 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.CONSTANTIN GRUP SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 66,4 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 13,5 mil. RON | |
| 9 | 9.CER - FERSPED S.A.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 66,3 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 100,9 K RON | |
| 10 | 10.RELOC SA= | Municipiul Craiova, Dolj | 59 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 10,2 mil. RON | |
| 11 | 11.VEST TRANS RAIL SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 38,9 mil. RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 7,7 mil. RON | |
| 12 | 12.VALDRIX S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 14,9 mil. RON | |
| 13 | 13.CARGO TRANS VAGON SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 32,5 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 7,2 mil. RON | |
| 14 | 14.GP RAIL CARGO S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,9 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -5,6 mil. RON | |
| 15 | 15.TRADE TRANS COMBI SRL▲ 7 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 29,2 mil. RON▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | -760,1 K RON | |
| 16 | 16.EXPRESS FORWARDING SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,1 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -1,5 mil. RON | |
| 17 | 17.ANSETT LOGISTICS S.A.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 27,4 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 18 | 18.TEHNOTRANS FEROVIAR SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,3 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.PSP CARGO GROUP S.A.▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19 mil. RON▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 11,5 mil. RON | |
| 20 | 20.RAIL FORCE SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 16,5 mil. RON▲ 181,2 % | ▲ 181,2 % | 14,6 mil. RON | |
| 21 | 21.VIA TERRA SPEDITION SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,4 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 22 | 22.GLOBAL GRAIN LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 15,2 mil. RON▲ 97 % | ▲ 97 % | 1,9 mil. RON | |
| 23 | 23.ADVANCED TRANSPORT SOLUTIONS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,4 mil. RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 4,2 mil. RON | |
| 24 | 24.FEROVIAR EXPRES SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,5 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -988 RON | |
| 25 | 25.TRANSCOMBI SA▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,2 mil. RON▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 26 | 26.RAIL CARGO CARRIER - ROMANIA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12,1 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 965,4 K RON | |
| 27 | 27.KAIROS SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,1 mil. RON▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 28 | 28.ROFERSPED SA▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,5 mil. RON▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 4,9 K RON | |
| 29 | 29.AUTOGAS IMPEX SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,3 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -270,5 K RON | |
| 30 | 30.TRUSTUL FEROVIAR CARPAŢI S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,1 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 31 | 31.RAIL CONTAINER SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,8 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -2,3 mil. RON | |
| 32 | 32.MANAGE LOG SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,7 mil. RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | -1 mil. RON | |
| 33 | 33.LOGISTICĂ FEROVIARĂ S.R.L.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,6 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 7,2 mil. RON | |
| 34 | 34.GLOBAL RAIL SOLUTIONS S.R.L.▲ 4 | Sat Sânmihaiu Român, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 6,4 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 118,5 K RON | |
| 35 | 35.LTE-RAIL ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,1 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 6,6 mil. RON | |
| 36 | 36.DELTA TRANS INTERNATIONAL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,8 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 820,6 K RON | |
| 37 | 37.APRIA SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,5 mil. RON▲ 666,9 % | ▲ 666,9 % | -12,2 K RON | |
| 38 | 38.TRANSPORT OPERATIV FEROVIAR DE MARFĂ SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,3 mil. RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 188,9 K RON | |
| 39 | 39.TRAIN HUNGARY MAGANVASUT IPARI,KERESKEDELMI ES SZOLGALTATO KORLATOLT FELELOSSEGU TARSASAG BUDAPESTA-SUCURSALA CRAIOVA▼ 7 | Municipiul Craiova, Dolj | 4,3 mil. RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 1,8 mil. RON | |
| 40 | 40.RAIL&SEA TRACTION S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1 mil. RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | -228,6 K RON | |
| 41 | 41.ROMPETROL LOGISTICS SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,1 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -2,4 mil. RON | |
| 42 | 42.UNITED RAILWAYS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3,9 mil. RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 43 | 43.TRANS CAMELIAS S.R.L.▼ 2 | Sat Hălmăgel, Comuna Hălmăgel, Arad | 3,3 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 518,7 K RON | |
| 44 | 44.CONSTANTIN GRUP RAIL-LOGISTIC S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 342,9 % | ▲ 342,9 % | 1 mil. RON | |
| 45 | 45.LOTUS SPEDITION SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,3 mil. RON0,0% | 0,0% | -802 RON | |
| 46 | 46.SILVA LOGISTIC SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Sebeş, Alba | 3,2 mil. RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | -22,8 K RON | |
| 47 | 47.TRANSBLUE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 115,6 K RON | |
| 48 | 48.INTERNAŢIONAL ALEXANDER RAILWAY S.R.L.▼ 5 | Municipiul Arad, Arad | 2,9 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -213,9 K RON | |
| 49 | 49.SPEEDPROCO TRACKS SRLnou | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 2,4 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 157,8 K RON | |
| 50 | 50.COMBI MULTIMODAL SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,3 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -4 K RON | |
| 51 | 51.RAIL OPERATION POINT S.R.L.▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 374 % | ▲ 374 % | -813,1 K RON | |
| 52 | 52.CER ROMANIA CARGO S.R.L.= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,8 mil. RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 334 RON | |
| 53 | 53.UNICOM CARGO SERVICES SRL▼ 5 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 1,7 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 63 K RON | |
| 54 | 54.FEROTRANS S.A.▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,6 mil. RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 42,2 K RON | |
| 55 | 55.DD WEST SIDE TOTAL CONSTRUCT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 1,5 K RON | |
| 56 | 56.BENOMAIA TRANSIT SRL▼ 2 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -344,8 K RON | |
| 57 | 57.EUROFER TRANS SRL▲ 27 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 3.996,5 % | ▲ 3.996,5 % | 64,4 K RON | |
| 58 | 58.SEAAGRO SRL▼ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 995,3 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -112,6 K RON | |
| 59 | 59.DEVEGA RAIL S.R.L.▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 821,7 K RON▲ 333,2 % | ▲ 333,2 % | 2,5 K RON | |
| 60 | 60.TRANS RAIL SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 685,8 K RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 128,4 K RON | |
| 61 | 61.TRANSFEROVIARIA SA▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 601 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -19,9 K RON | |
| 62 | 62.ANSETT HUBTRADE S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 594,7 K RON▲ 660 % | ▲ 660 % | -152,5 K RON | |
| 63 | 63.M.I.S. GRUP TRANSPORT FEROVIAR SA▼ 2 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 502,2 K RON▲ 44 % | ▲ 44 % | 195,1 K RON | |
| 64 | 64.DUNAREA LOGISTIC & ENGINEERING S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 460,4 K RON▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | -189,1 K RON | |
| 65 | 65.MILLENIUM LOGISTIC & SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 439,3 K RON— | — | — | 3,4 K RON |
| 66 | 66.LUCACI FAST TRAVEL S.R.L.▼ 11 | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 408,2 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 44,2 K RON | |
| 67 | 67.TAXI BLITZ SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 358,9 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -12,7 K RON | |
| 68 | 68.SOLIS GLOBAL LOGISTICS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 347,4 K RON— | — | — | 582,9 K RON |
| 69 | 69.MARCO TAXI SRL▼ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 342,1 K RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | -66,6 K RON | |
| 70 | 70.ALEXANDRU TRADING SOLUTION S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 311 K RON▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 21,3 K RON | |
| 71 | 71.COAL RAIL TRANS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 270,9 K RON▲ 774,9 % | ▲ 774,9 % | -47,2 K RON | |
| 72 | 72.GLOBAL RAIL LOGISTICS S.R.L.▲ 19 | Municipiul Timişoara, Timiş | 252,4 K RON▲ 8.120,4 % | ▲ 8.120,4 % | 699 K RON | |
| 73 | 73.RAILLOG S.R.O. - LEVICE - SUCURSALA NĂDLACnou | Loc. Nădlac, Oraş Nădlac, Arad | 241,1 K RON— | — | — | -223,9 K RON |
| 74 | 74.CHROMTEX COMPANY SRL▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 239,1 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -39,3 K RON | |
| 75 | 75.D.R.Y.M. TRANSCOM S.R.L.▼ 5 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 220,8 K RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | -105,6 K RON | |
| 76 | 76.EMA RAIL S.R.L.nou | Sat Şagu, Comuna Şagu, Arad | 219,7 K RON— | — | — | -219,5 K RON |
| 77 | 77.TRANSPORT FEROVIAR CARPAŢI S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 199,2 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -7,7 K RON | |
| 78 | 78.COM IONUT 94 SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 182,1 K RON▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | -96,6 K RON | |
| 79 | 79.MR. POP SPEED S.R.L.nou | Sat Badosi, Comuna Bratovoeşti, Dolj | 155,1 K RON— | — | — | 27,8 K RON |
| 80 | 80.ROSH EXPECTATION S.R.L.▲ 14 | Oraş Otopeni, Ilfov | 148,5 K RON▲ 19.617,7 % | ▲ 19.617,7 % | 21,5 K RON | |
| 81 | 81.GYSEV CARGOROM S.R.L.▼ 1 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 144 K RON▲ 315,3 % | ▲ 315,3 % | -236,4 K RON | |
| 82 | 82.RELYMEDTRANS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 139,6 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -6,2 K RON | |
| 83 | 83.CARA SPLENDID TRAVEL S.R.L.nou | Sat Dudeştii Vechi, Comuna Dudeştii Vechi, Timiş | 109,3 K RON— | — | — | 150,9 K RON |
| 84 | 84.AUTOTRED CENTER SRL▼ 11 | Municipiul Dej, Cluj | 97,7 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 21,6 K RON | |
| 85 | 85.CONTAMIXT COMEXIM SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,2 K RON▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 29,2 K RON | |
| 86 | 86.RAIL TRANS VAGON S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 77,1 K RON— | — | — | -86,8 K RON |
| 87 | 87.ANDREI ŞI ALESIA TRANS SRL▼ 19 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 51,2 K RON▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | 85 K RON | |
| 88 | 88.LACOSION TRANS S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 48,1 K RON▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 81,2 K RON | |
| 89 | 89.UNICARDANANA TRANS S.R.L.▼ 7 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 46,9 K RON▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | -27,6 K RON | |
| 90 | 90.TURISANNIO SRLnou | Sat Adunaţii-Copăceni, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 46,6 K RON▲ 111,8 % | ▲ 111,8 % | 38,6 K RON | |
| 91 | 91.CRISNICDOR SRL▼ 12 | Municipiul Dej, Cluj | 41,2 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -11 K RON | |
| 92 | 92.BALKAN RAIL LOGISTIC SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33,9 K RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | -14,3 K RON | |
| 93 | 93.ALMACAR ADAGIO S.R.L.▼ 15 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 31,1 K RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | -4,5 K RON | |
| 94 | 94.DELTA SPED RAIL SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,5 K RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 328,5 K RON | |
| 95 | 95.JONTRANS SRL▼ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 16,7 K RON▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 1,3 K RON | |
| 96 | 96.TRAIN EUROPE KFT. BUDAPESTA-SUCURSALA CRAIOVAnou | Municipiul Craiova, Dolj | 15,6 K RON— | — | — | -1,3 K RON |
| 97 | 97.GAB PROJECT S.R.L.nou | Sat Cosoveni, Comuna Cosoveni, Dolj | 15,5 K RON— | — | — | 10,1 K RON |
| 98 | 98.CAPTRAIN ROMANIA SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,7 K RON▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | -449,9 K RON | |
| 99 | 99.EMA TRADING STAR S.R.L.nou | Loc. Lipova, Oraş Lipova, Arad | 8,2 K RON— | — | — | -7,2 K RON |
| 100 | 100.SPEED MATEO S.R.L.▼ 13 | Municipiul Oradea, Bihor | 7,1 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -10,4 K RON |